Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

poziomka7   Prawda leży pośrodku
12 lipca 2012 09:40
azazu93 zapraszam do zobaczenia pensjonatu jak masz oczywiście ochotę 🙂
A jak jest w pensjonacie "Panskie Pola"?
1. Czy konie sa wypuszczane na pastwisko na caly dzien?
2. Czy moga byc karmione wg zalecen wlasciciela (3x dziennie, siano)?
3. Czy ujezdzalnia jest ciagle zajeta przez rekreacje?
4. I czy jest gdzie popracowac z ziemi, na jakims wydzielonym padoczku, albo cos podobnego, bez liny, gdy ujezdzalnia jest zajeta?
Jaki polecicie nie drogi pensjonat w Krakowie/do 20 km pod Krakowem ? Nie musi byc hali,byle żeby była dobra opieka i pastwiska/padoki. Najchetniej z dojazdem i do 650zł.
Póki co sie rozgladam, mam na to całe wakacje 🙂


Polecam Rzeszotary 🙂 ( Stadnina Koni Huculskich Rzeszotary )Ogromne pastiwska, b. dobra opieka, ujeżdzalnia i hala - mała, bo mała, ale zawsze "coś" 🙂
In.   tęczowy kucyk <3
12 lipca 2012 22:23
azazu93, Węgrzce u Pani Uli. Świetna(!!) opieka, duże padoki. 600zł chyba, albo 650zł.
estena   Wariat nad wariaty.
13 lipca 2012 14:00
Kobitki jak dojechać z Dworca Głównego do stajni w Michałowicach ? kursują jakieś busy, autobusy ? gdzie wysiąść, iść.. ?  :kwiatek:
Wiecie może gdzie jest stajnia w Bratkowicach? Wiem tyle, że za Michałowicami w prawo na Proszowice trzeba jechać ale nic mi to nie mówi jestem umówiona na oglądanie konia jutro a nie mam pojęcia jak tam dojechać 😀DD
Kobitki jak dojechać z Dworca Głównego do stajni w Michałowicach ? kursują jakieś busy, autobusy ? gdzie wysiąść, iść.. ?  :kwiatek:


na Dworcu wsiąść w busa do Miechowa - płyta dolna stanowisko bodaj 18 (pierwsze przy przejściu dla pieszych), bądź na Dworcu Wschodnim wsiąść w busa do Słomnik
bez korków jedzie jakieś 15 min
mijasz Bibce, Węgrzce - 3 góry
i jak zacznie zjeżdzać z duuuuużej serpentyny (na górze widać już Ośrodek 😉 ) to ładnie prosisz pana kierowce, żeby zatrzymał się na przystanku za serpentyną (na jej końcu, na dole)
wysiadasz, przechodzisz przez pasy i wpadasz na "końskie" ogrodzenie Ośrodka - jest i szyld
teraz tylko 😉 spacer pod góoooorę i jestes 😉
Estena z dolnej płyty, z tego samego stanowiska co Miechów, odjeżdżają też busy na Działoszyce - one też jadą przez Michałowice 🙂
Słomniki jadą z górnej płyty. Poza tym wszystko tak jak Epikea pisze  :kwiatek:

Nie przestrasz się górką - da się wyjść, aczkolwiek palpitacja murowana  😁
To ja jeszcze rzucę fotorelecją z dnia drugiego- zakończenia finału OOM.

Zwycięzcy Kucy:

I Dużych Koni:











I już więcej nie zanudzam 😉
Kapelka
1. Tak, ale na duże upały są ściągane
2. Karmienie jest 2x dziennie, ale nie ma problemu z ew. witaminami itp.
3. Praktycznie rekreacji nie ma  😉
4. Rzadko się zdarza żeby ujeżdżalnia była przez dłuższy czas zajęta, ale zawsze można pójść na jakieś pastwisko, bo jest dużo kwater
🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
14 lipca 2012 19:50
Pozdziekowania dla Pani Joli która szukała Laptopa i hucułki 🙂 Laptop wrócił do Zabierzowa ale należy właśnie do Pani Joli  💃 trzeba też wyróżnić forumowa Gejbi która po nocy szukała tych koni z Panią Jolą i innymi osobami  :kwiatek: :kwiatek: Bardzo się cieszę że te 3 konie są już w dobrych rękach  💘
Ale super! Gratulacje!!

[s]Szkoda tylko że wróciły do Zab., utrzymywać osoby które skazały je na śmierć. Chyba że coś źle rozumiem w tej całej sytuacji. [/s] Oks, już wiem 😉
no! najważniejsze, że cała akcja się udała konie są bezpieczne i mają nowych odpowiedzialnych właścicieli jeśli chodzi o stajnię to wstydzę się za ludzi którzy podjęli takie decyzje na pewno nie powinni pracować przy koniach ( i powiem szczerze że zaczęłam się  zastanawiać czy by się nie przenieść zresztą jak większość pensjonariuszy którzy do 4 nad ranem ratowali konie rekreacyjyne... ale niestety brak prawa jazdyy robi swoje i do tej stajni mam najlepszy dojazd)... na szczęście jak narazie zmieniło się grono zarządzających ośrodkiem i mam nadzieję że powoli wszystko będzie szło ku lepszemu !!

