AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

Zorilla, to czemu odnosisz się do mnie skoro mój post był z wczoraj?  🤔wirek:
Ah bom nieuwazna i nie zauwazylam daty 🙂😉)))))
Lov   all my life is changin' every day.
22 maja 2016 22:22
Powiem Wam szczerze, że tą imprezę uratowali tylko ludzie, którzy przyjechali startować. Organizacja tragiczna... W pokojach przy stajni grzyb w łazience i na suficie, z łazienki wylewała się powódź po jednym prysznicu, o jedzeniu nie wspomnę, bo jego jakość i ilość to śmiech na sali. No i wczorajsza sytuacja z finałem skoków amatorów - siedzę sobie w biurze zawodów i wypisuję dane do faktury, przychodzi laska się zapytać, czy jedzie finał amatorów, a organizatorka odpowiada że nie, bo jedzie tylko połowa. Ja na to, że w regulaminie technicznym jest zapis mówiący o tym, że wszyscy amatorzy jadą w niedzielę. Na szczęście z jedną koleżanką udało nam się wywalczyć, że jednak pojechali wszyscy 😎 Ale żebyśmy musieli się wykłócać o coś, co jest jak wół napisane w regulaminie...

Dobrze, że za rok AMPy nie będą w Gajewnikach 😎
Lov, masz 100% racji. Kwiatków byli jeszcze więcej. Dzisiaj w profi chlopak wskoczyl w okser rozbudowując jego druga cześć. Pan parkurmajster odbudowal okser tylko że o jakieś 30 cm węższy . Na trybunie krzyczeliśmy ze jest za wąski co zostało totalnie olane.
Olson, no proszę cię, pomijając że on już na AMP-ach wyjechał  co najmniej raz mistrzostwo, to np. w 2015 jechał na tym koniu na HZO w Aromerze konkurs GP
http://dressage24.pl/data/_uploaded/file/WYNIKI/2015/wyniki/wyniki_ZOO.pdf
Reszty mi się nie chce szukać ale z choinki się nie urwał i ja to nazwisko już słyszałam. Z tego co pamiętam to pod nim ten koń szedł także HPP seniorów parę lat temu.

Edit: bo poranne czytanie mi nie wychodzi i rozumiem, że o kogoś innego ci chodziło: Co do mało znanych zawodników - jakoś tak czasem się zdarza, że ktoś ma wybitnie dobry przejazd a reszcie słabo poszło - fakt, że jeździ się duże zawody nie oznacza "braku wpadek" i idealnie stałego poziomu. Znane nazwisko nie zawsze gwarantuje wynik 😉
No akurat Sabitov jest znanym nazwiskiem, startował też podczas majówki w Radzionkowie nie raz  😉

epk, tulipan,  co do wygranej Sabitova to ja nie mam zastrzeżeń. On co AMPy jest w czołówce 😉 Ale tam naprawdę się działy kwiatki. W piątek literki stały krzywo na czworoboku (zamiast 12m stało gdzieś 16m), większość osób miało minimum 8% różnicy pomiędzy sędziami, hitem bylo 11% 🙂. Po przejeździe dwóm zawodnikom zmienili wyniki.  Pierwszego dnia 3 wynik miał 60%. A tam naprawdę ujeżdżeniowo to poziom jest wysoki. Nie wiem czy oprócz mnie ktoś też pojechał profi bo musiał, urywając się z choinki trochę 😉
Od ludzi słyszałam że jednej dziewczynie dali ocenę a nie wykonała elementu. Gwizdnęli pomyłkę jak jej nie było.

Na FB AMPów są zdjęcia zagrzybionego hotelu, organizator wypiął się na zawodników, kazał im skarżyć się do właścicieli hotelu a przecież zawodnicy nie byli "stroną" to organizator załatwiał i płacił za hotel.

Ujeżdżenie amator miało odbywać się raz na hali raz na dworze, a wszystko zrobili na hali, łącznie z KURami. Rozprężalnia na skoki jeśli chodzi o podłoże była mocno średnia, dziury się robiły okropne.

Przegląd przechodziły kulawe konie, leciały teksty pod tytułem "ma pani czas do jutra, proszę coś z tym koniem zrobić".

Ja tam i tak jestem zadowolona, mieliśmy fajny hotel, super imprezy wieczorami i poznałam osobiście kilka osób z revolty 🙂 Mimo wszystko atmosfera dużo lepsza niż we Wrocku, no ale organizacja masakra.
Lov   all my life is changin' every day.
23 maja 2016 08:46
xxagaxx, widziałam to, akurat wchodziłam na trybuny i zobaczyłam z boku ten okser, aż przetarłam oczy. Idąc dalej wzdłuż trybuny przechodziłam obok gospodarza toru, który mówił akurat "o co im k*rwa znowu chodzi, przecież stoi tak jak ślady były"...
xxagaxx, heh no właśnie widziałam twoje nazwisko i się zdziwiłam 😉. O kwiatkach tam słyszałam - denerwuje mnie tylko stwierdzenie, że jak ktoś nieznany to znaczy że nie mógł dobrze pojechać 😉
AMPy rozgrywają w oderwaniu od rzeczywistości. Co doskonale widać po zmniejszającej się z roku na rok ilości "znanych" nazwisk na listach startowych. Mówię o ujeżdżeniu profi  😉
epk, no nie wiem skąd AZS Łódzki miał taki pomysl na podział. Przypuszczam ze ichnim zawodnikom to bardziej pasowało, bo nigdy chyba tak nie dzielili. Ale miałam mimo wszystko fan przejechać sobie C klasę na moim tuptusiu 😀 Biorąc pod uwagę że mam za kilka 7 to jestem dumna jak paw 😀 No i dzięki temu wróciliśmy drużynowo z medalem srebrnym.

