Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

W niwce uczyłam się jezdzic w latach 2000-2003 i w tamtych latach było tam w miarę dobrze jeżeli chodzi o szkółkę i zadbanie koni.
Byłam tam ostatnio na zawodach to powiem tak ,konie chude(szkółkowe i część pensjonatowych) ogólnie średnio czysto( ze strony wyniki że obornik jest wyrzucany co 2 tygodnie, jak dla mnie to właśnie to jest przyczyna tego nieładu w boksach i dokooła stajni), szczerze to cena 800 czy 900? nie jest absolutnie adekwatna co do jakości usług, niestety mimo moich fajnych wspomnień z tej stajni (minęło już ponad 10lat) to nie polecam, bo z tego co widziałam to nie wygląda to dobrze ,a szkoda bo tereny mają piękne oraz blisko z Poznania.




[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Całkowita edycja posta
Lov   all my life is changin' every day.
01 sierpnia 2013 09:35
Perlica, trenerów na Woli jest od zarąbania 😉 No i każdy inny dojeżdżający.

dawidson, ale z czym mam rację? 😀
W Łopuchowie obniżka o 70zł!  😅
Ktoś się może orientuje jak wyglądają cenowo i czy w ogóle funkcjonują pensjonaty w Pobiedziskach? Głównie chodzi mi o stajnię P. Tomasza Waliszki i Kaczyne, jak tam wyglądają warunki? 🙂
hej potrzebuje pomocy, we wrzesniu wyprowadzam sie na studia z moją kopytną. Szukamy czegos w  Poznaniu i okolicy tak zeby był dojazd dla niezmotoryzowanych 😉

Moje wymagania:
- hala
- komplet przeszkód skokowych
- siano przynajmniej 2x dziennie
oczywiscie chyba nie musze wspominac o tym ze kon ma miec poscielone w boksie a nie stac na gnoju, wole wspomniec bo jak sie okazuje niestety nie dla wszystkich jest to oczywiste...

coś polecacie?

Wiem tylko ze Henryk Ziółek ma stajnie na ul kotowo 20 w Poznaniu i przyjmuje w hotel konie za 600 zł, dojazd autobusem, bardzo blisko mnie ale malusia hala.

Ratujcie bo mam coraz mniej czasu a chciałabym wybrać coś właściwego dla mojego konia!
Ktoś się może orientuje jak wyglądają cenowo i czy w ogóle funkcjonują pensjonaty w Pobiedziskach? Głównie chodzi mi o stajnię P. Tomasza Waliszki i Kaczyne, jak tam wyglądają warunki? 🙂

Stajnia w Kociałkowej Górce, 5 km od Pobiedzisk, 700 zł. 2 ujezdzalnie piaszczyste, pelnowymiarowy czworobok,  duza kryta ujezdzalnia, 3 pastwiska (10 ha), jeden padoczek piaszczysty, komplet przeszkod, boksy wyrzucane 2 razy w tygodniu, karmienie 3x dziennie owsem, siano 2x, lasy, pola, Park Krajobrazowy Promno tuz za rogiem. Trzymam tam konia od prawie 5 lat 🙂 www.koniki.org
Łopuchowo polecam,nie dość że cena spadła to jest nowo postawiona karuzela.
I ogromny + za to, że nie ma szkółki. Nikt obcy Ci się nie pałęta.. o sprzęt nie musisz się martwić..itp
amazonka1993 A jaka jest teraz cena?
Wprowadzone są pakiety cenowe- 550, 630, 700 i 850. Pomysł rewelacyjny z racji ze nie każdy poszukuje tego samego. Jest karuzela, są olbrzymie, profesjonalne pastwiska, hala, ogromny plac do jazdy, oświetlony, z b. dobrym podłożem, komplet przeszkód, Siodlarnia z aneksem kuchennym, prysznicem, pralką, kominkiem i szafkami dla pensjonariuszy. Ale największym plusem Łopuchowa jest opieka nad końmi- boksy najczystsze jakie widziałam, sprzątane 2 razy dziennie (nie doscielane, tylko sprzątane), karmione tyle i tak często jak chce tego właściciel, nie ma problemu z dodatkami, zakładaniem ochraniaczy, derek i innych pierdół. No i jest swietna ekipa- często razem jeździmy w tereny, organizujemy ogniska wyprawiamy urodziny/imieniny. I tak jak mówi amazonka1993- nie ma pałętających się wszędzie, krzyczących dzieci. Jestem juz 5 lat i nigdzie sie sie nie wybieram🙂
Wie ktoś jak dojechać do stajni w Złotniczkach z Poznania albo z Tuczna? 🙇
nekti   Pająk stajenny..
06 sierpnia 2013 14:04
Wie ktoś jak dojechać do stajni w Złotniczkach z Poznania albo z Tuczna? 🙇

Komunikacją miejską?
Pociągiem do Pobiedzisk (z rowerem) i dalej rowerem ok. 4 km. Albo spacer z Tuczna.
Nie wiem czy terac coś tam jeździ poza autobusami szkolnymi.
Do samych Złotniczek nie jedzie nic. Najbliżej z Pobiedzisk z PKP. A do której stajni się wybierasz?
Kurde, bo jestem z Kicina i mysle na postawieniu kuca tam ale musze patrzec pod wzgledem dojazdu bo prawem jazdy nie dysponuje, taka kameralna z pastwiskami bodajze 450 za miesiac  😉
dairoxroxi  W Złotniczkach na górce? Trzymałam tam konia kilka lat i bez samochodu ciężko.

