Jakie pasze dajecie swoim koniom?

A ktoś podaje pasze agro vital Control? Albo któreś musli? Jak z jakością i działaniem?

Ja podaje- zapytałam  Agrokompleks o pasze bez otrab pszennych, ponieważ one mają działanie zakwaszajace i źle mogą wpływać na żoladek. Zużywam aktualnie drugi worek, ciężko mówić o efektach, ale na 100 wiem, że nie szkodzi a ładnie przybiera.Mój łykacz lykal natychmiastowo po zjedzeniu otrab. Długo potem trwało, żeby zapomniał o nawyku. Ale wywołanie lykanie w okresie bez tego można było garściami otrab. Może być jakaś alternatywa dla wrzodowcow.
Ale wywołanie lykanie w okresie bez tego można było garściami otrab.

Możesz jakoś bardziej po polsku?
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2485383#msg2485383 date=1453625377]
Ale wywołanie lykanie w okresie bez tego można było garściami otrab.

Możesz jakoś bardziej po polsku?
[/quote]

Przepraszam, słownik w telefonie🙁
Mój kon miał długie, wielotygodniowe okresy,kiedy nie lykal. 4 razy po wprowadzeniu otrab, lykanie wróciło praktycznie z dnia na dzień w bardzo nasilonej formie. Czytając więc, że są zakwaszajace, stwierdziłam,  że mogą drażnić żoladek, więc wycofam je z paszy. Niestety, lykanie nie zanika,jak to zakorzeniony nawyk ale występuje u nas w znacznie mniejszym stopniu🙂
otręby pszenne również nie są wskazane dla kaszlaków - przy częstym podawaniu źle działają na płuca - w wątku COPD była o tym mowa jakiś czas temu.
Do mnie worek z agrokompleksu przyszedl z dziura zamaskowana pod folia streczowa  👿 z ubytkiem zawartosci, zlozylam reklamacje, nadal czekam na final sprawy.
Orientuje się ktoś ile można podawać suszu z aronii(Jar-pasz)? Na stronie nie znalazłam żadnej informacji o dawkowaniu
Grace - bylo wspominane po czym teoriazostala racżej obalona.
Zorilla, poczytałam w różnych źródłach i faktycznie nie jest wskazane częste podawanie otrąb, nie są wskazane dla alergików. A że mam takiego - to się  tego trzymam 😉
Ja tez nie daje, bo mie potrzebuje 😉. Podlinkuj prosze te zrodla.
Odebrałam dzisiaj paszę z agrokompleksu i jedyne co mogę powiedzieć negatywnego to to, że te ich worki są do d. Poszło dno przy podnoszeniu. Zbieranie paszy po ciemku to miód na moje serce. Zatem uważajcie.

mnie również przyszły drozdze i woreczki były we wszystkich 3 opakowaniach rozerwane a zawartosc rozsypała sie w paczce,jeszcze tam nie dzwoniłam...ale powinni cos  ztym zrobić bo jak widac to chyba jednak nie wina firmy kurierskiej...
Mi się nigdy nic nie działo z workami, zawsze wszystko całe.
Dziękuję za odpowiedź odnośnie pasz z agrokompleks. A czy takie cos http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/214388 to dobry pomysł jesli chcialabym podawac jęczmien a nie mam gniotownika? Stosował ktoś?
Nique nie 😉 skarmia się jak się chce ale ja wolę dawać treściwe na mokro. Konie u mnie w dość intensywnym treningu więc dodatkowa woda nie zaszkodzi, fajnie się łączą z wysłodkami (jeden z nie moich ogierów usiłował przebierać te maleńkie peletki z pomiędzy owsa i wysłodek jak nie namoczyłam- efekt całe żarcie rozwalone po słomie wkoło żłobu) a dodatkowo mój ogr jest łykawy (zapiera praktycznie tylko przy jedzeniu) i mokre nie wysypuje mu się z pyska tak jak suche 😉 a czemu podkowa kazał na sucho? Proszku na 100% nie dałabym na sucho- wolę jak konie jedzenie jedzą a nie się nim inhalują 😀


Nie wiem dlaczego kazał na sucho... Cytuję: "Raczej na sucho, oczywiście nic się nie stanie jak będą podawane na mokro."
Jest to pył... Koń wyjadł ze żłobu, ale muszę przemyśleć czy nie lepiej byłoby przygotowywać z tego "budyń ryżowy". 
Czy podawanie siemnienia lnianego bedzie miało takie skutki jak poddawanie oleju lnianego? Zastanawiam sie czy jest to w jakis sposb alternatywne.. Czy siemie w ziarkach ma te kwasu omega 3, 6 tak jak olej czy dopiero po ekstrakcji one sie uwalniaja z ziarenka? Mam nadzieje ze zrozumiecie 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 stycznia 2016 14:26
ja się też chętnie dowiem co z siemieniem 😀
idą do mnie otręby ryżowe i łuska słonecznika od prolinen. Teraz to na pewno mnie w domu powieszą, lista do karmienia zamieni mi się zaraz w książkę  🙄
co do obsługi klienta w pro-linen - świetny kontakt, zagubili jeden olej który zamówiłam i teraz dosyłają, wszystko błyskawiczne. Czad 😀
[quote author=maluda link=topic=25.msg2485313#msg2485313 date=1453587123]
Odebrałam dzisiaj paszę z agrokompleksu i jedyne co mogę powiedzieć negatywnego to to, że te ich worki są do d. Poszło dno przy podnoszeniu. Zbieranie paszy po ciemku to miód na moje serce. Zatem uważajcie.

