KĄCIK PARAJEŹDZIECTWA (kalendarz, wyniki, aktualności, ploteczki)

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 grudnia 2009 09:37
potrzebuję PILNIE pomocy informatyka przy stronie Fundacji Rozwoju Parajeździectwa Centauri!!!!!!!!!

Znajdzie się jakaś dobra dusza? Chodzi o sprawy administracyjne domena/serwer itd.



🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇

bardzo przepraszam za nieprzepisowy post ale jestem w dupie czarnej
Paa, albo ktokolwiek inny 🙂 czy Was obowiązują wszystkie ruchy (pasaż, piaff, piruet, ciąg i inne) i te przejścia wszelakie? czy tak jak pisałaś wcześniej, że na poziomie IV to półpiruet w stępie -  wkłusie czy galopie już nie? czy to tak po prostu zależy ile kto może, bo tak szczegółowo to nie znalazłam, na każdy poziome jest jakiś konkretny ruch do wykonania, czy tylko sam przejazd? bo znowu się gubię :/ help...
a skala punktacji chyba taka ama prawda od 0 do 10?
a przepraszam, gapa jestem, dostałam przecież programy od szecherezady....  😡
to nie zawracam głowy niepotrzebnie, pozdrawiam 🙂
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 grudnia 2009 09:58
Paa, albo ktokolwiek inny 🙂 czy Was obowiązują wszystkie ruchy (pasaż, piaff, piruet, ciąg i inne) i te przejścia wszelakie? czy tak jak pisałaś wcześniej, że na poziomie IV to półpiruet w stępie -  wkłusie czy galopie już nie? czy to tak po prostu zależy ile kto może, bo tak szczegółowo to nie znalazłam, na każdy poziome jest jakiś konkretny ruch do wykonania, czy tylko sam przejazd? bo znowu się gubię :/ help...
a skala punktacji chyba taka ama prawda od 0 do 10?


półpiruet w kłusie?  😁

eweczka poczytaj programy - na każdym poziomie dokładnie opisane są ruchy - to tak trochę odpowiedniki programów z danej klasy typu P, N, C
eweczka, poczytaj programy na 2010, wkleję linka, jak odpali strona FEI, bo jest aktualnie niedostępna :/
Najturdniejszy program obowiązkowy ma półpiruety w stępie, ciągi w kłusie (nowość) i galopie, zwykłe zmiany i ruchy wyciągnięte (nowość). W kurze nie wolno zrobić piaffów, pasaży, zmian w seriach co 2 i co tempo.
Przepraszam, że dubluję wpis i że post pod postem, ale...

Zupełnie przypadkiem znalazłam na jakiejś bodajże australijskiej stronie notkę świadczącą o tym, że ktoś na mnie głosował w FEI Awards. Nie wiem kto, ale jestem wzruszona i dziękuję. Naprawdę i bardzo.  :kwiatek:
Znowu ja :/
Dobra wiadomość:
FEI kontynuując idee integracji jeździectwa i parajeździectwa połączył w jedną zakładkę ujeżdżenie z paraujeżdżeniem oraz powożenie z parapowożeniem.
ja tylko dodam, ze podobno podczas konferencji powozenia  cos tam zaczeto rozmawiac na temat parazaprzegow🙂 moze cos sie ruszy! jestem prawie pewna, ze skoro mamy swiatowe wyniki w powozach to bedziemy mieli tez db wyniki w parapowozeniu🙂
Z tego, co ja wiem z zebrania Komisji Para, jakaś nomen omen para 😉 zaprzęgowa jest w treningu u pana Ireneusza Kozłowskiego. Wyszłam z inicjatywą ruszenia skoków i jak tylko otrzymam jakąkolwiek odpowiedź od British Para Show Jumping Association to dam znać.
Z innych ciekawostek: jest pomysł, by coś z para pokazać w grudniu w Poznaniu oraz w czerwcu w Sopocie (także pomorzanie, ewentualnie uwaga na nas😉 ).
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
12 lutego 2010 14:38
Jeszcze a propos parapowożenia: odezwała się do mnie brytyjska zawodniczka. Jeśli zatem znacie/ wiecie o kimś, kto jest paradriverem, dajcie znać.
Ze swojej strony napisałam do Jagodnego z prośbą o ewentualną pomoc, bo tam ktoś podobno trenuje.
dziewczyny, prześledziłam wątek, kawał dobrej roboty!  :kwiatek: całym serduszkiem życzę wam powodzenia w dalszej i pracy  😅
Dziękujemy pięknie i zapraszamy do współpracy🙂
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
19 lutego 2010 12:37
Nie wiem czy widzieliście ale ruszyła strona internetowa - na razie jest w trakcie tworzenia, są błędy i nie cała treść działa. Działają jednak aktualności więc jeśli ktoś ma ochotę dowiedzieć się co u nas słychać to zapraszamy.

