żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

_Gaga - ja mam Acavallo z wyciętym kłębem. Siodła raczej nie odsunie od kłębu 1 cm 😉. To jest fajna podkładka do dopasowanego siodła, żeby "zmiękczyć" panele.

Kupiłam. Odsuwa dokładnie tyle, ile potrzebowałam
Siodło dopasowane tak, aby jeździć z amortyzacją właśnie. Koń wykłębiony, zwykły żel uciskał na kłąb...
Pochwal się jakie siodło kupiłaś 🙂
Takie, jak chciałam tj Mereditkę 🙂 Koleżanka ustrzeliła mi w Niemcowie
Super 🙂 niech się dobrze jeździ 🙂
_Gaga, ale podnosi Ci całe siodło ta podkładka? Masz tą z memory foam czy bez? Zastanawiam się czy ja jej źle nie zakładam, czy to kwestia tego, że mój koń to beczka, bo mam wrażenie, że u mnie to ona się zupełnie rozpłaszcza na placek  😲. Hehe.
Hej, czy ktoś ma wiedzę, czy podkładka Winderen ujeżdżeniowa da radę pod siodlem wszechstronnym? Albo może ktoś nawet próbował tak osiodłać? 😉 Aktualnie jeżdżę we wszechstronnym, ale liczę na to, że upoluję w końcu ujezdzeniówkę... A podkładkę potrzebuję już teraz.
Libella, zamów i przymierz. To kwestia doboru długości podkładki do paneli siodła. Najwyżej potem spod ujeżdzeniowego będzie Ci więcej wystawać z przodu i tyłu siodła - oczywiście ciut gorzej to wygląda, ale swoją funkcję będzie spełniać. A na przyszłość też lepiej mieć ciut dłuższą - jak kiedyś zmienisz siodło to większa szansa, że będzie pasować. To trochę jak z czaprakiem - za długi może być, ale za krótki nie.
Nie próbowałabym za to z podkładką skokową, bo ta na pewno Ci będzie wystawać i we wszechstronnym i ujeżdżeniowym, bo ma inny kształt na przodzie.

/Edit
A jak bardzo się martwisz to przyjedź z siodłem to sprawdzimy z moją podkładką i będziesz mieć większą pewnością. Chyba, że Twoja Warszawa to ten drugi koniec warszawskiego świata, bo mój to oczywiście ten "pierwszy", czyli okolice Kampinosu 😉
Wypróbowałam Winderena dzisiaj i muszę powiedzieć, że nie żałuję żadnej złotówki na niego wydanej. Nie Myślałam, że taki zwykły zastodołowy rekreant jak jak nie zdoła dostrzec różnicy a jednak została zauważona i to wyraźnie. Świetna jest ta podkładka  💘
Na czym polega jej świetność? materiał z jakiego została wykonana? to rodzaj żelki czy jak?
Ciekawa jestem, bo nie miałam przyjemności ani zobaczyć a tym bardziej pomacać.
Ja też nie i chętnie poczytam tym bardziej że wg mnie cena jak za podkładkę kosmiczna 😉
To nie jest żelek, bardziej przypomina piankę chyba. Z początku jest dość sztywna ale pod wpływem ciepła robi się plastyczna. Mój konik od początku jazdy był luźny, chętny do pracy, czuć było że mu wygodnie.
Ja nie wiem na czym polega trik ale działa. To jest jakaś czarna magia chyba.  Od pierwszego użycia jest rewelacyjne odczucie głębokiego relaksu pod tyłkiem.
Dla mnie największy plus to taki, że mnie przestały boleć plecy po jeździe nawet kilku koni  😜
Mam nadzieję, że konie czują to samo  😀
Mój czuje bo odnotowałam przyrost mięśni w miejscach, gdzie nie było ich do tej pory i tym sposobem znowu siodło do wymiany  👀
Gillian nie strasz, bo kojarzę, że twój koń nie miał mięśni przy kłebie, tak jak mój 😉 A mam teraz super siodło i niebardzo chce się z nim rozstawać  😵
Tsaa miałam rozkoszne dziury przy kłębie i teraz są coraz mniejsze  😎
_Gaga, ale podnosi Ci całe siodło ta podkładka? Masz tą z memory foam czy bez? Zastanawiam się czy ja jej źle nie zakładam, czy to kwestia tego, że mój koń to beczka, bo mam wrażenie, że u mnie to ona się zupełnie rozpłaszcza na placek  😲. Hehe.

