Koniokrytyka :)

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
23 czerwca 2012 20:01
[quote author=Cień na śniegu link=topic=1408.msg1439652#msg1439652 date=1340477538]
Nie, nie przesadzam! Nawet jak koń się zaprze zadem, to nie przeciągam mu wędzidła do góry nogami  🤔
[/quote]
zgadzam się 😉
powinna stanąć obok konia a nie tak brzydko ciągnąć
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
24 czerwca 2012 12:42
Nie przesadzacie? Ja czasem idę i koń nagle stwierdzi że nie chce iść "bo nie" i zrobi mi stój zanim zareaguję, wtedy zapewne wygląda to podobnie bo ja idę, koń stój- efekt jak na zdjęciu.
😀

Hipp   Hipster Hippoland
24 czerwca 2012 17:50
Cień na śniegu-jak idziesz z koniem, a on nagle się zatrzyma, to chyba logiczne że tak wędzidło się przekrzywia  🤔 I w sumie to tak się zdarza często....
I to jest jeden z laickich błędów. Nie idę przed koniem, tylko równo z nim, nawet jak się gwałtownie zatrzyma, to nie ciągnę go z całej siły za wodze! To nie jest sposób, żeby konia ruszyć z miejsca, są inne, skuteczniejsze, IMHO. Uczę swoich jeźdźców jak mają  w takiej sytuacji zareagować i na pewno nie jest to ciągnięcie za wodze!
Dziewczyna ze zdjęcia, nie dość, że ciągnie konia za wodze, to jeszcze podnosi rękę tak, że wędzidło się odwraca i wali konia po żuchwie/języku. Po reakcji konia widać, że nie jest to dla niego miłe. A ja nie lubię sprawiać koniowi bólu...
Żeby tylko taka krzywda się koniom działa jak temu na zdjęciu  🙄  Myślę (a raczej jestem pewna), że oklepane w rekreacji końskie plecy, czy przypadkowe szarpnięcia za pysk gdy adept poznaje tajniki jeździectwa są dla koni bardziej bolesne, więc nie przesadzajmy
Przecież po tym zdjęciu nawet nie da się ocenić co właściwie zaszło. Równie dobrze dziewczyna mogła stać z koniem, który postanowił włączyć wsteczny, bo się czegoś przestraszył. Zdjęcie to tylko ułamek sekundy.
to było podczas oprowadzanek i koń zatrzymał się na chwilę, akurat tak wyszło, bo generalnie szła obok niego. Krzywda mu się nie stała żadna od razu mówię 🙂
.
kucyk lama 😀
Ahahahhahahahahaha mistrz  😍
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 czerwca 2012 00:18
Tu na forum często lubi się robić z igły widły .. ale bywa.

Time lama wymiata 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
29 czerwca 2012 10:06
lama! haha
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 czerwca 2012 10:15

i weź tu człowieku zrób ładne zdjęcie 😵
Skojarzył mi się z jakimś takim  napitym kolesiem " Siiiemaaaa, masz jakieś plany na ten wieczór?"    🤣
asds   Life goes on...
02 lipca 2012 10:10
"No to teraz zrobimy..."

" A takiego masz :P"

No nie wiem, takie mam:

"Dawaj maly to Cie spryskam"

Fisia boskie 🙂
Zor dobitnie dał do zrozumienia, co myśli o amazonce  😁 :
heh, może się nada 🙂


to ja dam takie jedno ...

muchy brrrr  😂


Stoi tak, że mi się skojarzył z piszczącą panienką, co to na krzesełko zwiała przed myszą!  😂
1. Wicher zniesmaczony pozowaniem
2.Koń też lubi czasami wąchać kwiaty.
3. Wiem, że masz coś dobrego w plecaku.
Hipp   Hipster Hippoland
12 lipca 2012 10:57
asia540-wiesz co to zapoprężenie ?  🤔
PumCass   zachowaj zimną krew!
12 lipca 2012 11:14
Hipp nie przesadzaj. Nie wiesz jak mocno podciągnięty jest popręg
Zawsze staram się, żeby popręg nie był mocno podciągnięty.
Mogę między nim a ciałem włożyć jeden, dwa palce.
Hipp   Hipster Hippoland
12 lipca 2012 15:06
Nie no, po prostu wygląda to jak koń który ma właśnie pracować, więc wolę się upewnić 😉
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
12 lipca 2012 16:59
Zawsze staram się, żeby popręg nie był mocno podciągnięty.
Mogę między nim a ciałem włożyć jeden, dwa palce.

Ja jak pogadałam z dziewczynami które jeżdżą rajdy długodystansowe, to zmieniłam całkiem zdanie odnośnie podciągania popręgu...
Ale koniec OT
edit: zapomniałam wstawić fotki ;p
tyle na temat robienia przeze mnie zdjęć ;p
galopada_   małoPolskie ;)
12 lipca 2012 18:26



ach te upały  😂
koń wygląda jakby oszalał istny udar  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się