Jakie pasze dajecie swoim koniom?

zduśka, tylko pytanie czy koń ma problemy z wątrobą ostre wynikające z jakiegoś zatrucia itp czy przewlekłe. Bo to inne leczenie i inne zalecenia dot. pasz. Na bank pasze niskobiałkowe.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 lutego 2012 21:09
że niskobiałkowe to wiem, cukry też będą ciężko strawne.... 
U nas będzie już choroba przewlekła, w końcu nas dopadło po wieloletnim leczeniu COPD sterydami i innnymi świństwami, chłopak drastycznie schudł, biegunki no i wyniki krwi wskazują już na uszkodzenie wątroby. Na razie czekam na opinię ostateczną weta co robić. A ja szukam rozwiązania w żywieniu...... ale już zgłupiałam i nie mam pojęcia co mu teraz dawać  🤔
w wetfarmie kupiłam specjalny granulat dla koni z chorą wątrobą, nie był tani i nie pamiętam nazwy  😤
zduśka, spróbuj skontaktować się może z dr Krzysztofem Maryczem, chyba tylko on może doradzić Ci żywienie/leczenie jeśli Twój wet nie ma dla Ciebie propozycji.
zduśka, wiesz co, a dostaje coś na tą wątrobę leczniczego?

Po pierwsze to Ostropest Plamisty. Są wyciągi z tego, ale możesz podawać kupiony ostropest na allegro suchy, podajesz do paszy. Nie ma w sumie nic innego - wszystko się na tym opiera.

Z gotowych: Equistro® Legaphyton
Dodson&Horrell Milk Thistle

No i mi w St. hippolyt podawali przy przewlekłych stanach diety nisko białkowe, nisko cukrowe.
zduśka

Przed wszystkim musisz kontrolować wyniki. Sama pobierałam krew i zawoziłam do labu.

http://www.orling.pl/watroba.html

http://www.wetfarma.pl/audevard_26.php

Polecam audevard  😀
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 lutego 2012 21:28

Burza   :kwiatek:
epk teraz dostanie serię jakiś kroplówek aby wspomóc prace wątroby i  pronutrin ( profilaktycznie ) . Te preparaty co wymieniłaś są gotowe  ... i teraz pytanie z czym to podawać, bo chłopak owsa nie je a musli wolałabym mu już nie podawać..
Dramka no właśnie mam zamiar tak robić jak napisałaś - oprócz pobierania krwi  😁 Zostawię to komuś doświadczonemu  😁. W przyszłym tygodniu będę powtarzać badnia.
zduśka, na szybko polecam Equigard St Hippolyta może, trochę sieczkopodobny lekki, jeśli chcesz dawać garstkę pod leki to na długo Ci starczy. Myślę że możesz wybrać jakąś leciutką sieczkę 'z trawy' o niczym, nie lucernową.
Przed wszystkim wet na podstawi wyników powinien ci coś polecić.

Mojej dramce zsiadła wątroba i nerki po mięśniochwacie  😵

Wątroba ma duże zdolności regeneracyjne.  😉
http://www.mksklep.pl/st-hippolyt-meta-diat-25-kg-p-3740.html?manufacturers_id=123


to jest pasza specjalna "na wątrobę" z hippolyta 

tylko cena troszkę "ciężka" 😉
A co on je?
Nie możesz podać strzykawką dopaszczowo? Ja leczniczo w ostrym zapaleniu wątroby podawałam to:
http://www.equiversum.pl/cavalor-cavalor-hepato-liq-p-1216.html

Tego się podaje 5ml - bardzo mało - można rozmieszać z garścią owsa, a konie nie wybrzydzają jedząc to. Moim zdaniem uda Ci się tym także sieczkę oblepić.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 lutego 2012 21:43
dzięki za pomoc !

zaraz skonsultuję preparaty z moim wetem a ta pasza faktycznie droga  👀 👀 , starczyła by mi gdzieś na 20 dni....  😵

epk chłopak do tej pory żarł dosłwonie 2 razy po 1/3 miarki musli hippolyt-a , ale teraz chyba muszę to odstawić bo jest mocno zmelasowane ( oczywiście siano do bólu  )
zduśka, ale kuc teraz bardzo schudł? bo jeśli nie to on do tej pory był z tych za okrągłych i nie musisz podawać jej pełnoporcjowo tylko domieszać z sieczką.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 lutego 2012 21:45
zduśka, ale kuc teraz bardzo schudł? bo jeśli nie to on do tej pory był z tych za okrągłych i nie musisz podawać jej pełnoporcjowo tylko domieszać z sieczką.


