Dopasowanie siodła

jest niewiele fajnych siodeł wszechstronnych / skokowych z wycietymi łękami


Jorge canaves, kieffery, passiery, euroridding, kentaur, riothery, spiringi, nawet prestige,pleszew,Daw-Mag, jaguar. Są,są takie siodła  😉
Klami, jak ich o to spytałam, to nie było takiej opcji 😉 Ale może coś się zmieniło na plus.
korysindex4 Że są to wiem, ale ciężko znaleźć coś w fajnym stanie, wyciętego i w dobrej cenie. Ale na szczęście Kieffer już do mnie jedzie  😅 więc w poniedziałek powinnam się pokazać ze zdjęciami do interpretacji. Mam nadzieję, że będzie na kopytnego pasował  😀
anai, skoro pytałaś, to obstawiam raczej, że cennik to sobie wisi, ale i tak nie jadą nigdzie dalej. :/
Jednym słowem będąc z północy mamy jedną wielką lipę jeśli chodzi o siodła.
Tak a'propos siodeł wszechstronnych/skokowych z wyciętym łękiem, to sama mam od pewnego czasu problem, bo jedna z moich kobył po długim chorowaniu bardzo się wykłębiła, no i nie mam na nią siodła... Szukałam czegoś ciekawego, od koleżanki pożyczyłam euroriding jade skokowy i był o niebo lepszy niż moje siodła, ale za szeroki. Znalazłam dokładnie to siodło, węższe dokładnie tyle, ile potrzebuję, w ogłoszeniach rv, ale oczywiście jak zwykle z moim szczęściem, najpierw czekałam kilka dni na jakąkolwiek odpowiedź, a potem ją dostałam - siodło zarezerwowane.
Na szczęście rozmawiałam już z rymarzem, który do nas przyjeżdża i nie raz już reperował albo poprawiał jakieś siodło i ustaliliśmy, że jest w stanie dopasować mi to tak nietypowego grzbietu siodełko dm grand prix mimo, że nie ma wyciętego łęku. Jestem wniebowzięta, bo mam już jedno takie siodło i je uwielbiam 😀
Także wyszło na to, że niekoniecznie muszę szukać na wykłębionego konia siodła z wyciętym łękiem, a raczej kumatego rymarza i siodła, które da się przerobić 😉
Szafirka, na chudego (piszesz, że po chorobie) konia z ostrym kłębem nie powinno być problemu z pełnym łękiem.
Gorzej, gdy konik pączuś, a kłąb sterczy.
halo chorował dwa lata temu, od tamtej pory już wygląda dobrze, mięśni już też ma trochę nabudowanych mimo, że po chorobie i tak nasza praca odbywała się mocno w kratkę 🙂 no ale kłąb niestety pozostał wystający i zwykły łęk w siodle pasującym szerokością niestety nie daje rady. No ale plan na przerobienie siodła jest, więc będzie dobrze 🙂
Co sądzicie o pracy przedstawiciela Equipe z Pomorza? X horse ??
Kochani, bardzo proszę o szybką odpowiedź. Dotarł do nas Kieffer. I cóż, mam duży dylemat, a jeszcze dziś muszę podjąć decyzję. Największą wadą tego siodła jest wąski kanał na kręgosłup. Na "końcu" siodła wchodzą luźno tylko dwa kobiece palce  🙁


Chyba znalazła siodło dla nas- Kieffer Action  😅
Niestety nie mam jego zdjęć leżącego na koniu, ale:
1. Jest troche za szerokie (cieszy mnie to, bo bede mogła włożyc futro 😉 )
2. Spocił się równo pod nim
3. Chodził naprawde bardzo fajnie
4. Mi się siedzi ekstra (byłoby lepiej gdyby było pół rozmiaru mniejsze, ale ogólnie naprawde super)  😜
5. Standardowo jak kazde jego siodło pojechało do przodu, więc musze kupić podogonie, tylko pytanie jak je zamontować jeśli w tyle siodła nie ma kółeczka?

Wrzucam zdjecie jak ja w nim siedze (ten jego zapadniety grzbiet mnie przeraża, musimy się brać ostro do roboty). Wiem, ze oboje wyglądamy tragicznie, ale przez prawie ostatnie dwa miesiące koń praktycznie stał, bo nie wiedzieliśmy co mu jest i wet zaleciła tylko delikatne spacery.
TheWunia, z tej perspektywy nie wygląda, żeby mogło być mniejsze... Podogonie można zamontować dzięki specjalnej przedłużce idącej od kółek przy przednim łęku (tam, gdzie się zapina napierśnik), dalej do wewnątrz kanału siodła ku tyłowi i dalej łączy się to już z podogoniem właściwym. Drugi sposób to tzw. "motylek", czyli sztywna skórzana wkładka w kształcie litery T, którą wciska się z tyłu siodła, pod tylnym łękiem, między poduszki a terlicę (no jakoś tak, w każdym razie w takie szczelinki) i do tego przypina się podogonie http://konik.com.pl/bussemotylpodogon
TheWunia, z milion razy wspominałam Ci o tym modelu i wcale nie dlatego, że mam jeden na sprzedaż
W sumie mam 2 takie siodła 🙂
TheWunia-a do szorków masz podogonie?
koniara19, nie jestem pewna jak się ma szerokość pręgi na grzbiecie do szerokości kręgosłupa, ale wygląda, jakby leżało bardzo blisko niego (i to wcale nie końcową częścią, a gdzieś w środku).
A ile masz miejsca między kłębem a przednim łękiem?

