Emisja głosu, wokal, czyli operowanie głosem

Myślę, że wątek się przyda 🙂
Niedawno zaczęłam chodzić na zajęcia z wokalu i emisji głosu, i muszę przyznać, że wcale nie jest to łatwe.  Dopiero na Emisji głosu zobaczyłam moje problemy w wymowie i "akcentacji". Szczerze polecam!
Korzystał ktoś może z takich zajęć? Chętnie dowiem się więcej, dopiero zaczynam.
A może ktoś śpiewa?  😉
mils   ig: milen.ju
18 czerwca 2011 23:32
Ja też dopiero zaczynam, ale na 100% zostanę w tym i to na dłuuuugo. 😀 U mnie dzięki emisji zaczęła poprawiać się wada wymowy. Faktycznie, bardzo przydatna rzecz.
Ja sie podpisze pod tematem. Chodzilam na Speech Level Singing i sama uczylam sie w domu Complete Vocal Technique. SLS to baaardzo droga sprawa i w sumie trzeba na poczatek wydac mnostwo pieniedzy (ponad 200zl za godzine), no i cwiczyc w domu. Efekty? To zalezy, co chce sie spiewac, ale jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych nauczycieli w PL. CVT daje wiecej narzedzi wokaliscie.

Oczywiscie, ze emisja glosu jest trudna i wymaga wielu godzin cwiczen i przede wszystkim codziennych cwiczen.

Po paru latach taplania sie w malych bandach, szkoleniach glosu, przeprowadzce itd dalam sobie spokoj ze spiewaniem i marzeniami o "karierze" i ewentualnie cos tam sobie spiewam pod nosem.
Pandurska, Możesz napisać coś więcej o Speech Level Singing ? Na czym polega? Uczyłaś się w Polsce?
Wiesz co, wpisz na google i poszukaj informacji,bo to dosc obszerny temat. Jest tez calkiem ok forum: www.easyvoice.pl .
Wszyscy SLSowcy teraz jakis zwiazek zrobili w PL i zmienili nazwe na cos w rodzaju technika naturalnego spiewania (nie pamietam nazwy). Ja jezdzilam do Marka Stawinskiego. Kompetancja- owszem i efekty fajne, ale koles jest okropnie ciety na kase i odlicza czas na lekcji co do sekundy. Takze to uwazam za taki zgrzyt. Ale jak powiedzialam- swoje wie i uczyc potrafi.

Polecam Ci kanal na YT singingsuccess i w ogole ten program (jak poszukasz w internecie, to sie dokopiesz do-jakby to nazwac- "darmowej" 😉wersji. Super cwiczenia, ale trzeba juz miec pojecie, w ktora stone sie chce uzywac glosu.  Fajne wskazowki na YT daje tez deleesia hunter.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 czerwca 2011 16:59
Mam skonczone studium wokalne ... w domu pracowalam z programem do emicji głosu,opanowywałam górne tonacje.
Na zajęciach zadawano mi włoske przyśpiewki których uczylismy sie na pamięć. Bardzo przydatne.
Ogólnie operetki szczególnie w języku włoski bardzo pomagają nad pracą z przeponą. Tam są w słowach praktycznie same samogłoski ( zakończenia słów) co ułatwia  również otwieranie buzi i układanie języka.
Polecam.
Przymierzam się do zakupu mikrofonu studyjnego, ma ktoś godną polecenia firmę produkującą je bądź nawet model?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się