mięśnie górne szyi

Jak rozbudować koniowi mięśnie górne szyi, mam konia który chodził przez długi czas jak "żyrafa" i w efekcie przed kłębem jest taki "dołek" jak to wypełnić ? Najbardziej interesuje mnie praca z ziemi np. lonza.
Bardzo proszę o pomoc 🙂
Gillian   four letter word
01 lutego 2014 21:07
pracować w dole, nisko i okrągło, wymagać żeby koń niósł się sam w ustawieniu jakie zadasz. To tak na szybko. Mam podobny problem i tak nad nim pracuję z dobrymi efektami. Lonża - nam bardzo pomógł patent Masterhorse.
W tym wątku coś powinno być
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,1042.msg994368.html#msg994368
właśnie od niedawna lonżuje ją na czambonie. Bardzo fajnie się rozluźnia, tylko słyszałam gdzieś, że żeby rozbudować górne mięśnie szyi to trzeba pracować też dużo w wysokim ustawieniu. Jaki patent najlepiej się nadaje do tego żeby koń chodził na lonży w wysokim ustawieniu ?  Bo na razie z siodła nie możemy pracować. (ale nie chodzi o kontuzje konia czy coś tylko raczej o mnie )
Gdzieś mi się w necie przewinęło ostatnio, że jednak sprawdzono, że pessoa przynosi szybkie rezultaty. Tylko trzeba umieć zapiąć/dopasować - używać.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
03 lutego 2014 11:22
fascinated, wysokie ustawienie to droga na skróty a mięśnie górne szyi są ściśle powiązane z mięśniami grzbietu, więc jeśli chcesz nad nimi pracować to nie da się ich wyizolować od pracy nad grzbietem konia...

albo inaczej... da się, ale ze strasznymi skutkami... myślę, że chambon, pessoa, trójkąty to powinny być jedyne Twoje pola manewru na razie... oczywiście z głową stosowane...

nie wymuszaj na koniu wysokiego ustawienia, bo ja mam taki (bardzo zły, chyba nie muszę tłumaczyć?) obrazek w głowie:

Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Czyli te mięśnie da się odbudować przy stosowaniu tylko niskiego ustawienia ? bo myślałam, ze do tego to własnie jest potrzebna praca w zganaszowaniu.
Gillian   four letter word
03 lutego 2014 14:58
z mojego osobistego doświadczenia wynika, że łatwiej jest wypracować te mięśnie w dole. Mój koń ma super szyję ale od dołu, bo całe życie usiłowałam jeździć w wysokim ustawieniu  😂 zanim ogarnęłam, że jest kiepsko 🙂 od roku pracujemy więcej w dole i jest poprawa w umięśnieniu szyi, przebudowuje się i koniowi dopiero teraz wygodniej i prościej jest wyjść do góry będąc w ustawieniu.
🙂
To ja mam takie laickie pytanie nieco 😉 Wszędzie się podaje jazdę w niskim ustawieniu jako drogę do wyrobienia mięśni grzbietu. I jato rozumiem oczywiście, tylko sama 'jazda w dole' brzmi dla mnie jak slogan, nie do końca jasno.
Może mnie ktoś oświecić jak to jest? Co to znaczy ta jazda w dole, albo raczej jak ją osiągnąć, co trzeba zrobić? Bo jak koń powinien wyglądać w niskim ustawieniu to wiem, ale dalej nie mam pewności co musi zrobić jeździec, czym zadziałać by koń szedł w dole 😉
Mam nadzieję, że zrozumiale napisałam 🙂
a jeszcze wróce do wcześniejszej wypowiedzi odnośnie tego patentu masterhorse to o to mniej wiecej chodzi ?
i czy można to przypiąć do kantara czy koniecznie do wędzidła ?
i jeśli koń będzie pracował w takim ustawieniu jak na tym zdjeciu co dodałam to będzie dobrze ? szyja będzie się rozbudowywała ?
Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi  😉
Gillian   four letter word
03 lutego 2014 15:36
do wędzidła.
Cokolwiek nie wypniesz - obserwuj mięśnie, która część szyi się napina, czy koń uwala się na wędzidło pchając dolnym mięśniem czy niesie się sam na swojej sile, czy grzbiet jest okrągły a stawy skokowe się zginają mocniej.

Zaden ja znawca, ale co tam. Staram się jeżdżąc utrzymać konia tak jak na zdjęciach, żeby szyję napinał sam, wypuszczał ją swobodnie



a sama szyja wygląda tak, nie jest to najgorszy obrazek już ale myślę, że dobrze widać jak się mięśnie rysują...
Takie troche głupie pytanie ale po czym mam poznać, który mięsień się napina ?  😡
[img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRm3VdisIuSgAQeSGpOJbxJAPj3PREN9Qj4hc2R2TBsuqaZksFu[/img]
Może taka wizualizacja w czymś pomoże?
Gillian   four letter word
03 lutego 2014 15:52
porównaj zdjęcia, które wstawiłam i to :
widać różnicę którą partię koń napina?
no teraz już rozumiem  😀 a jeszcze mam jedno pytanie po czym poznać, że koń angażuje zad ?
Gillian   four letter word
03 lutego 2014 15:59
po okrągłym grzbiecie, obniżeniu zadku, mocnym uginaniu stawów skokowych... chociażby 🙂
kujka   new better life mode: on
03 lutego 2014 16:07
bede okrutna, ale jesli ktos nie wie, na czym polega jazda w poprawnym niskim ustawieniu, oraz jak wyglada pracujacy zad, to niestety samodzielnie nie uzyska tego z koniem, ktory rowniez nie jest nauczony dobrej pracy.

specjalista jest potrzebny, przynajmniej na start.
niestety nawet lonzowania trzeba sie nauczyc.

pamietam, ze byla kiedys dyskusja na ten temat. Julie wstawiala wtedy ten filmik:
a myślicie, że ten koń ma podstawiony zad ?

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] nadmierna edycja posta
Nie ma.
Gillian   four letter word
03 lutego 2014 16:33
nie bałdzo.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 lutego 2014 16:34
nie ma  podstawionego zadu.
Nie ma i zdjęcia chyba?  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 lutego 2014 17:12
No już nie ma zdjęcia.
nie ma bo chciałam zrobic tak, żeby nie wchodzić w link tylko tak żeby od razu się wyświetlało no i teraz to już nic nie ma
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lutego 2014 19:18
To już lepiej przywróć link, bo to jest edycja zaburzająca przebieg dyskusji, chyba podpada to pod łamanie regulaminu i grozi ostrzeżeniem lub nawet czymś gorszym (-:


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się