Wybór kierunku studiów

ja na polibudzie? napewno
zreszta jeden stwierdzil ze i tak bede reitrem wiec po co mi studia, crazy twierdzi ze bede gnoj wywalac wiec co za roznica co wybiore. narazie chyba to zdrowie publiczne mi najbardziej podchodzi, ale Szczecin? :/
zdrowie publiczne jast na akademi medycznej w Gdansku
Nie idźcie na ochronę środowiska jeśli nie jesteście pewni, tylko szukacie "czegoś ciekawego" To nie są łatwe studia, dużo chemii, biologii, fizyki geografii, po części medycyny, budownictwa, technologii, prawa; dużo laboratoriów. Jeszcze zależy jaka uczelnia, bo niektóre manianę odwalają.

U nas wszystkie osoby które poszły tak o, z braku laku, zrezygnowały po roku albo wyleciały..
No i z pracą jest różnie, ale coraz lepiej, a jak już ją znajdziesz to z pewnością będzie ciekawa i dobrze płatna (oprócz pracy w urzędzie ale tam i tak tylko przez plecy 😉 ).
Jak zrobi się do tego jakieś podyplomowe albo dodatkowe studium z systemów zarządzania wg norm ISO to z pracą będzie tym łatwiej.
Nie idźcie na ochronę środowiska jeśli nie jesteście pewni, tylko szukacie "czegoś ciekawego" To nie są łatwe studia, dużo chemii, biologii, fizyki geografii, po części medycyny, budownictwa, technologii, prawa; dużo laboratoriów. Jeszcze zależy jaka uczelnia, bo niektóre manianę odwalają.



popieram na I roku na sggw po dwóch egz z geomorfologi zaliczyło mniej niz 10% osób  🤔wirek:
Co prawda, jestem w liceum, w klasie humanistycznej ,niestety (z musu, nie z wyboru), choć z humanistycznych przedmiotow to lubię tylko polski, może trochę angielski, reszta...no comment ;D Lubię przedmioty przyrodnicze, szczególnie biologię, gegrę tak przeciętnie, no i swoją przyszłą drogę chcę wiązać też właśnie z biologią (do niedawna chciałam iść na medycynę, jednak zmuszona byłam zmienić plany) i właśnie ten przedmiot chcę zdawać na maturze, jako dodatkowy-rozszerzony. Na dzień dzisiejszy planuję studia biologiczne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocku 🙂 Innego pomysłu nie mam, a na wiele innych kierunków biologicznych trzeba zdawać jeszcze maturę z chemii, z której zrezygnowałam naturalnie (mam z chemią małe kłopoty, itp.), a na ten kierunek akurat nie jest chemia wymagana 😉
Ja jestem w klasie dziennikarskiej (co ja tam robię?  🤔wirek🙂, zdaję maturkę z biologii i papiery składam na Rolniczą na zootechnikę i na pewno jeszcze na Jagielloński na Filologie Indyjską.
Chciałabym jeszcze na 3cią uczelnię złożyć papiery, ale nie mam pomysłu - gdzie  🙄
a na wiele innych kierunków biologicznych trzeba zdawać jeszcze maturę z chemii, z której zrezygnowałam naturalnie (mam z chemią małe kłopoty, itp.), a na ten kierunek akurat nie jest chemia wymagana 😉

to ja nie wiem czy Ci się bio spodoba
I rok sem. zimowy 4 godzinne laborki z chemii ogólnej, a w sem. letnie 4 godz. z chemii organicznej
Ja chemię lubiłam, tylko trafiłam w liceum na nauczyciela niezbyt dobrego, poza tym, zawsze mogę wziąć korki 🙂 Na innych kierunkach-matematycznych i humanistycznych dla siebie miejsca nie widzę
a czy ktos moze mnie uswiadomic na ile uczelni i ile kierunkow mozna skladac papiery?  😡
jakos niespecjalnie sie tym interesowalam
Sigma,na ile chcesz,tylko za kazdy kierunek pobierane sa oplaty(w zaleznosci od uczelni).
Scottie   Cicha obserwatorka
12 marca 2009 20:01
E... chyba raczej nie. Mozesz skladac papiery tylko na 3 uczelnie. Ale na kazdej uczelni mozesz skladac na tyle kierunkow, ile chcesz.
fin Pomyśl może o studiach międzywydziałowych. Ja studiuję na UW na MISMaP (międzywydziałowe indywidualne studia matematyczno-przyrodnicze) psychologię jako pierwszy kierunek i matematykę jako drugi. Możesz tam też robić informatykę, ekonomii niestety nie. Musisz się nauczyć trochę kombinować, ale wymagania są zdecydowanie mniejsze niż gdybyś studiowała równolegle. Z drugiego kierunku przedmioty wybieram prawie dowolnie. Jeżeli chcę zrobić papier to muszę mieć wyrobione minimum.
Jest jest jeszcze MISH (międzywydziałowe indywidualne studia humanistyczne). Tam możesz studiować np. psychologię, ekonomię i socjologię.
To jednak można składać papiery tylko na trzy uczelnie? Ojoj... No, nic, może mnie "lokalnie" przyjmą ^^
O kurcze,naprawde?
Wydawalo mi sie,ze na badz ile,to przepraszam w takim razie  😉
To wszystko zależy od uczelni. Na SGGW (warszawa) z tego co wiem można składac papiery tylko na jeden kierunek
Sankarita w zeszłym roku nie było żadnych ograniczeń na ile uczelni można składać 😉
kpik   kpik bo kpi?
13 marca 2009 16:47
naszło mnie na wymyślanie możliwych kierunków studiów II stopnia ...
gdzie iść po licencjacie z europeistyki... nie kręci mnie praca w urzędzie, albo jakimś departamencie ministerstwa- byłam na praktykach i wiem ze to zupełnie nie to. W toku studiów odkrywam, że jestem raczej ścisły umysł, ale lubię kreatywną pracę, a nie odtwórczą...

