Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.

azja   koń pleśniowy
28 stycznia 2012 22:12
Dakota96 w sprawach opuchlizn jestem niestety ekspertem. opuchlizna jest na przodzie, tyle? czy po nocy jest a w trakcie dnia znika? gdzie jest spuchnięta? czy cała noga czy staw? i oczywiście jak długo tak ma? co dostaje doj edzenia gdy nie chodzi?
O no to super!
na wszystkich nogach ale lekka na bania jest na tyle lewym konia nie kuleje na normalnym podłożu ale martwi mnie ta opuchlizna jak chyba każdego by zaniepokoiła.Nie wiem jak jest w nocy bo dzisiaj i wczoraj  pojechałam dość szybko a nie jak zawsze.Staw pęcinowy napuchnięty.Wczoraj zobaczyłam ale była mała i nie zdążyłam jej wcierką posmarować wydawało mi się dzisiaj że lekko grzeje.Jak nie chodzi dostaje to samo co chodzi 🙂😉 Kobyłek jest dość zapadnięty żeberka na wierzchu kręgosłup i podpasamy i jeździmy odpowiednio aby podbudować troszkę konia górą.
azja   koń pleśniowy
28 stycznia 2012 22:35
Jeśli dopasasz konia -  tzn że dużo jedzenia dostaje i jak piszesz pracujecie. Jak nie pracujecie to z automatu musisz obciąć dawkę treściwej bo będą się działy takie rzeczy  czyli właśnie w okolicach stawów  pęcinowych będzie występować obrzmienie. Zapewne w ciągu dnia, gdy koń chodzi po wybiegu ta opuchlizna schodzi warto sprawdzić wieczorkiem albo zapytać stajennego jak to wygląda. jeśli jednak nie schodzi i jak piszesz jest ciepła to jeśli nie minie po padokowaniu konia to skontaktowałabym się z wetem.
No właśnie wydaje mi się że to przez padok właśnie dzisiaj powiedziałam właścicielce która tam pracuje itd żeby obcięła jej żarcie bo rozniesie boks i przy okazji siebie uszkodzi.To Jutro poproszę żeby dostała mniej owsa o połowę.Teraz nie pracujemy bo jest masakra w terenie na ujeżdżalni a hali nie ma. Ale puki były warunki jeździłyśmy od około + -  3 dni nie wsiadałam na nią.Ona jeszcze dostaje 3 raz żarcie dziennie
azja   koń pleśniowy
28 stycznia 2012 23:00
obetnij owies  i powinno byc ok. a to że gruda to wiemy massakra tez czekamy na wiosne.
ale żeby było w temacie to wcierke chłodzącą możesz dać lecz nie musisz bo na zewnatrz równiez zimno  🤣
nie nie gruda jako podłoże 🙂😉 jutro zrobię zdjęcia i jak bym mogła przesłać na pw ?
aha .. bo myślałam jednak jak ta 2 w jednym chłodząco rozgrzewającą wcierką
azja   koń pleśniowy
28 stycznia 2012 23:09
nie dawałabym rozgrzewającej wtedy gdy koń wyjdzie na taki mróz. jak zostaje w boksie to 2 w 1 proszę bardzo
wysyłaj pw 
tak wiem  😉 tylko dzisiaj była awaryjna sytuacja bo była akcja obornik w tym czasie jak przyjechałam.
To jutro się odezwę więc spokojnie jak nie zejdzie to mogę zrobić 2 w 1.
Strzyga, w razie w na przyszlosc - zrob probe uczuleniowa na nadgarstku, smarruje sie jakis 1cm2 skory i czeka pare h, jak nic sie nie dzieje, mozna smialo smarowac dalej, a gdyby cos sie dzialo to na tak niewielkiej powierzchni nie ucierpisz🙂
Dziewczyny, doradzicie? Potrzebuję czegoś do rozgrzewania nakostniaka. Chętnie coś mocnego i coś, czego bym nie musiała zawijać (raczej trudno byłoby to logistycznie rozwiązać w moim przypadku), chyba że w ostateczności. I coś, co łatwo byłoby stosować punktowo. W życiu nie miałam do czynienia z wcierkami rozgrzewającymi i nie mam pojęcia co wybrać. Nie ukrywam też, że cena się liczy. W ogóle istnieje coś, o czym piszę? 😡
Na nakostniaki najlepiej i najskuteczniej działa preparat specjalnie do tego, czyli Radiol M-Bone
Szczerze polecam
Nigna   Warto mieć marzenia...
26 lutego 2012 07:59
Odświeżam temat bo maja siwa wczoraj wystraszyła mnie na śmierć  😵
2 dni temu zauważyłam że znaczy na lewy tył , macałam, dotykałam nic ją nie bolało. W razie czego wtarłam jej noge  i założyłam ocieplacze. Niestety moje ocieplacze mają to do siebie że sie zsuwają lekko tak że dotykają pęciny. A w ciągu nocy pęcina jej okropnie spuchła i koń mi wyszedł z boksu na 3 nogach ; o ( ocieplacze dotykały bolesnego miejsca)   Myślałam ze zawału dostane ... na szczęście ściągnęłam ocieplacze i koń noge normalnie postawił.  Ogólnie: noga jest opuchnięta , siwa ma bolesności przy dotykaniu pęciny, nie ma problemów większych w stawianiu tej nogi ( chyba że w boksie jak miała dużo słomy bo słoma ją drażniła),chociaż jak może to ją odstawi,  chodzi normalnie ; o! Ciężko dopatrzyć sie żeby kulała.  Wizytę weta mam umówioną wstępnie na dzisiaj rano ale zobaczymy czy jej sie nie polepszy bo wczoraj pod koniec dnia już było dużo lepiej. Tylko nie wiadomo czy to nie kwestia "rozchodzenia"

