Promocje i wyprzedaże - centrum informacji

oliwka, a te ? http://sklep.bergo.pl/termobuty-fair-play-spitsbergen
sa takie piękne....  ale 40 cm (rozm 39) troche wysokie dla mnie (mam 40 czy 41 czapsy i sie zaginają, musiały siąść żeby jakoś można było chodzić w komforcie, a termo jednak nie siądją ... prawda?
czy siądą i moge kupić? :PPP
Termobuty też siadają🙂
o ja ... Kaarina, potworze...jestem 220 do tyłu teraz....
😉
a i jeszcze się zastanawiam - jak podany obwód 40 cm, to jest na maksa czy "w spoczynku"? mam czapsy 40, 39 są ciasne (juz ciężko ze skarpetami grubymi, termogaciami itd).... nie wiem czy się wcisne (bo przecież na gołe nogi sie nie zakłada....
Horse_art, ze strony sklepu:
Z tyłu neoprenowa, elastyczna wstawka umożliwiająca dopasowanie buta do większości łydek
Zatem raczej się wcisniesz. Obwód podaje się "w spoczynku" nie po rozciągnięciu...
no wlasnie...mam taką nadzieję 😉 prosiłam o zmierzenie real (podając swe obawy) i pan powiedział ze 40 i ani cm więcej nie wychodzi...ale może warto zaryzykowac...takie śliczne są! tylko chyba całe czarne, a nie z brązem jak to zdjęcie sugeruje. ale czarne też śliczne.....kurcze dawno się na nic tak nie napaliłam  🤔wirek:  tylk obawy że umięśnienie "na mase" nie jest przez producentów brane pod uwagę, z udami nie marudze ale lydek nie mam otłuszczonych ;/
nawet udałam się do sklepu w naszym mieście w nadziei, że może przymierzę...ale nie mieli 🙁
horse_art, jak będą na styk, to uważaj, żeby zamek Ci się nie rozlazł.
Chudzielce wcale nie mają dobrze - rozmiar 40 i łydka 34 w bryczesach i podkolanówkach przez producentów też nie jest brana pod uwagę :P.
Sisisa, troche mnie pocieszyłaś..tzn tym, że nie tylko ja mam problemy :P

kiedyś kupiłam skórzane termo (kurcze gdzie one są własciwie?) są cudowne, podeszwa z traktorem, skórzane całe i futerko w środku. była promocja w sklepie. no cóż numer za duże i ciasne, że poł godziny zamek zapinałam... aż palce zdarłam - na szczęście zamek mocny .... bo jak baba się uprze ...! 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 lutego 2014 17:25
W pasi-koniku można kupić skórzany pas do lonżowania tańszy o 1/3: http://pasi-konik.pl/pl/p/EURORIDING-Skorzany-pas-do-lonzowania/6014

Jak wygląda rozmiarówka HKM i Horze? Któraś firma ma zaniżoną rozmiarówkę?
Zależy co potrzebujesz z HKM.
Derki są takie jak realnie podają.
Bryczesy. Hmm... Jeśli się wahasz między rozmiarami to lepiej weź ten większy 🙂
Termobuty - rozmiar normalnych butów i gruba skarpeta Ci się zmieści; ja zamówiłam rozmiar większe termobuty (z myślą o grubych skarpetach do nich) i niestety są zbyt luźne ;/
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 lutego 2014 17:55
A! Właśnie- chodzi mi o derki. Polarowe  😉
Mam polarówkę z HKM i rozmiar normalny, koń ma 155 i derka również 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 lutego 2014 19:31
Znajomą dobiłam tymi derkami i jutro się zdecyduje, jakie modele, jakie kolory, jaka cena. Chyba muszę razem z nią robić robić zakupy internetowe  😁 Oj, duże zakupy się zapowiadają  😜
horse_art, widziałam gdzieś na nie przecenę! chyba w gnl..? ale nie jestem pewna

