Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

Ja używałam QuickShed na dwóch bardzo włochatych kotach. Szału nie ma, no i faktycznie zapycha się futrem.
efeemeryda   no fate but what we make.
09 maja 2017 09:43
dlatego sleekez jest o niebo lepszy  🤣 co już pisałam tu wielokrotnie i obawiam się, że zaraz ktoś mnie posądzi o jakąś kryptoreklamę  😜
A ja mam to zgrzebło i jest rewelacyjne a kosztuje takie grosze, że aż smieszne  🤣

http://www.equitom.com.pl/product/Groomer-York/?id=2687

Czy ktoś z posiadaczy siwych koni mial doświadczenia z suchym szamponem Clean White z Over Horse? Jak wrażenia?
Nie mogłam znaleźć akuratnego wątku. Jak.przyspieszyć proces wybielania białej skarpetki bo okładach z Rivanolu?Aktualnie skarpetka ma kolor pomarańczowy 🤣
Mam preparat Absorbiny do czyszczenia białego ale nic nie daje. Wiem, że szampon Joanna był polecany, coś jeszcze? Nie oczekuję, że od razu sie wybieli w stajni mieliśmy już biała sierść po rivanolu ale zastanawiam się czy da się proces "wybielania" jakkolwiek przyspieszyć 😉
Zmoczyc akarpete wetrzec popiół drzewny i poczekać aż wyschnie 🙂
do trudnych plam polecam wodę utlenioną 1:1 z octem. Nawet nadmanganian potasu schodzi bezproblemowo 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 listopada 2017 15:14
Mi udało się wyorać fioletowym szamponem joanny 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 listopada 2017 16:40
A mi wczoraj udało się pięknie doprać żółty ogon zwykłym szarym mydłem, żaden szampon Joanna czy koński nie zrobił takiej roboty jak Biały Jeleń 😀 Także możesz spróbować  😉
Kupiłam Joannę, białego jelenia chyba mamy gdzieś w stajni będę próbować :P
Dzięki 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
27 listopada 2017 16:46
ja ostatnio dopralam pantene pro v.  😡
Nie znalazłam  wątku o szamponach. Znacie końskie szampony mocno nawilżające? Czy z braku laku mogę użyć dziecięcego do przemywania nóg?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 grudnia 2017 19:19
malem na mojego siwego, który codziennie stara się przefarbować na kasztana, działa bardzo dobrze.
Możesz użyć zwykłego szamponu najlepiej dla dzieci. Ja kiedyś w takich myłam konie i również używają tego ludzie w stajni do mycia nóg jesienią. Tylko po szamponie wypada posmarować kopyta, żeby się nie przesuszyły
Witam Was! Od dawna zastanawiam się nad kupnem szczotek firmy HASS. Przeczytałam cały wątek i widzę, że jest dużo pozytywnych opinii na temat tych szczotek. Niestety nie spotkałam opinii na temat szczotki do grzywy i ogona HAAS. Czy ktoś używa i może podzielić się swoją opinią na ich tamat?
Ogon fajnie napusza, ale z grzywą robi to samo, więc już mniej fajnie. Włosa faktycznie nie wyrywa, bo i nie ma jak. W sumie spoko, tylko nie pamiętam ile ona kosztuje, więc nie wiem czy warta ceny :P Z dobrą odżywką masz taki sam efekt.
Jej koszt to prawie 43 zł ( Ta która ma 5 cm ). Właśnie najbardziej zależy mi na tym, żeby nie wrywała ogona, bo u nas i bez wrywania ogon jest dosyć marny..
Ja od zawsze używam do ogona Osterów i nie zauważyłam żeby wyrywały włosy. Oczywiście ogon nie może mieć kołtunów czy dredów, wtedy to chyba każda szczotka wyrwie włosy
Podstawową zasadą aby nie wyrywać włosów jest stosowanie odżywki. Śliski, naodżywkowany ogon będzie się też mniej niszczył o krzaki czy ogrodzenie...
Czy ktoś widział zestaw szczotek HAAS gdzieś jeszcze poza eqclusive? Porównując pojedyncze szczotki (bo pełna ofertę z tego co przeglądałam maja tylko oni) niektóre szczotki są znacznie tańsze... jednak zestawów nigdzie indziej nie znalazłam...

Przy okazji szukam opini na temat zestawów (kusi mnie ten dla kasztanowych/jasnogniadych),warto inwestować w cały zestaw czy może zainwestować w mniejsza ilość szczotek dla różnie dobrego efektu?  :kwiatek:
Wygrałam niedawno dwie szczotki haas, zestaw diamentowy się to zwie :P Jedna twarda syntetyczne włosie, druga naturalna, no i powiem wam, że jestem zaskoczona bardzo. Koń jest zarośnięty, miłośnik tarzania w błocie, a daję radę go doprowadzić do ładu tylko tymi dwoma szczotami. Wiadomo, że nie lśni obecnie, bo nie ma szans na to w tych warunkach, w dodatku jest kary, ale jest czysty całkiem przyzwoicie. Mogę polecić z czystym sumieniem.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 grudnia 2018 22:29
Jaki suchy szampon polecacie dla siwych koni?
Czy ktoś może polecić jakąś szczotkę do grzywy i ogona która nie jest tym plastikiem z yorka itp?
Mamy bardzo, bardzo gęsty ogon i niestety ta szczotka sobie nie radzi.  😡
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 grudnia 2018 07:31
Oster. Miałam podróbkę z Yorka i to nie to samo. Oster rządzi  😎
Euphorycznie, ja polecam angel brush, ale do ogona wypsikanego jakimś rozczesywaczem. Ta włosów nie wyrywa w ogóle.
Zresztą nie polecam czesać bez wspomagaczy  😉

O takiej jeszcze nie widziałam! Ciekawa. Dostępna w Polsce?
Zawsze, ale to zawsze psikam ogon bo inaczej się nie da.  😁
Edit: kolory tej szczotki to tylko sprawa wizualna? Nie są to inne modele?
Są dostępne w Polsce. W TKMaxie za 20zł nawet jakaś podróba 😉
Na allegro pełno!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 stycznia 2019 16:03
Poszukuję szczotki do zimowej sierści, czegoś pomiędzy Haas Schimel a Haas Military
Szczotka do wykończenia, jak już Schimmelem i plastikiem brud wyczyszczę. Military jest za gęsta i zbyt miękka (tylko po wierzchu głaszcze zimówkę), szukam czegoś co jednak w gęstą i długą zimową sierść trochę wejdzie i ładnie zbierze resztki kurzu i wygładzi futro. Jakieś sugestie? :kwiatek:
u mnie, do zimowych kudłów, sprawdza się ta  hass do ogona
Jaki suchy szampon polecacie dla siwych koni?


Tylko Overhorse
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się