na przyszły rok jest już jakaś uczelnia chętna na organizację ?

tulipan wydaje mi się że "znane" nazwiska mają po pierwsze inne ważniejsze zawody, konie które już chodzą wyżej niż C klasę. I takie AMPy im są do niczego nie potrzebne. Dla mnie to jest fajna zabawa, fajne spotkania towarzyskie. Ale na takich "integracjach" to znanych nie uświadczych 😉 Oni mają swój świat i swoje kredki, bawią się wspólnie głównie same "szaraczki" 😉
W ujeżdżeniu profi moja znajoma zapomniała czworoboku wiec sobie zaczęła wymyślać w trakcie. Ani razu nie gwizdnęli i w protokole miała normalnie wpisane punkty. Znam dwie osoby, których różnica pomiedzy sędziami to było 12% z kawałkiem. A argumentem na to, ze literki były ustawione w złych odległościach było to, ze i tak nikt nie umie jezdzic i wyjechać prawidłowo narożnika i co im zle ustawiona literka przeszkadza. Na następnym przejeździe przerwano przejazd zawodniczce, ktora jechała prawidłowo. Pani sędzina była chyba zdecydowanie największym hitem tych zawodów.
Jak dla mnie zawody bardzo udane ale wlasnie chyba jednak dzieki ludziom. Parkury trudniejsze niż w tamtym roku, oksery z niższym drugim członem .. Najbardziej wkurzyły mnie posiłki. Jako że nie jem mięsa musiałam w sumie kupować sobie jedzenie sama. Na obiad jednego dnia dostałam garstkę ryżu, wczoraj zaproponowano mi jednego naleśnika z dżemem. O rybę podczas grilla musieliśmy niemal walczyć. Czekaliśmy na nią prawie dwie godziny i co 10 miniut kłóciliśmy sie z kierownikiem bo co chwile zmieniał zdanie i twierdził ze jej nie dostaniemy.  🙄
aga no nie do końca bo w ubiegłych latach Mateusz Cichoń startował i Ewa Hamkało o ile dobrze pamiętam i jeszcze parę innych zawodników. Swoje zdanie opieram właśnie na listach startowych z ubiegłych lat. Można powiedzieć, że studia pokończyli, ale nie wszyscy to raz  😉 A dwa - mamy sporo zawodników studiujących i mimo to w AMPach udziału nie biorą. Zabawa zabawą, ale przy okazji można dobrze takie zawody zorganizować i dobrze je wysędziować, a to kuleje z roku na rok coraz bardziej.
tulipan, ja ujeżdżenia profi tak nie śledzę, więc może i masz rację. Za to w skokach bardzo dobre były przejazdy. Od nas np. nie pojechało kilka dobrze jeżdżących osób bo albo w tym samym czasie mieli inne zawody (Baltica) albo tydzień wcześniej/później więc nie chcieli konia targać na AMPy.
Jeśli chodzi o skoki to się nie wypowiem bo się nie znam  😉 W skokach nie ma kluczowego dla uje elementu - sędziowania. A wiadomo, że raz wyjechany kiepski procent trzeba potem odrobić 😉 Kalendarz też jest kluczowy, więc to już organizatorów sprawa, żeby nie kolidować z większymi zawodami.
Lov   all my life is changin' every day.
23 maja 2016 09:36
xxagaxx, wiem nieoficjalnie, że Poznań ma robić 🙂 Tylko nie wiadomo, czy datę zatwierdzą, bo miałyby być tydzień po CSI na Hipodromie Wola, więc dopiero czerwiec.
Haha, dobre. W profi uj. nie umieją narożników wyjechać, haha - cud, że z czworoboku nie wyskoczą...
Wiesz, ujeżdżeniowe C to i krowa pójdzie, więc...  😎
tulipan, chyba kupię sobie krowę 😉
Czy ktos moglby napisac , jaki byl sklad sedziowski w tym roku? 🙂
Lov, też słyszałam coś o Poznaniu, ale czerwiec to bardzo zły pomysł ;/ toć to sesja jest.
Ja się zastanawiałam czy z naszym AZSem nie pogadać, żeby nie zrobić na Hipodromie w Sopocie, tylko znowu, wiele osób by marudziło że tak daleko. Ale u nas przynajmniej dałoby radę ogarniętych sędzidów zorganizować 😀 i byłoby blisko na imprezy na Monciaku 🙂 Ale jak Poznań już coś ustalał to nie wiem czy jest sens kombinować.
epk nie powinna wyskoczyć z czworoboku...
Apropo przejazdu, o ktorym wczesniej napisałam. Jest jakaś jakakolwiek szansa ze sobotnie przejazd profi były nagrywane? Całkowicie pomylony czworobok a w wynikach normalnie wpisany wynik..
Lov   all my life is changin' every day.
23 maja 2016 10:04
xxagaxx, nie wiem na ile to zatwierdzone 😉 Chodzi własnie o to, żeby były tydzień po CSI. W tym roku wypadają wcześnie (2-5 czerwca), ale zazwyczaj są później, więc pewnie wypadnie na 3/4 tydzień czerwca. Sesja nie ucieknie 😀 U nas na pewno byłoby przede wszystkim gdzie zorganizować jednocześnie skoki i ujeżdżenie, żeby nie było jak w Gajewnikach. No i organizacja przypadłaby UP razem z Szymonem Tarantem, więc przynajmniej organizacyjnie powinno być lepiej niż teraz 😁
Sonkowa nie wiem jak w sobotę, ale w niedziele jakiś pan nagrywał wszystkie przejazdy z profi. Tylko absolutnie nie wiem kto to był.

