Dopasowanie siodła

A jak Pro Light i w miarę płaskie plecy na które pasuje L Daw Maga i Euroriding Diamant fit 3?
Damy radę?  👀
mam zdj drugiego siodła
moze choć trochę lepiej leży ?
moim zdaniem obydwa są za wąskie- przedni łęk uniesiony w górę.
nie są za wąskie- szersze po dopięciu i obciażeniu "usiadą" na kłębie
wydaje mi się, że już to za szerokie jest bo nie wiem czy dwa palce wejdą na przodzie

kształt paneli poprostu nie ten
ew podkładka podnosząca tył...

przede wszystkim zdjecia należy robić z dociągnietym popręgiem, bo tak to można gdybać 🙂
Dla mnie to drugie też za szerokie. Tak jak pisze izkadul, nawet nie ma dociągniętego popręgu a już jest tak mało miejsca przy kłębie. Przy dociągniętym + jeździec, siodło usiądzie i bardzo możliwe że obije koniowi kłąb co jest bardzo bolesne. Tył jeszcze jak cię mogę, ale i tak to siodło to naleśnik. Jeśli spróbować korygować podkładką podnoszącą przód (!) aby wypełnić za szeroki łęk, tylny jeszcze bardziej opadnie i siodło już w ogóle przestanie leżeć w równowadze i będzie leciało mocno na tył..
{edycja - dopisek i zdjęcia}
Porównaj sobie zdjęcia:
dobre
Twoje
Tak jak na zdjęciu nr 1 powinien wyglądać dopasowany przedni łęk (zakładając, że jest podciągnięty popręg). A teraz popatrz na swoje zdjęcie. Czerwonym kółkiem zaznaczyłam wolną przestrzeń, gdzie powinny przylegać przednie panele, oraz kreską pionową ile miejsca ma kłąb.

Lepsze siodło numer 1, ale też wypadałoby jakieś futro/żel pod przód żeby wypełnić przedni łęk, osiodłać trochę dalej (za łopatką). Niestety koń jak widać ma brzucha, więc bardzo możliwe, że samo będzie zjeżdżało do przodu. Pomóc może podogonie i profilowany popręg 😉.
Dziękuje za podpowiedzi.

Niestety, po przeanalizowaniu ponownie tych zdjęć odnoszę to samo wrażenie co wy... siodła są za szerokie
jak kupowałam to wszyscy doradzali mi na hucuła/kluske szerokie, ale one są aż za szerokie widocznie ..

Nie wiem, czy jest to możliwe, ale moze moglibyście mi zaproponować jakieś modele siodeł co byłyby węższe ale i w rozsądnej cenie (do tys.) ?
nie, nie jest to możliwe

to tak jakbyś poprosiła o polecenie mniejszego modelu buta

każde siodło ma rozmiar, niezależnie od modelu i tym musisz sie kierować

najlepiej zmierzyć rozstaw łęku, ew celować w węższe niż te co masz, o ile znasz ich parametry wogóle
i pamiętaj że łęk to nie wszystko, ale warto od niego zacząć bo poduszki ewentualnie łatwiej nieco przerobić

powodzenia w szukaniu
Lindsey, niestety, cena do 1 000 PLN to nie jest rozsądna cena, nawet za sporo używane. Za do 1 000 dostaniesz nie siodło, ale produkt siodłopodobny (może czasem używanego winteca, który przypadkiem pasuje). No nie da się - dać śmiesznie mało i mieć super dopasowanie. Jakimś super hiper fartem, to może.
Decydując się na siodło w tej cenie, oprócz wspomnianych, rzadkich wyjątków możesz się dowiedzieć na ile siodło jest niedopasowane, czy można coś zrobić, żeby poprawić sytuację. Obawiam się, że na dopasowane siodło (a jeszcze dla trudniejszego grzbietowo konia) w tej cenie nie ma szans. Na dopasowane - nie: ujdzie w tłoku.
To trochę tak, jakby chcieć mieć boks za 500, z pastwiskami, dużą halą, karuzelą i solarium do 10 km od centrum wielkiego miasta.
Już zmiana budżetu na 1 500 znacząco poprawia sytuację, tu już trafiają się okazje.
Też tak myślałam, no ale trudno, spytać nie grzech  😀

tak chyba będzie najlepiej, zmierzę rozstaw łęku i coś pokombinuje

Wiem, że do tyś. nie kupie super dopasowanego siodła, zdaję sobie z tego sprawę, ale niestety, kokosów w mojej pracy nie zarobie  🙁
Znajoma ma węższe siodło (chyba pleszew) to jeszcze go spróbuje przymierzyć i najwyżej cykne zdj

