Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

poprzednia następna
Strony: 1 ... 263 264 [265] 266 267 268 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)  (Przeczytany 766799 razy)
martva

Już nigdy nic nie będzie takie samo

Moje ogłoszenia
« #7920 : Maj 15, 2019, 09:32:35 »
Odpowiedz cytując
Dzięki Ewuś za pomoc!  kwiatek
#link
Cricetidae

« #7921 : Maj 15, 2019, 18:35:51 »
Odpowiedz cytując
Może umiecie mi odpowiedzieć na pytanie, czy da się w trakcie trwania leasingu podnieść kwotę raty miesięcznej i szybciej spłacić leasing?
#link
Lena

« #7922 : Maj 16, 2019, 16:55:04 »
Odpowiedz cytując
Nie spotkałam się jeszcze z umową, która by przewidywała taką możliwość. Jedynie skierowanie zapytania do leasingodawcy przychodzi mi do głowy.
#link
Cricetidae

« #7923 : Maj 16, 2019, 19:36:29 »
Odpowiedz cytując
Umowy tego nie przewidują, ale część osób spłaca samochód wcześniej, jednak spotkałam się tylko z całościową spłatą i nie opłaca się to, a tez nie o to mi chodzi, żeby już dziś spłacić całość.
Oczywiście, że zapytam leasingodawcę, ale może ktoś coś słyszał wink
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2019, 19:41:25 wysłane przez Cricetidae » #link
Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #7924 : Maj 20, 2019, 12:16:11 »
Odpowiedz cytując
Poszukuję Cudu tj. ekonomicznego w eksploatacji auta, które miałoby stosunkowo niskie spalanie (trasy, długie dojazdy do pracy, może być diesel) w niewielkich pieniądzach (do 10 000 - 12 000)... którym mogłabym czasem pociągnąć lekką jedynkę.... Możliwe do zrealizowania? Zostaje mi tylko Passat 1.9 tdi.......? Ford Mondeo.....?
Kurde, w tym przedziale cenowym wszystkie auta jakieś brzydkie... wysmiewa
No w ostateczności odpuszczę fakt ciągnięcia, ale auto ma być duże.... i niezawodne....
#link
W tym szaleństwie jest metoda
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #7925 : Maj 20, 2019, 14:35:58 »
Odpowiedz cytując
Focus mk2 uśmiech nie jest aż tak duży jak Mondeo, ale zdecydowanie bardziej ekonomiczny, kombi ma naprawdę duży bagażnik. Wersję przed liftem na pewno znajdziesz w tym budżecie w dobrym stanie.
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

tatsu

« #7926 : Maj 20, 2019, 14:59:10 »
Odpowiedz cytując
Do tej pory jeździłam moją ukochaną Kalarepą, czyli zielonkawą Skodą 120L z 1989 roku. Niestety, nie mam już za co jej naprawiać smutny
Luby mój sprawił mi inną, młodszą skodę, Felicję 1.3. Fajnie się nią pomyka, a że jest w gazie, to jeszcze taniej podróże wychodzą. No i ma hak. I tu się pojawia pytanie, czy uciągnie ona jednokonną bukmankę? Ładowność przyczepy wbita w dowód, to 900 kg.
Obawiam się, że to za mało... ale nie wiem, ile waży taka przyczepka jednokonna i ile waży średnio Cob Irlandzki ehh
#link
Konie kochają marchewki. Czy to czyni je wielkimi królikami ?
Lena

« #7927 : Maj 20, 2019, 16:23:39 »
Odpowiedz cytując
Poszukuję Cudu tj. ekonomicznego w eksploatacji auta, które miałoby stosunkowo niskie spalanie (trasy, długie dojazdy do pracy, może być diesel) w niewielkich pieniądzach (do 10 000 - 12 000)... którym mogłabym czasem pociągnąć lekką jedynkę.... Możliwe do zrealizowania? Zostaje mi tylko Passat 1.9 tdi.......? Ford Mondeo.....?
Kurde, w tym przedziale cenowym wszystkie auta jakieś brzydkie... wysmiewa
No w ostateczności odpuszczę fakt ciągnięcia, ale auto ma być duże.... i niezawodne....

Mondeo nie cieszą się zbyt dobrą opinią jeśli chodzi o awaryjność, Foczka już powinna być tańszą w obsłudze opcją. 1,9 TDI to niegłupi pomysł, ale zamiast Passata zaproponuję rozejrzenie się za jakimś dobrze utrzymanym egzemplarzem Octavii. To jest sensowna oferta w stosunku do ceny. Mieliśmy w rodzinie dwie 1,9 TDi pierwszej generacji i służyły wiernie (17 i 15 lat), bezawaryjnie i paliły naprawdę malutko.
#link
halo

« #7928 : Maj 21, 2019, 01:50:09 »
Odpowiedz cytując
Też byłabym za skodą. Albo... starsze BMW?
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
fin