na co w ogóle mogę probować się dostać? na razie szukam tak trochę jak w ciemnościach
ewuś, dzięki, pocieszyłaś mnie 😉 Ja mam generalnie tak czarne myśli, że możliwośc wyboru tylko 3 uczelni trochę mnie przeraziła 😉
Megara   Hobbicka dresażystka.
14 marca 2009 08:57
Mój tata dzwonił przedwczoraj do CKE (ponieważ ja mam w planach składać na 5 uczelni) z pytaniem o to ograniczenie i pani która zajmuje się rekrutacją na uczelnie wyższe powiedziała, że można na ile się chce, kwestia tylko ile masz kasy 😉
Mam pytanie: Czy ktoś z was studiuje na uczelni przyrodniczej (UP, AR, SGGW etc.) i trzyma własnego konia w stajni powiązanej z uczelnią? jest w ogóle taka możliwość? Można wstawić do stajni uczelnianej konia w pensjonat i w ramach pomocy i jako student tej uczelni mieć jakieś zniżki?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 kwietnia 2009 12:51
Ja skaładałam na kilka uczelni (wiecej jak 3) i nic nie było. Bo co? Będzie wam ta uczelnia sprawdzać całą Polskę, gdzie składaliście papiery? No bez przesady...
bo nawet nie licze  na to ze dostne sie na ochrone w gda takie sobie wymagania wymyslili

Sigma, na uniwerek?? To Ci powiem, ze w ciagu ostatnich trzech lat nie udalo im sie nawet list zapelnic w drugiej turze rekrutacji.
Dopiero w kolejnej probie zapelnili kierunek ludzie, ktorzy sie nie dostali gdzie chcieli i poszli gdzie byly miejsca.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 kwietnia 2009 16:22
Jacyś politolodzy są? Mam nadzieję, że się dostanę, bo to chyba nie jest oblegany kierunek...
No zależy gdzie 😉 3 lata temu to pamiętam że na politologię na UJ było prawie tak trudno się dostać jak na prawo, ale potem dużo osób zrezygnowało, zwłaszcza tych co się dostali na prawo...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 kwietnia 2009 16:29
Ja nisko mierzę, UG mi starczy. Na prawo składam tak pro forma, ale raczej się nie dostanę, a politologia to chyba to, czego chciałabym się uczyć.
a kto z was wybiera się na weterynarie i gdzie ?
ja składam do Wrocka i do Lublina ale marnie to widze... chemia  😫
A ja póki co jestem pewna, że składam papiery na zootechnike do Wrocka... Awaryjnie? Nie mam najmniejszego pojęcia... Ktoś doradzi coś, na co wystarczy sama biologia na rozszerzonym? We Wro naturalnie...
Vuko w lbn na zootechnice też biol rozszeżona wystarczy, i ja właśnie tak składam na wet do lbn i do wrocka i na zootechnike do lbn i do wrocka właśnie awaryjnie... A może mi ktoś z was coś powiedzieć o zootechnice w Krakowie? Jaki poziom? warto? wiem pewnie wszyscy powiedzą że w ogóle na zootechnike nie warto... ekhm
kujka   new better life mode: on
25 kwietnia 2009 07:58
Strzyga, poli to jeden z bardziej obleganych humanistycznych kierunkow (obok bezsensownego dziennikarstwa i etnologii/grafii). np na UW ciezko sie dostac na dzienne (naprawde trzeba dobrze napisac mature). przed matura tez sie nad tym zastanawialam ale jak zaczelam gadac z ludzmi i zasiegnelam jezyka to dalam spokoj. magister poli na kasie w supermarkecie 😉 i inne takie historie. generalnie ciezko znalezc po tym prace
a czemu akurat takie studia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się