Stajnie w Warszawie i okolicach

Dziękuję   :kwiatek:
SPEŁNIA czyli ja bym nie wykreślała 😉
o rany, jakoś źle przeczytałam 🙂 już cofam skreślenie 🙂
Hej,
Przeprowadziłam się do Ząbek i szukam w okolicy stajni dla swojego kopytnego - stajnia dla emeryta, zależy mi na dobrej opiece i pastwiskach,żeby nie było problemów z ubieraniem derki i podawaniem suplementów, nie potrzebuje hali ani żadnych wypasów 🙂

Będę wdzięczna za informacje 🙂
Hej, poszukuje dla dzierzawcy mojego konia stajni w okolicy wesolej, najwazniejsze dla mnie to warunki dla konia czyli czystosc w boksach ( najlepiej codzienne sprzatanie) , karmienie 3 razy dziennie , siano do woli, w zime padoki w lato pastwiska, jak by byl plac hala i las to byloby idealnie ale opieka jest dla mnie priorytetem. Z tego co znalazlam w katalogu i na forum to biore pod uwage fc dabrowoca, stajnia olimpia, stajnia sokole ,jks karolina i stajnie w porebach starych ( o ile jeszcze jest?). Jakby ktos mogl cos powiedziec o tych stajniach badz zna stajnie z dobra opieka w tych okolicach zanim pojade ogladac tu dajcie prosze znac tu lub na priv  😉 z gory dziekuje  🙂


Polecam Klub Jeździecki Bingo w Kołbieli, polecam zajrzeć na ich stronę na FB. Jakbyś miała jakieś pytania to chętnie też odpowiem,

edit. opieka najlepsiejsza 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
23 kwietnia 2018 20:41
Megane  🙂 do wykreslenia na 100%:
- "asiakowo" to poprzednio a obecnie "bałałajka"
-  "kameralna przydomowa" to teraz "up ranch"
- "irwinia" to teraz  "arikon"
-  "cugle" wycofały się z pensjonatu

byłam w ranczo zaręby, dojazd dla wytrwałych, własciciele sprawiają wrażenie bardzo sensownych, stajnia w połowie z desek tak nieomal jak angielska w przewiewnosci, warunki dla koni raczej spartańskie, rok temu było tam grząsko na padoczkach.... ale jakie SIATY z sianem - pierwszy raz w życiu widziałam siatę na miarę konia 1:1   (AQH)   🤣

EDIT - poprawiłam błąd myslowy...  🤦
ash   Sukces jest koloru blond....
23 kwietnia 2018 20:50
RatinaZ, pisze priv
BUCK, powykreślałam z zaznaczeniem zmian 🙂
Dzięki  :kwiatek:
Martita   Martita & Orestes Company
24 kwietnia 2018 10:39
Megane Aricon prowadzi fajna babka, ja bym nie wykreślała z listy. Warto zadzwonić a od maja zwalnia się chyba jeden boks.

Edit: Doczytałam teraz, że Ciebie nie interesuje hala etc.  :kwiatek:
RatinaZ, pisze priv


Ash dzięki za info 🙂 będę myśleć...chociaz nie ukrywam,że jak ktoś ma zdolności teleportacyjne i przeniesie mi z Łodzi KJ Champion to mu duszę zaprzedam 😂
Ale byłby raj na Wisłą  😉
Megane, pod nr 10 masz stajnię Danusi Konończuk. Rozbieżność cen zapewne w zależności czy emeryt czy koń z treningiem 😉
Co do mojej stajni (Hav-Anna) w bazie stajni jest nieaktualna cena. Teraz pensjonat 700-750 zł kosztuje. Stawia się karuzela zadaszona boksowa na 4 konie, będzie sala kominkowa z łazienką. Plany są na jeszcze nowe rzeczy, ale na razie cicho sza 😉 jak już będzie pewne to o tym zawiadomię na stronie stajni i w ogłoszeniu.. 😉
aniagree to poprawiaj ceny 🙂

Szukam tak w granicach 550 - 700, taniej się boję, drożej niekoniecznie, jak konie tylko mają żreć trawę i ew iść na spacerek w teren. Tak więc cuda nie potrzebne, a fachowa opieka, choć konie akurat zdrowe i nie konfliktowe, - nie wymagają żadnych dodatkowych prac przy nich.  :kwiatek:
nr 13 Hacjenda, stajnia forumowej Kawusi, konie są rzetelnie zaopiekowane !
https://www.facebook.com/HacjendaTamGdzieMiNajlepiej/
nr 13 Hacjenda, stajnia forumowej Kawusi, konie są rzetelnie zaopiekowane !
https://www.facebook.com/HacjendaTamGdzieMiNajlepiej/

Dziękuję  :kwiatek:
Ponawiam pytanie - czy jest jakaś godna polecenia stajnia z dobrą opieką i pastwiskami (najlepiej boks angielski) +/- 15 km od Ząbek?
Ponawiam pytanie - czy jest jakaś godna polecenia stajnia z dobrą opieką i pastwiskami (najlepiej boks angielski) +/- 15 km od Ząbek?

