Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)

poprzednia następna
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)  (Przeczytany 339519 razy)
Piaffallo

WWW Moje ogłoszenia
« #1440 : Maj 04, 2017, 10:45:18 »
Odpowiedz cytując
Nie posiadam zdjęć zootechnicznych, jedynie pod siodłem. Minęły dwa miesiące jak koń jest u nas. Podstawowa zmiana w żywieniu to to, że koń ma stały dostęp do siana (jest niejadkiem ogólnie, co znacznie utrudnia próbę podtuczenia go).
Mam nadzieję, że zmianę widać wink
PS: przepraszam za jakość kalkulatorową na drugim zdjęciu
#link
kare_szczescie

WWW Moje ogłoszenia
« #1441 : Maj 04, 2017, 14:47:45 »
Odpowiedz cytując
Piaffallo, widać! Jak na dwa miesiące różnicy wygląda super!
#link
Piaffallo

WWW Moje ogłoszenia
« #1442 : Maj 04, 2017, 19:39:10 »
Odpowiedz cytując
 kocham no to serducho mi rośnie, że to nie tylko moje odczucia uśmiech A ile się nasłuchałam, że sianem konia nie utucze...
Koń powoli wraca do treningu jak już masy przybyło, więc może za niedługo pojawimy się też w drugim wątku o wpływie treningu a nie tylko żarełka uśmiech

#link
tajnaa

« #1443 : Maj 04, 2017, 21:52:53 »
Odpowiedz cytując
Pierdoły. Dobre siano to podstawa uśmiech
#link
AnetaW

« #1444 : Maj 10, 2017, 11:17:14 »
Odpowiedz cytując
Pierwsza fota kilka dni po operacji grudzień 2016 (potem po diecie pooperacyjnej było jeszcze gorzej i chudo), druga fota maj 2017. W zasadzie to właśnie wpływ siana na wygląd bo oprócz kubka gluta do leków nic treściwego.
#link
Hodowla czechosłowackiego wilczaka LICHO NIE ŚPI...
marszylka

« #1445 : Maj 10, 2017, 14:47:02 »
Odpowiedz cytując
Piaffallo
Koń o wiele lepiej wygląda.
Szczerze, siano w odpowiednich ilościach to najlepsza metoda na przytycie konia.
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #1446 : Maj 10, 2017, 15:35:03 »
Odpowiedz cytując
AnetaW, chyba troszkę Wam się poleciało z tym odpasaniem, co? :P
#link
tajnaa

« #1447 : Maj 10, 2017, 16:06:23 »
Odpowiedz cytując
My też... Ze skrajności w skrajność.
Młody po chorobie 2lata temu

teraz  icon_rolleyes
#link
AnetaW

« #1448 : Maj 11, 2017, 06:21:00 »
Odpowiedz cytując
AnetaW, chyba troszkę Wam się poleciało z tym odpasaniem, co? :P

Oj tak...  poleciało na łęb na szyję... ale najbardziej na objętość brzucha, unieruchomienie w boksie też zrobiło swoje.  Siano dostaje od początku w siatce z z malutkimi oczkami, ze względu na wrzody zalecenie na stały dostęp.  Mam nadzieję, że teraz jak już się więcej rusza i toczy pod siodłem/na lonży w trzech chodach  to przetopi trochę ale jak pastwisko otwarte zostanie od rana do wieczora jakoś słabo to widzę. Ciężki z nim temat bo z jednej strony wrzodowiec z drugiej typek, który je dopóki się nie skończy a jak się skończy to na padoku tłucze inne konie i rozrabia a w boksie jak tygrys w klatce się zachowuje i łykać próbuje. Ze słabszym jakościowo sianem boję się kombinować i tak właśnie ze skrajności w skrajność...

tajnaa na samym sianie/trawie czy z treściwym? 
#link
Hodowla czechosłowackiego wilczaka LICHO NIE ŚPI...
tajnaa

« #1449 : Maj 11, 2017, 08:13:30 »
Odpowiedz cytując
siano i trawa, owsa dostaje bardzo mało, bo w głowie mu się pierdy rodzą.
#link
sumire