No i moje pytanie jakbym jednak weta wzywać nie musiała :   używam wcierki Absorbiny tej pomarańczowej rozgrzewajacej + oczywiscie chłodzenie wodą.   Ale nie jestem pewna czy taka wcierka jest ok ?  MOże jest jaka lepsza na bóle ? chciałabym jak najszybciej jej pomóc ; /
Nie wiem, czy używanie wszelakich wcierek rozgrzewających bez diagnozy weterynarza jest dobrym wyjściem. Mnie zawsze uczono, że jeżeli nie zjawi się weterynarz a jest opuchlizna/noga grzeje to mogę tylko i wyłącznie chłodzić wodą lub lodem i zrobić mu areszt w boksie. Do przyjazdu weta nie wiesz tak naprawdę co temu koniu jest - zadanie wcierek rozgrzewających, czyli rozszerzanie naczyń krwionośnych może w tym wypadku mocno pogorszyć sprawę bo jeżeli jest w nodze stan zapalny to będzie się przenosił dalej.
Nigna   Warto mieć marzenia...
26 lutego 2012 15:44
Już wet był bo niestety noga znowu spuchła.  Cóż z wcierkami to nic wspólnego mieć nie bedzie więc nieaktualne ; )
Ja tej wcierki używam też często po treningu, wczoraj pomogła i noga w ciągu kilku godz przestała być banią , niestety tylko na chwile ; /
My w jeleniej weta nie mamy więc nie wzywam go za każdym razem jak koń mi okuleje bo z kasą bym nie wyrobiła.
Za sam dojazd conajmniej 120 zł bierze najbliższy wet ; /
jaką wcierkę z MSM polecacie?
Miał ktoś do czynienia z wcierką Veredusa Race - Up ?
tak🙂 swietna do masowania pleckow jezdzca i konia 😡
Stosuje ktoś Bigeloil Absorbine?
Jestem ciekawa efektów.

Muszę kupić wcierkę i sięgnęłabym tradycyjnie po żółtą, ale może warto spróbować Bigeliol?
Gillian   four letter word
07 lipca 2012 15:51
AUDEVARD Capsi Blist Gel - szatan! ależ to grzeje! nałożyłam i po 10 minutach w popłochu zmywałam, bo koń dostał wścieklizny. Na pewno nie nadaje się do zawijania i obfitego smarowania. Ale spełnia swoje zadanie, niesamowicie parzy. Dla wrażliwych koni nie polecam.
W ramach testu posmarowałam sobie kawałek ręki, chwila moment wyszło mi coś a la oparzenie, piekło i było bardzo gorące.
A czy to przypadkiem nie jest preparat stosowany do chemicznego blistru ?? To na pewno zwykła wcierka ?
Gillian   four letter word
07 lipca 2012 21:12
"Ściągający żel do stosowania przy zapaleniach, obrzękach i ropniach

CAPSIGEL jest ściągającym żelem używanym do rozgrzewania lokalnych zapaleń, dolegliwości lub obrzęków. Działa na zasadzie miejscowego, niedrażniącego działania rozgrzewającego.
Właściwości
Rozgrzewa i wywołuje zaczerwienienie skóry, jednocześnie nie podrażniając tkanek.
Metyl nikotyny rozgrzewa miejscowo.
Kapsaicyna wywołuje zaczerwienienie skóry oraz powoduje ściąganie tkanek bez ich podrażniania.

