Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Hej, czy ktoś posiada i może polecić kamizelkę wybuchową dla 13-latki , firm na rynku pojawia się już coraz więcej a ja nie do końca wiem czym się sugerować oprócz ceny 😅 nurtuje mnie też pytanie, czy wybuch takiej kamizelki jest bardzo głośny ? Koń się dodatkowo tym nie spłoszy ?
Przeszedł mój KEPik. Jezu jaki to lekki kask i super wykończony.
Tylko nie ma torby w komplecie do wersji biedackiej którą mam😫
No i oczywiście w związku z tym pytanie laickie.
Skąd mam wiedzieć czy on nie jest za luźny, bo nie wiem czy nie powinnam mieć wkładki 54 zamiast 55.
Niby się nie rusza góra dół, ale troszkę na boki i tak nie wiem co jest dozwolone , a co nie.
HELP🙏
Perlica, do np. Cromo 2.0 są inne modele wkładek niż do Smarta (rozstaw tych plastikowych wpustów we wkładce). Można je zamówić w wersji do głowy okrągłej i owalnej. To co linkujesz może się okazać przydatne, jeśli Smart rusza się na boki(bo standardowa wkładka do Smarta jest grubsza z tyłu i z przodu, a po bokach cienka).
Nevermind   Tertium non datur
26 marca 2024 15:14
Perlica, powinnaś mieć uczucie, że się stabilnie trzyma na głowie, tak żeby się nie przesunął w razie wypadku. Minimalny luz może być
Perlica, ja wzięłam 56, mimo że wahałam się pomiędzy 56 i 57. Po 3 miesiącach wkładka się minimalnie uklepała i już nie wchodzi na ścisk, 57 pewnie bym mi się lekko ruszał.

A no i z torbą też ubolewam, tylko kurde obawiam się że do takiej losowej to mi ten daszek nie wejdzie. Macie jakieś sprawdzone torby na kaski z szerokimi daszkami?
Czardasz,właśnie na stronie KEPa napisane, że do głowy normalnej czy owalnej, ale chyba tylko do Cromo2.0, bo ta zwykła do SMART (ja mam smart) to bez rodzaju, bo nie widzę na gnl żadnego wyboru poza rozmiarem:
https://www.gnl.pl/jezdziec/kaski-cylindry-dodatki/kaski/wklad-do-kasku-kep-black-lining.html



Nevermind, właśnie pytanie co to jest minimalny luz 🙃

Zuzu., nie brałam pod uwagę uklepania, a bankowo się tak stanie przecież, więc chyba domówię sobie 54 a 55 sprzedam.
Dobra to pójdę do sklepu stacjonarnego po prostu.Zmierzę z wkładką 54 i ją wezmę albo nie.

Edit: do Cromo 2.0 też jest do wyboru tylko rozmiar a nie ma rozróżnienia na kształt głowy. Bez sensu.
Zuzu.,
Torby na szczotki
Ja mam Imperial Riding-mieści mi się kask, rękawiczki, jakieś pierdolety + w bocznych kieszeniach termokubek, marchewki i takie tam…

IMG_3942.jpeg IMG_3942.jpeg
Dziewierz, wow genialne… dziękuję
Czy ktos ma kask KASK KOOKI i moze sie podzielic wrazeniami odnosnie potliwosci/przewiewnosci?
Filarenia, Mam. Ja się pocę straszliwie. W Kookie nie jest gorzej (a nawet lepiej) niż w mega przewiewnym Ked Paso
Dziewierz, tylko sie upewnie czy dobrze zrozumialam - w Kooki glowa ma przewiew i nie zalewa sie potem? Strasznie nie lubie tego uczucia pocacej sie glowy i wolalabym tego uniknac szczegolnie za taka kase ;-)
A ma ktos kask Pikeur Abus Airluxe? szukam wlasnie tez jakiegos przewiewnego kasku bo mam dosc zsiadania z mokrymi wlosami, Ked Passo niestety duzo nie dawal
Perlica, to dziwne, bo ja mam w sklepie wkładki, właśnie z bokami lub bez, ale wchodzą mi tylko do Cromo. Są w kolorze szarym od spodu.
Do Smarta te zwykłe czarne.
Filarenia, No ja się w nim pocę. Ale ja się pocę w każdym, nawet w mega „dziurawym” Kedzie i Casco
Więc uważam, że jest nienajgorzej, w moim odczuciu lepiej niż w wyżej wymienionych
To moja subiektywna opinia
Dodam jeszcze że kask jest mega wygodny, lekki i się go nie czuje na głowie-to opinia moja i kilku innych szczęśliwych posiadaczek😁
Dziewierz, dzieki. Ale zaintrygowal mnie ten Pikeur Abus AirLux więc jak jtoś ma to też chętnie poznam wrażenia z użytkowania
Czardasz, to ja juź nie wiem.
Byłam dzis stacjonarnie w sklepie i była wkładka 54 , ale mi Pan nie sprzedał bo miał jedną tylko, wiec tylko z kaskiem🤣
Podpowiedzcie mi coś.
Szukam wciąż kasku, do tej pory zjeździłam kilka sklepów .... to co sobie wymarzyłam nie pasuje 🤣 na moją głowę......jedynym kaskiem jaki pasuje jest fair play .....Ale wolałabym kupić coś lepszego.
Jaka firma ma kaski takie bardziej głębokie i na okrągła czaszkę, a nie podłużną
777, też szukam takiego. Z tego co przymierzałam na razie tylko Premier Equine jako tako leżał, ale to też nie jest jakiś super kask. Daj znać jak coś znajdziesz.
777, KASK
Perlica, dziękuję
Niestety w żadnym odwiedzanym przeze mnie warszawskim sklepie nie znalazłam do przymiarki tego kasku. Może wiecie gdzie w Warszawie dostanę stacjonarnie.
Widzę że sklep Stajnia chyba ma jakby ktoś był przy okazji to dajcie znać czy są na miejscu do obejrzenia
777, w pasi koniku są. Od razu Ci powiem, że mi nie pasowały przy podobnych kryteriach szukania.
Coś mi się wydaje że szybko nie znajdę, w takim razie jestem skazana na Fair Play.
Bez kasku jestem niestety został mi skradziony jakiś czas temu a już dłużej tak jeździć nie mogę
Perlica, sprawdzę wkładki we wtorek i dam znać.
Czardasz, tzn. Juz zamowilam zwykłą 54 bo mam smarta.
W sklepie mierzyłam do Cromo 54 i była idealna. Ale jakim miala kształt nie mam pojęcia.
Podpowiedzcie mi coś.
Szukam wciąż kasku, do tej pory zjeździłam kilka sklepów .... to co sobie wymarzyłam nie pasuje 🤣 na moją głowę......jedynym kaskiem jaki pasuje jest fair play .....Ale wolałabym kupić coś lepszego.
Jaka firma ma kaski takie bardziej głębokie i na okrągła czaszkę, a nie podłużną

777, a Samshield?
adriena, Dzięki za podpowiedź 🙂. Chyba nie mierzyłam ...już sama nie wiem ale robię drugie podejście po świętach więc dziękuję bardzo.
Kask Back on Track EQ3 Lynx - ktoś, coś na temat wygody i przewiewności?
Pochwale się, że przyszła mi wkładka 54 do Kepa Smarta i jest ok.
Więc sprzedam wkładkę 55 :-)
Wiem że zamawiałyście dziewczyny ze sklepu Trade inJak jest ze zwrotami u nich bo ceny mają rewelacyjne więc warto się chyba skusić
Ps: Czy firma Fair Play i BR to...to samo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się