Interpretacja filmików /jazdy, treningi/

wiem o tym. zawsze jak jest cos nie tak, zawsze, czuje. tym razem nie.  wybacznie ze was zdenerwowalam swoja skromna osoba ale za bardzo mi na koniu zalezy zeby brac go na sile na kazdy wiedzac ze z noga jest cos nie tak, to bylaby ostatnia rzecz jaka bym zrobila. mam wrazenie ze uwazacie mnie za jakiegos durnego rozpieszczonego bachora. a szkoda
Nikt Cię tu nie ocenia. Nie rozumiemy jak wstawiając film nie widziałaś, że koń tego dnia kulał.
Myślę, że zdążysz się jeszcze wstawić z filmami kiedy koń będzie czysty 🙂
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
26 września 2010 14:25
No to teraz ja... 👀
Również proszę o interpretację 🙂
Karmelek1700, mnie się dosyć podoba, ale sposób obróbki filmu + "przycinanie" netu nie daje pełnej informacji n.t. tego, co bardzo ważne: płynności całego przejazdu i każdego skoku. Jeśli ta płynność jest, jeśli skoki nie "przycinają się" przed przeszkodą - to pogratulować. Z mojej strony jedna uwaga: jak na skoczka koń jest przesadnie ustawiony, wręcz wygięty (chyba i jak na ujeżdżeniowca - ale to dyskusyjne). Trzeba zwracać baczną uwagę szczególnie na wyjście z łuku w kierunku przeszkody i starannie konia prostować. Nie może być tak, że koń przeszkodę ogląda  prawie jednym okiem, późno ocenia odległość a prostuje się - w zasadzie sam.
iza90, nie rozumiem... nie otrzymałaś komentarzy sędziowskich? Chyba po to są zawody, żeby nie musieć w necie pytać "jak wam się podoba"  😀iabeł: Oceny powinny wszystko powiedzieć.
Zresztą - na tym filmiku niewiele widać (maleńkie sylwetki). Widać, że oboje! "nie lubicie" kłusa pośredniego, że zatrzymanie byle jakie, wyjeżdżanie narożników - przedziwne. Zaskoczyło mnie, że jakby "nie kończysz" elementu, "rozpadacie się" pod koniec ściany, czemu? To trochę dziwne i bardzo psuje ogólne (dość dobre) wrażenie. Może po prostu zapomniało ci się o przygotowawczych półparadach? Narożnik to też jest "element".
iza90, widać, że to początki, ale droga jest słuszna, nie widać nic rażącego, po prostu ćwicz, ćwicz, jeździj, jeździj aż.... wyjeździsz 😉


Nasze pierwsze ustępowanie od łydki 🙂.
I moje dłuuuuugie wodze  🙄
no wodze faktycznie dużo za długie, schowana ręka powoduje że brakuje Ci miejsca do działania nią, a poza tym psuje się też wiele innych istotnych punktów sylwetki, co powoduje pogorszenie dosiadu i w efekcie jego kiepskie powodowanie na konia 🙂
mnie się najbardziej nadgarstki w oczy rzuciły
Ale to też raczej przez wodze. Miałam taki okres czasu, że chciałam ''na siłę'' wypuścić konia do dołu i przez to jeździłam na długich wodzach. Teraz jest już trochę lepiej ale nadal muszę się pilnować. Filmik jest z przed prawie roku 😀.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
28 września 2010 18:50
Filmik jest z przed prawie roku 😀.

