Konie achał-tekińskie

Abre: zajrzyj tutaj i sprawdź: http://www.achalteke.cz/chrusko.html

Poza tym jak wpadniesz do Muzeum Konevodtva, to tam już Cię pokierują do najbliższej stajni!

Tekińce bywają też na Centralnym Hippodromie, akurat trwa sezon.

Rozumiem, że się wybierasz? Pochwalisz się zdjęciami..?
Pursat   Абсолют чистой крови
02 czerwca 2011 16:55
Odszedł kolejny piękny koń. W wieku 22 lat padł Kuvvatli, turkmeńskiej hodowli (Komsomoł), przedstawiciel rodu Posmana.



(Karaman - Alczak po Enysz) 1989-2011

jkobus, być może na przełomie lipca i sierpnia. Jeśli mi się uda na pewno dam zdjęcia. Dziękuję za namiar 🙂

emptyline   Big Milk Straciatella
02 czerwca 2011 20:28
szkoda koniska.




ojej. co prawda 'ojej' powiązane z samą maścią, bo poza tym nie zachwycają.
http://www.akhalt-service.ru/search/Altynshir/
http://www.akhalt-service.ru/search/Shakhmed/
Pursat   Абсолют чистой крови
02 czerwca 2011 20:38
U Altynszyra na plus fajny papier, ale jak widać połączenie rodziców nie do końca udane, mi też się on nie podoba. 😉 Druga sprawa, że jego matka też średnio wyględna. 😁 Natomiast drugiego mogłabym mieć, jest fajny. Nie do końca typ jaki preferuję, ale nie obraziłabym się za takiego. 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
02 czerwca 2011 21:06
przysadzisty jest strasznie, momentami mam wrażenie, że patrzę na angloaraba nie tekińca.
Pursat   Абсолют чистой крови
03 czerwca 2011 08:23
Niestety, jak w każdej rasie zdarzają się niewypały. Przykładowo na ubiegłoroczny czempionat Rosji przyjechały też takie konie...





Dla każdego właściciela jego koń jest najpiękniejszy, ale... 😉

cieciorka   kocioł bałkański
03 czerwca 2011 08:29
ten pierwszy wygląda przynajmniej jak koń 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 czerwca 2011 08:48
strasznie cieniutkie te nóżki mają
Pursat   Абсолют чистой крови
03 czerwca 2011 11:45
ten pierwszy wygląda przynajmniej jak koń 😉

Czyli?

ElaPe, obwód nadpęcia bardzo często wynosi u nich 18-19 cm.
cieciorka   kocioł bałkański
03 czerwca 2011 13:22
jakby był innej maści ty mógłby ujść za konia innej rasy- niezbyt urodziwego, ale w miarę.
tekińce są bardzo charakterystyczne- czy się podobają, czy nie- ale nie można ich z niczym pomylić.
ten niżej jest nieproporcjonalny i koślawy, ale widać co to za zwierzę, choć w jego przypadku działa to na niekorzyść- same tekińce mogą się wydawać nieproporcjonalne standardów większości koni
Pursat   Абсолют чистой крови
03 czerwca 2011 15:09
Pytam, bo mi ten pierwszy nie podoba się jako koń, a już tym bardziej jako AT. Strasznie krótka kłoda, szyja i wielki łeb do nieproporcjonalnie długich kończyn... Jedyne co ma ładnego to maść. Ten drugi jest trochę lepszy.
No jak dla mnie ten drugi koń (jako koń bo na tekińcach nie znam sie zupełnie) jest okropny. Przede wszystkim jelenia szyja, długa kłoda, słabo związany, zad nie umięśniony i taki "doklejony" a poza tym zad krótki i płaski...Lekko miękki grzbiet i koń przebudowany.
Jak dla mnie wybitnie nie udany koń.
to juz ten pierwszy lepszy-przynajmniej kłoda prawidłowa,zad ładniejszy, tylko głowa brzydka. Ale ogólnie koń znacznie lepszy.
No i wszystkie tekińce wydaja mi się strasznie płytkie 😁
Ale są fotogeniczne i lubię je oglądać 😀
Pursat   Абсолют чистой крови
03 czerwca 2011 20:43
Że drugi lepszy miałam na myśli jego "tekińcowatość" - bardziej mi przypomina AT niż pierwszy. Ma długą kłodę, dłuższą szyję, bardziej szlachetną głowę. Ale: krótkie nogi, a mimo urody, głowa jest duża i nieproporcjonalna do reszty, a szyja ogólnie mogłaby być dłuższa. Dodatkowo jest mocno przebudowany zadem, to się zdarza u tekińców, ale u tego konia mnie to razi, pewnie dlatego że krótkie kończyny tego nie równoważą.
emptyline   Big Milk Straciatella
03 czerwca 2011 21:44
Jak wygląda Pogonia? Nie znalazłam żadnego zdjęcia.
Pursat   Абсолют чистой крови
03 czerwca 2011 22:38


