Styl western (dawniej kącik)

Szczerze to nie rozumiem o co Wam chodzi. Dziewczyna ma swojego konia i robi z nim co chce. Jak się komuś nie podoba to niech się zajmie czymś innym 🙄 Każdy się kiedyś uczy.. ba.. każdy się cały czas uczy, a ten kto myśli, że posiadł już wiedzę to.. no cóż nie ukrywajmy, chyba jest głupcem🙂
No, ale nie wypowiadam się więcej bo nie znam dziewczyny osobiście🙂
Mój "westernowy" koń nie ucieka spod jeźdźca i się nie złości (no chyba, że ja jakieś głupoty na nim wyprawiam to go to irytuje.. bo on wie lepiej haha🙂 ale taki już los ja się uczę, a on nosi mnie na grzbiecie.  🏇
No tak, ale jeżeli ktoś sie uczy to chłonie wiedze od tych bardziej zorientowanych, lepiej jeżdżących, a  ta nie da sobie powiedzieć i uważa się za jak ktoś tu napisał kto ją zna osobiście "Miszcza swojej wsi".
ovca   Per aspera donikąd
01 kwietnia 2010 12:03
Dziewczyny, spokojnie- przed nią wiele sytuacji, które brutalnie zweryfikują jej wiedzę.
Oczywiście mnie skręca ciekawość-o kim mowa? 😡
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2010 20:29
Gillian a ty znasz osobiście?


jak najbardziej osobiście.

Dziewczyny, spokojnie- przed nią wiele sytuacji, które brutalnie zweryfikują jej wiedzę.


raczej nie, bo wtedy okazuje się, że to winny jest system, ludzie są źli itd
nie wiem o czym prawicie;-)
ale takie gadki to na PW - bo tu lud sie wkurza, jak nie wie o co loto....

ja postanowiłam poprawę ;-)
i jeździć regularniej
U mnie z kolei jest tak- koń coraz lepiej, chodzimy na nowym wędzidle, ja wiem dużo nowych rzeczy i bawimy się, tylko...


czemu tak rzadko? grrrr, matura, matura, chyba zacznę wynajmować helikopter, żeby dojazd zajmował mi pół godz, a nie trzy  👿 👿 👿


Ovca o jakim koniu piszesz?  😀iabeł:
Blaniik   "A z koniem się baw!"
02 kwietnia 2010 23:00
A ja mam pytanie, czy może ktoś z was zna stajnię w okolicach Olsztyna (war.-maz.) , gdzie konie chodzą "w stylu" West? Bo ja z moim koniem mamy jak jeździć, ale znajoma... szuka miejsca.
Czekam na odpowiedź 😉  🏇
ovca   Per aspera donikąd
03 kwietnia 2010 11:20
[quote author=ovca link=topic=27.msg535427#msg535427 date=1269887425]
U mnie z kolei jest tak- koń coraz lepiej, chodzimy na nowym wędzidle, ja wiem dużo nowych rzeczy i bawimy się, tylko...
czemu tak rzadko? grrrr, matura, matura, chyba zacznę wynajmować helikopter, żeby dojazd zajmował mi pół godz, a nie trzy  👿 👿 👿

Ovca o jakim koniu piszesz?  😀iabeł:
[/quote]

o łysym ślepaku 🏇

edit: cytat
A ja mam pytanie, czy może ktoś z was zna stajnię w okolicach Olsztyna (war.-maz.) , gdzie konie chodzą "w stylu" West? B


w tej okolicy ciężko o jakikolwiek west..."najbliżej" chyba będzie do Gdańska...albo do Bydgoszczy, ale o stajnie tam pytaj forumową Pinesskę 😉
Ślepak nie będzie chodził na munsztuku (zwanym potocznie czanką). 😀
ovca   Per aspera donikąd
03 kwietnia 2010 15:40
Przecież chodzi od dobrych 3-4 lat  🤔wirek:
Kto jedzie na Jaworzynę, a kto na zawody we Wrocławiu o 'gruchę i pietruchę'?😉 Bo ja wybieram się na to drugie, koleżanka pierwszy raz startuje.
ovca   Per aspera donikąd
03 kwietnia 2010 20:06
Ja do Wrocławia wpadnę w odwiedziny, w Jaworzynie będę na pewno  😅
[quote author=wiedźma link=topic=27.msg540922#msg540922 date=1270321157]
Kto jedzie na Jaworzynę, a kto na zawody we Wrocławiu o 'gruchę i pietruchę'?😉 Bo ja wybieram się na to drugie, koleżanka pierwszy raz startuje.
[/quote]

kiedy ten wrocław?
ovca   Per aspera donikąd
03 kwietnia 2010 20:47
kiedy ten wrocław?