Wygląda na to, że osiodłałaś za bardzo z przodu. Po lekkim cofnięciu siodło być może zaczęłoby leżeć w równowadze zamiast lecieć na tył.
No i chyba przyszedł czas na pojawienie się w tym wątku. Po przerobieniu nastu siodeł w tym kilku bezterlicówek trafiłam w końcu na siodłodla nas - freemaxa dressage - idealne bo przylegające jak trzeba i jedyne które się do przodu nie przesuwa na moim koniu + wygodne. Już wywaliłam z głowy całą wiedzę o dopasowywaniu siodeł i zachciało mi się zmiany. Jako, że z tuptania po ujeżdżalni zmieniłam się w terenowca stuprocentowego zaczynam szukać siodła z terlicą żeby i skoczyć się dało i doczepić sakwy, no i cholerka wraca temat dopasowania. Dziś miałam miarki daw maga i wyszło mi z nich M - jak to się ma do miar podawanych w ogłoszeniach typy 30 (to chyba odpowiednik czarnego łęku winteca)?
[quote author=_Gaga link=topic=95.msg2338766#msg2338766 date=1429294681]
TheWunia, z milion razy wspominałam Ci o tym modelu i wcale nie dlatego, że mam jeden na sprzedaż
W sumie mam 2 takie siodła 🙂
[/quote]

No wiem, wiem i pewnie gdyby nie to, że Twoje jest to większe to odrazu bym w nie uderzyła, a tak musiałam zaczekać aż się mniejsze pojawi 😉
Musze tylko wymienić przystuly, bo już są spracowane i chyba będzie git. Najważniejsze, że nie anglezuje tyłem.

Marysia mam od szorów, ale ono jest badziewne 😉
TheWunia - no, ale tak do sprawdzenia wystarczy. Chodzil w podogoniu? Bo tak delikatnyi zwierz to nie wiem czy zaakceptuje. Kolezanki zbytnio nie chcial.
TheWunia - no, ale tak do sprawdzenia wystarczy. Chodzil w podogoniu? Bo tak delikatnyi zwierz to nie wiem czy zaakceptuje. Kolezanki zbytnio nie chcial.
 

Przepraszam za OT, ale.. marysia ten koń z moimi pomysłami na ten moment zniesie wszystko 😉 i jego delikatność nie ma tu nic do rzeczy  😁

Także podogonie przy siodle to bedzie mały pikuś 😀
LatentPony   Pretty Little Pony :)
18 kwietnia 2015 06:50
W poniedziałek pomogę Ci zamocować podogonie :p po jeździe na okrągłych kucach mam już wprawę w mocowaniu do różnych siodeł 🙂
Bardzo proszę o opinie 🙂 :kwiatek:
Na testach mam dwa siodła:
Pierwsze z nich to Prestige Hippos Dressage rozm. 32: słusznie wydaje mi się, że leci nieco na tył? Za wąskie?






I Daw Mag Sylwester, rozm. M: wydaje mi się, że panele mają lepszy kształt i lepiej przylegają do grzbietu - ale jakoś też mi się dziwnie widzi, że leci na tył? 🤔






Będę bardzo wdzięczna na każde słowo 🙂
Pierwsze wydaje się za wąskie, drugie - źle wysiedziane.
Ma ktoś z was miarkę do mierzenia rozstawu łęku? Pilnie potrzebuje. Chciałabym pożyczyć nawet odpłatnie. Z góry dzięki za odpowiedzi 🙂
halo dziękuję 🙂
Stonek, każdy producenta ma inną rozmiarówkę łęków... Nie ma zatem jednej, uniwersalnej miarki
Swoją ścieżką ja mierząc łęk używam drutu, z tego robięobrys na tekturze i z siodłem wysyłam do rymarza.
Ktoś mógłby sie wypowiedzieć o  dopasowaniu?  Jest to freemax dressage 🙂 zdjęcie z podkładka z przodu ze względu na to ze niestety czas poganiał , a strasznie długo sie ściąga . Mam nadzieje , ze znajdzie sie życzliwa osoba która wyjaśni jesli coś jest złe  😉
Dziewczyny, ale po co tak naprawdę dopasowywać siodło? Lepiej dowalić pod spód kilka podkładek i też będzie dobrze : KLIK
(zdjęcie nie moje, znalezione na jednej z facebookowych stronek)
Przepraszam, że tak się wcięłam, ale czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałam  😵 Ja wiem, że czasem ciężko jest dopasować siodło, sama miałam z tym duży problem, ale...
Może jeździec ma zapędy na księżniczkę na ziarnku grochu?  😵
Averis   Czarny charakter
26 kwietnia 2015 15:03
Nigdy nie znajdę siodła. Nigdy  😵.
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
27 kwietnia 2015 22:14
Takie pytanko.. znalazłam w końcu idealnie przylegające siodło (właściwie wystarczyło wymienić łęk), ślad na koniu - idealnie równy, bez żadnych suchych miejsc, wszystko pięknie przylega 🙂 Mimo to siodło do przodu leci, już nie tak bardzo jak z poprzednim łękiem, ale jednak spaceruje i zatrzymuje się na łopatkach :P są jakieś szanse, że przestanie ? ;-; bo po kilku miesięcznym przyzwyczajaniu do podogonia - ja się poddaję...
Sokola- jest jeszcze forgurt
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się