Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Reyline, dziękuję, może kiedyś będzie to realne 😀 Daj jakieś nowe fotki!

I pozdrawiamy - Boczek ze swoim nowym fryzyjskim kumplem, teraz chłopaki mają swoje trzykonne stado 😉
U was też taka susza?  😵


W temacie siodeł... ja to się deko zapędziłam chyba xF
Aktualnie mam w domu 5 siodeł, a koń jeden xF przy czym dwa niestety nie do użytku w naszym przypadku - west'a kupiłam jako do zreanimowania lub w celu przerobienia na taboret (na chwilę obecną leży jako ozdoba), a ostatni zakup okazał się średnio udany - kupiłam siodło doma vaquera i wszystko spoko poza tym, że nie mogę się nawet kajtnąć bo tylny łęk za wąski  😵

Poza tym do użytku mam:
Wintec'a wide,
Ujeżdżeniówkę pfiff vision,
I aktualnie moje najulubieńsze siodło - hiszpańskie (z tym, że nie wiem nawet jakiej firmy...)
any, pokaż to hiszpańskie na koniu, ciekawa jestem jak wygląda🙂

Przepraszam, że jeszcze raz sypnę wam Boczkiem, ale mam taką fotę... I jak sobie porównam z tymi z przed roku chociażby, to naprawdę się zastanawiam co w nim wtedy widziałam... 😉
Teraz też nie jest jeszcze idealnie, ale zaczyna wyglądać lepiej. Zmiana stajni mu chyba służy 😀



Jak tam u waszych grubasów?
Lepszych zdjęć aktualnie raczej nie mam 😉

BUCK   buttermilk buckskin
10 lipca 2018 20:16
a ja tylko takie  🤣
any, jakie malutkie na nim 😁
BUCK, zacny zadek 😀
BUCK   buttermilk buckskin
10 lipca 2018 20:21
harja  też mnie urzekł  🤣
Śliczne te wasze zimnioki 🙂 Sama zaczynam się rozglądać za takim wielkogabarytowym koniem 🙂 Może coś wiecie czy ktoś ma ciemnej maści odsadka na sprzedaż ? Okolice Kwidzyna 🙂
A tu moje ok. 500 kilo szczęścia. Jest to trzyletnia sztumska klaczka. 😀

Za duże zdjęcie.
Kucek1331, oooo, mieszkacie chyba niedaleko nas! 🙂 wstaw jeszcze raz fotkę! 🙂
O, te nie powinno być za duże 😀
My sobie stoimy koło Gdyni 🙂
Kucek1331, aaa, sugerowałam się Żukowem 🙂 slodka jest blondyna 🙂
harja, piękny koń 😍
BUCK   buttermilk buckskin
22 lipca 2018 16:53
🤣  😅  😅  a my po DWÓCH latach ciągłych kontuzji i leczenia i rehabilitacji wróciliśmy w tereny !!  😅
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 lipca 2018 09:42
BUCK, rewelacja! Niech się przystojniak trzyma w dobrej kondycji 🙂 Malowane uszy ma urocze
Burza, bardzo dziękuję :kwiatek:
BUCK, świetne wieści, dużo zdrowia dla chłopaka🙂
Jakie to piękne konie !!!
Ja zawsze się takimi większymi  najbardziej zachwycałam .Coś w nich jest wyjątkowego 🙂 
Wasze konie zachwycające jak zawsze 😀
U mnie gruby zażywa błogiego lenistwa mimo,że siodło udało mi się wygrzebać w szafie,dawno zapomniany i zakurzony australijczyk okazał się być całkiem przyzwoicie pasującym siodłem  🏇

Na razie o jakimś konkretniejszym wsiadaniu mogę sobie pomarzyć... Ciągle coś,a to wyjazd,a to trzeba zmienić dach na wiacie,a to ogrodzić 4ha łąki,bo sąsiad drugiego pokosu u siebie nie zrobi i oddać chce na pastwisko,więc szkoda nie skorzystać. Przybijanie gwoździ,kopanie dołków i przeplatanie taśmy, a w głowie marzenia o terenowych wycieczkach  😕

A teraz z innej beczki 😀

Polecacie jakieś witaminy,minerały, jakieś mieszanki? Martwię się,bo w sumie on jada tylko siano, co prawda dostaje jabłka,marchewki,arbuzy,ale wydaje mi się,że to za mało,żeby uzupełnić witaminki czy coś. Czy wydziwiam?