ps. proszę o wybaczenie, nasz informatyk robi tragiczne błędy ortograficzne 😉 nie zawsze mam akurat czas by go "przyłapać" na zrobieniu byka, więc pls o zgłaszanie zauważonych przez Was błędów poprzez mój adres e-mail:

ewa.flisiuk@centauri.com.pl

Jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia 😉 to również zapraszam do kontaktu. 😉

stronka działa na dwóch domenach

parajezdziectwo.pl
centauri.com.pl

jesteśmy też na twitterze (Centauriteam) oraz Facebooku 🙂
Strona obecnie nie otwiera sie, a przed poludniem jeszcze mozna bylo ja obejrzec ?

1. Brakuje informacji jakiego typu pomocy poszukujecie ? Jesli szukacie.

2. W zakladce 'kontakt' moznaby sie pokusic o mozliwosc kontaktu z Wami przez formularz (chociaz ja akurat nigdy z tego nie korzystam).

3. Jesli planujecie uzyskac status OPP warto o tym wspomniec.

4. Brak nr rach. bankowego - no chyba, ze nie zalezy Wam na datkach, ewentualnie jeszcze nie mozecie ich przyjmowac ?

5. Chyba sporo zakladek jest jeszcze pustych, albo mam problemy z otwarciem (np. o nas, galeria, tylko w 'do pobrania' jest info, ze strona sie rozwija).

6. Niektorzy lubia daleko posuniety formalizm i wieksza wiarygodnosc. Moze podac wiecej info typu KRS (fundacje maja jesli pamietam ? a nie znalazlam na stronie), statut fundacji.

7. Koniecznie info o zawodnikach badz osobach rekreacyjnie jezdzacych (oczywiscie para) tak, zeby laicy nie zostali przytloczeni olimpijskim poziomem glownej zawodniczki  😉
Ot cos w rodzaju zachety dla osob rozpoczynajacych od 0.

8. Propagowac. Osoby zagladajace na strone (zlaszcza te zastanawiajace sie nad rozpoczeciem przygody z jezdziectwem para) szybciej uda sie sklonic do podjecia pozytywnej decyzji, jesli ZOBACZA - zdjecia, zdjecia, zdjecia ! Moze uda Wam sie sciagnac zdjecia zawodnikow zagranicznych (tam, jak sadze, jest wiekszy przekroj niepelnosprawnosci wsrod osob jezdzacych niz w Pl).
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
19 lutego 2010 14:29
baba_jaga,  :kwiatek:

nie wiem czy przeczytałaś  to co napisałam wyżej dokładnie, napisałam że WIELE ZAKŁADEK JESZCZE NIE DZIAŁA I WIELE INFORMACJI NIE JEST WRZUCONYCH

strona działa testowo i działa tylko zakładka aktualności, do pobrania są przepisy, wyniki i statut fundacji (Fundacja Info) w zakładce kontakt są wszystkie dane formalne krsy i inne, ale...

Działa formularz i system dodawania komentarzy do aktualności. Można zapisać się na newsletter.

Działają linki do stron naszych partnerów i naszych profili na Twitterze i FB

STRONA MOŻE CZASOWO NIE DZIAŁAĆ, ponieważ są prowadzone na niej intensywnie prace 😉 w momencie gdy strona nie działa wisi sobie jpg statyczny tylko.

Wszystko jest wysłane do informatyka, będzie blog i obszerna galeria, opisy ludzi i koni fundacyjnych.

Tak jak mówiłam  poproszę o uwagi dotyczące błędów ewentualnych na MAILA 😉
zdjęcia będą
To mogę obiecać
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
03 marca 2010 10:00
Update - strona faktycznie jeszcze nie działa w całej okazałości, ale już na bieżąco staramy się wrzucać newsy. Możecie już obejrzeć zdjęcia wykonane przez www.metkastudio.pl podczas uczestnictwa w kursie masażu i stretchingu koni na warszawskim Bródnie

[url=http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/Fundacja-Rozwoju-Parajezdziectwa-CENTAURI/177059578432]http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/Fundacja-Rozwoju-Parajezdziectwa-CENTAURI/177059578432[/url]

