Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: elektrolity

poprzednia następna
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: elektrolity  (Przeczytany 102504 razy)
Burza

WWW Moje ogłoszenia
« #570 : Czerwiec 06, 2019, 10:17:23 »
Odpowiedz cytując
sardynka, jeśli tam wilgoć nie weszła to nie ma się co tam zepsuć uśmiech
#link
Wi­nna jes­tem ci wszys­tko, po­nieważ cię kocham.  Piorun, Mo cuishle.
Nique

« #571 : Czerwiec 06, 2019, 13:08:14 »
Odpowiedz cytując
Jakie polecacie elektrolity w płynie? Chodzi mi o takie żebym mogła naciągnąć do strzykawki i podać prosto do pyska uśmiech
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #572 : Czerwiec 07, 2019, 12:50:42 »
Odpowiedz cytując
Elektrolity LPC. Ktos uzywał ? Jakie opinie ? Widze dwie wersje dostępne.
https://www.febro.pl/product-pol-4276-LPC-Hydraction-elektrolity-w-plynie-1-l.html
https://www.febro.pl/product-pol-4275-LPC-Quick-Lyte-Flash-silnie-skoncentrowane-elektrolity-w-proszku-1-kg.html

Jak wypadaja w stosunku np. do Hippolyta czy Equie America (Cortaflex) ?
#link
xxagaxx

« #573 : Czerwiec 07, 2019, 16:22:28 »
Odpowiedz cytując
Klami, ale to chyba w przypadku elektrolitów ciężko sprawdzić, musiałabyś badać poziom mikro i makro po używaniu każdcyh z nich.  W przypadku elektrlitów raczej brałabym pod uwagę skład oraz chęć jedzenia przez konia
#link
maliniaq

Just do your job.

« #574 : Czerwiec 24, 2019, 17:43:42 »
Odpowiedz cytując
Czy jest różnica między elektrolitami w płynie a w proszku? Oczywiście poza samą formą?  Lepsze w płynie czy w proszku?
#link
lusia722

poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców

« #575 : Czerwiec 24, 2019, 18:14:22 »
Odpowiedz cytując
Hippolyt to w 65% cukier, LPC to dobra marka.
maliniaq dla mnie te w proszku na ogół są bardziej skondensowane, wydajniejsze, ale są świetne elektrolity w płynie np. Cavalor, Equistro.
Ale to tylko moje wrażenie.
#link
Cobrinha

WWW Moje ogłoszenia
« #576 : Sierpień 26, 2019, 10:10:03 »
Odpowiedz cytując
Czy Elektrolity OH ElectroHorse proszek 1,5kg mozna podawac a pasza czy jedynie w wodzie?
Jesli tak to ile?
#link
darolga

L'amore è cieco

WWW Moje ogłoszenia
« #577 : Sierpień 26, 2019, 10:45:16 »
Odpowiedz cytując
Cobrinha - jak najbardziej możesz podawać z paszą  wink Ile to już zależy od potrzeb Twojego konia, ale jeżeli nie masz niestandardowego przypadku, to możesz trzymać się zaleceń producenta (dawkowanie na spodzie przykrywki wiaderka), tj. 25 g 2 x dziennie.
#link
"L'amore è cieco"
#equinenutrist
Cobrinha

WWW Moje ogłoszenia
« #578 : Sierpień 26, 2019, 11:02:48 »
Odpowiedz cytując
Pytam bo na stronie sklepu widnieje ze podawac jedynie w wodzie
 https://www.horse-trade.pl/pl/p/Elektrolity-OH-ElectroHorse-proszek-1%2C5kg/1955
#link
darolga

L'amore è cieco

WWW Moje ogłoszenia
« #579 : Sierpień 26, 2019, 11:08:03 »
Odpowiedz cytując
Cobrinha - możesz podawać z paszą, uwierz wink W opisach produktów jest wiele baboli, np. Wet Gloves to świetne czyszczące rękawiczki i wbrew opisowi, wcale nie trzeba ich wkładać do mikrofali  hihi Tak dla przykładu wink Pracuję nad tym aby opisy lepiej odzwierciedlały rzeczywistość, ale zajmie to trochę czasu.
#link
"L'amore è cieco"
#equinenutrist
Cobrinha