Nie ma 🙂 Przynajmniej ja takiej nie znam
Tu masz wykaz stajni +/- 20 km od Ząbek
http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/mapa🙁52.29345790081857,%2021.100178569824266)/odleglosc:20
Tak poprzęglądałam i w Markach znalazłam Groteska Arabians - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą stajnią?
MonioRek Nie spełnia 2 Twoich wymogów: nie ma ani boksów angielskich ani pastwisk.
Ale znając stajnie w tej okolicy będziesz musiała nagiąć co najmniej jeden z punktów.
Tuch - są boksy angielskie, choć teraz raczej wszystkie zajęte.
No właśnie niby są ale jakby ich nie było bo są stale zajęte (4 szt.)
Tuch, no ale sorry, nie "niby" są tylko są 😀 Cała stajnia jest praktycznie zajęta, więc to już inna kwestia. Zresztą kto wie, może się jednak zwolnią. Jak ja wstawiałam konia w ubiegłym roku to właśnie do anglika Duch miał trafić.
amnestria Może trochę na wyrost to napisałam. A jak kwestia pastwisk? Jak nie było tak nie ma nadal? 😉
Wyczuwam jakąś niepotrzebną złośliwość w Twoich wypowiedziach 😉 Nie ma pastwisk, co nie zmienia faktu, że stajnię uważam za jedną z sympatyczniejszych w okolicach Warszawy. A stałam w bardzo różnych miejscach (od paru dziadowskich stajni typu Lider po Garo i Bajardo)

Dla tych co nie wiedzą: pastwisk nie ma, są padoki piaszczyste na 2-3 konie + 2 padoki trawiaste na które można we własnym zakresie puszczać konia (czas limitowany, żeby każdy mógł skorzystać) + łąka (ale konie wypuszczane są w stadzie)
amnestria Złośliwość? Mam do tej stajni 1 km (!!!) bardzo chętnie trzymałabym w niej konia. Ale niestety musiałabym nagiąć kilka warunków, których przy 3 letnim koniu nagiąć nie mogę m.in. chodzi własnie o padok, pastwisko, możliwość dużej ilości swobodnego ruchu.

Jeżeli ktoś pisze o pastwiskach i boksie angielskim jak MonioRek domniemam, że chodzi o dobre warunki dla konia z problemami oddechowymi i możliwość przebywania w warunkach sprzyjających ewentualnym dolegliwościom lub po prostu przestrzeń.

amnestria, tak, to jedna z lepszych stajni w okolicy, ale jak ktoś szuka anglika i pastwisk, to znaczy, że jego koń ma jakieś problemy z układem oddechowym,a w takim przypadku stanie na piaszczystym, pylącym mini padoczku mu zapewne nie służy. Tak więc nie jest to miejsce dla konia ManioRek
Megane, odniosłam się do postu tuch, która napisała że nie ma boksów angielskich, co może wprowadzać w błąd - bo są. I tyle. Nie komentuję postu MonioRek, bo pastwisk, których szuka w Grotesce nie ma, więc to nie jej profil stajni.

Ps. "padoczki" w Grotesce nie pylą 😉 Bym powiedziała, że daleko im do pylących (czasem, w okresie wiosenno-jesiennym, nawet "niestety"😉
amnestria Przyznaję, trochę się zagalopowałam, są boksy angielskie w ilości sztuk 4. Racja.
O ile boks angielski mogę odpuścić to niestety pastwisk nie 🙁 Jak już same wywnioskowałyście konio ma problemy oddechowe, totalnie nie jestem obeznana w Warszawie i okolicach jeśli chodzi o stajnie a katalog stajni niespecjalnie pomaga :/ znalazłam jeszcze stajnię złoty koń,, stajnie Polana i Klub Jeździecki Czubajka czy ktoś tam stał/stoi? Wiem że w Rembertowie jest jakaś stajnia ale nie mogę żadnej strony www znaleść 🙁
Averis   Czarny charakter
24 kwietnia 2018 15:43
Też nie wiem skąd informacje o pylących padoczkach 😉
A inna strona Wawy i np. stajnia Dawida w Zielonkach? Są angliki i duuużo trawy w sezonie. Albo Duchnice, pastwiska za horyzont, nie pamiętam czy są boksy angielskie, ale coś mi się kołacze że są.

Polany to już chyba nie ma (jako pensjonatu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się