Zapraszamy do dołączania do nas na Facebooku!!! 🙂  :kwiatek:

ps. PRZEPRASZAMY wszystkich którzy zgłosili się do Hippolandu po przeczytaniu ogłoszenia o kursie masażu i zostali odprawieni z kwitkiem  😵 jest nam przykro że się tak stalo, ale nie zostaliśmy poinformowani o zakazie uczestnictwa osób spoza branży parajeździeckiej  😡 😡 😡 🙄 🙄 🙄 nie chciałabym tego szerzej komentować.
Jeszcze o parajeździectwie i do parajeźdźców, tudzież ich trenerów:
Zamierzamy rozszerzyć się nieco i zarejestrować klub w PZJ. To będzie klub stricte para, na razie- ze względów finansowych- nie możemy przyjmować "zwykłych" jeźdźców. I tu apel: jeśli chcecie się zarejestrować i startować w naszych barwach, zapraszamy w szeregi Centauri🙂

Druga rzecz: pisaliście, że bylibyście chętni na fundacyjne kurtki. Pomysł jest aktualny, szczególnie że nadchodzi odpowiednia na nie pora roku, musimy tylko się zorientować, ilu byłoby potencjalnych chętnych, jakie kolory, rozmiary itd.
Wstępnie myślałyśmy o naszym "negatywie": czyli brązowa kurtka z beżowymi haftami.
Witam, w końcu dobrze trafiłam. Na zgrupowaniu powożeniowców poruszyliśmy temat parapowożenia ale niestety PZJ odpowiedział mi już prywatnie , że nie będą organizować zawodów dla jednej osoby. Bo my tu taką mamy, dlatego prośba proszę o kontakt wszystkie osoby zainteresowane w startowaniu na zawodach w parapowożeniu, już mam 2 osoby.Na pewno się uda coś zorganizować. Dzięki.
Uderzajcie zagranicę! Ślę Ci na maila wiadomość od tej brytyjskiej powożącej. A jeśli chodzi o jakąkolwiek pomoc, to jesteśmy do dyspozycji. Nie chcemy zajmować się tylko siedzeniem na koniu😉
Pani D. Nowicka (powożenie) zaoferowała już pomoc, w Niemczech szkoleniowcem parapowożenia jest Polak, mam do niego kontakt ale jeszcze niemam chętnych osób. Potrzebuję więcej osób które zajęłyby się parapowożeniem, zawodników,żeby można było organizować zawody. Wierzę, że znajdą się chętni tylko nie wszyscy wiedzą, że można.
Nie znam się na powożeniu, ale co stoi na przeszkodzie startom w "normalnych" zawodach w Polsce?
No właśnie na to liczyliśmy szczerze mówiąc, że PZJ pozwoli jej startować razem ze wszystkimi ale się nie zgodzili i nie wiem dlaczego.
Czy używacie jakiegoś zabronionionego przepisami osprzętu? Czy powożąca ma badania sportowe? Że tak powiem: "O ssso chodzi PZJotowi?!"
Może trzeba im przypomnieć, że FEI ma nawet wspólną zakładkę "driving paradriving"?
Nie wiem dlaczego nie chcą się zgodzić, odpowiedź dali mi po zgrupowaniu i to drogą mailową, odpisałam ale... oni już nie. Problem jest bo nasza dziewczyna jest sparaliżowana od 3 kręgu w dół, nie wiem jak technicznie rozwiązać problem bryczki ale już podjął się jeden pan, że sprowadzi brykę specjalną i podejmie się treningów, także zdaje się , że wszystko jest do przeskoczenia tylko nie PZJ, dlatego tak pilnie szukamy innych chętnych do startów.
efka, dostałaś moje PW w sprawie pomocy fundacji? 👀

(przepraszam za off topic, ale wiem, że efka tu zagląda)
olinek jak bedziesz na gg daj znac, bo moze bede mogla pomoc, cos podpowiedziec itp. no i ruszyc sprawe startow🙂
jak stoi sprawa zawodnika w kwestii odznak, zarejestrowania itp.?
[quote author=Karla🙂 link=topic=3223.msg515720#msg515720 date=1268252711]
jak stoi sprawa zawodnika w kwestii odznak, zarejestrowania itp.?
[/quote]
W ogóle? Nie obowiązują odznaki (chyba, że parajeździec chce wystartować w skokach), rejestracja i licencja jest bezpłatna.

olinekx, w kwestii zagadnień technicznych, i nie tylko zresztą, bardzo Cię namawiam na kontakt z zagranicą. Oni naprawdę chcą pomóc, "bawią się" w to od dawna i zależy im na jak największej ilości zawodników.

Na stronie naszej fundacji można pobrać przetłumaczone (szeherezada :ukłon🙂 nowe testy.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
11 marca 2010 11:29
efka, dostałaś moje PW w sprawie pomocy fundacji? 👀

(przepraszam za off topic, ale wiem, że efka tu zagląda)


yyyyy kurczę chyba nie mam tego :<  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się