Mam tę tańszą wersję, bez Memory Foam. Podnosi to za wiele powiedziane. Potrzebowałam odsunięcia od kłębu, czyli więcej miejsca przy kłębie po prostu. Już zwykły York z wyciętym kłębem był niezły, ale ta Acavallo jest "jak na Darco szyta" 😉 Cała podkładka za to nie powoduje poczucia lewitacji nad koniem.
Całokształt, tj nowe (używane) siodło + podkładka + wizyta osteopaty = łomatko  😍 😅 🏇 węża mam, nie konia, w dodatku piłkowatego węża (tj elastyczny i odbijający się od ziemi jak piłeczka  😍 )
Na czym polega jej świetność? materiał z jakiego została wykonana? to rodzaj żelki czy jak?
Ciekawa jestem, bo nie miałam przyjemności ani zobaczyć a tym bardziej pomacać.




Na ich stronie jest opisana cała budowa. https://www.facebook.com/winderencom/videos/741743176162774/?t=5
To kilka warstw specjalnie dobranych materiałów z których każdy ma inną charakterystykę i czemu innemu służy
Materiały to najnowocześniejsze technologie używane przez wojsko ,  lotnictwo itp . Stąd nie tylko działanie amortyzujące ale także wiele innych . Już samo absorbowanie wstrząsów i uderzeń jest kilka razy lepsze niż przy żelach , futerkach czy innych podkładkach.   🙂 Ale , to już zostało  wielokrotnie opisane . Cóż opinie zadowolonych użytkowników mówią same za siebie  🙂
A ktoś z was ma już może ta wersję z możliwością korekty itd. ? Jakieś opinie już są ?
Standardowa nijak mi nie chciała leżeć jak trzeba pod siodłem niestety. :/
Libella, zamów i przymierz. To kwestia doboru długości podkładki do paneli siodła. Najwyżej potem spod ujeżdzeniowego będzie Ci więcej wystawać z przodu i tyłu siodła - oczywiście ciut gorzej to wygląda, ale swoją funkcję będzie spełniać. A na przyszłość też lepiej mieć ciut dłuższą - jak kiedyś zmienisz siodło to większa szansa, że będzie pasować. To trochę jak z czaprakiem - za długi może być, ale za krótki nie.
Nie próbowałabym za to z podkładką skokową, bo ta na pewno Ci będzie wystawać i we wszechstronnym i ujeżdżeniowym, bo ma inny kształt na przodzie.

/Edit
A jak bardzo się martwisz to przyjedź z siodłem to sprawdzimy z moją podkładką i będziesz mieć większą pewnością. Chyba, że Twoja Warszawa to ten drugi koniec warszawskiego świata, bo mój to oczywiście ten "pierwszy", czyli okolice Kampinosu 😉


Dzięki. Wezmę ujeżdżeniową, mam nadzieję, że będzie ok.
Klami Quantanamera opisywała tą podkladke z korektą na blogu.
larabarson, o, dzięki za info. Poczytam. 😉
Klami, ja mam Winderena korekcyjnego. Moim zdaniem jest fajnie rozwiązany ze względu na 3 kieszenie w każdym "panelu". Możesz sobie dopchać przód, środek czy tył w dowolnej konfiguracji. W komplecie dostajesz wkłady filcowe o 3 grubościach 2 mm, 3 mm i 4 mm do każdej kieszeni. Daje to bardzo dużo możliwości korekty. Przód i tył wkłada się łatwo, ze środkiem trzeba nabrać trochę wprawy. Poza tym podkładka korekcyjna działa tak samo jak standardowa 😉
Czym najlepiej wyczesać futerko w naturalnej podkładce po praniu? :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
29 października 2018 11:00
koza1, ja czesałam szczotką tangle teezer. Fajnie rozczesywało i nie wyrywało włosia.
Ja uzywam małej metalowej dla zwierząt, do wszelkich futer:
Kochani czymś się różnią gluty acavallo od tych z innych firm?
Kochani czymś się różnią gluty acavallo od tych z innych firm?


Na pewno żywotnością. Acavallo są też większe niż większość glutów (mają z tyłu miejsce na docięcie pod siodło, jeśli ktoś ma ochotę) i grubsze. Minusem jest na pewno cena, ale wolę to niż wymieniać żel co 2-3 miesiące.
Moon, gllosia dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Sivrite, Dzięki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się