Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

chodzi o to że koń chodzi na pastwisko codziennie, jak wszystkie konie ze stajni. rekreanty też. potem są przecież normalne jazdy nie? nie wiem czemu szukasz igły w stogu siana pitoszek.
zawsze musisz mieć ostatnie zdanie? jak koń chodzi na padok, to można na nim potem jeździć. tak  🤔 no przecież !
Z góry przepraszam za brak ogarnięcia cytowania 😉 
Tania napisała: Mnie jeszcze wypowiedzi Umberii wydają się bardzo podobne w stylu do cromimi.
Naprawdę tak uważasz? 😉 Myślałam, że w moich wypowiedziach mimo wszystko nikogo nie obraziłam. Jeśli tak, to przepraszam. Wyraziłam swoją opinię i tematu już nie drążę, bo z mojej perspektywy jest już skończony: Napisałam co miałam do powiedzenia, wyjaśniłam co chciałam i tyle 😉 Jeśli moje wypowiedzi kogoś drażnią proszę napisać wprost, a nie doszukiwać się związków między kontami, bo takowych nie ma.
chyba chdziło o to, że "stoi" na pastwisku, a nie "wychodzi" na padoki/łąki. A jednak użycie słowa robi różnicę 🙂.

Zmieniając temat - kto będzie u Szarych w ten weekend? Też życzę sobie, żeby pogoda była lepsza, niż dziś!!!

... Taka ostatnio mnie refleksja nachodzi - dobrze ,że niebawem kończą się wakacje... 🙄
Dziunka tak chodzilo mi o "stanie na pastwisku od 3 miesiecy" wychodzenie na pastwisko to jednak co innego, wiesz cromimi nie ma nic zlego w jezdzie na koniu ktory "wychodzi na pastwisko" (hah) o ile nie wyglada jak Twoj koń... 
I nie szuka sie igly w stogu siana(w takim sensie) matołku tylko co najwyzej dziury w calym... eh
od kilku postow brzmisz jak tania prowokacja...
Cariotka   płomienna pasja
13 sierpnia 2012 07:38
ba! jak koń jest zdrowy to wychodzi na pastwisko, czasami właściciel bierze go na jazdy, później idzie do boksu, albo i nie iii tak w kółko.
LECZ jak koń jest chory i w złej kondycji to sobie odpoczywa na łące lub w boksie, przyjeżdża do Niego weterynarz, przyjeżdża kochająca pancia, bierze go na spacerki np w ręku i tak w kółko aż do wyleczenia.
Pragnę zwrócić uwagę że na początku PROBLEM BYŁ W STAJNI (że tak konia wychudzili), teraz jest PROBLEM W KONIU (że jest chory na wrzody).
Stajnie się zmienia, wrzody się leczy. Więc nie ma wytłumaczenia na to że koń jest chudy, oprócz tego że zawiniła tu ludzka głupota.
dziewczyny... ile można 😵
jak tam Targowisko, powstała już zew. ujeżdżalnia ?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
13 sierpnia 2012 08:45
cromimi: skontaktuj się z dr agata porzuczek, polecam na wrzodowe problemy, jej nr znajdziesz na forum
bardzo dobry weterynarz, robi wszystko tanio (w uczciwej cenie), nie naciąga na niepotrzebne badania
na pewno pomoze, mojego z wrzodów wyciągnęła
pozdrawiam

cromimi Także polecam Agatę, teraz co prawda jest niedostępna na założonym urlopie, ale na początku września już będzie 🙂 Sprawdzi wrzody, zacznie leczenie rozpisze ci czym i jak konia karmić.

Czy coś wiadomo co z tą stajnią w Minodze? 
Cariotka   płomienna pasja
13 sierpnia 2012 09:02
jak jadę do mojej stajni to nie widziałam zewnętrznej ujeżdżalni, ale może jest gdzieś schowana. Widzę często konie na pastwiskach i muszę przyznać że ślicznie wyglądają- pączusie. Chodzą dużo na pastwiskach i to jest wg mnie duży plus tej stajni. Kwatery mają często zmieniane. Zaskoczyła mnie tylko mała ilość koni.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
13 sierpnia 2012 09:06
słuchajcie, pisze tu bo sprawa pilna: otóż moze  mąż lub chłopak  którejś z szanownych koleżanek ma czas i zechciałby popracować u mnie fizycznie? potrzebne 2 osoby od jutra  w godz 7-17, niedługo 2-3 dni (pare stówek wpadnie🙂😉 oczywiscie nie dyskryminuje nikogo i moze byc tez kobieta ale watpie zeby chciała kamienie przerzucac  😉 robota naziemna-bezpieczna 100%
pisac na pw podam telefon :kwiatek:

co do tej chudości to bym się tak nie upierała, boziuniu co ja miałam z siwym  😵 oczywiście dramatycznie jakos chudy nie byl tylko jakis taki zawsze nie-gruby, a na złą opiekę to przecież nie mogę narzekać bo by mi chyba język usechł i klawiatura
ale zawsze byl pełen checi do pracy i energiczny, po wyleczeniu wrzodów owszem wygląda lepiej ale sądze ze takiej "charciej" budowy to zawsze będzie,
drugi z kolei odwrotnie, grubas jeden, na ździebku słomy z pewnoscia tez byłby tłusty, ale to przedświt-więc wszystko jasne
Cariotka ten plac zewnętrzny powstaje chyba przed stajnią, jechałam w sobotę i te zwały ziemi/żwiru? są już wyrównane, stoi ciężki sprzęt, także coś chyba ruszyło.
Cariotka   płomienna pasja
13 sierpnia 2012 09:23
no ja też widziałam ten obrazek ale póki co jeszcze nie gotowy.
A ja tak rozmyślam czy 17 lat to dużo czy mało.



