Prestige

Nikodi
Zebys sie nie przeliczyła z tym ze na stojaku idealnie to na koniu tez bedzie. Jak intensywnie szukałam siodła to miałam w testach pare Prestigy, poczatkowo tylko tych w których siedzialo mi sie na stojaku super... i generalnie jak załozylam na konia to dopiero sie okazało jakie probemy i dyskomfort okreslone siodła powodują.
Myślę że pozytyw tej sytuacji jest taki, że siodło będzie dopadowane do konia.
Ja siedziałam na kilku prestigach i jak już wspominałam wcześniej wiedziałam czego chce.
Jak będzie okaże się jednak uważam ze nie ma co zakładac z góry że na źle dobiorę siodło.
Siadając na stojak dobierasz siodło tylko i wyłącznie do siebie.
Masz możliwość okresnienia swojego stosunku do danego siodła. (oczywiście jeszcze lepiej jak masz możliwość przymiarki na własnym koniu, ale jak się dowiecie kupując siodło raczej przedstawiciele nie jeżdżą często do przymiarek a już przeróbek)
Wszystko wyjdzie w praniu.
Dziwi mnie jednak gdy ludzie kupują siodła przez internet nawet nie siedzac na nich na koziołkach.
To torchę jak loteria. (gorsza od mojej)  😉
Dubel  🙁
Tylko siodło powinno też dopasowac do konia.. 🙄 zwłaszcza jak się ma tylko jednego.
Heh  😵
Więc napisałam kilkakrotnie, że bedzie.
Może warto poczytać opinie o tym siodle i mieć z nim do czynienia zanim się wyda własną?
Ja miałam dokładnie wyjaśnione jak będzie dopasowywane siodło do konia.
Wahałam się jeszcze nad golden starem ale nie siedziało mi się tak dobrze.
Także mój wybór padł na na to a nie inne siodło ponieważ mozna tam naprawde dopadować siodlo do konia a w goldenie już nie mamy takiej rozbudowanej opcji.
Zresztą cięzko przytoczyć mi słowa ale sądzę że po rozmowie z profesjonalnym sprzedawcą siodeł prestigę zrozumiecie mój wybór.
Nie chcę tutaj się rozpisywać, bo nie chcę przekręcać słów osoby która reprezentuje tą firmę i świetnie się zna na swoim fachu.
Myślę, że dyskusja z Panią Ola (jeżeli będziecie mieli przyjemność Panią poznać) rozwieje wątpliwości jakie siodło powinniście dobrać nie tylko do siebie ale i konia.
🙂
"Ja osobiście posiadam AREZZO i mam wrażenie, że to świetne siodło nie tylko dla mnie ale i dla konia."

Polecając to siodło miałaś z nim więcej doczyniania niż na koziołku w sklepie?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 lutego 2010 21:37
ja znów siedziałam w Versailles pożyczonym od koleżanki i wiem, że jest to miłość na wieku 😍 zarówno moja jak i Belfasta, bo chodzi pod nią rewelacyjnie 😜 świetnie mi się w nim jeździ, świetnie skacze, świetnie klepie tyłek w ćwiczebnym. Mogłabym z niego nie schodzić 😵
Jak pisałam wyżej z owym modelem na koniu nie miałam do czynienia. Lecz z innymi tak.
Tak więc wiedziałam, że powinnam mieć głębsze siedzisko, klocki kolanowe nie za duże ale też większe niż w golden starze itp...
Droga dedukcji.
Dopasuje go do konia i zobaczymy.
Dramka Wolę kupić siodło i dopasować je do konia ale także czuć się w nim wygodnie.
Mam ten przywilej na który nigdy wcześniej nie było mnie nigdy stać, że koń bedzie miał siodło dopasowane do siebie a co jeszcze przyjemniejsze mi samej bardzo przypadło do gustu to siodło.
Do konia napewno będzie dopasowane siodło a czy mi bedzie tak samo wygodnie jak na koziołku? Zobaczymy.
To są tylko moje subiektywne wrażenia, nie polecam nikomu tego siodła bo to czysto indywidualna sprawa.
Ja na dzień dzisiejszy nie widzę innego siodła prestige w którym mogłabym się czuć tak dobrze.
Nie miałam możliwości przymiarki na koniu więc troszke jest kupione z kredytem zaufania ALE nie każdy ma taką możliwość, młode konie nabierają masy, rozbudowywują się i jak wiemy co za tym idzie siodło trzeba ponownie dopasowywać, a prestige ma ten plus że mozna to robić na bierząco.
Jednak to siodła dośc drogie jak na polskie realia.
Kto posiada ELASTICa i podzieli się opinią  :kwiatek:

Dla mnie i mojego konia Elastic to jedna wielka pomyłka, nie byłam w stanie poprawnie anglezować bo tak mnie wyrzucało z siodła, czułam się jak na jakiejś sprężynie.
Natomiast idealne było Arezzo (szczególnie skoki) i Meredith którą później zakupiłam.
adriena Meredith  ma zupełnie inną skórkę, prawda?
Z tego co wiem szybciej sie niszczy ale siodła takie jak Meredith i Paris są siodłami z wyższej półki. Cudowne. Trzymają dobrze. Skórka miękka.
Cóż ale osobiście nie widzę ich na młodych koniach i w niewielkich skokach. Jest płaskie w porównaniu z Arezzo.
Nie wiem jak Twoje odczucia adriena..?
Do skoków bardziej pasowało mi Arezzo bo fajnie trzyma przodem (mój koń skacząc dość mocno "katapultuje" jeźdzca), ale siedzisko było jakieś takie nie do końca idealnie wygodne. Natomiast Meredith jest optymalna i do skoków (fajnie trzyma przodem,skoki do ok. 120 cm na razie i jak na razie OK) i do jazdy płaskiej, dla mnie i mojego konia super, jedyny minus to trochę za krótkie tybinki. Meredith ma skórę cielęcą, delikatną i miękką. Miodzio. 🙂
No i skóra trzyma tak że bryczesy z tyłka zjeżdzają  😉
Też mam Meredith i pierwsze jazy to była masakra (jak można na takim placku jezdzic? 😉 ) ale po tygodniu się obie ujeżdziłyśmy do siebie to jest miodzio. Wszystko trzyma tak optymalnie i jest prze przewygodne!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
25 lutego 2010 17:35
co myślicie o PRESTIGE SILVER STAR dla rekreanta?
jak sprawdzić rok produkcji?
jest podany taki numer 17 34 6350204
te dwa pierwsze to rozmiary a czy w pozostałych jest ukryty rok produkcji?
LoveHorses, o silverze tu było. 😉 Proszę skierować się na stronę 7-mą oraz 6-tą. Kilka osób to siodło miało/ma.

W pozostałych jest na pewno ukryty numer seryjny 😉 Ale jak to odcyfrować i czy tam też zawiera się rok produkcji to ja niestety nie wiem.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
25 lutego 2010 17:55
tak sobie myślę , że ostatnie dwie cyfry mogą wskazywać na rok produkcji
i dzięki za skierowanie na odpowiednie strony  :kwiatek:
Słyszałam kiedyś opinie,że dwie ostatnie cyfry to rok produkcji,ale nie wiem ile w tym prawdy.
date produkcji w prestige'u oznaczaja ostatnie cyfry numeru - miesiac i rok.
LoveHorses - twoje siodlo jest z lutego 2004.

pozdrawiam 🙂

- a wiem od pKostrzewy - bo tez kiedys zastanawialam sie nad 'wiekiem' mojego siodelka 🙂

PS dopisalam zdanie
Strucelka A mój mąż nie jest zachwycony swoim VERSAILLES
a czy ktoś miał do czynienia z siodłem
Golden France ?
Golden - płaski "close contact" 🤔
tylko takie preferuję  😁

tak czy inaczej dowiedziałam się, że różnica tylko w skórze bo france antypoślizgowy
Witam

Ja mam pytanko czy jeździ ktoś może w siodełku Joy-Jumper?
Jest to model młodzieżowy ale czy może jeździ w nim osoba 'normalnych' rozmiarów😉??

Mam możliwość kupna tego siodła dość okazyjnie i się zastanawiam czy się zmieszczę😉
hmmm a rozmiarów XS nie jestem ....
60 kg przy 170 cm wzrostu 😉

?????

pzdrwm




Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
14 marca 2010 12:34
Mam koleżankę która jeździ w Joy-Jumper, jest szczupła, ale w sumie dość niska i mimo wszystko np tybinki są ciut za krótkie.
wiesz, ciężko powiedzieć jak piszesz 170 cm i 60 kg bo to zależy od człowieka.
ale jeżeli jesteś drobna, masz nie długie nogi to myślę że możesz brać 🙂
Moim zdaniem tybinki będą za krótkie. I siedzisko też może być przymałe - może Ci przeszkadzać w skoku.
A czy może ktoś ma namiary na handlarzy siodeł, u których można kupić markowe siodła ?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
14 marca 2010 13:49
już wiele razy się przewijał numer do Pana Kostrzewy. Ja niestety nie podam bo straciłam, ale gdzieś napewno jest
Czy wymieniał ktoś łęk w Prestige'u?
Mam siodło Michael Robert i okazało się, że jest za wąskie. Macie jakieś namiary i szczegóły dotyczące wymiany łęku?
Ale w prestigach łęk się poszerza a nie wymienia. Kosztuje to 500 zł w Equishopie
od dłuższego czasu szukam siodła, teraz są przeceny na prestige i zatanawiam się nad lucky dressage z przedłużaną tybinką, jesli już zdecydowalabym się- gdzie proponujecie kupic? equishop czy ihaha? o equishopie słyszałam bardzo nieciekawe opinie..
Z ihaha Ci nie przyjadą do Wrocławia, bo to nie jest "ich" teren 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się