Lov powinno być lepiej?! Obraziłaś tym p. Szymona  😎

W Poznaniu to przynajmniej tablica będzie i będzie wiadomo kto akurat jedzie  😜 😁  Tutaj stwierdzili, że chyba zbędna zabawka  😜
No i do Poznania normalny dojazd. Gajewniki to koniec świata. Nawigacja nie ogarniała. O znakach jakichkolwiek to już  w ogóle nie wspomne.
Wracając jak tylko zobaczyłam znak "A2" to poczułam cywilizację - po ponad 30 km 😂
Lov   all my life is changin' every day.
23 maja 2016 10:22
baffinka, oj tam oj tam 😁

Lov, wiesz, zalezy niestety co się studiuje. Nie wiem czy dla AMPów warto mieć wrzesień ;/ W każdym razie dowiemy się u nas w AZSie czy w ogóle byłaby szansa na jakąś organizację :P

baffinka, zależy dla kogo normalny. Do Gajewników  mieliśmy praktycznie 350km autostradą i tylko 50km dupną drogą. Do Poznania mamy zdecydowanie gorzej, bo trzeba się kulać normalną, jednopasmową drogą przez chyba 90km. Ale pożyjemy zobaczymy 🙂


Wiecie co najgorsze? Że od Drzonkowa to kazde AMPy są coraz gorzej zorganizowane. Trzeba naprawdę ten trend przełamać.
mi też się pmyliło w sb i pojechałam przekątne w galopie do E i B zamiast P i V i raz jeden sędzia zauważył 🙂 a w pt w ogóle nie zdązyłam objechac czworoboku bo od razu był dzwonek. no cóż, tylko wstyd przed światem, ludźmi, których tam nie było, a zobaczą wyniki i będą się zastanawiać, co się tam działo
Lov   all my life is changin' every day.
23 maja 2016 10:28
xxagaxx, ja farmację, więc lekko w czerwcu nie mam 😉 Ja założyłam sobie tak, że jeśli będą w Poznaniu, to pojadę. Jeśli nie, to odpuszczam, bo wg planu treningowego Nki zaczniemy gdzieś w sezonie halowym (jak dobrze pójdzie 😁 ), to bez sensu targać mi 6-latka za wuchtę hajsu na drugi koniec Polski. Równie dobrze mogę wtedy na ogólnopolskie czy regionalki jechać zwykłe 😁
aga no nie do końca bo w ubiegłych latach Mateusz Cichoń startował i Ewa Hamkało o ile dobrze pamiętam i jeszcze parę innych zawodników. Swoje zdanie opieram właśnie na listach startowych z ubiegłych lat. Można powiedzieć, że studia pokończyli, ale nie wszyscy to raz  😉 A dwa - mamy sporo zawodników studiujących i mimo to w AMPach udziału nie biorą. Zabawa zabawą, ale przy okazji można dobrze takie zawody zorganizować i dobrze je wysędziować, a to kuleje z roku na rok coraz bardziej.


Dokładnie, Mateusz jeździł na AMPy, ale już skończył studia, natomiast p. Ewa nadal studiuje a jakoś na AMPach jej nie było… Popatrzcie z resztą na MJ (mam wymieniać nazwiskami?) z których większość studiuje - nie ma ich na AMPach. W przyszłym roku też miałam zamiar jechać, ale patrząc na to, że do C można dopuścić zawodników, którzy pojadą czworobok na 48%, a zawodnicy którzy na codzień robią wyniki w św Jerzym po 65%, na AMPach w C jadą na 59% to… no ręce opadają. Coś jest tutaj nie tak. I nie dopatrywałabym się złej formy u zawodników, tylko raczej problemu organizacyjnego.

Akurat ujeżdżeniowcy w ten weekend nie mieli żadnych innych zawodów. Była Rybnica, ale to nie są żadne TOP zawody.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się