CAPSIGEL jest szybko działającą alternatywą dla środków do blistrowania.
Ma działanie ściągające, co stymuluje lokalne tkanki do procesów odnowy.

Wskazania
Rozgrzewający produkt stosowany u koni na dolegliwości układu mięśniowego i szkieletowego, zapalenia stawów, ścięgien, okostnej, błony maziowej, włogacizna, wyrośl kostna.
Stosowany również przy leczeniu ropni."

sprzedawany normalnie jako wcierka. Dlatego przestrzegam.
Czyli dobrze mówie. To preparat do blistru jest. Nic dziwnego, że szybciutko rogrzewa do tego stopnia, że kon świra dostaje.
Jest na rynku kilka dostepnych normalnie, nie przez weta. Jeden z nich to Twidil, czy jakos tak. Takie chemiczne "lekkie" blistry. To jeden z nich. 😉
Gillian   four letter word
07 lipca 2012 21:25
no to fajnie, ktoś to kupi, nie poczyta, zawinie i po nodze.
olek, ja używam, najczęściej po ciężkiej robocie jako kąpieli ale też na mikrourazy, wrażenia pozytywne.
Jest mi w stanie ktoś powiedzieć o co chodzi z glinką flogestine rosa z FM Italia? Zgodnie z zaleceniem weta i poleceniem tej konkretnej glinki, przez najbliższe tygodnie mam glinkować mojego rudego i zawijać na noc. Ale to coś z moją sztuką jest coś nie tak czy one wszystkie są takie suche i twarde (zbite)? Jak to rozmiękczyć do uzyskania jednolitej masy, którą dałoby się równo nałożyć na nogę? Trzymałam chwilę we wrzątku, podlałam odrobiną gorącej wody, wymieszałam i ... efekt marny. Trochę wody i same grudy. Help!
jaką wcierkę z MSM polecacie?

Ja też poszukuję  👀
Jest mi w stanie ktoś powiedzieć o co chodzi z glinką flogestine rosa z FM Italia? Zgodnie z zaleceniem weta i poleceniem tej konkretnej glinki, przez najbliższe tygodnie mam glinkować mojego rudego i zawijać na noc. Ale to coś z moją sztuką jest coś nie tak czy one wszystkie są takie suche i twarde (zbite)? Jak to rozmiękczyć do uzyskania jednolitej masy, którą dałoby się równo nałożyć na nogę? Trzymałam chwilę we wrzątku, podlałam odrobiną gorącej wody, wymieszałam i ... efekt marny. Trochę wody i same grudy. Help!


Raczej masz przeterminowaną tą glinkę, albo źle przechowywaną (niedomknięte opakowanie), moja miała konsystencję powiedzmy budyniu, czasem jak dłużej postała to na samej górze była jakby sama woda, wszystko mieszało się bez problemu. Nigdy żadnych suchych grudek ani w różowej ani w szarej glince nie miałam
Wendetta a moze ona jest przeterminowana? Glinka powinna miec konsystencje mokrej gliny, nie moze byc wysuszona.

[quote author=Martuha link=topic=1382.msg1358051#msg1358051 date=1333319792]
jaką wcierkę z MSM polecacie?

Ja też poszukuję  👀
[/quote]

MSM zawiera wcierka THERMAFLEX - FARNAM. Była o niej mowa w jakimś wątku, o ile dobrze pamiętam, opinie były pozytywne.
Poza tym znalazłam jeszcze taką: Pharmacare Wcierka MSM Lotion. Opinii brak.

Tez mi się tak właśnie wydawało- wszystkie moje dotychczasowe glinki miały konsystencję mokrej gliny z warstwą wody na wierzchu do wymieszania (z tym, że to pierwsza rozgrzewająca, więc miałam nadzieję, że może to jakoś inaczej działa 😉)
Dziwne, bo data ważności to o ile dobrze pamiętam 5 lat, a wyprodukowaną ją w styczniu tego roku. Tym bardziej, że kupowałam w sprawdzonym sklepie internetowym, z którego poziomu obsługi zawsze byłam bardzo zadwolona i nigdy nie zrobił mi takiego "psikusa".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się