« #1450 : Maj 11, 2017, 12:11:30 »
Odpowiedz cytując
AnetaW, a płukanie siana i kaganiec na trawę (taki, żeby dało się przez niego jeść, ale wolniej niż pełną gębą) rozważałaś?
#link
Cytat: quantanamera
No właśnie - magicznie lecznicze futro ma właściwości tyle, co lecznicza naturalna wełna wink To i tak więcej niż magnesy diabeł
zembria

Moje ogłoszenia
« #1451 : Maj 11, 2017, 20:52:42 »
Odpowiedz cytując
Tajnaa Co mu było jeśli można wiedzieć? Wyglądał bidak koszmarnie ehh Teraz mimo bebzona jest miód malina wink
#link
tajnaa

« #1452 : Maj 11, 2017, 21:30:39 »
Odpowiedz cytując
Ochwat na 4 nogi.
#link
flygirl

Ciężkie słowa ciężko mówić.

WWW Moje ogłoszenia
« #1453 : Sierpień 17, 2017, 19:35:14 »
Odpowiedz cytując
Może nie jest to aż tak spektakularna zmiana, jakie są tu czasem wstawiane, no i jeszcze sporo jest do nadrobienia, ale dla mnie różnica jest ogromna, największy kryzys zażegnany. Teraz będzie przynajmniej z czego rzeźbić, skoro masy przybywa. wink
Miesiąc różnicy.

Strasznie ciężko zrobić takie same zdjęcia. Zwłaszcza, jeśli koń jest antystanie zupełnie. lol
#link
Przeciąg trzaska złudzeniami.

FotoFacebook
500px
tulipan

« #1454 : Sierpień 17, 2017, 20:08:40 »
Odpowiedz cytując
Ja niestety nie widzę różnicy. Czym go karmisz?
#link
amnestria

no excuses ;)

« #1455 : Sierpień 17, 2017, 22:15:58 »
Odpowiedz cytując
Ja niestety też nie smutek pamiętam Samuara jako mega pączka, skąd ten kryzys?
#link
Szanse jedna na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
Chess

« #1456 : Sierpień 17, 2017, 22:40:57 »
Odpowiedz cytując
Mi się wydaje, że między pierwszym i drugim zdjęciem jest niewielka różnica ale później, przy trzecim i czwartym się to zaciera. Sierść się bardziej błyszczy ale to przez inną pogodę... smutek
#link
anil22

WWW Moje ogłoszenia
« #1457 : Sierpień 18, 2017, 08:51:53 »
Odpowiedz cytując
flygirl chyba ja tylko widzę różnicę  hihi
#link
Burza

WWW Moje ogłoszenia
« #1458 : Sierpień 18, 2017, 10:06:58 »
Odpowiedz cytując
flygirl, dla mnie też nic się nie dzieje smutek
#link
Wi­nna jes­tem ci wszys­tko, po­nieważ cię kocham.  Piorun, Mo cuishle.
Behemotowa

« #1459 : Sierpień 18, 2017, 12:29:31 »
Odpowiedz cytując
Jak dla mnie zad się poprawił, reszte ciężko zauważyć. Na pewno nie jest to jeszcze forma na rzeźbienie.
#link
anai

« #1460 : Sierpień 18, 2017, 14:19:32 »
Odpowiedz cytując
Zad plus kłąb mniej widać. flygirl, zdaje się, że kiedyś już pisałaś, ale nie pamiętam. Co się u was dzieje, że tak ciężko utrzymać wagę?
#link

flygirl

WWW Moje ogłoszenia
« #1461 : Sierpień 18, 2017, 19:10:30 »
Odpowiedz cytując
Dziękuję za każdą opinię. kwiatek Ja widzę różnicę, ale może też dlatego, że wiem, jak wyglądał jeszcze wcześniej przed tym zdjęciem, które jest jako 'przed'. Wtedy takiego zdjęcia mu nie zrobiłam, może to i dobrze, bo byście mnie tu zjedli chyba. duży uśmiech Ale tak serio zdjęcie do porównania zrobiłam w dzień, w którym zaczął dostawać dodatkowo otręby. W zimę był spory problem z sianem, spadł mi momentalnie, odrobić ciężej teraz. Ale kwestia siana wróciła na dobre tory i wręcz panicznie tego kontroluję teraz. Oprócz tego je 3 razy dziennie po miarce owsa, do śniadania i obiadu otręby, do kolacji wysłodki i olej lniany. Ja wiem, że to nie jest jeszcze wygląd, taki jak powinien być, ale mnie w nim cieszy każda najmniejsza zmiana, bo naprawdę w zimę wyglądał okropnie. Staram się i bardzo bym chciała, ale pamiętajcie też, że nie do końca mam też możliwości, no pewnych rzeczy nie przeskoczę niestety.
#link