WWW Moje ogłoszenia
« #580 : Sierpień 26, 2019, 11:12:33 »
Odpowiedz cytując
Ok wilkie dzieki.
Czyli na opakowaniu jest informacja jak podawac na sucho?
#link
Epikea

« #581 : Sierpień 26, 2019, 11:22:41 »
Odpowiedz cytując
Pytam bo na stronie sklepu widnieje ze podawac jedynie w wodzie
 https://www.horse-trade.pl/pl/p/Elektrolity-OH-ElectroHorse-proszek-1%2C5kg/1955
ja daję do żarcia wink
wd podziałki na miarce. Kon zyje
#link
Cobrinha

WWW Moje ogłoszenia
« #582 : Sierpień 26, 2019, 12:24:59 »
Odpowiedz cytując
Wielkie dzieki  kwiatek
Jak dlugo moge je stosowac? Jest jakis limit?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2019, 12:26:40 wysłane przez Cobrinha » #link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #583 : Sierpień 26, 2019, 15:22:39 »
Odpowiedz cytując
Cobrinha, - ja też daje do paszy, przez całe lato. Podpowiem, że korzystnie cenowo wychodzą w Decathlonie - są dyszkę tańsze, a Deca wysyła za darmo uśmiech
#link
Cobrinha

WWW Moje ogłoszenia
« #584 : Sierpień 26, 2019, 17:25:55 »
Odpowiedz cytując
Juz zamowione a ze rabacik jest to tez taniej wychodzi.
#link
jabooshko

« #585 : Sierpień 29, 2019, 12:33:58 »
Odpowiedz cytując
.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2020, 15:27:43 wysłane przez jabooshko » #link
Ogarek

« #586 : Czerwiec 29, 2020, 14:45:47 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś jest w stanie podzielić się opinią o Vetfarmlab Electromin Equine (1200g) ?
Zastanawiam się nad zakupem zamiast Baileys Aqua-Aide (2kg).. Tych drugich raczej nie zużyję w tym sezonie, koń chodzi ok 4 razy w tygodniu. Chyba że podawałabym również w dni beztreningowe podczas upałów.
Generalnie koń dopiero zaczyna pracę pod siodłem, pracuje lekko ale kondycji nie ma za grosz.. Polecono mi wprowadzenie elektrolitów i od ręki mogę kupić właśnie powyższe, w podobnej cenie bo Electromin jest na wyprzedaży. coo??
#link
sanapogromca

Moje ogłoszenia
« #587 : Lipiec 07, 2020, 21:11:46 »
Odpowiedz cytując
Hej a ja polecam te elektrolity

https://horseandpony.pl/elektrolity/571-1334-elektrolity-dla-koni-elektrodol-horse-dolfos.html

max stosowanie dzienne 70-100g, dodali teraz jakis fajny aromat - można stosować na sucho i na mokro wink
#link
oleandraola
Moderowany

« #588 : Lipiec 28, 2020, 08:48:20 »
Odpowiedz cytując
Hej, ja bardzo polecam CIACH,  w pełni zbilansowany suplement, który jest nie tylko smaczny, ale i łagodny dla żołądka. Bezpieczny dla wrzodowców i dla koni z problemami układu trawiennego. -> CIACH

A ja polecam skończyć z kryptoreklamą tej firmy, bo następny raz wprowadzę moderowane komentarze!
Viss Mod

Zabawa w kryptoreklamę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2020, 11:03:33 wysłane przez vissenna » #link
oleandraola
Moderowany

« #589 : Lipiec 31, 2020, 11:13:56 »
Odpowiedz cytując
Ale w czym jest problem? Polecam te suplementy bo są naprawdę dobre! Nie spamuje na grupach, wrzuciłam tylko jeden komentarz, więc proszę o odblokowanie! 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum!
Obowiązuje zakaz spamowania i reklamowania swoich firm!
Obowiązuje nakaz edycji posta! Nie tworzymy posta pod postem!
Viss

Brak przeczytanego regulaminu.
Nieedytowanie postów, pisanie wiadomości pod wiadomością.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2020, 11:45:44 wysłane przez vissenna » #link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #590 : Lipiec 31, 2020, 11:44:17 »
Odpowiedz cytując
W czym problem?
Zarejestrowałaś się w ostatnim miesiącu na tym forum. Dziwnym trafem wtedy, kiedy ww firma rozpoczęła działalność.
Spośród 9 wiadomości napisanych na forum 6 jest o tych suplach.

