Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)

Bardzo trafiona analiza  😵 Widziałaś męską koszule konkursową ze stójką?  😂 W przepisach jest coś o składzie koszulki? I jakie znaczenie mają guziczki?  🤔wirek:

damska wersja
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 kwietnia 2012 07:52
tak,a z drugiej strony ten sam sędzia puszcza facetów w koszulach bez białego kołnierzyka, w powiewających,nie wsadzonych do spodni koszulach - zarówno u amazonek jak i zawodników - wiem,że tego wprost przepisy nie regulują,poza ogólną schludnością nikt wprost nie nakazuje włożyć koszuli do spodni jak i nosic paska.
dla mnie - jezeli rozmawiamy o estetyce,ładniejsza koszula Klami,wsadzona w spodnie i z paskiem,niż pstrokacizna First Light,mimo,że niby jest przpepisowa.

i nadal będę się upierać,że nie ma długiego rękawu,nie ma mankietu - mankiet się zapina przy nadgarstku.

aż zadzwonię chyba dziś do jednego z ulubionych 😉 sędziów i zapytam o oficjalną wersję odbierania tego co by nie było archaicznego przepisu.

Ja nie rozumiem dlaczego firmy produkują takie koszulki bez białych mankietów jeżeli są "nie przepisowe"  🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 kwietnia 2012 08:03
bo to są polskie przepisy,trzeba by zerknać w przepisy FEI żeby sprawdzić jak one to normują.
Jak ktoś (sędzia) chce się przyczepić to zawsze znajdzie powód  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 kwietnia 2012 08:09
niby tak,ale z drugiej strony musi podać konkretny powód nie dopuszczenia do startu - jezeli poda brak białego mankietu,to będzie musiał wykluczyć lub zmusić do załozenia rajtroka 99% amazonek... innego powodu ex lege nie widzę 😉
[quote author=Ktoś link=topic=120.msg1374975#msg1374975 date=1334646566]
niby tak,ale z drugiej strony musi podać konkretny powód nie dopuszczenia do startu - jezeli poda brak białego mankietu,to będzie musiał wykluczyć lub zmusić do załozenia rajtroka 99% amazonek... innego powodu ex lege nie widzę 😉
[/quote]
Zgadzam się z tobą w 100%, tak sobie myślę, po co uprzykrzać sobie i komuś życie, jak żar z nieba to jechanie w marynarce z powodu widzimisię sędziego skrajna głupota. A na zawodach już naprawdę można znaleźć dla sędziego inne bardziej ewidentne i, że tak powiem potrzebne, rzeczy do przyczepienia się, niż brak mankietów przy koszuli. Właściwie koszulce bo to lato  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 kwietnia 2012 08:26
... z drugiej strony miałam przykład w zeszłym roku,upał,podeszłam do budki sędziowskiej ( w która była w głebokim cieniu i było naprawdę miło i chłodno) i zapytałam,jaka jest szansa na zwolnienie z rajtroków - usłyszałam,że mam nie przesadzać,tą minutę wytrzymamy 😉 punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia....
[quote author=FirstLight link=topic=120.msg1374701#msg1374701 date=1334605165]
Za chwile bysmy mieli pelna dowolnosc i psrokacizne. Brrr...

FirstLight, z cala sympatia, uwazasz, ze koszula, ktora wstawilas (zupelnie abstrachujac od tego czy mi sie podoba, czy nie), nie jest pstrokata? pomimo swojej calej przepisowosci 😉
[/quote]