25 kwietnia.

tutaj więcej inf- http://plwir.pl/wwr.php?aid=719
wiosennie :-)

Przecież chodzi od dobrych 3-4 lat  🤔wirek:


Oczywiście i to stanowi zaprzeczenie idei użycia munsztuka. Chodzi na zasadzie jak nie radzę sobie na snaflu to munsztuk do pyska, a nuż będzie lepiej.
Widziałem jakie kiełzno chciałaś zafundować Darii. Właściciel tundry mi pokazał  😀iabeł: Nie sądzę że założenie munsztuka z 10cm czanką i ze sporym portem, koniowi który bardzo sporadycznie ma treningi i na snaflu chodzi tak sobie, jest dobrym pomysłem. Więc puki nie zacznie doskonale reagować na snafll to nie ma mowy o munsztuku
ovca   Per aspera donikąd
03 kwietnia 2010 22:11
Kiełzna nie wybrałam sama, tylko w konsultacji z ludźmi dużo bardziej doświadczonymi, poza tym- zanim je kupiłam, jeździłam kilkakrotnie na podobnym, pożyczonym -i uważam, że to niezły wybór.
poza tym już wcześniej Daria chodziła na czance z dużo wyższym portem-bynajmniej nie pode mną, a o tym, jakie wędzidło jej zakładam-nie Ty decydujesz. 🙂

na tym kończę dyskusję na forum-mam zasadę, że nie dyskutuję na forum o "złych czy dobrych" metodach treningowych, bo, jak powszechnie wiadomo, tutaj każdy może być Mistrzem. Jeden zakłada koniowi port, inny przyczepia gumami pysk do popręgu-chcesz o tym podyskutować- numer znasz  🏇

a tymczasem wesołych świąt 😉
... jakie wędzidło jej zakładam-nie Ty decydujesz. 🙂...

i tu się zdziwisz  🤣 myślałem że już wiesz  😉
ovca   Per aspera donikąd
03 kwietnia 2010 22:20
Ploty plotami, zazwyczaj nie wierzę w nie, dopóki sama ich nie potwierdzę  😉
http://www.rancho.galopuje.pl/media/index.php?pokaz=kontent&idKontent=121&MediumID=465
Czy ktoś się może wybiera?
Ja chcę zacząć swą przygodę z westernem i właśnie na tan kursik jadę jako słuchacz 😉 co o nim myślicie ?
Uważam Ewelinę za dobrego trenera. Warto moim zdaniem.
Uważam Ewelinę za dobrego trenera. Warto moim zdaniem.


też tak uważam ;-)
ovca   Per aspera donikąd
06 kwietnia 2010 21:59
Jej podopieczni zgarniają trofea na każdych zawodach, na jakich się pojawiają-miałam okazję kilka razy obserwować jej treningi  i naprawdę byłam pod wrażeniem.
Chyba jeden z lepszych wszechstronnych trenerów west w Polsce 😉
Szkoda tylko że to tak sporo km od Wrocławia 🤔
Ewelina Zoń i mnie uczyła west i bardzo dobrze te jej lekcje wspominam.
Tak sensownie i logicznie potrafi tłumaczyć. Ma dziewczyna talent do uczenia.
A z  nowinek - to w RR odbył się fajny kurs z rozrodu koni.
Bardzo ciekawy wykład prof.Tishnera.
Podglądałam grupę uczniów- sympatyczni ludzie ,zainteresowani poszerzaniem wiedzy.
Dobry pomysł na kurs. Podobno już 15 edycja.
O no proszę takich kursów powinno być więcej.

Ja ostatnio byłam u p.Marka w Jaworzynie z moją Dyrekcją i jestem bardzo zadowolona z treningu u niego 🙂
Wichurkowa   Never say never...
14 kwietnia 2010 21:26
A ja byłam na szkoleniu z Ricardo Bordignom w JW i też bardzo miło wspomniam🙂 Świetny człowiek,umiejący dobrze wytłumaczyć o co chodzi. Jeśli znów przyjedzie zrobić szkolenie jestem pierwsza w kolejce🙂
A prosze bardzo🙂Macie mojego łośka w westernie🙂 Z moją trenerką🙂
Mam ogromną prośbę do westowców  🙂
Czy ktos z Was mógłby mnie oświecic w jakim roziarze siodło będzie się nadawało na konika polskiego tak żeby mogli w nim usiasc i dorośli i dzieci. Chciałabym kupic siodło west (do jazdy w terenie i do oprowadzanek dla dzieci) ale kompletnie się nie znam na tego rodzaju osprzęcie 🤔wirek: Czy na allegro da się wybrac coś sensownego, w niepowalajacej cenie? Ile to jest tak naprawdę warte, ile wytrzyma?

[[a]]http://allegro.pl/listing/search.php?category=0&from_showcat=1&order=p&string=siod%C5%82o[[a]]+western

http://allegro.pl/item999668845_siodlo_western_pony_czarne_13_od_stajnia_pl.html

http://allegro.pl/item998443241_siodlo_western_west_westernowe_16_zobacz.html

http://allegro.pl/item1000503697_superlekkie_siodlo_western_kompl_rozne_kolory.html

Bardzo proszę o porady  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się