kto pamięta Goldfevera i kamerę w boksie? www.marestare.com i inne kamery live

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 stycznia 2013 22:16
Miałam iść wziąć szybki prysznic, ale jak zaczęłyście tak pisać, to nie pójdę, bo może przegapię... Te kamerki uzależniają! 😵
Notarialna- spoko- ja wzięłam długi prysznic,a  tu i tak nic:P
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 stycznia 2013 22:18
Notarialna zdążysz wziąć dłuuugi relaksujący prysznic ;P
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 stycznia 2013 22:19
Ciągle podpiera ścianę, więc jest nadzieja, że źrebak nie wyskoczy z klaczy jak z procy i zdążę 😉
Coś czuję, że jeszcze sporo się naczekamy na tego źrebaka.
PumCass   zachowaj zimną krew!
19 stycznia 2013 22:28
Ona miała termin na 14, tak ? U klaczy 6 dni to nic. Fizjologiczna ciąża trwa od ok. 307-310 dni do 340-345. Zdarzają się dłuzsze też 😉


Ona ma termin na 28 stycznia  😁
ale świeczki pojawiły się u niej dużo wcześniej i ich weterynarz powiedział, że teraz to kwestia dni (wpis na str)
Tia  😁
Ja odbierałam tylko kilka porodów, ale co kobyła to inne zasady 😉 Cholerne indywidualistki  😁
28 idę już do pracy, to mogłaby inny termin  wybrać
Mogliby ją pokryć z dwa miesiące wcześniej .



Jeżeli naklikałam dużo postów to pszepraszam , jestem nowa i niewiele jeszcze wiem . 😡

Edit: To pokrycie to by ustaliliby wcześniej , głównie dlatego , że nie czekałybyśmy tyle . Ja na dodatek wyjeżdżam 26 na ferie do stadniny .
PumCass   zachowaj zimną krew!
19 stycznia 2013 22:39
armara ja asystowałam przy porodach w stajnie znajomych. Oj ile nocy się czasami nie przespało, żeby nie przegapić, a baba wzięła i w dzień urodziła jak większość poza terenem stajni lub zajęci czymś innym 😁 
Bischa   TAFC Polska :)
19 stycznia 2013 23:55
Różnie bywa, ja byłam świadkiem dwóch porodów jednego dnia, wszyscy obstawiali kobyłę, która miała skurcze, wykręcało ją masakrycznie, już już miała rodzić, ja jako jedyna obstawiłam drugą (obie miały podobne terminy), która nie miała żadnych objawów (niestety nie pamiętam jak się miała kwestia świeczek, wymion, lania się mleka). Z kolegą robiliśmy obchód, najpierw do kobył obu zajrzeliśmy, potem reszta koni, wracamy po 15 minutach, "moja" leży, podniosła się, balon ze sromu, R. poleciał po właściciela i resztę ludzi, 15 minut i ogierek był na świecie. Ta z pewnymi objawami urodziła 5 godzin później.

E: o wyszła z boksu i faktycznie widać, że ma tam ogrodzony wybieg.
PumCass   zachowaj zimną krew!
20 stycznia 2013 00:10
uuukradli Madzie
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 stycznia 2013 00:11
Faktycznie to co pod drzwiami po lewej stronie jest wygląda na ogrodzenie. Może po prostu wcześniej nie mieli możliwości wypuszczania konia?
Szamę przynieśli
Bischa   TAFC Polska :)
20 stycznia 2013 00:17
Jaka by nie była przyczyna, taki boks powinnien być inaczej zaprojektowany, powinni brać pod uwagę możliwość wichury/gradobicia/śnieżycy i innych tego typu "kataklizmów", chorób, kontuzji (wiadomo, że nie wszystko da się przewidzieć), a nie zamknięcie niemal 24h w boksie bez oglądania świata/innych koni.
Madzia stoi i chyba konsumuje sianko.Ja zmykam spać ,bo jak na razie to nie zanosi się na poród.Dobranoc.
Chyba jakiś sik mnie ominął przed chwilą, bo coś mokrawo na środku boksu. Kobył zamula, trochę ogonem merda i tyle. Źrebić w każdym razie się nie zmierza, więc chyba też sobie odpuszczę i pójdę spać.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 stycznia 2013 08:56
Dzień dobry, melduję że źrebola jeszcze brak, Madzia zamula jak zwykle 😉
Dzień dobry! A my się wyspaliśmy. Nawet po obudzeniu byliśmy pewni, że nic się nie zmieniło i okazało się, że mieliśmy rację.  😀
PumCass   zachowaj zimną krew!
20 stycznia 2013 09:49
a się zmieniło! O pierwszej w nocy (ich czasu) zniknęły kupy  😜
a się zmieniło! O pierwszej w nocy (ich czasu) zniknęły kupy  😜


Łaaał!!! Aleśmy widowisko stracili!!!  😉
madzia zamula, mnie net zamula- nic nie tracę zatem🙂
Świeża porcja przybyła 🤣
Czy coś się szykuje??? 👀
Jaka by nie była przyczyna, taki boks powinien być inaczej zaprojektowany, powinni brać pod uwagę możliwość wichury/gradobicia/śnieżycy i innych tego typu "kataklizmów", chorób, kontuzji (wiadomo, że nie wszystko da się przewidzieć), a nie zamknięcie niemal 24h w boksie bez oglądania świata/innych koni.


No właśnie . Gdyby boks byłby inaczej zaprojektowany , to Madzia skupiłaby się na innych czynnościach , a o porodzie przypomniałaby sobie po skurczach . Tak to tylko myśli ''poród,źrebię,poród,źrebię'' .
oollaa12 Jedyne co się szykuje, to nieskończenie długie oczekiwanie 😀
Mogłaby już z tych nudów urodzić  🙄
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 stycznia 2013 11:58
Blondi coś z odstawionym ogonem cały czas lata
http://www.marestare.com/fcam.php?alias=faith
Blondi tak chyba ma, bo parę dni temu to samo było.
Madzia czeka na poniedziałek, jak wszyscy się stąd wyniesiemy i wtedy spokojnie będzie mogła urodzić 😀 bez naszych wgapiających się oczu 😀
Blondi coś z odstawionym ogonem cały czas lata
http://www.marestare.com/fcam.php?alias=faith


Ten ogon mnie zmylił. Chyba długo sobie poczekamy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się