emptyline   Big Milk Straciatella
04 czerwca 2011 05:52
dzięki. no faktycznie też kloc 🙂
ostatnio byłam w Dziemianach i tak chciałam wam pokazać:
Achałtekiński ogier SAMURAI-SHAH.
halowe zdjęcia wyszły nawet ludzko. ; )




Bardzo lucko 😀
Więcej proszę.
kujka   new better life mode: on
08 czerwca 2011 09:42
imie samurai dla tekinca to brzmi jak jakis groteskowy zart hodowcy...
imie samurai dla tekinca to brzmi jak jakis groteskowy zart hodowcy...


...jego koń, jego poczucie humoru, jego prawo do nadania imienia.....
"De gustibus non est disputandum" - podobno.....?

Ada - więcej fotek proszę. 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 czerwca 2011 11:53
ARGAMAK, szkoda, że lepiej ci idzie łacina niż polski:

Bardzo lucko 😀
Bischa   TAFC Polska :)
08 czerwca 2011 12:23
imie samurai dla tekinca to brzmi jak jakis groteskowy zart hodowcy...


Czemu? (Samurai kojarzy mi się tylko z Samurajami z Japoni). Z ciekawości pytam 😉
kujka   new better life mode: on
08 czerwca 2011 12:35
Bischa L, no wlasnie dlatego 🙂 gdzie japonia a gdzie tekince. nie gra mi to, nie brzmi. zwlaszcza jeszcze z tym perskim "shah" na koncu.

ARGAMAK, jest tez powiedzenie ze "sa gusta i gusciki". to je forum, kazdy sie moze wypowiedziec, nawet ja ze swoim glupim komentarzem 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
08 czerwca 2011 13:19
kujka, nie myślisz, że to trochę śmieszne co piszesz? Równie dobrze, polskie konie o takim imieniu można by uważać za "groteskowy zart hodowcy". 😉
kujka   new better life mode: on
08 czerwca 2011 13:39
Pursat, moze i smieszne 🙂 po prostu sie przyzwyczailam do turkmenskich, perskich, arabskich, czy chocby rosyjskich imion tekincow.

jakby ktos polskiego konia nazwal np Royal Rycerz to tez bym napisala ze groteskowo 😉 dziwne sa takie zlepki z 2 roznych, totalnie innych od siebie jezykow i kultur, nie podobaja mi sie. zwlaszcza w zestawieniu z rasa ktora sie tak wiaze z tradycjami, utrzymywaniem jej w czystosci itd.
Bischa   TAFC Polska :)
08 czerwca 2011 15:02
Na Służewcu wiele lat temu biegał koń NIEMIECKIEJ hodowli, a miał na imię CHU*U, także nie raz nieświadomie są konie nazywane.
a co oznacza ( jeśli w ogóle coś) imię Somah Geli?
kujka   new better life mode: on
08 czerwca 2011 15:52
gdzies kiedys znalazlam tylko tyle ze geli to po persku kwiat, somah - nie wiem. moze to jest po prostu rodzaj jakiegos kwiatka? 😉 a moze to kompletnie slepy strzal. niestety nie mam mozliwosci skorzystania z turkmenskiego slownika 🙁
ARGAMAK, jest tez powiedzenie ze "sa gusta i gusciki". to je forum, kazdy sie moze wypowiedziec, nawet ja ze swoim glupim komentarzem 😉


Całkowicie się z CAŁOŚCIĄ zgadzam. Dlatego na końcu je:  "...?"

ARGAMAK, szkoda, że lepiej ci idzie łacina niż polski:

[quote author=ARGAMAK link=topic=135.msg1034999#msg1034999 date=1307522449]
Bardzo lucko 😀

[/quote]

Skoro uważasz że zostało to napisane przez pomyłkę to trwaj w tym przeświadczeniu dalej. 👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się