Zorrila to nie jest takie proste... Pani która kupiła Laptopa ma jeszcze jednego konia  i nie będzie latała po dwóch stajniach... ale ja się cieszę niech mu codziennie patrzą w oczy co mu zrobili....
nie rozumiem, co się stało, ze "szukała" i że o 4 rano trzeba było jakąś akcję ratunkową robić?
dziekuje dziewczyny za odpowiedz  :kwiatek:
a jak daleko od centrum Krakowa jest Stadnina Koni Huculskich Rzeszotary ? 🙂 bo byłabym chyba najbardziej zainteresowana
dziunka nie chcieli nam powiedzieć gdzie sprzedali te konie- do którego handlarza żebyśmy dymu nie narobili dlatego szukaliśmy ich poruszyliśmy dosłownie niebo i ziemię żeby się udało a cala akcja trwała cały dzień i pół nocy...
Kami   kasztan z gwiazdką
14 lipca 2012 23:16
Gejbi wczoraj się dowiedziałam od Basi - gratulacje ode mnie, że w końcu ktoś się potrafił postawić  :kwiatek: Ja mam nadzieję, że pewna osoba już na swoje stanowisko nie wróci  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 lipca 2012 11:12
Ja osobiście bywałam w Rzeszotarach i mam dobrą przyjaciółkę, która trzyma tam
konia. Jak słyszę co się tam wyprawia, to mi się włos na głowie jeży 🤔
Stajnia obecnie jest pozakrywana jakimiś foliami i plandekami, okna w boksach przysłonięte i drzwi z jednej strony korytarza zamknięte, bo stajnię na sierpień na zawody tynkują. A konie się w stajni gotują 🙄 Na pastwiskach jakieś ogrodzenie druciane o które konie już się porozwalały, a ostatnio jak właściciela nie było to konie nie wychodziły, bo nowy stajenny ich nie rozróżniał i bał się że później do złych boksów da 😵 Hala maleńka, a w zimie trzeba sobie rezerwować miejsce na niej. Ujeżdzalnia twarda jak beton i krzywa, a teraz jeździć nie można, bo na zawody trawka musi urosnąć 🙄 Dla mnie ta stajnia to jedna wielka porażka.

Kto w sierpniu na ZR do Michałowic? 💘
Ja 🙂 I moje pokraczki.
Strucelka to dobrze wiedziec o takich rzeczach. Więc dalej sie rozglądam 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 lipca 2012 14:13
Zorilla Tone i Te Quiero? 🙂 co jedziecie?
Tak. Tonikiem rundę L i może może P, chyba że zrobią inne konkursy L, a TQ rundę C.

A Ty do Facimiecha nie jedziesz??
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 lipca 2012 14:34
rundę C tą co jest czy zgłaszasz coś nowego? Bo z tego co wiem zrobią taki konkurs jaki się zaproponuje 🙂
ja jadę do Szarych dopiero, Facimiech odpuszczam.
Teq pojadę to co jest czyli C-4 chyba i 5. Raczej nic nie będę dodawać.
Czy ktoś wie, czy nadal jest  prowadzony w tej stajni pensjonat? http://re-volta.pl/stajnie/info/zintegrowana_baza_noclegowa_tury
Co to w ogóle za stajnia?
U Szarych startuję i ja, na miejscu mam, hehe 😉
Jak zwykle szałowe 4xP, ale obiecuję wszystkim wszem i wobec, że zrobię normę i srebro i pojadę COŚ wyżej niż P  🏇  😁

gejbi wbijaj do nas - my z magrat i brunatną niezmotoryzowane, a dajemy twardo radę - dojazd naprawdę spoko, tylko ta górka bywa mordercza  😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
15 lipca 2012 20:16
Ja osobiście bywałam w Rzeszotarach i mam dobrą przyjaciółkę, która trzyma tam
konia. Jak słyszę co się tam wyprawia, to mi się włos na głowie jeży 🤔
Stajnia obecnie jest pozakrywana jakimiś foliami i plandekami, okna w boksach przysłonięte i drzwi z jednej strony korytarza zamknięte, bo stajnię na sierpień na zawody tynkują. A konie się w stajni gotują 🙄 Na pastwiskach jakieś ogrodzenie druciane o które konie już się porozwalały, a ostatnio jak właściciela nie było to konie nie wychodziły, bo nowy stajenny ich nie rozróżniał i bał się że później do złych boksów da 😵 Hala maleńka, a w zimie trzeba sobie rezerwować miejsce na niej. Ujeżdzalnia twarda jak beton i krzywa, a teraz jeździć nie można, bo na zawody trawka musi urosnąć 🙄 Dla mnie ta stajnia to jedna wielka porażka.

Kto w sierpniu na ZR do Michałowic? 💘


hehe 😀 ujeżdżalnia twarda?? "to niech se pani kupi hucuła, jemu to nie będzie przeszkadzało"

dobrze ze mnie tam już dawno nie ma 🙄
EL90, pensjonatu tam jeszcze nie ma, natomiast całość zapowiada się bardzo fajnie. Jest hala namiotowa, stajnia położona zaraz przy lesie.
A wracając do Szarego. Wydaje się całkiem profesjonalnie zrobiony, warto by się tam przejechać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się