FotoFacebook
500px
tulipan

« #1462 : Sierpień 18, 2017, 19:11:46 »
Odpowiedz cytując
A jakie ilości tych rzeczy podajesz? Brzmi to sensownie  wink
#link
flygirl

WWW Moje ogłoszenia
« #1463 : Sierpień 18, 2017, 19:15:00 »
Odpowiedz cytując
A i ostatnio jeszcze raz w tygodniu zamiast wysłodków ma na kolację mesz.

Otrąb daję tak 1/3 miarki 2l do każdego z tych obu posiłków, wysłodki to też coś koło tego, olej to jakieś 30 ml dawałam, ale chcę mu zwiększyć, dawałam mniej na początek, żeby przyzwyczaić. Nie wiem, zwiększać coś, czy na razie zostawić tak jak jest i czekać na dalsze efekty?
#link

FotoFacebook
500px
tulipan

« #1464 : Sierpień 18, 2017, 19:24:35 »
Odpowiedz cytując
A wcześniej jadł sam owies? Ja bym zwiększyła olej do 80 ml i wysłodki też. Jeśli owies jest gnieciony to dostaje około 800g na karmienie, więc to nie jest jakaś ogromna ilość jak na konia, którego trzeba odpaść  wink Ale jeżeli widzisz poprawę po miesiącu to może warto po prostu poczekać (chociaż do tych 2 pełnych) i wtedy ewentualnie modyfikować ilości.
#link
flygirl

WWW Moje ogłoszenia
« #1465 : Sierpień 18, 2017, 19:28:20 »
Odpowiedz cytując
Tak, dostaje gnieciony. To może ten owies też mu zwiększyć? oczy2 Właśnie chyba poczekam jeszcze z miesiąc, póki co olej zwiększę, a potem będę kombinować dalej.
#link

FotoFacebook
500px
Alaska

« #1466 : Sierpień 18, 2017, 19:46:46 »
Odpowiedz cytując
Ja bym dała więcej wysłodków i otrąb, a do tego najlepiej mesz jako 4 posiłek (jak jesteś w stajni), bo raz w tygodniu to można dać na smaczek. wink Ciężko też powiedzieć jak się nie widzi ilości, ale jak koń chodzi do tego regularnie pod siodłem to wydaje się, że mało tego jedzenia.
Być może trop tulipan z większą ilością owsa jest bardzo dobry, sama musisz się zastanowić, zależy jak reaguje na owies/zboże. Moja konkluzja jest taka, że jeśli ma się utuczyć i do tego pracuje, to musi mieć tego jedzenia w pewnym sensie "podwójnie".
No i oczywiście siano,siano,siano, siano, ale to widzę, że pod kontrolą. wink
#link
flygirl

WWW Moje ogłoszenia
« #1467 : Sierpień 18, 2017, 19:50:09 »
Odpowiedz cytując
Fakt, chodzi dość regularnie i często. Zwiększę mu ten owies w takim razie na pewno. Do 2 miarek mogę tak z grubej rury, czy najpierw podokładać po połówce miarki do każdego posiłku?
#link

FotoFacebook
500px
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #1468 : Sierpień 18, 2017, 19:52:58 »
Odpowiedz cytując
Ja bym zwiększyła owies jeśli mu się skowronki w głowie od tego nie robią i obserwowała ile mogę go bezpiecznie wpakować.  wink
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
https://www.facebook.com/SiemaZTurcji/
tulipan

« #1469 : Sierpień 18, 2017, 19:54:56 »
Odpowiedz cytując
Dodawaj po pół miarki do posiłku i obserwuj tak jak vissenna pisze. Plus ze zwiększaniem owsa jest taki, że za niego nie płacisz, więc warto zacząć od najprostszych i najtańszych rozwiązań  uśmiech
#link
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 18 zapytaniami.