edit: nie, na pewno nie gnl... Gdzieś gdzie są przeceny na zimowe rzeczy 😉
Na sklep.bergo.pl mają wyprzedaż na termobuty ale pojedyńcze rozmiary, różnych modeli. Sprawdź horse_art mi się akurat poszczęściło i były stajenne termo za 69,90.  W zeszłym roku płaciłam za najtańsze jakie znalazłam 99,90 wiec 30 zł zaoszczędzone, można było coś do tych butów jeszcze dobrać 🙂
i tak samo na pasi-koniku 😉
Okunka Arlyn mam już te oficerki / termooficerki z Decathlonu 🙂
Z tego co widziałam w sklepie są też dostępne za 279 zł takie same tylko bez podszewki, z jakimś innym materiałem. Ogólnie są spoko, wydaje mi się tylko  że sa minimalnie za duże na dł stopy, i minimalnie za wysokie (a jednak!) , sięgają mi do samego zgięcia, ale w sumie to dobrze, może trochę opadną i będą ok, a ja lubię długie. Wyglądają raczej na solidnie zrobione, ja bym ich już nie oddała, ale zobaczę jak spiszą się w stajni. Dziś jestem w nich w pracy, żeby trochę się przystosowały do kształtu moich nóg😉 Wrzucam zdjęcia;p

Ps. Aaa no i wydaje mi się że w porównaniu do np. sztylp Hippici, mają o wiele większy (trwalszy) suwak z tyłu 😉
Ulalala wyglądają ładnie 🙂 ja właśnie lubię długie, ale zwykle po jakimś czasie zaczynają opadać (nawet czapsy ze skóry licowej szyte na wymiar...) także jak je rozchodzisz, to pewnie też trochę zjadą w dół 😉 a jak oceniasz ich "termiczność"? Ciepło w nich? Zdaj relację po wizycie w stajni  :kwiatek:
Najlepiej by było ocenić przy -15 stopniach, no ale już nie ma i chyba nie będzie takich mrozów, pozostaje czekać na następną zimę. Czuję, że moje termobuty jak już dojdą to też będą musiały rok poczekać.
Wiesz co, sądząc po tym mini futerku w środku jakoś mega ciepło chyba w nich nie będzie w wielkie mrozy, no chyba że skóra i niby skóra będą izolować jakoś. Ale mi i tak będzie trudno ocenić czy są pod tym względem ok, ponieważ ja przez całą zimę chodze w sztybletach zwykłych, w jednych skarpetkach zazwyczaj i jest mi ciepło;p
zamowkantar, dzięki tobie odkryłam z 15 nowych sklepów jeździeckich 😉  (wpisałam w google 😉 )
i wyszło tak... bergo ma na nie całkiem niezłą promocje, w innych bywa podobna, w jednym nawet 209 zł.
tylko... znalazłam tabele rozmiarów 🙁 przy moim rozm. -39 , odwód łydki podany 37-40. czyli po na maksa rozciągnięciu jest 40
a wiadomo, że nie fajnie jest na maksa bo już mięsień nie ma jak pracować (a "mięśnia" to ja mam....)
nawet pan ze sklepu mierzył i tez mu 40 wyszlo, (no i mówił że one są "wąskie i wysokie"porónując do innych) - ale nie dopytałam czy z rozciąganiem czy bez. no i ta guma kurcze tak wysoko się zaczyna ;/ no nic. tak sobie myśle, ze chyba jednak zaryzykuje.... najwyżej dycha w plecy za odesłanie 😉
http://horse.shop.pl/produkt/termobuty-fair-play-spitsbergen - tabela dla zainteresowanych
emptyline   Big Milk Straciatella
14 lutego 2014 14:54
horse_art, one są wąskie i wcale nie są super rozciągliwe, ale wydaje mi, że 40cm odwodu powinno normalnie wejść.
oficerki / termooficerki z Decathlonu przy większych mrozach - raczej odradzam 😉  ja niestety na okres zimy; też musiałam je przeprosić i schować do pudełka..  🙁