Mało?
Po adresie mail łatwo znaleźć Twojego facebooka (swoją drogą, robisz ładne zdjęcia).
Jedno ze zdjęć na nim przedstawia Ciebie z Panem Mateuszem L.S. będącym według danych strony właścicielem firmy rozprowadzających te suple.
Z kolei Pan Mateusz ma jako tło swojego facebooka zdjęcie Twoich oczu.
Dalej: Pan Mateusz jest CTO/It Menagerem w XYZ, natomiast Ty jesteś SEO w XYZ

Pragniesz dalej wykłócać się o to, że polecasz te suple z dobrego serduszka?

« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2020, 12:56:01 wysłane przez vissenna » #link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
oleandraola
Moderowany

« #591 : Lipiec 31, 2020, 11:58:55 »
Odpowiedz cytując
Tak, oczywiście. I jak widać na moim fb również mam konia i jeżdżę od lat konno. Jestem przedstawicielem tej firmy na Polskę i wszystkim koniarzom bardzo polecam tą firmę. Nie zauważyłam, żeby to był tutaj jakiś problem. Zachęcam, żeby wejść i sprawdzić suplementy i naprawdę z nich skorzystać. Nie uważam, żebym robiła kryptoreklamę, tym, że wspomniałam tu o istnieniu tej firmy w Polsce, więc proszę mnie nie posądzać o takie rzeczy. Jakby chciała coś takiego robić to bym sobie pozakładała miliony pseudo kont, ale tego nie robię. Podałam swój prawdziwy email, wszystko  o mnie i o firmie można sprawdzić. Także uważam to za niepotrzebna reakcję, bo nie stworzyłam na żadnej grupie żadnego spamu. Pozdrawiam.
#link
donkeyboy

« #592 : Lipiec 31, 2020, 11:59:06 »
Odpowiedz cytując
W czym problem?
Zarejestrowałaś się w ostatnim miesiącu na tym forum. Dziwnym trafem wtedy, kiedy ww firma rozpoczęła działalność.
Spośród 9 wiadomości napisanych na forum 6 jest o tych suplach.

Mało?
Po adresie mail łatwo znaleźć Twojego facebooka (swoją drogą, robisz ładne zdjęcia).
Jedno ze zdjęć na nim przedstawia Ciebie z Panem Mateuszem L.S. będącym według danych strony właścicielem firmy rozprowadzających te suple.
Z kolei Pan Mateusz ma jako tło swojego facebooka zdjęcie Twoich oczu.
Dalej: Pan Mateusz jest CTO/It Menagerem w XYZ, natomiast Ty jesteś SEO w XYZ

Pragniesz dalej wykłócać się o to, że polecasz te suple z dobrego serduszka?

Jakbym mogła dać ci łapkę w górę to bym dała cała taczkę tych łapek  duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2020, 12:56:26 wysłane przez vissenna » #link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #593 : Lipiec 31, 2020, 12:03:45 »
Odpowiedz cytując
Tak, oczywiście. I jak widać na moim fb również mam konia i jeżdżę od lat konno. Jestem przedstawicielem tej firmy na Polskę i wszystkim koniarzom bardzo polecam tą firmę. Nie zauważyłam, żeby to był tutaj jakiś problem. Zachęcam, żeby wejść i sprawdzić suplementy i naprawdę z nich skorzystać. Nie uważam, żebym robiła kryptoreklamę, tym, że wspomniałam tu o istnieniu tej firmy w Polsce, więc proszę mnie nie posądzać o takie rzeczy. Jakby chciała coś takiego robić to bym sobie pozakładała miliony pseudo kont, ale tego nie robię. Podałam swój prawdziwy email, wszystko  o mnie i o firmie można sprawdzić. Także uważam to za niepotrzebna reakcję, bo nie stworzyłam na żadnej grupie żadnego spamu. Pozdrawiam.

Brawooo!!!