mnie również przyszły drozdze i woreczki były we wszystkich 3 opakowaniach rozerwane a zawartosc rozsypała sie w paczce,jeszcze tam nie dzwoniłam...ale powinni cos  ztym zrobić bo jak widac to chyba jednak nie wina firmy kurierskiej...
[/quote]
Kurier przywiózł całe, a rozsypało się przy podnoszeniu. I to nie tylko moje obserwacje. Trzeba uważać.
Ja wczoraj odebrałam trzy worki z agro, wszystko cale.
Czy otręby ryżowe z Agrokompleksu zdrożały, czy tylko mi się wydaje? Myślałam, czy by nie zamówić, i chyba za długo mi się zeszło z tym myśleniem... Ale przedtem chyba było 58 zł za worek jakoś?
Tak, była promocja. Teraz juz jest cena normalna. Sama tez spoznilam sie na promocje  🙁
Ech... A te ktoś podawał? Bo chyba jednak DressageLife miała rację i rezygnacja z wysłodków już teraz, a nie na wiosnę, nie jest głupim pomysłem - ostatnio odkryłam na koniu warstewkę tłuszczu za łopatkami, więc chyba wystarczy tego tuczenia, pora na rzeźbę. 😀
Swoją szosą - podając otręby ryżowe, podajecie też jeszcze jakiś olej? Do tej pory dawałam ryżowy - przede wszystkim ze względu na GO (i siłą rzeczy przy otrębach bym z niego zrezygnowała). Oprócz tego koń dostaje po ok. 70 g dziennie mielonego siemienia. Więc chyba olej to już byłby przerost formy nad treścią, prawda? :kwiatek:
Donoszę że wysłodki St . Hippolyt Witer kture ostatnio nabyłem w cale nie pachną jabłkami i mój koń nie chce tego jeść. Podejrzewam że tylko pierwsza partia była tak rewelacyjna.

A ja podejrzewam, że nie masz słownika w domu. 😎
anetakajper   Dolata i spółka
01 lutego 2016 06:26
Ktoś podaje z was trawokulki z Pro-linen? Jak wam konie jedzą ?

Chciałam zaoszczędzić parę złotych i zamówiłam od razu 2 worki trawokulek i musli z Pro -linen.  :emot4:
Kobyła wszystkożerna nie za bardzo chce jeść tych trawokulek - wcale jej się nie dziwię bo one śmierdzą (śmierdzą mi takim III klasy sianem) :/ w porównaniu do eponowych, st.hypolitowych i muhldorfer.
A do musli to nawet nie che podejść do koryta 🙁 chociaż to musli pachnie pięknie. Mieszam ze śrutą po troszeczkę i nic. No nie zje tego i koniec!
anetakajper, moja też nie chciała ich jeść ale nigdy nie podawałam innych. Więc nie wiem czy tylko te jej nie podchodziły czy w ogóle nie gustuje w czymś takim jak trawokulki. 🙂
anetakajper, ja nie podawałam trawokulek, ale jakoś nie bardzo mnie dziwi to, co piszesz, bo podobne wrażenia miałam przy ich ekspresowych wysłodkach z lucerna. Owszem, rozmakają szybko, ale głównie dlatego ze caly granulat sklada sie z pylu - jakby ktos kurz ze stodoły zamiótł. Dodatkowo byly wyjątkowo niewydajne, zeszły mi w dwa tygodnie, podczas gdy zwykle wyslodki z allegro skarmiam zazwyczaj przez miesiąc. No ale w nich widac konkretne grube wióry i pasma, a zalane wrzątkiem tez są gotowe w 15 minut 😉
Ja z wysłodków byłam zadowolona i koń chętnie jadł.  Podobnie jak muesli. 
mój tez chetnie zjada te wysłodki.
anetakajper, mojemu  też  nie pasowały  te pasze.  Musiałam  przemycić  ze sporą  ilością  musli.
anetakajper   Dolata i spółka
01 lutego 2016 07:45
brzezinka  inne trawokulki to ona wzrokiem je. Pachną prawdziwym sianem . Nawet podaje je jako smakołyk, to szuka mi ich po kieszeniach. Nawet jak robię wieczorna karmienie, to jak sobie otworzy boks, a wiadro z marchwią stoi obok to nawet tej marchewki nigdy nie ruszyła tylko śliniła się na trwaokulki.

To sobie zrobiłam oszczędność  😤 dziś mają przyjść eponowe.

Za to mój 2latek chętnie przygarnie trawokulki z pro-linen 😉 i musli też...kochanego ciałka nigdy za wiele! a co  🙂
czy ktoś karmił konia śrutą sojową ? jak dawkowaliście? wet zaleciła na utrzymanie mięśni u konia , który jest obecnie na l4 (kontuzja śćięgna)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się