horse_art  termobuty wyglądają dosyć fajnie, ale zastanawia mnie dolna część; co to za materiał? to chyba nie guma, prawda? u mnie w sklepie są jeszcze tańsze: http://yard-equites.pl/termobuty-/1046--fair-play-termobuty-spitsbergen.html i dostępny rozm 39 🙂
a znalazłam model Husky (też Fair Play) - są wyższe o 5cm, więc jak tylko przyjdą do sklepu to pojadę przymierzyć  😀
emptyline   Big Milk Straciatella
14 lutego 2014 15:54
oliwka, to syntetyczna skóra. Husky już za to mają gumę. I faktycznie ten model jest najwyższy, ale ma miękką cholewkę, więc 'siadają'.
emptyline, oliwka, dziękuje wam serdecznie! a husky niestety nei mają tak pięknej linii jak te :P
szkoda tej gumowej stopy - to dobra rzecz.
ma ją już ten, podobny model http://yard-equites.pl/termobuty-/1045-termobuty-fair-play-malamut.html
no ale nie sa takie ładne i "subtelne"

oliwka, na twój sklep nie trafiłam ;/ a 4 kolejne karty w googlach otwierałam - wszystko sie już powtarzało... musicie nad pozycjonowaniem popracować 😉
cena super, ozłocę Cię za porzadnie wymierzenie ! ile mają "w spoczynku/ na jaką łydkę (zważając na długi mięsień) i po rozciągnieciu - i czy się to coś łatwo rozciąga 🙂
alebo emptyline,  - Ty też w jakimś sklepie pracujesz?

moje wy skarbnice wiedzy <3

Przypominam że mam 5% zniżki w pasi koniku wiec jak ktoś chce coś zamawiać to zapraszam 🙂 potrzeba jeszcze zakupów za łączną sume 830 zł  👿 sama nie dam rady. W sprawie potwierdzenia autentyczności piszcie do Baszni, bo już kupowała ode mnie 🙂
Spitsbergeny nie są wąskie, są raczej standardowe (powinny się trochę naciągnąć) i nie powiedzialabym aby siadały, bo moje nie siadły ani trochę a mam je od listopada, cholewka trochę się "połamała" od jeżdżenia. Cały but jest syntetyczny, dół typowo "plastikowy", góra w miarę miekką, z jakimś takim wypełnieniem, dobrze się je myje. Generalnie są OK i polecam.
horse_art cieszę się, że się przydałam. 🙂 W bergo mają fajną obsługę, super ceny na derki przejściowe, co prawda raz przysłali mi inne kantary niż zamawiałam bo tych co chciałam, bo nie mieli a ja nadal uważam że mogli do mnie zadzwonić i zapytać, no ale nadal u nich zamawiam.
Kiedyś zrobili mi fajny prezent z gnl.pl i przysłali mi prezent za 100zł, chyba niechcący, ale moje zdziwienie było ogromne kiedy kurier nie chciał mojej stówki.
Ja mogę się wypowiadać o butach stajennych, bo oficerki to mam skórzane, ściągane z zza granicy i mimo że nie mają futra to gruba skóra całkowicie wystarcza przy nawet -15.
emptyline   Big Milk Straciatella
14 lutego 2014 21:27
horse_art, ano pracuje w sklepie, nie da się ukryć. 🙂
adriena, Husky siadają, nie Spitsbergeny.
Ups, przepraszam... trochę źle się zrozumiałyśmy. 😉
Miałam na myśli sklep, który jest u mnie w mieście.  🤣

Faktycznie, husky się już tak fajnie nie prezentują, ale niestety przy długości moich nóg muszę patrzeć na wysokość. Obecne termobuty nie dość, że niskie (jak dla mnie) to jeszcze na tyle zjeżdżają, że powodują nieraz dyskomfort w czasie jazdy - tym gorzej jak jeżdżę w siodle ujeżdżeniowym.  🙁
Jeśli chodzi o model; Spitsbergen to niestety przez podeszwę u mnie odpadają.  😕

Niby zwykłe termobuty, a tu proszę... tak trudno dobrać odpowiednie.  🙄
oliwka może Mountain Horse?
Model Stella Polaris i Active Winter przy stopie przykładowo 38, ma długość 45 cm:



emptyline   Big Milk Straciatella
15 lutego 2014 10:57
I kosztują z tysiaka. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się