Co jedzą i jak dużo jedzą Wasze zimnioki?
BUCK   buttermilk buckskin
28 lipca 2018 11:00
Co jedzą i jak dużo jedzą Wasze zimnioki?


Reyline  🙂  bardzo się cieszę że Twój po pierwszych szaleństwach opadł z emocji i liczę że Ci udowodni że zimnokrwiste to super konie 🙂  ja osobiście widzę że zostawiam po stajniach zainteresowanie końmi z domieszką ciężką u osób które nie potrzebują konia sportowego a chcą sobie pojeździć rekreacyjnie bez stresu 🙂 wprawdzie mój nie jest idealnym przykładem dużego spokoju konia ciężkiego bo mój jest niezwykle elektryczny, a właściwie mega wrażliwy na bodźce z otoczenia, na które reaguje paniką, aczkolwiek nie jest to panika gorącokrwista. Właśnie ten „element” ma wpływ na sposób w jaki go karmię czyli ZERO owsa, a siano, staram się w ilości 16-18 kg na dobę, czyli 2% masy ciała 🙂 śniadanie i kolacja w wersji „suchej” w wiaderkach stoi celem podania przez stajnię, i wynosi to łącznie ok. maks. 1 kg mieszanki mega niskoenergetycznej, czyli sieczki i granulaty dla tej pory roku maks. 7-8 MJ/kg.  Jesienią/wiosną 8,5MJ/kg.  Zimą w zależności od temperatur to 9 do 10 MJ/kg . W Styczniu, Lutym zdarza się do 11 MJ plus tłuszcze roślinne, raczej w formie stałej (np.makuch lniany) ale bywa że i olej jako taki. Tydzień od tygodnia inny bo wszystko warunkuje termometr.  Obiad podaję sama (bywam nieomal codziennie) ponieważ jest to dla mnie możliwość podania kontrolowanej ilości suplementów i leków jeśli potrzebne. W zimie obiad to wysłodki (ok.10 do 15 dkg suchej masy) w pozostałej części roku to zwilżona sieczka w ilości równie symbolicznej, tyle aby przepchnąć „dodatki” 🙂 i przyznaję się do grzechu łakomstwa, czyli podawania codziennie marchewki, buraków, kalarepki, a zimą banana  😡
Ja mojej ziemniaczynie daję dziennie ok. 2-2,5kg owsa, 2/3 miarki paszy podstawowej Sukces oraz 2/3 miarki paszy Build Up z Hippolyta. Dodatkowo dostaje również aronię ze względu na jej bogate składniki.
Mój, pracujący 6/7 rekreacyjne ujeżdzenie, dostaje dziennie 1,5 miarki owsa, miarke jęczmienia, 1.5 miarki paszy (mebio build up) i łuske słonecznika. Do tego 0.5 kg wysłodek z różnymi dodatkami zależnymi od pory roku.
Królowa Łucja jako niezwykle wybredna baba je po 0,6 kg: saracen show improver mix, epona Beerentraum i marstall sinfonie. Do tego trawokulki i meszyk  😀

Moje stare dobre małżeństwo  😂
PumCass   zachowaj zimną krew!
29 lipca 2018 07:42
Mój je siano i trawę plus warzywa-owoce  🤣
U nas nic specjalnego - mała, niepełna z resztą miarka owsa rano i wieczorem, siano do oporu, trawa, jablka, marchewki itp :-)


kitty, hahah, w pierwszym momencie miałam problem z ogarnięciem, gdzie się Dzidzi nos kończy 😁
harja  PumCass widziałam w weekend wasze grubaski na żywo  😀 wielmożny miał zawadiacką kiteczkę na grzywce.
PumCass   zachowaj zimną krew!
06 sierpnia 2018 08:34
O, a co Cię sprowadziło w nasze progi?  🙂 Dobrze że go w piątek uczesałam, to aż takiego wstydu nie narobił 😁
Rudzielc_23, oooo! Jaka szkoda, że się nie spotkałyśmy! Daj znać, jeśli jeszcze kiedyś będziesz! :-)
To był przypadek zupełny, robiłyśmy sobie turne z koleżanką po stajniach i przez zupełny przypadek wjechałyśmy.
Ktoś szukał ziemniaka?  👀
Pół siostra mojej jest na sprzedaż.
Rudzielc_23, rozumiem :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się