Kącik Ujeżdżenia

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 czerwca 2009 07:03
Żeby jechać zawody regionalne koń musi być zarejestrowany w PZJ lub WZJ i mieć tam wyupioną licencję.
Mam pytanie co do programu P - 10R punkt 5. serpentyna o trzech łukach i na przecinaniu linii środkowej  3 - 5 kroków stepa - czyli mam rozumieć,że dwa razy mam przechodzić do stępa  w literce L oraz I i zaraz zakłusować??? Dobrze rozumiem???
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
17 czerwca 2009 10:49
Zgadza się. 2 razy do stępa przechodzisz.
Zaczynam się rozglądać za fajnym, bardzo przyszłościowym koniem w wieku 4-5 lat. Zależy mi na tym, żeby był już gotowy do klasy L. Oglądałam niemieckie strony, niestety konie które mi się podobały warte są 130tys Euro więc odpadają. Szukam czegoś w rozsądnych pieniądzach. Wiecie gdzie szukać?
oti   Everybody lies...
17 czerwca 2009 17:16
rtk,
zerknij na stronkę p.Mazurka z Pankowa, on ma sporo na prawde fajnych koni (tyle, że drogie, zależy ile możesz na konia przeznaczyć..), na stronkę p.Siergiejów z Żelichowa (oni mają też fajne konie, ale patrzyłam niedawno na stronkę i wszystko, co starsze, niestety wysprzedane, ale zadzwonić można), i do p.Makowskiego z Opyp, też ma fajne młode konie.  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 czerwca 2009 23:05
gdzie mogę znaleść program ujeżdżenia o nazwie LL WKKW? 🙇
aniamic   tegoroczny sezon sponsorują literki C
17 czerwca 2009 23:56
martva - Lord Piros startował w Mierzęcine w konkursie dla młodych koni - Breeder's Trophy (razem ze mną zresztą 🙂 )
nie wiem czemu pominęli w wynikach te konkursy...  🙄
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 czerwca 2009 09:35
Halo  :kwiatek:  a pisze, że czworobok 20x60m/20x40m to od czego będzie zależeć jakie będzie miał wymiary? Od organizatorów? Nie bardzo to rozumiem 😡
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
18 czerwca 2009 09:36
tak od organizatorow, zazwyczaj w propozycjach jest napisane jakie wymiary bedzie mial czworobok
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 czerwca 2009 09:40
no to już wszystko wiem 😉 wielkie dzięki  :kwiatek:
Rtk, że sie tak niedyskretnie zapytam, a co z Habiną? Stoi jeszcze na Partynicach? Zamierzasz ją odwieźć do właściciela?
Takie niedyskretne pytanie zadaje się na PW !!!
Nie bardzo wiem czemu, kobyła o której mowa ma dobry ujeżdżeniowy papier to watek ujeżdżeniowy zastanawiam się o co chodzi i czemu Rtk stwierdziła że kobyła która ma w papierach m.in. Insidera i Lorda Alexandra jest mało przyszłościowa, bo tak wywnioskowałam z jej wypowiedzi, może błędnie, dlatego pytam. Myślę że nie tylko mnie może to zainteresować, dlatego pytam na forum, a nie przez PW. Dzięki za troskę i pouczenie.
Kobyła jest bardzo nerwowa i tkająca. Zostaje ze mną do października (bo tak stanowi umowa), potem rezygnuję. Jest niebezpieczna, próbuje kopnąć, gryzie, ja takiego konia nie chce. Z drugiej strony jest bardzo nerwowa, każda zmiana miejsca źle na nią działa, to napewno nie jest koń na wyjazdy i zawody. Bardziej na matkę i dużo pastwisk. Choc pewnie u kogoś innego, przy innej pracy mogłaby się uspokoić, na partynicach niestety nie ma pastwisk i nie ma warunków...
Pytalas gdzie stoi koń? A to nie każdego interesuje....