Burzolku on ma żebra na wierzchu  🙁 schudł strasznie !
Hmm. To tak naprawdę nie masz wyboru. Ale Krzysiek Marycz współpracuje właśnie z St Hippolytem, może przyjechać, zważyć, obejrzeć i zaproponować dalsze postępowanie.
Ja bym teraz obstawiała albo tą paszę albo sieczkę i dużo siana, i tak go teraz intensywnie nie utuczysz dopóki nie wiesz co moze jeść.
zduśka
P. Marycz jest w porzadku, bardzo sie przyklada, ale bierz pod uwage ze on czasem mocno dramatyzuje i raczej niechetnie poleca inne firmy (co jest zrozumiale w sumie, bo najlepiej sie zna na St. Hippolicie). Moj copdowec mial wedlug niego watrobe rozwalona, a jak pokazalam wyniki wetu to powiedzial ze nic takiego z tych wynikow nie wynika. Dobrze ze zwrocil mi uwage ze musze uwazac czym karmie, ale moj kon choruje na copd juz okolo 5 lat i tfuj tfuj watroba sie trzyma bardzo dobrze. Jak jeszcze pracowal karmilam pelnporcjowo icelandic power mixem i super sie sprawdzal. (mial podobny skald co pasza co mi p. Marycz polecil).
Fakt, ja też żałuję że nie jest bardziej wszechstronny niż st Hippolyt.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 lutego 2012 22:12
Arimona a widzisz cenna uwaga ! dziękuję. Skontakuje się z Nim i zobaczę co mi powie  😉
a icelandic ( według tego co piszą ) wskazana jest dla koni w treningu a mój to ma trenig boks --> padok i odwrotnie  😉
No moj sporo pracowal jak to dostawal, twojego arabka moze troche poniesc.  🤣
Ale jak dostawal Hesta mix, to brakowalo mu energii do pracy. Moze to bylo by dobre wyjscie dla konia niepracujacego.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 lutego 2012 22:30
zaraz zerknę na hesta mix, a arabek ma się dobrze, choruje mój kucyk feliński  🙁
Aa cos mi sie pomylilo  🙁 
Hesta jest dla alergikow, ale wlasnie jest taka dosyc lekko strawna.
Do Burzy, Wojenki ....
Saracen nie jest żadną podróbką Blue Grass. To są de facto dwie marki o identycznych produktach. Blue Grass jest produkowana w Irlandii a Saracen w UK. W jakimś sensie można je traktować jako "córki" jednej dużej firmy wywodzącej się z USA 🙂.
Z KER współpracuje wiele firm. Te dwie być może z racji "matki" mogą łatwiej występować pod szyldem KER.
Moim zdaniem w zasadzie bez ryzyka można "mieszać" obydwu "producentów" i w tym wypadku bardziej zwracać uwagę na cenę, bo jakość zostaje taka sama. Albo z braku w danym momencie potrzebnej paszy skorzystać w nagłej potrzebie od drugiego dystrybutora [chociaż czasem może to się nie opłacać cenowo, ale bywają sytuacje przymusowe]
Jeśli ktoś ma wątpliwości, zawsze może dopytać o szczegółowy skład bezpośrednio przez strony www w Irlandii albo UK.

Ja nic nie pisałam o podróbkach dla mnie to novum na rynku 😉
Dzięki za podpowiedzi 🙂
Chyba ją na wysłodki namówię, zawsze to taniej niż miałaby walczyć z paszą, więc powinno przejść 😉
Wojenka- jak obiecałam Baileys Endurance Mix, nie wiem, czy jakość wystarczająca, ale miałam tylko telefon.
Burza,
Pisałaś o KER.
O 'podróbkach' pisała Wojenka. 🙂
końkret, tak czy siak dzięki za info 🙂
Mam pytanie trochę obok tematu - nie wiecie skąd wziąć taką tabliczkę do wpisywania (i zmieniania) ilości paszy, jaką ma dostawać koń? Takie coś na boks.
Otworzyłam dzisiaj worek paszy Red Mills a konkretnie Formula Gold Balancer.
Ślicznie pachnie, mniej ziołowo niż balancer St.Hippolyta, ale gniady wciął próbną garstkę w pół sekundy.
W ogóle fajne pasze ma ta firma http://www.redmills.co.uk/uk/horse/products/
Gdyby ktoś był zainteresowany w okolicach Warszawy to proszę o PW - im większe zamówienie, tym lepsze ceny u dystrybutora 😀

Dzionka, trzeba się pouśmiechać do swojego przedstawiciela pasz 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się