Dopasowanie siodła

RioBrawo, zmienia. Siodło osiądzie bardziej na przodzie.
Jak bardzo zmienia - sprawa indywidualna, zależna od budowy konia i siodła.
ushia   It's a kind o'magic
26 maja 2015 19:27
ja tez upchałam winteca samoróbkami - gotowe nie dawały rady

tyle ze przy cair jest problem taki, ze panele robia sie twarde - bo nie mozesz sobie ujac wypelnienia gdzie go jest za duzo tylko musisz dodawac w innych miejscach
z tylu rozwiazalam problem w ten sposob, ze wkladki dalam pomiedzy panele a siedzisko - wymaga rozkrecenia siodla, ale efekt fajniejszy niz wkladka w panelu
niestety z przodu sie tak nie da, przynajmniej w 2000

takze korekta zewnetrzna moze byc lepszym rozwiazaniem
Sama nie probowalam, ale podobno mozna wymienic wypelnienie paneli w siodlach Cair. Babki z amerykanskiego forum wypychaly welna u siodlarza z Polnocnej Karoliny. Moze jakis pasowacz w Polsce by sie podjal.
Potwierdzam, że jak najbardziej można... Swego czasu nabyłam na niemieckim ebayu siodło Bates Isabell , które miało usunięte panele CAIR i w to miejsce włożone wypełnienie z wełny (dzięki czemu dało się je bez problemu dopasować do nieco łęgowatego grzbietu mojej klaczy). Myślę, że każdy w miarę kumaty pasowacz/siodlarz byłby w stanie dokonać takiej "podmianki"  🙂[pre][/pre]
Czy łęk w siodle da radę pomniejszyć skoro kiedyś był poszerzany?
larabarson w większości siodeł się da
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
01 czerwca 2015 19:56
Całkowity edit. Problem rozwiązany tym podogoniem 🙂 Panele wszystko przylega jak powinno, tylko brzuch za duży.. tak po prostu :p
Averis   Czarny charakter
02 czerwca 2015 15:45
Vendettka, bo to najwyraźniej nie łęk jest problemem, ale kształt paneli. Być może przy węższym łęku jeszcze jakoś siedziało, ale przy szerszym już siodło pokazało co o tym myśli.
może zabranie trochę wypełnienia z poduszek by pomogło?

a w ogóle to jest DM Hubert? bo jakieś te panele ma wyjątkowo pod górkę
Nie śpieszę się, bo mam jeszcze wcześniejsze siodło, ale kurcze trzeba coś z tym zrobić, ale przyznam się że nie do końca znam się na tyle na siodłach, podawałam im wymiary o które prosili przed szyciem i się nie spodziewałam!