Wystarczyło inaczej spytać 😉 że chodzi o charakter...
Co dokoni po Insiderze i Lordzie...każdy jest inny... spotkałam spokojne i potulne i zołzy 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 czerwca 2009 21:03
jakbym była pośrednikiem w sprzedazy koni, to już wiem której młodej klaczy z papierem i prospektem na ujezdzenie jednak raczej bym nie brała na sprzedaz 😉

Ok dzieki, o to mi chodziło, kobyłę znam ze stajni właściela, ma fajny papier i dobrze się rusza z tego co pamietam sama Rtk mówiła ze dobrze jej sie z nia współpracowało, szczególnie jak jeszcze stała u włściciela, wiedziałam że były z nia problemy po przeniesieniu na Partynice, ale myślałam że juz jest lepiej 😉 stąd moje (przyznaje źle zadane pytanie :icon_redface🙂 zastanawiałam się czy chodzi o mozliwości kobyły czy jednak o to jak zaczeła się zachowywać po zmianie stajni. Co do wypowiedzi Caroline ja bym brała 😉 ale to tylko moje zdanie takim koniom trzeba poświęcić bardzo duzo czasu i uwagi ale bardzo często warto 😉 z tego co wiem kobła tkać zaczęła z nerwów po zamknięciu w boksie( w sumie się tak do końca nie dziwię, bo zabrano ja ze stada i pastwiska i zamknięto na cały dzień w stajni) Tak jak mówię myślałam że kobyła się przyzwyczaiła i jest lepiej, z tego co mówi rtk wynika że nie bardzo. Szkoda no ale takie zycie 🤔
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
23 czerwca 2009 08:15
Ok dzieki, o to mi chodziło, kobyłę znam ze stajni właściela, ma fajny papier i dobrze się rusza z tego co pamietam sama Rtk mówiła ze dobrze jej sie z nia współpracowało, szczególnie jak jeszcze stała u włściciela, wiedziałam że były z nia problemy po przeniesieniu na Partynice, ale myślałam że juz jest lepiej 😉 stąd moje (przyznaje źle zadane pytanie :icon_redface🙂 zastanawiałam się czy chodzi o mozliwości kobyły czy jednak o to jak zaczeła się zachowywać po zmianie stajni. Co do wypowiedzi Caroline ja bym brała 😉 ale to tylko moje zdanie takim koniom trzeba poświęcić bardzo duzo czasu i uwagi ale bardzo często warto 😉 z tego co wiem kobła tkać zaczęła z nerwów po zamknięciu w boksie( w sumie się tak do końca nie dziwię, bo zabrano ja ze stada i pastwiska i zamknięto na cały dzień w stajni) Tak jak mówię myślałam że kobyła się przyzwyczaiła i jest lepiej, z tego co mówi rtk wynika że nie bardzo. Szkoda no ale takie zycie 🤔


Sorajka - czasem o predyspozycjach konia mówi nie tylko papier i ruch, ale także inne cechy osobowość, charakter, wrażliwość. 😉

W kwestii możliwości - to i tak nie byłoby za bardzo można ich określić w 100% po kilku tygodniach współpracy, tymbardziej że Rtk szuka konia BARDZO dobrze rokującego, a nie tylko "dobrze". Ale to generalnie OT więc się zamykam 🙂