A Liljówka? Co sądzicie?
U nas w stajni jest koń, który wcześniej stał w Liljówce. Właściciel mówił, że mieli siano kiepskiej jakości. Kobyła przyszła z dużą biegunką, chyba nawet wet musiał do niej przyjeżdżać...  🙁 Była nerwowa i jak stawało się obok boksu to rzucała się na kraty, teraz mniej więcej po roku kuli tylko uszy, ale daje się pogłaskać  😀
Liljówka jest raczej dobrą stajnią to musiał być odosobniony przypadek 🙄. Jak byłam na obozach to tylko Kuba tam gryzł no i była jeszcze Trella, ale reszta koni kochane przytulaski  🙂
Co do stajni w Złotniczkach na górce to podobno baba jest natrętna ale konie raczej są dobrze utrzymane.
U nas też stoi koń z liljówki, właściciel uciekł z tej stajni razem z koniem.. ( dosłownie)

A jeśli o Łopuchowo chodzi to zawody się zapowiadają 🙂
amazonka1993 Właśnie widziałam w ogłoszeniach 😀 Wiadomo coś więcej? Do kiedy zapisy, ile wpisowe wynosi?  🙂
Zapisy wiadomo jak najszybciej, a wpisowe sądzę, że koło 20-30zł, ale to najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć.
Te zawody to idealna okazja, żeby zobaczyć jak funkcjonuje nasza stajnia.
Lepszego miejsca dla swojego konia nie znajdziecie...🙂
Nie wiem czy mogę spytać tu, jak coś proszę mnie pogonić do odpowiedniego działu. Chodzi o to, że uczę jeździć dziewczynę, studentkę, która od października wraca do Poznania na studia i nie będzie w stanie zasuwać 2 razy w tygodniu po 100km do mnie na jazdę, więc szukam na jej prośbę jakiejś rozsądnej stajni, gdzie mogłaby dalej się uczyć. Dziewczyna całkiem fajnie sobie radzi, chce jeździć typowo rekreacyjnie, będzie na pewno na poziomie samodzielnego kłusa - już zaczynamy, przez miesiąc spokojnie w miarę wyćwiczy. Wynajmuje mieszkanko na piątkowie i fajnie byłoby znaleźć coś w tych okolicach, jakieś zdanie, coś polecacie ? Zależy mi na tym, żeby dziewczynie nikt nie nawciskał bzdur, głupich zachowań, no i żeby cena mieściła się w kieszeni przeciętnego śmiertelnika 😉 Jeśli w okolicy najbliższej nic się nie znajdzie jest w stanie trochę dojechać.
keirashara - ja obecnie też szukam stajni może na trochę innym poziomie, ale zawsze jak na razie zmalałam na morasku "biały jednorożec" jednak opinie są rożne(jak by ktoś znał stajnie proszę o wypowiedzenie się). Mam zamiar się tam wybrać ale jakoś bliżej roku akademickiego 😉
W Stajni Corcel można brać treningi i dojazd jest fajny bo autobusem pod samą stajnię
Goja, gdzie znajduje się ta stajnia?
Dairoroxi, Stajnie Pana Waliszki ze szczerego serca odradzam (ale to na pw), z kolei serdecznie polecam Złotniczki, jeśli mówisz o Ośrodku Quattro- co to dojazdu to pociąg, nie wiem jak dalej. Najlepiej zadzwoń do właścicielki a ona Cię pokieruję jak dojechać.
Quatro nie prowadzi pensjonatu, kiepski dojazd z Pobiedzisk 5 km i z tego co wiem to cena 500-600 zł jak już będzie pensjonat 
A ja byłam wczoraj w nowej Stajni Corcel i naprawdę stajnia bardzo ładna, czyściutko w boksach, konie na pastwiskach, tereny do jazdy, siana najwięcej ile widziałam w pensjonatach (a byłam w naprawdę wielu) i bardzo miła Pani właścicielka. Pierwszy raz ktoś nie robił głupich min na moje wywody żywieniowe 😉 Stajnia zapowiada się naprawdę super.
Chestnutstalion No do Złotniczek nie mam jak dojechać bo do samych Pobiedzisk mam spory kawałek (ok. 30 km )
Elkaaa Fajnie się zapowiada!  Powiedz coś więcej, jak z dojazdem i cenowo? 🙂
Dairorox, cenowo z tego co wiem to 600 zł, a z dojazdem też chyba nie powinno być problemów, wydaje mi się, że jak rozmawiałam z właścicielką to mówiła coś o jakimś autobusie, zaraz sprawdzę 🙂

edit. Autobus z Ronda Rataje lini 62,96 lub 53
Przystanek ul Tarnowska - Krzesinki  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się