drabcio Jest to Pleszew Konrad od Siodlarza

Dorzucam fotkę jeszcze jedną :
[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10313339_873802786028250_2217919056421154621_n.jpg?oh=fad5b122b6dc6b6e91f7854b0d231bc8&oe=55F024E0&__gda__=1442569816_fdfd42bfc5a3a12af304a8a611b0044f[/img]
Vendettka, wyślij im koniecznie zdjęcia razem z siodłem, niech poprawiają, bo czegoś tak koszmarnie niedopasowanego jeszcze nie widziałam. Sprawdzałaś to siodło na innym koniu? Bo jak dla mnie, ono na żadnym koniu dobrze leżeć nie będzie.
nie no fuszerka straszna, wysyłaj foty im koniecznie, ciekawa jestem czy inne egzemplarze też się tak układają
to siodło jest skonstruowane tak,jakby tylny łęk miał być w miejscu przedniego...
Dziewczyny czy jakieś modele winteców pasują na konie z prostym grzbietem. Mierzyłam 250 new i lewituje tyłem no i szerokość paneli - we wszystkich taka sama czy różnie? A może w ogóle polecicie jakieś siodła na takie konie (średnio wykłebione, krótkie, proste plecy, łęk M daw maga wg miarki pasujący) - wyszukiwarka mi nic nie wypluwa  🙄 szukam wszechstronnego albo rajdówki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 czerwca 2015 20:19
Winteki na proste plecy pasują pro wszechstronne, 2000 i lite.
ps. a przynajmniej ja te modele mierzyłam.
Właśnie dzisiaj poubieram na inne konie, bo za pierwszej przymiarki ręce mi opadły  😵 i siły już nie miałam. Dzisiaj zrobie fotek wiecej i wyślę im, a następnie w wolny dzień jadę do nich, bo to masakra jakaś! A przymierzałam od nich siodła tylko chyba inny model choć ja bym powiedziała że jedno było takie samo i było wszystko idealnie...
Witam, mam pytanie odnośnie dopasowania siodła. Jestem na etapie zmiany siodła po długoletnim używaniu i próbuję zrobić to jak najlepiej się da, ale przy ograniczonym budżecie 😉 Po obrysie kłębu doszłam do wniosku, ze kłąb mojej klaczy mieści się pomiędzy M/L daw magu i 33/34 prestige, czyli w granicy 29-31 cm. W związku z tym załączam zdjęcia w siodle o rozstawie M wg DAW MAG i bardzo proszę o opinie, czy siodło dobrze leży, jest za wąskie, za szerokie (raczej wykluczone). Ponieważ nie wiem czy dalej mam przymierzać M'ki, czy iść w stronę szerszych. Niestety nie mam zdjęć bez czapraka, ponieważ siodło było przymierzane próbnie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, o ile da się coś określić na podstawie tych zdjęć 🙂
lillaweneda siodło siodłem, ale jakie ten koń ma płetwy...  😲
Kopyta werkowane co 1,5 - dwa miesiące zgodnie z zaleceniem kowala, możesz wrócić do tematu, bo to trochę krzywdzące?
Zgrabnie. Fotka usunięta, a kowal najwyraźniej nie do końca ok, bo kopyta nie fajne mocno (to nie jest przytyk ale zastanów się nad tym, bo może jest w Twojej okolicy lepszy kowal itp).
Co do siodła to nie masz żadnych zdjęć "wzorcowych"? Na tych nie do końca widać co trzeba 😉
Moim zdaniem celuj w szerszy łęk, tyle co widać- siodło leży z górki.
Dzięki wielkie, tak podejrzewałam... Czyli celować w 30-31 🙂
Averis   Czarny charakter
04 czerwca 2015 00:56
Chciałam zapytać o Passiera Grand Gilbert,jak on się ma do płaskich grzbietów?
Averis, ja miałam, całkiem jak Cię mogę. Dość długo zasuwałam bez korekty i udawało się normalnie jeździć. Trochę wędrowało ale koń pozostawał rześki i zadowolony.
zembria Ty masz lite? Czym ono się różni od innych?  👀
No i którą wersję masz?
Averis, ja miałam (w sumie to nadal mam, ale do opchnięcia, bo koń wyrósł...) ten sam egzemplarz, co Burza 😉 Używane na dwóch koniach, jeden naprawdę płaskie plecy (jeśli chodzi o budowę, to dość piorkopodobny koń), drugi trochę mniej nabudowany, ale też raczej płaski. Oba potrzebowały korekty tyłu (zwłaszcza w przypadku drugiego konia) - raz, że siodło miało równowagę przerzuconą bardziej na tył, dwa - mimo to panele nieco lewitowały... Z żelową podkładką pod tył dawało radę.
Tak trochę obok tematu naszła mnie taka refleksja, mianowicie powoli odnoszę wrażenie, że często gęsto znalezienie siodła dobrze leżącego tyłem graniczy z cudem... Jakoś większość modeli nawet z teoretycznie z odpowiednim typem paneli zwykle ma z tyłu dziurę (nawet jak z całą resztą punktów składających się na dopasowanie jest ok) - większą, mniejszą, ale jednak... U mnie w stajni jedyny koń, który akurat z tym nie ma problemu w swoim siodle, jest przebudowany zadem. 😂
hej
jak według was leży to siodło ?
Z tego co widać to źle. Leży na łopatkach i wygląda na za szerokie. Swoją drogą same zdjęcia też kiepskie do oceny.
Mam jeszcze jedno siodlo - jak  znajde zdj to wyśle fotki
a dodać zdj jak to siodlo wygląda z podkładką ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się