No dobra, moze jest zywa  😀
Piszac pstrokacizna mialam na mysli wszelakie polaczenie wzorow geometrycznych i kolorow teczy na jednej koszuli.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 kwietnia 2012 08:37
FirstLight, ale ja nie pisałam o tym negatywnie,to nie mój kolor,ale nie mówię,że jest brzydkie 😉
Dramka, ja nie interpretuje przepisów tylko zastanawiam się co mogło kierować sędzią i jedyne co mi przyszło do głowy, że może dla niego to nie była koszula tylko polo, czy coś podobnego. Dlaczego tak się uczepiłyście, że z pewnością chodziło o mankiet? Jak ktoś jest starszej daty to dla niego w zyciu polówka nie będzie koszulą przecież 🙂 Może o to chodziło.
Cejloniara, ale koszula Klami nie jest polówką , spójrz na zdjęcie wstawione przez Dramkę. Ma normalną stójkę. 🙂
Nie wiem, ja jestem jakaś stara i dla mnie to nie wygląda jak koszula a ewentualnie jak koszulka lub podkoszulek. Moim zdaniem przepisy  zwyczajnie nie idą za rzeczywistością. I jakby ktoś był bardzo literalny i bardzo uparty to może by się czepiał.
Cejloniara, ale nie dostrzegasz, że ta wstawiona przeze mnie to wersja meska. bo nie mogłam odnalezx zdjecia damskiej. Wersje damska wstawiła Dramka. A materiał / wykonanie jak wiekszośc koszul obecnie. Bardzo niewiele jest teraz koszul takich "koszulowych" i na tej zasadzie to wiekszość by odpadała. Wiekszość to takie elastyczne koszulki a biała stójka.
Ba.... żeby było zabawniej to wstawiona przeze mnie wersja meska była ok, bo widziałam jednego zawodnika w niej i sedzia sie nie czepiał.
No własnie Klami chodzi mi o to, że myśląc tradycyjnie i po staremu te nowe to nie koszule 🙂 czyli, że przepisy, jeżeli je rozumieć literalnie, nie nadążają za rzeczywistością/modą/zmianami wybrać odpowiednie. Dla mnie wersja damska też nie jest koszulą w sensie tradycyjnym. Dobrze, że nie napisali "gorset".
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 kwietnia 2012 12:59
Klami, bo był miejscowy 😁
Ktoś, hahaha... pewnie tak.

Cejloniara, no tak.... ale wtedy to niemal wszystkie obecne koszule to nie koszule. A jednak jedne sa ok, a inne nie. I wez sie w tym człowieku rozeznaj.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 kwietnia 2012 13:20
e tam, mi to zwisa,jak się któremuś szanownemu sędziemu moja koszula podobac nie będzie,to ubiorę rajtrok na ten moment,będę jeszcze szybciej jeździć,żeby szybciej zdjąc 😉

ja się dziwię,że miałam moje oficerki zanim dozowlono startu w kolorowych butach (teoretycznie chyba nadale tego w polskich przepisach skokowych nie zaktualizowano) - i nikt się do mnie nie przyczepił 😉
Do skoków to przed wszystkim koszula ma być wygodna, najlepiej przewiewna i elastyczna
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 kwietnia 2012 07:22
zerknęłam na strony FEI, w przepisach skokowych,w artukule 256 jest taki zapis:
1.5. Civilians are required to wear the uniform or dress approved by their NF, a red coat or a black coat, white or light fawn breeches, black or brown boots. Other dark coloured boots may be approved at the discretion of the FEI. A white tie, or choker, or a hunting stock and a white or lightly coloured shirt must be worn. Shirts may have long or short sleeves and must have a white collar; long-sleeved shirts must have white cuffs. If a jacket is not worn shirts must have sleeves, either short or long sleeves are permitted.

czyli, tylko koszule z długim rękawem muszą mieć biały mankiet!

edit: chyba mam po stronie pzj i jej regulaminach,nową lekturę ulubioną  😵 😁:

z MEMORANDUM FOR INTERNATIONAL JUMPING EVENTS:
Article 256 DRESS AND SALUTE
Again and again we see coloured shirts without white collars and even red boots. The regulations of our rule book should be valid for everyone. Violations against the rules for advertising are frequent. Plan together with the OC and the stewards how the control of advertising should be done. From the Jury box it is normally not possible to see the size of logos and text.
The Jury must show some common sense in applying the rules for dress and advertising so that a somewhat more liberal approach is used at early morning competitions and competitions early in the week with very few spectators, no TV and little media coverage.
Some reasonable tolerance ( 10 – 15 % )must also be applied.
In normal competitions the Jury does not wait for the salute before ringing the bell. In many events today the time schedule is tight and an additional few seconds per athlete can make the difference between the whole jump-off or only part of it on live TV. In the case of finals or when heads of state or other dignitaires are present the athletes should be made aware of their presence and be specially be instructed to salute
Ja tylko dodam,ze kolorowe koszulki byly tematem na kursie stewardow FEI, nasi zagraniczni koledzy porownali to co widzieli na filmach i zdj. Do strojow krakowskich (pokazywalismy im po godzinach regionalne ciuchy😉).Rok temu jeden z mlodych polskich zawodnikow pierwszego zdaje sie dnia zostal upomniany przez stewarda i kolejnego wystartowal juz w pieknej bielutenkiej koszulince.W sopocie zglaszalismy niezgodnosci do szefa stewardow i wyzej, konczylo sie na rozmowie o przepisach i obietnicy poprawy 😀 zobaczymy jaka polska tecze popodziwiam na CSI.
Ktos bardzo fajny tekst.co do uklonu, w Lodzi jest kilku sedziow,ktorzy nie puszczaja bez uklonu, nawet 2min gosc krecil sie po placu.Potem nawet poszedl komunikat, ze przypomina sie o uklonie.a notorycznych nieklaniajacych spieszonych po przejezdzie wzywano do sedziowki.Teraz ostetntacyjnie sie klaniaja i po przejezdzie pytaja czy dobrze bylo. 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 kwietnia 2012 08:04
Karla🙂, jakie jest oficjalne stanowisko FEI dotyczące krótkiego rękawa?
i czy sędziego u Klami bulwersował kolor koszuli czy brak białego mankietu?