Panna w dalszym ciągu nie przeczytała regulaminu a się wykłóca.
Na forum jest ZAKAZ reklam swojej działalności!!! Zakaz reklam firm związanych z użytkownikiem!
Uwierz mi, są tu właściciele największy końskich firm/stajni w Polsce. Takich, które Twoją firmę czapką nakrywają i NIKT z nich nie reklamuje się tutaj bo REGULAMIN!!! Ba, właściciel forum jest również właścicielem jednego z największych internetowych sklepów jeździeckich w Polsce i się tu nie reklamuje. Bo REGULAMIN!!!
Miała być reklama supli a wyszła antyreklama.
Dla mnie temat zakończony.
Jeśli zdecydujesz się zostać z nami - zapraszamy po przeczytaniu regulaminu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2020, 12:12:51 wysłane przez vissenna » #link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
oleandraola
Moderowany

« #594 : Lipiec 31, 2020, 12:21:20 »
Odpowiedz cytując
Z nikim się nie wykłócam. Fakt regulaminu nie czytałam, jak 90% ludzi na tym forum, mój błąd.
Jeżeli kogokolwiek tym obraziłam, bądź wprowadziłam w błąd to przepraszam. Nie taki był mój zamiar.
Chciałam tylko, jako osoba również będąca w świecie koni, polecić firmę, tyle.
I jak widać po moich aż 9 komentarzach, nie pisałam tylko o produktach tej firmy, a nawet w jednym z nich przedstawiłam firmę jaką nową w Polsce i prosiłam o opinie o produktach jeżeli ktoś już takie posiada.
Mam nadzieję, że nie zrazi to użytkowników do przedstawionych suplementów i każdy oceni je przez faktyczną jakość, a nie przez niemiła sytuację na forum.
Pozdrawiam

#link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #595 : Lipiec 31, 2020, 12:36:10 »
Odpowiedz cytując
Z nikim się nie wykłócam.

Cała ta dyskusja jest wykłócaniem się o to, co myślałaś a o to, co jest w regulaminie.

Fakt regulaminu nie czytałam, jak 90% ludzi na tym forum, mój błąd. 

Żadne wytłumaczenie.

Jeżeli kogokolwiek tym obraziłam, bądź wprowadziłam w błąd to przepraszam. Nie taki był mój zamiar. 

Celowo wprowadzałaś w błąd nigdzie nie zaznaczając, że pracujesz dla tej firmy. A to się źle kończy - polecam obejrzeć co stało się z YT vlogerką "wobecobiektywu" po jej "skoku na kasę" gdy reklamowała "za darmo" firmę swojego chłopaka. Czy dziś bawiąc się w reklamę nie warto zatrudniać fachowców znających się na tym? Bo wyszła antyreklama.

Chciałam tylko, jako osoba również będąca w świecie koni, polecić firmę, tyle. 

Nie, chciałaś jej zrobić reklamę. Czerpiesz zysk z tego, że ktoś je kupi, więc nie kreuj się na obiektywną osobę.

I jak widać po moich aż 9 komentarzach, nie pisałam tylko o produktach tej firmy, a nawet w jednym z nich przedstawiłam firmę jaką nową w Polsce i prosiłam o opinie o produktach jeżeli ktoś już takie posiada.

"Sprawnie ukryłam swoją firmę dodając "obiektywnie" inne marki". No nie umiesz w marketing szeptany.

Mam nadzieję, że nie zrazi to użytkowników do przedstawionych suplementów i każdy oceni je przez faktyczną jakość, a nie przez niemiła sytuację na forum.

Po tej akcji nie wiem, czy szybko znajdą się chętni na zakup z tego forum. Jeszcze raz radzę zatrudnić osobę z branży marketingu. Osobę która się na tym zna a nie stworzy spamerskie multikonta, bo takie wyłapujemy tutaj bardzo szybko. A "efekt Straisand" (kolejne pojęcie z marketingu i socjologii) zostanie.

