Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

xxxjagnaxxx, wystko, tylko nie irokez! ziemniaki w irokezie wyglądają IMO koszmarnie heh ostatnio na poparcie tej tezy miałam dwa takie w stajni  😁
ChingisChan   Always a step ahead! :)
16 grudnia 2011 16:54
Mam ogromny (jak dla mnie) problem.
Przeglądając zdjęcia od maja do teraz zauważyłam, że Haxleyowi strasznie przerzedziła się grzywka.
Taka była w maju

A teraz jest na takim etapie

Zastanawiałam się czy zacząć podawać biotynę, żeby włosy "zmobilizować" do porostu i odbudowania, co o tym sądzicie? Polecacie jakieś w dobrej cenie?
+ ten odrost tuż przy siodle, czekam aż to urośnie i się zacznie kłaść. Fakt rosło, ale nagle rosnąć przestało, próbowałam delikatnie podciąć, efekt? Zerowy. Może biotyna w tym przypadku pomoże? Liczę na waszą pomoc :kwiatek:.
ekuss   Töltem przez życie
16 grudnia 2011 17:51
Ja polecam Biotynę Leovet. Do tego kup jakiś dobry spray no i z jakiego powodu mu tak wypada?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
16 grudnia 2011 18:31
Prawdę mówiąc nawet nie mam pojęcia 🙁. Dopiero wstawiając zdjęcie z lata to zauważyłam i zdębiałam.  😲 Grzywa też stała się słabsza, ale to pewnie od częstego zaplatania koreczków, musimy je odstawić na pewien czas i nie zaplatać aż tak często.
ekuss chodzi o tą w płynie? :kwiatek: Co ile się podaje biotynę? I w jakich dawkach?
ekuss   Töltem przez życie
16 grudnia 2011 18:34
tak-w płynie. Podaje się codziennie, nie pamiętam już ile,ale nam starczyło tak na ok.2 ,2.5 miesiąca
ChingisChan   Always a step ahead! :)
16 grudnia 2011 18:36
Dzięki :kwiatek:. Potem odstawiłaś i podawałaś w mniejszych odstępach czasu czy jak?
ekuss   Töltem przez życie
16 grudnia 2011 18:45
Odstawiłam jakieś hmm może 1 mies temu i się przerzucę na Pavo Biotin Forte
Czy mógłby ktoś opisać, jak trymować grzywę :kwiatek: , zakupiłam dziś nożyk. Bo przeżywam istne katorgi z grzywą mojego konia, która jest strasznie gruba w kilku miejscach, a do przerywania nie starcza mi sił i chęci ;p
Mi po trymowaniu grzywa stała się gęstsza niż była 😵 nic nie zastąpi tradycyjnego przerywania, choć koń nie podziela mojego zdania na pewno 😉
Mój koń nie lubi jakichkolwiek zabiegów przy grzywie, nie daj Boże jak przy obcinaniu ją lekko ukuję w szyję nożyczkami  🙄
Wtedy zostaję wgnieciona w ścianę i najchętniej jeszcze kopnięta ;p
To co mi polecacie?

Obecnie wyglądamy tak:
ekuss   Töltem przez życie
18 grudnia 2011 20:03
Zależy czy chcesz by było praktycznie czy ładnie...
Raczej praktycznie, a wersja ładna to jaka?
ale to wogóle nie jest gęsta grzywa 🤣
Dla mnie wygląda ok-możesz sobie trymować, Twoja powinna wyglądać spoko po trymowaniu.
Moja klacz ma gąszcz 😉
A mi już siły brakuje do rudego...  😵

Nie dość, że mamy grzywę gęstą, której nie przerzedzę, bo go to boli, to jeszcze mamy loczek, to jeszcze co się tej grzywy nie ruszy to inaczej leży. Czy w na sali jest ktoś ambitny i utalentowany, kto wie, jak to zabić, a może wręcz chciałby to zrobić? 😉 Stolica, jbc.
mi też już ręce opadywują.
Przerwałam osiołkowi grzywę, naprawdę sporo wyrwałam. Troszkę się przerzedziła, ale za to zrobiła się taka krótka, że gdybym jeszcze nad nia popracowała, to wyglądałaby jak odrastający irokez :/ Pocieszam się, że to może przez zimowe futro tego mamuta, ale tak czy inaczej wolałabym go widzieć w jeszcze bardziej "sportowej" wersji. :/

Arabika, mi się podoba taka wersja.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 grudnia 2011 21:55
Mój młody też ma loczki w grzywie i każdy włos w inną a dodatkowo nawet jak codziennie czesałam to następnego dnia miał coś na kształt warkocza połączonego z dredem na szyi  😉. Ja się poddałam i ciachnęłam na skina i mam święty spokój.
Biczowa, odbierz pw! A poza tym to muszę cię jednak zwerbować do ciachnięcia grzywy rudzielcowi bo sama sie boje ze wyjdzie krzywo :p
ChingisChan, zeby biotyn dala jakikolwiek efekt musi byc podawana co najmniej 100dni. a najlepiej dluzej. codziennie.
co poradzicie na problematyczna grzywke? (nie grzywe-w tym miejscu wlos jest piekny- a grzywka to jakas parodia...)

