Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Powodow wilgoci moze byc duzo. Najczestszym powodem jest zla wentylacja (ale to mozna sobie jakos poradzic czesto wietrzac ,badz regulujac okna na mikroklimat np) , drugim powodem jest slabe ogrzewanie no i tu niestety trzeba przyhajcowac. Trzecim bardzo powaznym powodem jest zla izolacja budynku , w efekcie czego mury pija. Masz wilgoc tylko  w zimie? Czy w lecie tez? Nastepnym powodem moze byc przemarzanie scian i tu problem rozwiaze tylko docieplenie budynku.
Co do pochlaniaczy wilgoci , ja kupilam taki za 200zl elektryczny i mam go w garderobie i tak zdaje egzamin , sciaga wode ladnie , nawet szklanke na trzy dni , a widocznej wilgoci nie ma. Sa tez osuszacze przemyslowe , mozna wypozyczyc (gdzie nie wiem ) albo zamowic firme co osuszy. Ale trzeba znalezc sedno problemu a nie tylko likwidowac efekt , bo to niestety niekonczaca opowiesc jest.
Edit: ten pochlaniacz co ja mam jest niby do 20m2 ale szczerze to zdaje egzamin najlepiej na jakis 4m2 i musi byc odpowiednia temperatura w pomieszczeniu , zeby jego wydajnosc byla 100%.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 stycznia 2016 10:13
Mieszkam tu od miesiąca, więc pojęcia nie mam jak w innych porach roku 😉
Ale dzięki, będę walczyć :kwiatek:
wietrzenie moim zdaniem nic Ci nie da, bo wilgoc i co za tym idzie dalej grzyb to specyfika wyspiarskich domow z kartonu. Jedyna rada to znalezc budynek wykonany z porzadnych materialow.
Bischa   TAFC Polska :)
15 stycznia 2016 16:52
Jak wywabic smrod zepustego soku z kiszonej kapusty z tapicerki bagaznika samochodu? Mojej mamie sie wylalo i to co wsiaklo coraz gorzej smierdzi 🙁
Gillian   four letter word
15 stycznia 2016 16:54
Poradźcie coś na śmierdzące żelazko. Lałam zwykłą wodę, bo miało mieć system odkamieniania. Zapaskudziło mi odzież kamieniem, który leciał z parą :/ próbowałam preparatem w proszku, potem octem. Śmierdzi zgniłym jajem :/ płukałam kilka razy porządnie, puszczałam parę - otworki nadal lekko brudne :/
Bischa,Surowe  ziemniaki przekrojone na pol do bagażnika na cala noc.
Jak smierdzi jeszcze czynność powtorzyc

Gillian zwykly odkamieniacz taki jak do czajnika.
Tylko nie wrzątek a ciut chłodniejsze.
Wlej mala ilosc poczekaj i puść pare na max w zelazku.
Powinno zabic i zapach i reszte kamienia.
A bardziej eko goraca woda z cytryna dziala tak samo
Bischa   TAFC Polska :)
15 stycznia 2016 17:38
Duzo ntych ziemniakow?
Gillian   four letter word
15 stycznia 2016 17:43
aszhar, ile tej cytryny?
Bischa, ziemniakow z 5.
Gillian, na pol szklanki wody pol cytryny.
Do wrzątku wcisnij cytrynę odczekaj troche i wlej trochę do pojemnika na wode. Odczekaj z 30 min 40 min  i puść pare.
Potem wlej juz wody dedykowanej do zelazek i znow daj na pare.
Pierwsze prasowanie zrob na tkaninie " roboczej " zobacz czy caly kamien zszedł
Gillian   four letter word
15 stycznia 2016 18:47
Dzięki serdeczne 🙂 spróbuję bo to nowe w miarę żelazko i szkoda wywalić a już byłam bliska 🙂
Dziewczyny która z Was ( ash??) polecała jakieś fajne chusteczki mokre do czyszczenia białych lakierowanych szafek w kuchni?
Gillian   four letter word
17 stycznia 2016 12:02
aszhar, chyba zrobiłam coś źle bo przy puszczaniu pary zaczęło śmierdzieć przypalonym ciastem, nie wiem jak opisać ten zapach... W każdym razie spalenizna. Stopka cała usmalona 🙁 paruję i paruję i nadal capi 🙁
Bischa   TAFC Polska :)
24 stycznia 2016 20:02
Jezeli chcecie szybko, bez wiekszego wysilku doczyscic zaschniete kawalki jedzenia w mikrofali, potrzebne wam bedzie:

-miska
-1/4 szklanki wody
-cytryna

Do miski wlewamy wode, do tej wody wyciskamy cala cytryne i obie polowki wrzucamy do tej miski. Srednia moc, wlaczamy na 3 minuty, po 3 minutach czekamy 5 minut i zmywakiem na mokro myjemy. Idzie szybko i bezbolesnie, nie trzeba szorowac, zadnych detergentow. Pomysl mi kuzynka podsunela.
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 stycznia 2016 22:09
Fajoskie. Wypróbuję.
płyn antykamień z Lidla jest nie do pobicia 🙂


Dziękuję!! :kwiatek: antykamień załatwił sprawę w minute a wcześniej próbowałam wszystkiego 🙂 co prawda jest tam napisane by nie używać do kolorowych płytek i fug,  ale absolutnie nic się nie stało 🙂 wreszcie nie zazygane kafle!
Jakby ktoś się zastanawiał nad zestawem do mycia szyb Karchera ( klyk ) to nie ma się nad czym zastanawiać. Jest boski, bardzo polecam! Umyłam okna w całej chacie w 15 minut, z przyjemnością, a nie taką jak zwykle, chęcią powieszenia się. 😉
Umycie jednej szyby zajmuje 60 sekund, nic nie cieknie, nie trzeba misek, gąbeczek, ściereczek, wycierania, polerowania... no bajer!
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 stycznia 2016 19:13
Ty. Po co Ty myjesz czyste okna 🙂 ???
rybka   Różowe okulary..
29 stycznia 2016 19:16
Julie ja tego ustrojstwa używam też do ściągania wody z kabiny prysznicowej po kąpieli (nie trzeba dzięki temu tak często myć kabiny, bo brak osadu - dla leniwych  😉 ) oraz do ściągania pary z lustra w łazience po gorącej kąpieli, bardzo dobre rozwiązanie 🙂





ps. Dzięki Julie  😉
BASZNIA, Bo wpadliśmy na to, żeby nagrać i zmierzyć czas dopiero po pierwszym umyciu. 😁
Przyjechać do Ciebie i umyć Ci okna? 😀

rybka, Używam tego, nie używam to. :kwiatek:
A pomysł z zaparowaną łazienką wykorzystam. 🙂
Gillian   four letter word
29 stycznia 2016 20:13
jaaaa doskonałe, chcę  😍
Gillian, To ja do Ciebie przyjadę i umyję Ci okna, bo mi się skończyły. 😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 stycznia 2016 20:37
Julie, pewnie, że tak! Jeżu, ile ja mam okien....
możecie mi polecić jakąś dobrą golarkę do ubrań, która nie zepsuje się po 2-3 użyciach? Właśnie kupiłam trzecią (tym razem w rossmenie) użyłam 3 raz i już się psuje, zacina itd.  😵 ewidentnie mam pecha do tego typu urządzeń 😉
Hannex ja mam 2: jedna z Lidla druga z Biedronki- jedna dziala juz ze 3 lata druga 1,5 (chlop kupil bo mu sie w promocji za jakies 2 dychy nawinela). Dzialaja obie bez zarzutu, tylko baterie zmieniamy...
Scottie   Cicha obserwatorka
01 lutego 2016 09:40
hanexxx, ja mam golarkę do ubrań Eldom- ma akumulator, można ją używać bezprzewodowo lub na kablu. Osobiście wolę to 2 rozwiązanie, bo ma wtedy więcej mocy i się nie zacina.
mi ten karcher do okien robi smugi - cos zle robie czy jednak takie cudo to nie jest? 🙂 Cale szczescie nie moje, pozyczylam od tesciowej i szczerze, szybciej mi idzie zwykla szmatka z mikrofibry i przetarcie na sucho - no i bez chemii.
o, to, to, ja mam smugi tam gdzie to ssące dziurki, o co chodzi?
ash   Sukces jest koloru blond....
10 lutego 2016 13:53
Dziewczyny która z Was ( ash??) polecała jakieś fajne chusteczki mokre do czyszczenia białych lakierowanych szafek w kuchni?



Ja używam takich z Rossmanna. Jest cała seria do łazenki, kuchni, mebli itp.
albo ręcznik papierowy i płyn do szyb 😉
Też mam Karchera i wypracowałam sobie system mycia. Najpierw myję na brudno końcówką w zestawie, potem zdejmuję największy brud gąbką (miska z czystą wodą, gąbka i przetarcie szyby tak "mniej więcej"😉. Dopiero wówczas ściągam ściągaczką. I bardzo go sobie chwalę. Tak jak wcześniej umycie okien zajmowało mi nawet 16 h, tak teraz 4. Tak, mam dużo okien 😉
Jak macie problem z zaciekami w Karcherze to polecam zwiększenie "mokrości" szyb.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się