pomyslec, ze za kilka miesięcy uzyska pełną zdolność do czynności prawnych, a wladza rodzicielska wygasnie... 😉
Dava   kiss kiss bang bang
13 sierpnia 2012 10:20
[quote author=Tania link=topic=196.msg1492115#msg1492115 date=1344790459]
A ja tak rozmyślam czy 17 lat to dużo czy mało.



pomyslec, ze za kilka miesięcy uzyska pełną zdolność do czynności prawnych, a wladza rodzicielska wygasnie... 😉
[/quote]

HAHAHA władza rodzicielska jest wtedy kiedy utrzymują Cię rodzice i mieszkasz u nich. Skończenie 18lat nic w tej kwestii nie zmienia przecież  🤣
Niech mod coś podziała,bo to nie dość, że OT, to jeszcze pani obraża resztę użytkowników, słownictwo zmilczę.

Czy stajnia w Minodze ma stronę internetową? Ta, którą znalazłam, podlinkowaną tu na forum, nie działa.
Ponawiam pytanie o warunki w Santosie. Mój wcześniejszy post na ten temat został zignorowany, bo nie wydaje mi się żeby nikt nie miał pojęcia jak ośrodek wygląda 😉
Dava   kiss kiss bang bang
13 sierpnia 2012 15:35
Ponawiam pytanie o warunki w Santosie. Mój wcześniejszy post na ten temat został zignorowany, bo nie wydaje mi się żeby nikt nie miał pojęcia jak ośrodek wygląda 😉


o Santosie było już pisane x razy. Nawet kilka stron wstecz 😉 Więc może warto się trochę wysilić i użyć wyszukiwarki...
umberia ja tam jeżdżę aktualnie, wiec z jakimikolwiek pytaniami możesz śmiało do mnie pisać 🙂
Potrzebuje pożyczyć hackamore na raz, albo dłużej jak ktoś nie używa. Czy jakaś dobra dusza znalazłaby się i zaoferowała? Najcudowniej zachód Krakowa  :kwiatek:.
Szukam osoby z kat.B+E lub B, odpowiednim autem i czasem  😉 która przewiezie mojego konia na trasie Michałowice-Facimiech-Michałowice w dn.31.08-1.09. Mam przyczepkę jednokonną.

proszę o namiary do kogokolwiek  🙇
Cariotka   płomienna pasja
13 sierpnia 2012 20:48
byłam dziś w Michałowicach. Ośrodek robi wrażenie, boksy ładne, jasne...wszystko naprawdę na wysokim poziomie. Dużo pastwisk z porządną trawą. Tylko jedna rzecz mnie zdziwiła nie widziałam ani jednego konia na polu...ale bardzo dużo w stajni.
Konie wychodzą na padoki, kiedy właściciele/luzacy sami je sobie wyprowadzą/sprawdzą, ewentualnie stoją tam rano - zamiast karuzeli, czyli do 12😲0.
Cariotka   płomienna pasja
13 sierpnia 2012 21:00
no domyślam się że zależy to od właścicieli. A jaki jest koszt luzaka?
Taki jak sobie luzacy ustalą 😉 mamy w stajni dwie dziewczyny, nie wiem jakie mają stawki poza lonżowaniem/przygotowaniem do jazdy/spacerem w ręce, bo nic więcej mnie nie interesowało nigdy 🙂
Cariotka   płomienna pasja
13 sierpnia 2012 21:34
a nie ma stajennego, który wyprowadza i sprowadza konie z pastwiska? i np. siedzą na pastwisku 8-20. Bo przecież nie każdy musi trenować🙂 a chce trzymać konia w tak ładnej stajni🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
13 sierpnia 2012 21:39
Cariotka konie wychodzą na padoki tak jak pisze kolebka 🙂 w cenie pensjonatu jest albo karuzela albo wypuszczenie konia na wykupiony przez siebie padok 🙂 jest jedna luzaczka która w stajni jest o 6 i jak było gorąco to wypuszczala konie.
Np. Lolek ma tak ze luzac,ka go o tej 6wypuszcza do 7:30 i na ten padok wchdzi kobyła z którą mamy padok  na spółkę 🙂 o 9:30 Lolek idzie do karuzeli. I po poludniu znów idzie na padok  na 2-3h 🙂

Tak jak napisałam od karmienia konie idą na padok i do 12 schodzą. Tak juz jest 🙂 ale widać po koniach ze koło 11 juz chcą schodzić. Albo nie raz jak Lolek jest po południu to też stoi ze chce juz wrócić :p ale on ma dodatkowo boks z tarasem wiec jemu to dobrze bo może sobie cały czas wygrzewać plecki (jak tylko jest słoneczko) 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
13 sierpnia 2012 21:42
No jest. Właśnie tak jak Kolebka pisze. Codziennie od rana do 12.30 konie chodzą do karuzeli albo na pastwisko i robią to stajenni. W innych godzinach robisz to sama albo luzak/koleżanka.

Są jakieś ciekawe rasy koni w Krakowie i okolicach? Bo wiem gdzie znajdę tinkera, pre i quatery. A coś jeszcze? Wie ktoś? 😉 :kwiatek:

Juliadna Majorex to po 2-3h stoi przy wyjściu i chce wracać. Ile można stać i jeść  🤣
Dwa lusitano w Bolęcinie i dwa fryzy.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
13 sierpnia 2012 21:49
Dava mój fiord,też się zalicza?
Właśnie, ile mozna jeść 🙂
Cariotka   płomienna pasja
13 sierpnia 2012 21:49
rozumiem i naprawdę jestem zachwycona stajnią😀 i łąki macie piękne!!!! i konie wszystkie pulchne ! no cud i miód i orzeszki..
jest andaluz i fryz w krakuszowicach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się