A czy jest sens dawania takich filmików do interpretacji?

halo, dziękuję bardzo postaram się nad tym popracować  😉
halo, jl, bardzo dziękuję za ocenę :kwiatek:
Powodem tego, że proszę o interpretację filmiku na forum jest to, że chcę jak najlepiej przygotować się do kolejnych startów i poprawić błędy, których np. mógł nie zauważyć sędzia siedzący w C (nie było sędziego w żadnym innym miejscu).
Przyznam, że zbagatelizowałam narożniki  😡 Potraktowałam je jako element prostej, a nie jako figury na czworoboku. Faktycznie jazda narożników jako figur całkowicie zmienia postać rzeczy 🙂 Muszę skupić się nad tym podczas treningów.
nie musisz się aż tak mocno w te narożniki "wbijać" - przejedź je łagodnym łukiem w wygięciu 🙂

Ujęcia na wodze, na jazdę, na ruch, jest tego trochę, więc jestem ciekaw jak to wygląda w ocenie innych.
Jest wiele ujęć z treningu i właśnie o nie mi chodzi.
Są też upadki, ale to inna sprawa.
Film w zwolnionym tempie (50%) więc widać dużo i wyraźnie.
majek   zwykle sobie żartuję
29 września 2010 09:29
Lopek, Twoje filmy są ciekawe, ze względu na ujęcia, bo  są dość nietypowe, ale weź ty się człowieku do roboty, pojeździj z jakimś instruktorem, znajomym, który coś Ci powie z ziemi, bo nie można patrzeć na Twoją jazdę, jak szarpiesz, przeciągasz wędzidło. Umiesz tylko galopem jeździć po pastwisku? Wydajesz się być ambitny, więc nie prowokuj nas takimi filmikami w tym wątku, please..
nie wiele można ocenić lopku, mam dwa spostrzeżenia -  zastanów się nad przyczyną brykania (?) tego konia,  postaraj się aby w łukach cały koń szedł w kierunku jazdy, a nie tylko jego głowa i szyja
na pewno masz dobry kontakt z końmi i nie do końca zgadzam się z majek, wg mnie nie każdy musi klepać tyłek na ujeżdżali i dążyć do jazdy perfekt, niektórych kręci bieganie po lesie - byleby odbywało się to w sposób niezagrażający zdrowi i komfortowi konia (i tutaj kłania się wcześniej wymienione wędzidło)
kujka   new better life mode: on
29 września 2010 09:46
jl, ale gdzies sie trzeba tej nie przeszkadzajacej koniowi jazdy nauczyc... jak dla mnie to zdecydowanie trzeba wrocic na plac. moze tam lopek sie dowie ze cofanie nie polega na ciagnieciu za wodze...

lopek ktore to sa ujecia z treningu? co ten trening mial na celu, czego sie na nim nauczyles? bo piszesz, ze jest ich wiele, a ja treningu doszukac sie nie moge.
Koń który zrzuca - to jak pisałem - to inna sprawa, po prostu jest w filmie jako ciekawostka. Chyba wyraźnie widać że to koń gniady, a moja to siwa?
Z gniadą i tak sobie radę daję.
Mi tu chodzi o to co wyłapiecie z jazdy, tylko że no jak zwykle pojawia się np Majek i myśli że wszyscy to jeżdżą ujeżdżanie...
Powiedz gdzie przeciągam wędzidło? Tam gdzie gniady koń się szarpie bo się wkurwił że mnie nie zrzucił? ... Przecież to nie ja ją się szarpię, ona się tak szarpie bo się wkurzyła, taka jest i jak pisałem nie chodzi mi o gniadą, bo to inna historia.
Zapomniałem dodać, to trening głównie konia, Ja jestem tam tylko po to by go czegoś nauczyć i przeszkadzać.
majek   zwykle sobie żartuję
29 września 2010 11:29
nie, nie myślę, że wszyscy jeżdżą ujeżdżenie. Sama jeżdżę prawie i wyłącznie w tereny, zwykle trwają one średnio 2-3 godziny albo dłużej i jeżdżę głównie stępem i galopem.
Wędzidło wyłazi koniowi bokiem z paszczy. Szarpiąc widać, że sprawiasz koniowi dyskomfort. Nie dziwię się, że tamten koń chce się ciebie pozbyć. Tylko o to mi chodzi. Pojawiasz się w wątku, gdzie ludzie oczekują korekty dosiadu, ręki i i tym podobnych pierdół, z filmem, na którym widać głównie galopujące uszy po pastwisku.
Jeżeli ty czegoś uczysz tego konia to ja jestem dwumetrowym murzynem i gram w kosza.
I czytać nie umiesz...
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
29 września 2010 12:01
Koń który zrzuca - to jak pisałem - to inna sprawa, po prostu jest w filmie jako ciekawostka. Chyba wyraźnie widać że to koń gniady, a moja to siwa?
Z gniadą i tak sobie radę daję.
Mi tu chodzi o to co wyłapiecie z jazdy, tylko że no jak zwykle pojawia się np Majek i myśli że wszyscy to jeżdżą ujeżdżanie...
Powiedz gdzie przeciągam wędzidło? Tam gdzie gniady koń się szarpie bo się wkurwił że mnie nie zrzucił? ... Przecież to nie ja ją się szarpię, ona się tak szarpie bo się wkurzyła, taka jest i jak pisałem nie chodzi mi o gniadą, bo to inna historia.
Zapomniałem dodać, to trening głównie konia, Ja jestem tam tylko po to by go czegoś nauczyć i przeszkadzać.