« #7929 : Maj 21, 2019, 08:33:43 »
Odpowiedz cytując
Też polecam Octavię, choć jestem mało obiektywną bo ten samochód to była moja motoryzacyjna miłość. Miałam TDI 1.9 z 2006 roku i dawała radę z dwukonną przyczepą (z jednym koniem w środku) albo z dużą przyczepą campingową. Na trasie paliła 4.5 - 5/100, w mieście trochę więcej, ale nadal mniej niż moje obecne Renault Clio, a przecież o ile była większa. Moim zdaniem jest to samochód idealny, bagażnik ma niesamowicie pakowany (a nie miałam combi). Służyła nam dzielnie aż do ubiegłego roku, sprzedaliśmy z przebiegiem około 400 tys.
#link

Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #7930 : Maj 21, 2019, 08:46:34 »
Odpowiedz cytując
halo, jak bardzo starsze....?

Ogólnie jestem wielką fanką ładnych, sportowych samochodów. I markowych.... Wiecie, skóra w środku, ładna linia i duży motor. Wygoda na trasie. Tylko jakoś tak niefortunnie się składa, że takie samochody są drogie w ogóle, drogie w utrzymaniu albo dużo palą albo jest ich niewiele na rynku, więc można wybierać między mniejszym lub większym złomem, który i tak będzie do naprawy i tak.... albo wszystko na raz. wink Trudne sprawy.

fin, Lena Dzięki za wypowiedzi! Przyjrzę się bliżej tej Octavii uśmiech

tatsu Poczytaj temat o transporcie koni. W papierach ma się zgadzać, ale - jednokonna bukmana potrafi ważyć 600-700 kg. Taka porządna. Mniej porządne, wąskie i bardzo lekkie to jakieś 400-500 kg. Irish cob nie waży 200 kg, trzeba liczyć z 400... no nawet jakbyś się zmieściła, to obawiałabym się czy nie staniesz pod górkę... Woziłam konia w jedynce Mazdą 6 2.0 w benzynie i czasami pod górkę bywało tak se.... Wszystko ok, wszystko fajnie, koń zawsze dowieziony, ale ewidentnie byłoby lepiej, gdyby auto miało więcej mocy.
#link
tatsu

« #7931 : Maj 21, 2019, 09:33:21 »
Odpowiedz cytując
Sankaritarina bardzo dziękuję za oświecenie uśmiech
Pewnie do czasu, jak sobie już sprawię Coba, to moja Felka już pewnie będzie się nadawała na żyletki wink Ale wiadomo - lepiej zapytać niż błądzić uśmiech
#link
Konie kochają marchewki. Czy to czyni je wielkimi królikami ?
smarcik

« #7932 : Maj 21, 2019, 10:45:54 »
Odpowiedz cytując
fin a Ty nie masz tam przypadkiem jakichś wtyków skodowych?  hihi bardzo mnie kusi jedna  hihi
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #7933 : Maj 21, 2019, 13:11:15 »
Odpowiedz cytując
smarcik, Ah, widzisz, Focus. :kwiatek! Raczej chciałam uniknąć, ale widzę, że też trzeba będzie rozpatrzeć....

Choć po wizycie na stacji diagnostycznej odechciało mi się sprzedawać obecne auto zemdlal Bo jest w dobrym stanie... tylko drogawe w eksploatacji i średnio funkcjonalne przy koniach smutek Może wsadzę do garażu i poczekam na lepsze czasy....
#link
smarcik

« #7934 : Maj 21, 2019, 13:27:10 »
Odpowiedz cytując
Focusy są super, bardzo polecam! Tzn te stare, do wersji mk2. Ja mam już trzeci egzemplarz i jestem naprawdę zadowolona (choć mk2 było lepsze niż moje obecne mk3). Teraz sprzedaję na rzecz skody  hihi ale przyznam, że do tej pory tęsknię za moim pierwszym egzemplarzem, właśnie mk2 przed liftem, autko nie do zdarcia  love

W sumie kupiłabym kolejnego Focusa gdyby była wersja z napędem 4x4  uśmiech
#link

Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #7935 : Maj 21, 2019, 13:45:37 »
Odpowiedz cytując
Miałam mk1, byłam bardzo zadowolona uśmiech choć trochę palił... ale może to dlatego, że najpierw uczyłam się jeździć, to o jakiejkolwiek ekonomii nie mogło być mowy, a później za specjalnie wolno nie jeździłam...
Sprzedałam tego mk1 w sumie tylko dlatego, że był wersją "bieda" (brak klimy... ) - no i chciałam coś mocniejszego, ładniejszego, takiego "fancy"... ale moją Fokę widuję na mieście i nadal jeździ, ma się dobrze, właściciel bardzo dba. duży uśmiech
#link
JARA

Dumny posiadacz Nietzschego

« #7936 : Maj 21, 2019, 15:10:34 »
Odpowiedz cytując
Starsze bmw w ten cenie mają wspawane przystanki i światła od żuka wink