bo wg FEI moim zdaniem można startowac w białych lub jasnych koszulach, jezeli jest pozowolenie startu bez rajtroka,koszule muszą mieć rękaw,dodatkowo,jeżlei rekaw jest długi,mankiet musi być biały.
idąc dalej - koszula rózowa First Light,mimo,że przy białym mankiecie krótkiego rękawa spełnia przepisy,nie spełnia ich pod względem koloru,bo nie jest jasna.
moja w kratkę czerwono-granatową też nie spełnia,chyba,że wyszedł jeszcze jakiś Anex do Rules,któego jeszcze nie znalazłam.
nie znalazłam tez kwestii koloru butów,a przeciez jest już uregulowana.
Ktos przedstawiono nam dokladnie taka interpretacje jaka podalas jasne koszule z krotkim rekawem a jak dluga to konieczny bialy mankiet.jak bede na kompie obejrze koszule klami i odpowiem na to pytanie. Niestety z komorki polowy zdj nie widze.
Hmm, czy ja dobrze czytam, że wg FEI frak może być tylko czerwony lub czarny, a wg PZJ czerwony, czarny, zielony lub szary ?! To co z granatem i brązem? Od lat jeżdżę w granatowym 🙂
A co do koszul - mimo, że bardzo podobają mi się granatowe, właśnie ze względu na niechęć, do dyskusji z sędziami, kupiłam białą 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 kwietnia 2012 08:22
jest zapis,że dopuszczone przez narodowe federacje ,a nasza narodowa dopuszcza m.in granatowy. zresztą dalej w przepisach FEI też jest mowa o tym,że granatowe,zielone i brazowe są dopuszczone i nie moga być rejestrowane.

Karla🙂, dzięki 😉


kto pomoże znaleźć zapis o kolorach butów dopuszczający skalę RAL?
[quote author=Ktoś link=topic=120.msg1376069#msg1376069 date=1334732646]

bo wg FEI moim zdaniem można startowac w białych lub jasnych koszulach, jezeli jest pozowolenie startu bez rajtroka,koszule muszą mieć rękaw,dodatkowo,jeżlei rekaw jest długi,mankiet musi być biały.
[/quote]

Moze ten przepis dotyczy startu bez rajtroka? Bo w takim razie jak ma sie do tego ten obrazek:
(jedna w kratke, jedna czarna, zapamietalam szczegolnie ta czarna, bo to moj ulubieniec)


Ktoś, dzięki za wyjaśnienie, tak  mi się wydawało, że mogą być inne ciemne kolory, stąd moje zdziwienie po przeczytaniu tych zacytowanych przepisów 🙂

A jak w kwestii koszul z krótkim rękawem, czy jednak w granatowej nie można startować? W zeszłym roku przynajmniej na regionalkach nikt się nie czepiał.  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 kwietnia 2012 08:41
w przepisach FEI jest napisane ,że im mniejsza ranga zawodów,tym tolerancja jest wyższa 😉 teoretycznie nie wolno (granat jednak nie jest jasnym kolorem)...

generalnie widzę,że w FEI Rules bardziej jest nacisk na reklame i loga,niż kolory strojów 😉


First Light - myślę,że dotyczy także startu w rajtroku,ale jeżeli rajtrok jest przpeisowy i widac biały krawat,to nikt się nie czepia koloru koszuli,skoro prawie jej nie widać. 🙂
[quote author=Ktoś link=topic=120.msg1376103#msg1376103 date=1334734878]
w przepisach FEI jest napisane ,że im mniejsza ranga zawodów,tym tolerancja jest wyższa  😉
[/quote]
I oby tak zostało bo lubię moją koszulę  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się