Innego słowa to użyć się już nie dało...
majek   zwykle sobie żartuję
29 września 2010 12:07
Skoro tak myślisz. 

Dobra. Dałam się wciągnąć w rozmowę to proszę.
Opowiedz, na czym polega twój trening. Serio. Nie chcę tu nikomu dosrywać (chociaż RV uczy, że każdy post może być odczytany w sposób dosrywający). Czego tego konia uczysz. Rozumiem, że z gniadym chciałeś wygrać. On Cię chciał zrzucić, a ty ze wszystkich sił mu nie dałeś. Tak?  Bo można to zinterpretować tak, że uczysz go zrzucać Cię w bardziej miękki fragment pastwiska.

Rozumiem, że siwa trenuje galop po łąkach? To ja też tak trenuję i mój koń też jest siwy. Możesz przybić piątkę.

lopek
Przede wszystkim rzuca mi sie w oczy nieumiejetnośc poprawnego skrecania na koniu  i zupełny brak wygiecia konia. Poza tym nic wiecej powiedziec nie moge. Wstaw normalny film z jazdy to wtedy moze Ci cos sensownego powiemy.
👍
Nie rozumiem dlaczego do koni mam milion razy więcej cierpliwości niż do kobiet....?
Przecież napisałem chyba więcej jak 2 razy(?), że w tym filmie ujęcia ze zrzucania to inna historia i nie o nią tu chodzi?

Czy dobrze rozumiem, że to co robi gniada jest to tak fajne - kluczowe - w filmie że to ono ma koniecznie być poddane dyskusji?
Jeśli tak to zrobię wyjątek i napiszę o co w tym chodzi.

Hypnotize, ale  mówisz o gniadej czy o szarej? 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
29 września 2010 12:23
To może wskaż, co chcesz, żeby zostało ocenione.

"Są też upadki, ale to inna sprawa."

Czyli może być ocenione/sprawdzone/interpretowane wszystko poza akcją z gniadą, bo to inna sprawa, inny przypadek i tu najmniej mnie interesuje jej sprawa  😉
Yyy no ale co tu w ogóle oceniać? lopek, daj się nagrać przez kogoś z ziemi to będziemy służyć pomocą, a tak ja mogę tylko powiedzieć że ciągniesz za wodze bez pomysłu a koń radośnie popitala po jakimch dziurawych resztkach pastwiska. Musimy coś widzieć żeby oceniać.
lopek
Moge powiedziec tylko o gniadek, bo na siwej supelnie niczego nie widac. O skrecanie chodzi mi w mniej wiecej 2.55 minucie. Rzuca sie skrecanie od wewnetrznej wodzy i faktyczne pzreciaganie wedzidła.
majek   zwykle sobie żartuję
29 września 2010 12:35
a ja na siwej widzę, że lopek ma za głęboko nogi w strzemionach.
majek
To widac na obu klaczach, ale samego dosiadu i nóg chyba nie mozna interpretopwac po takim filmie. FaktycZnie przydały by sie zdjecia albo film z normalnej jazdy i wtedy mozna by cos powiedziec.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się