i pytam tematycznie: ma ktoś jakieś zdjęcia z Wolty z eliminacji do OOM? Szczególnie ciekawi mnie klacz Fanta i kuc El Paso? 🙂
Efka wiem, ale właśnie to m.in napisałam, wystarczy przejżeć starsze wypowiedzi rtk
np:
"trochę nerwus ale bez przesady  Nie bryka, nie staje dęba, nie buntuje się mocno ani długo. Bardzo przyjemnie mi się z nią pracuje. "
Nie chodziło mi tylko o pochodzenie i ruch, ale też to że kobyła była chetna do współpracy, szybko ucząca się. No i tak jak napisałaś po paru tygodniach nie da się okreslić co z konia będzie, ale... dziwię się po prostu że tak łatwo się z takiego konia rezygnuje, bo po zmianie mu o 180 stopni otoczenia i warunków nie zachwuje sie jak doswiadczony zawodnik 😉 wydaje mi się że w każdego młodego konia nie ważne jak dobrze rokujacego trzeba włożyć sporo pracy i to nie tylko ujeżdżeniowej, albo kupić konia doświadczonego i wtedy nie ma problemów,  ale faktycznie EOT.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
23 czerwca 2009 09:38
hmm myślę sobie tak, że trzeba przy tym wszystkim mierzyć siły na zamiary i po prostu para jeździec/koń też musi do siebie pasować, żeby coś z tego było - jak w małżeństwie 😉 Z Rtk mam stały kontakt i jestem na bieżąco, no i wiem, że ona wkłada w to sporo zaangażowania i jej tok myślenia to również myślenie o dobrostanie konia (czyli tzw. "nie za wszelką cenę" - także cenę zdrowia psychicznego konia...).

sorajka, ja cały czas szukam konia dla siebie, a wzięcie konia na Party pozwoliło mi go lepiej poznać. Na miejscu już jest spokojna, denerwuje się tylko jak koń-sąsiad wychodzi. Do jazdy jest bardzo przyjemna, choc wciąć wydaje mi się spętana, taka nerwowa, ale jest bezpieczna. Na początku byla bardzo szybko ucząca, teraz jest trochę wolniej, ale już podróżujemy bezpiecznie i skrętnie. Do października będę z nią pracować, potem wezmę innego konia, ponieważ nie chcę pracowac z tkającą kobyłą. Wiem jakie ryzyko to za sobą niesie w przyszłości, a nie chce popłynąć na weterynarzu.
sorajka, zapraszam na partynice, zobaczysz wszystko sama 🙂  nawet mozemy się umówić i sobie wsiadziesz 😉 w każdym razie kon luzem duzo bardziej łapie za oko niż pod siodłem 🙂
Mam nadzieję że znajdziesz konia dla siebie. Mam tez nadzieję że kobyła trafi do kogoś kto się z nią dogada i bedzie mu się z nia dobrze i efektywnie pracować 😉 Jak tylko będę na Partkach z okazji jakichś zawodów to chetnie Was zobaczę. Przepraszam za OT i zycze sukcesów.
P.S. Mi się ona duzo bardziej podobała na Twoich zdjęciach pod siodłem, niż luzem 😉
Isabell Werth zawieszona za stosowanie dopingu  🤔  Brak słów, jak dla mnie kolejny jeździec zachowujący się nie fair w stosunku do koni i innych zawodników...
http://www.eurodressage.com/news/dressage/germany/2009/werth-doping.html

właśnie w tym samym czasie wstawiłam do odpowiedniego wątku info
O tym samym chciałam pisać:

http://www.bild.de/BILD/sport/mehr-sport/2009/06/24/isabell-werth/pferd-positiv-auf-doping-getestet.html

Dzisiaj czytałam też w gazecie (prasie Pferd & Reiter, NRW) o spadku dochodów ze sprzedaży koni, o spadku zapotrzebowania na boksy pensjonatowe i o ogólnym kryzysie w środowisku jeździeckim. Czytałam też niestety że wzrasta w Niemczech ilość koni sprzedawanych na rzeź - ze względu na kryzys sprzedanie konia ze średnim TUV lub konia tzw. "rekreacyjnego" staje się niemożliwe...  😵
Wieciemoże, gdzie są wyniki z Wolty z Żółwina, bo nigdzie nie mogę znaleźć ;-/
Wieciemoże, gdzie są wyniki z Wolty z Żółwina, bo nigdzie nie mogę znaleźć ;-/


Podłączam się. Również poszukuję. Będę bardzo wdzięczna 🙂
oti   Everybody lies...
26 czerwca 2009 14:51
Petit, Astra,
pewnie już widzialyście, ale jak nie, to wyniki z Wolty są na dressage.pl ----> http://www.dressage.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=826&Itemid=45
Jeszcze troche Mierzęcina
Cinzano

Donnerdiamant


Don Windsor
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się