Pozdrawiam

Również pozdrawiam. Zachęcam do zostania na forum, ale już bez wspominania nazwy własnej firmy. Modzi czuwają i mają ten profil w obserwowanych.  wink

[/quote]
#link
kotbury

« #596 : Lipiec 31, 2020, 21:51:20 »
Odpowiedz cytując
A ja polecam elektrolity DIY:
1. Jakieś 50% dekstroza
2. 30% sól niejodowana i nieczyszczona różowa. Ja daję tą z kopalni Kłodawa- polska zarąbista sól, lepsze niż te "himalajskie". Jak ukogos nie ma w sklepie, to zwykła szara sól do zapraw - bo ta nie ma antyzbrylaczy, jodu dodanego i innego copstwa.
3. 10% sacharoza- czyli zwykły cukier
4. 5% chlorek potasu
5. 5% siarczan magnezu (sól epsom)

Wszystko kupicie w sklepie "biomus", poza solą i cukrem- to w spożywczaku.
Jeden minus. Trzeba sobie mieszać małe porcje. takie na maxa na kilka dni - bo jak się nie daje antyzbrylacza to wiadomka, że się pozbryla szybciutko.
Więc sobie odmierzyć proporcje na średni słoik (jak po majonezie), tak, żeby wyszło na max 2/3 słoika i zamerdać słoikiem, żeby się wymieszało.
Dawkowanie - na średni wysiłek 1 czubata łyżka stołowa, na duży (i upały) 2 łyżki czubate.

Można wsypać do paszy, można rozpuścić w pół szklanki wody i polać paszę.

Mój wybredny koń żre i się oblizuje.
jak ktoś ma bardzo wybrednego konika to może troszke "popsuć" skład jakimś aromatem do żarcia, chyba też są w tym biomusie, kiedyś były pomarańczowy i cytrynowy.

Tanio, super skład i bez konserwantów i uczulantów i innych antyzbrylaczy, talków i niepotrzebnego copstwa.

Bardzo przepraszam jeśli pozamiatałam teraz w zasadzie większość producentów tych magicznych proszków- ale tam serio nie ma w składach niczego, czego nie dałoby rade kupić za 1/3 ceny w laboratoryjnej czystości.
To są elektrolity - a nie silnik rakietowy - czyli cukry, sól kuchenna i chlorki te najpopularniejsze.
#link
donkeyboy

« #597 : Lipiec 31, 2020, 22:08:56 »
Odpowiedz cytując

Tanio, super skład i bez konserwantów i uczulantów i innych antyzbrylaczy, talków i niepotrzebnego copstwa.

Bardzo przepraszam jeśli pozamiatałam teraz w zasadzie większość producentów tych magicznych proszków- ale tam serio nie ma w składach niczego, czego nie dałoby rade kupić za 1/3 ceny w laboratoryjnej czystości.
To są elektrolity - a nie silnik rakietowy - czyli cukry, sól kuchenna i chlorki te najpopularniejsze.

Zgadzam się, u mnie większość ludzi uzywa soli kuchennej, a jeśli dzień był wyjątkowo upalny i np było się na zawodach to daja elektrolity z paczki. Nic nikomu się nie dzieje, wszyscy zadowoleni
#link
kotbury

« #598 : Lipiec 31, 2020, 22:19:51 »
Odpowiedz cytując
Dekstroza (glukoza, cukier gronowy) są fajne bo są transporterem keratyny - czyli potreningowo są super.
Do tego poza chlorkiem sodu (sól) to co podałam i jest taki domowy  Baleis...

Sól kuchenna jest niefajna bo:
jest jodowana czyli ma formy jodu niefajne- wybijają i blokuja wychwytywanie tych form jodu, które są potrzebne, jest wyczyszczona z wszystkiego dobra (mikroelementów), ma antyzbrylacze (to jest syf i zło).

Takie (wg. tego przepisu) elektrolity dla konia można spokojnie samemu wypić (tylko w mniejszej ilości uśmiech.
#link
Jasmine

« #599 : Sierpień 01, 2020, 06:13:42 »
Odpowiedz cytując
Sól kuchenna jest niefajna bo:
jest jodowana czyli ma formy jodu niefajne- wybijają i blokuja wychwytywanie tych form jodu, które są potrzebne
Możesz rozszerzyć. Pierwszy raz się spotykam z takim stwierdzeniem, a brzmi interesująco. Wychodzi na to, że obowiązek jodowania jest całkowicie bez uzasadnienia
#link
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: elektrolity

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 18 zapytaniami.