mizerna, dziwi mnie, ze nie chce rosnac ( a grzywa i ogon "zapinkalaja"😉, wlos normalnie jest czarny, a koncowki rude... ( z ogonem i grzywa tez tak bylo, ale kon zostal odyzwiony to i wlos ladny odrasta- tylko nie w grzywce  🤔 ) podcinanie regularne nic nie daje, przestalam w koncu podcinac, bo nic by juz z niej nie zostalo...

masaze skory w tym miejscu, smarowanie wlosow, no nic nie pomaga. A najbardziej dziwi mnie to, ze tylko z grzywka takie cyrki,bo reszta jest w porzadku. Jakies rady, pomysly?  co robic, czego nie robic? albo moze jakis blad robie nieswiadomie? 🙇

dodam, ze ogon obciety ponad stawy skokowe zdarzyl odrosnac do pecin, a grzywka w tym czasie nic sie nie poprawila  🍴
arabika, ja tam bym zostawiła tak jak jest i ewentualnie podcinała. Nie rób irokeza! 🙂

katija, Czyli zawsze dopiero po 100 dniach widać jakiekolwiek efekty? Nawet te w sierści etc. Bo podawałam...eeee.... 70 dni i nic. No i teraz myślę czy zmienić czy po prostu za krótko podawałam.
Katja, czasami nie da się zrobić nic - być może koń tak uwarunkowany genetycznie, że włosy w tym miejscu skromne 🙁
ChingisChan   Always a step ahead! :)
19 grudnia 2011 12:29
ChingisChan, zeby biotyn dala jakikolwiek efekt musi byc podawana co najmniej 100dni. a najlepiej dluzej. codziennie.


Katija, chcę kupić biotynę leoveta (1000ml) w płynie. Jak się skończy i jakieś efekty będą widoczne dokupię jeszcze 🙂.
ChingisChan wtrace sie- polecam biotyne od p.Podkowy- cenowo super, wydajna bardzo, efekty bardzo dobre. Zdecydowanie lepiej "w testach" ( 😉 ) wypadla niz biotyna leovet. a w dodatku sa rozne kombinacje- sama biotyna, z dodatkami.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
19 grudnia 2011 13:20
Katja właśnie sprawdziłam :kwiatek:. Tylko w tytule jest napisane "koncentrat" to znaczy, że podając to muszę to jakoś rozcieńczyć? No i właśnie, cena 💃.
jaki koncentrat?  👀
ChingisChan   Always a step ahead! :)
19 grudnia 2011 13:33
klik

I tu mam problem, dokopałam się do tych "mieszanek" i mam dylemat, jaką mieszankę wybrać? A może samą biotynę? Wątpię, że Haxley kiedykolwiek miał podawaną biotynę i ja nie chciałabym mu namącić 🙁.
http://www.podkowa-liny.pl/produkty.php?kategoria=14&lang=pl

w watku o biotynie jest wyjasnione, dlaczego lepiej podawac biotyne z "czyms" warto poczytac 🙂 ja mam te "biotyne kompleks" i jest super.
ekuss   Töltem przez życie
20 grudnia 2011 16:00
Ja miałam biotynę leovet i efekt był,ale teraz zmieniłam na suplement i zobaczymy... grzywę przerywałam i musiałam od spodu podciąć,bo strasznie gęsta była...
pytanie-czym się różni trymowanie od przerywania? Bo to chyba jedno i to samo...u psów trymowanie to usuwanie martwych włosów...
Macie sposoby na zapuszczenie grzywy?
Sankaritarina, na praktycznie wszystkich biotynach jakie mialam w reku jest napisane, ze podawac nalezy co najmniej pol roku. a w sumie to stale, zeby to mialo sens.
ChingisChan, ja z pelna odpowiedzialnoscia moge polecic kerafortin z humavetu- obserwowalam rewelacyjne efekty podawania tego preparatu, oraz biotyny z nutrihorse- H i H50+.
Katja co do tej grzywki - zostaw ją w spokoju. Bo jeśli od masowania smarowania i innych cudów nie rośnie to może urosnąć tylko od nieruszania. Może być tak, że koń trze łbem bo go tam akurat od specyfików swędzi - nie na tyle zeby zrobić placki, ale na tyle, żeby włosy połamać i zniszczyć. Ja bym dała spokój całkowity z jaką kolwiek ingerencją zewnętrzną, tylko suplementacja. Jak się nic nie zmieni - pokochać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się