Bejce niestety mają duże grono fanow sebixow i niestety o dobry egzemplarz ciężko, zwłaszcza w e36, e34 czy e46. Dobra sztuka kosztuje niestety nieco więcej pomimo tego, że sa z rocznika 2000-2005. To już samochody klasy premium i części do nich nie stoją w cenie części do Skody, więc ja osobiscie uważam, że jak ktoś oszczędza na kupnie beemki to nie zaoszczędzi na częściach wink
#link
Niebo nie jest limitem!
Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #7937 : Maj 21, 2019, 20:59:46 »
Odpowiedz cytując
BMW to ja bym chciała E63, ale to może w przyszłym życiu.... hihi Ewentualnie E24 albo E31, ale, cholerrra, też ceny trzymają....
#link
JARA

« #7938 : Maj 22, 2019, 05:43:17 »
Odpowiedz cytując
Jå to marzę o e38 kocham kurde, auto z początku lat 90 potrafi kosztować nawet 60 tysięcy. I niech mi ktoś powie, że samochód nie może być inwestycja wink
#link
Niebo nie jest limitem!
Facella

young&menace

« #7939 : Maj 22, 2019, 07:01:33 »
Odpowiedz cytując
Ceny trzymają i będą trzymać. Z czasem będą w ogóle rosnąć  hihi szczególnie te zadbane, bo coraz ich mniej, a popyt wcale nie maleje.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
fin

« #7940 : Maj 22, 2019, 12:48:05 »
Odpowiedz cytując
fin a Ty nie masz tam przypadkiem jakichś wtyków skodowych?  hihi bardzo mnie kusi jedna  hihi
Jeszcze nie, ale od 1 czerwca będę u nich pracować wysmiewa

A z ciekawości - która kusi? Ja jak tylko będę mogła, to chciałabym kupić znowu Octavię, a kiedyś jak będę bogata - Scalę lol
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2019, 12:50:34 wysłane przez fin » #link

ewuś

Moje ogłoszenia
« #7941 : Maj 22, 2019, 15:40:21 »
Odpowiedz cytując
fin, Ale przecież Scala, jest nawet ciut tańsza od Octavii? Chyba, że piszesz o używanej Octavii.
#link
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno...
fin

« #7942 : Maj 22, 2019, 15:44:14 »
Odpowiedz cytując
Na razie tylko używana wchodzi w grę wink
#link

ewuś

Moje ogłoszenia
« #7943 : Maj 22, 2019, 15:57:47 »
Odpowiedz cytując
To wszystko jasne, bo w zasadzie Scali używanej jeszcze na rynku nie ma wink
#link
smarcik

« #7944 : Maj 22, 2019, 16:23:43 »
Odpowiedz cytując
fin Kodiaq 4x4 uśmiech piękne auto!  kocham
#link

Cricetidae

« #7945 : Maj 22, 2019, 19:03:52 »
Odpowiedz cytując
Te Skody teraz są naprawdę ładne. Nasza Octavia była krytykowana bo z dzielonymi światłami, ale jak już sie opatrzyłam to naprawdę mi sie podoba. I jest ogromna, większa od tych SUVow, które sa ładne, ale nie dla mnie mieszkając w centrum.
Kolejną bym brała superb wink
#link
JARA

« #7946 : Maj 22, 2019, 20:40:15 »
Odpowiedz cytując
Sankaritarina, mojego mechanika kolega ściąga beemki że Stanów, kupuje je na aukcjach za jakiś śmieszny hajs. Bmw e60 m5, 2005r, zaledwie 500kucykow wyszło go 25 000zl. Razem z cena aukcji oraz transportem do PL.
Mój mechanik wymienil kierunkowskazy, bo tam mają czerwone i nadkole, bo było porysowane w transporcie. Auto pójdzie z palcem w nosie za 70 tysięcy wink

Może nasze dresowozy też jeszcze jeżdżą po Stanach? hihi
#link
Niebo nie jest limitem!
ewuś

Moje ogłoszenia
« #7947 : Maj 23, 2019, 09:36:29 »
Odpowiedz cytując
Zgadzam się, że teraz Skody są ładniejsze, do tego dobra jakość wykonania, naprawdę przemyślane i funkcjonalne rozwiązania. Ja swoją Fabię III uwielbiałam. Ale jak szukałam prawie 2 lata temu samochodu, to jedna rzecz mnie mocno zaskoczyła - cena nowej Octavii w chwili obecnej jest praktycznie równa cenie Golfa.
#link
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #7948 : Maj 23, 2019, 09:42:37 »
Odpowiedz cytując
a VW nie miał jakichś poważniejszych problemów? Może stąd to zrównanie?
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”
ewuś

Moje ogłoszenia
« #7949 : Maj 23, 2019, 09:51:18 »
Odpowiedz cytując
madmaddie, no była diesiel gate. Ale raczej bym powiedziała, że to Octavia dorównała ceną w górę do Golfa, a nie Golf w dół do Octavii. No i ta afera dotyczyła większości marek z koncernu VW, w skodach te silniki też były montowane.
#link
Strony: 1 ... 263 264 [265] 266 267 268 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 19 zapytaniami.