Averis   Czarny charakter
06 czerwca 2015 15:40
Lindsey, celuj może w Daslo Pro light? Są tanie i stosunkowo dobre.
Br okropnie mi się nie podobają : P
a po II nie chce miec drugiego syntetyka  😉
Lindsey, i jeszcze skórę chcesz do 1 000? To faktycznie szukanie wśród siodeł z Pleszewa wchodzi w rachubę, o ile będziesz miała farta, że ten typ łęków/terlic/paneli w miarę pasuje.
A  Pro Light'y nadadzą się na okrąglejsze konie?
Kształt paneli mam na myśli bo Rude wlazło w Lkę Daw-Maga i fit 3 euroridinga więc z łękiem chyba powinnyśmy dać radę.
Tylko panele?  🤔
Jak się dobrze poszuka to idzie znaleźć coś ciekawego
i nie oczekuje, że jakiekolwiek siodło będzie pasowało idealnie, bo to tylko na zamówienie
pleszew będzie ostatecznością
Lindsey jeżeli siodło z drugiego zdjęcia jest czymś "ciekawym" wg Ciebie to ja nie mam więcej pytań  🤣
To faktycznie szukanie wśród siodeł z Pleszewa wchodzi w rachubę


Przepraszam, że tak się wtrącę, siodła z pleszewa czyli daw magi? Bo to chyba do 1000 to nie idzie znaleźć (aczkolwiek być może nie umiem szukać 😉 )
TheWunia są siodła Pleszew i Daw-Mag 😉 Daw-Mag lepszy jakościowo, wyglądem zewnętrznym się prawie nie różnią 😉
larabarson darujmy sobie te złośliwości ; )

wszystko do przemyślenia, jeśli będzie trza było kupic za pond to stanę na uszach żeby to zrobic ...
Lindsey a nie możesz sprzedać tych dwóch siodeł, które nie pasują? Nawet jak je po 250 zł za sztukę sprzedasz to już masz budżet 1500 zł..
tak, mam zamiar sprzedać to drugie, jednak z tym pierwszym jestem jakoś związana : p
Ale to nie są żadne złośliwości tylko moje spostrzeżenia i wnioski po tym co napisałaś  😉 I też nie rozumiem jak można być związanym z siodłem, które nie pasuje na konia?
Widocznie źle wyciągnięte ; )
Jak widać można  😉
Lindsey- ja na hucuła mam euroridinga w tej chwili. Tyle, że konie na których jeżdżę w tej chwili bardziej zbliżone są budową do dużych koni, długie grzbiety i jakieś tam kłęby są widoczne. Wcześniej miałam winteca 2000 , który dobrze leżał na trzech klaczach hc. Na poprzednim moim hucule ani wintec ani euroriding nie leżał dobrze. Więc to taka loteria.
Mam pytanie o dopasowanie siodła ale z drugiej strony - od zachciewajki jeźdźca 😉 Czy ktoś próbował przerobić sobie klocki przednie schowane pod tybinką, poduszką kolanową na wierz --> jak w monoflapach, czy crossowkach? Że czasami ludzie zmieniają kształt kloców - to wiem. Myślicie ze rymarz jest w stanie takie czary mary zrobić? Czy można taki klocuszek naszyć na poduchę, czy raczej to nie zda egzaminu?
Np. jak tu:
[img]http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/HFcAAOSwEK9T6OiN/$_1.JPG?set_id=880000500F[/img]

Z góry przepraszam jak to zły wątek ale nie mam pomysłu gdzie o takie przeróbki mogłabym zapytać 😉
ushia   It's a kind o'magic
07 czerwca 2015 21:28
u rymarza
aczkolwiek po mojemu powinno to byc mozliwe
Mierzyłam dziś Pro Lighta z zielonym łękiem.
Zdecydowanie na mały.
Trochę się martwię bo czy to nie oznacza przypadkiem, ze w standardowego Winteca też nie wejdziemy?  👀
Czy mogę liczyć tylko i wyłącznie na Wide?  😵
Nie wiem jak ma się pro Light do winteca, ale zielony wintec to wąski łek, po zielonym masz jeszcze 4 szersze 🙂
A miałaby jakaś dobra dusza miarkę?
Do pożyczenia?  :kwiatek:
Euphorycznie spróbuj w jakimś sklepie jeździeckim zagadać - czasem pożyczają miarkę 😉
Fokusowa no niestety, albo mam nieaktualne info albo nikt ich u mnie w okolicy nie udostępnia.  🤔
W ogóle nie wiem czy Wintec Lite da radę na jej plecach - płaskich i szerokich bez imponującego kłębu.  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się