Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
28 września 2019 10:02
Facella, boskie!
Dziewczyny przed wykonaniem sesji podpisujecie umowę z klientem według ogólnego wzoru czy spersonalizowaną czy bez umowy?
Mam pytanie odnośnie końskich portretów. Jako odbiorcy takich zdjęć wolicie, jak koń jest w ogłowiu, zwykłym kantarze czy skórzanym kantarze? Pomijam wersję "bez niczego" świadomie. 😉 Mam misję zrobić portrety, a zdjęcia w przysżłości mają wisieć na hali. No i nie wiem, co by lepiej wyglądało, jak myślicie? Chciałabym to ujednolicić, czyli wszystkie konie w tym samym ogłowiu/kantarze. Podobają mi się zdjęcia koni w ogłowiach, ale z drugiej strony wydają mi się wtedy takie "ciężkie". No nie mogę się zdecydować, pomocy. 😜
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 października 2019 11:16
Skórzany kantar 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 października 2019 11:57
Lubię ładne ogłowia. Ostatnio widziałam zdjęcia z samym nachrapnikiem, szał jak dla mnie  😜 skórzany kantar tez jest ok, o ile nie jest za duży. No i można tez „nago”, na samej lince na szyi, którą potem się wymaże.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 października 2019 14:58
Dla mnie ważniejsze nie w czym tylko jak. Niezależnie czy to kantar (taśmowy, skórzany, quarterowy showhalter, ringówka) czy ogłowie - MUSZĄ być wyczyszczone, bez uszkodzeń i dobrze dopasowane. Nie ma nic gorszego niż kantar wiszący na chrapach czy poplątane wodze albo otarte nachrapniki.
No i zastanowiłabym się jakim koniom robię, co sobą reprezentują i jaki nastrój mają mieć foty. W AQH przyjęło się, że portrety wykonuje się w showhalterach, ewentualnie w bardzo show ogłowiach. Sprzęt treningowy nie ma racji bytu na takich zdjęciach.
Araby to chyba prezenterki/kolce? Jak iść w zaprezentowanie 'sportowości' koni to poszłabym w ogłowia (ujeżdżeniowe furki w munsztukowych ogłowiach :kocham🙂

Także podsumowując - seria portretów 'fine art' ładnych koników? Elegancki kantar (osobiście poszłabym w skórę albo coś subtelnego, na pewno bez futerek, podszyć i wzorków)
Galeria sportowych koni jakiejś stajni/drużyny? Ogłowia na glanc 😀
Specyficzna rasa? Charakterystyczny dla niej 'przyrząd'
Facella bez niczego na głowie nie przejdzie, chociaż tak bym najbardziej chciała.

smartini no to, że wszystko będzie czyste to raczej oczywiste. :P Konie skokowe, więc raczej nie ma nic takiego charakterystycznego.

Na tej ścianie mają być:

Te dwa banery będą ściągnięte.

Na przemian wyobrażam sobie zdjęcia w ogłowiu i w kantarze i naprawdę nie wiem. Chociaż podejrzewam, że nie miałabym aż takiego dylematu, gdyby mi się te nieszczęsne złote clinchery podobały. A mam wrażenie, że wszystkim się podobają, tylko nie mi. Z drugiej strony takie zdjęcia na hali koni w kantarze nie wydają się za mało profesjonalne? 🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 października 2019 17:57
flygirl, A czemu bez niczego nie przejdzie?
Jak mają wisieć na hali to bym poszła w ogłowia tylko jak maja wisiec razem to mój mózg krzyczy 'spojnosc' :P czyli no naniej wszystkie czarne albo wszystkie brązowe, skrajnie - jedno oglowie (model) na kazdym koniu :P

clinchery?
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2019 18:12
Jak ma to wyglądać elegancko to tylko i wyłącznie dobrze dopasowane, CZYSTE tranzelki - i właśnie - spójnie! Może niekoniecznie że jedno i to samo ogłowie, moim zdaniem styknie jak wszystkie będą mieć po prostu czarne np. tranzelki ze zwykłym wędzidłem.

Clinchery to kostkowane naczółki - są najbardziej klasyczne, najpiękniejsze i najbardziej takie... stylowe. 😉
Jestem na tak! 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 października 2019 18:25
Moon, ok, wszystko jasne 😉

no, to samo oglowie to skrajność ale ten sam kolor obowiazkowo. I jakies nie rozniace się skrajnie, czyli nie ze jedno rurowe bez nachrapnika a drugie extragrube , ogromnym, połyskującym nachrapnikiem 😀 no ale ja jestem czlowiek-spojnosc, mi się muszą takie pierdoły zgadzać ze sobą
flygirl, popieram to, co napisały dziewczyny. Ogłowia, najlepiej nie jakieś krzyczące blingiem (mimo, że sama bling kocham 😉), czyste, nasmarowane i w jednym kolorze. Ten sam typ nachrapnika (dla mnie mega elegancko wyglądają portrety w  ogłowiach z nachrapnikiem bez skośnika, coś w tym stylu: klik
Dziewczyny, ogłowia to wszystkie tu są na jedno kopyto. Muszą być, bo konie się zmieniają, a ogłowia są dopasowywane ciągle od nowa, więc wszystko jest względnie takie samo, różniące się tylko rozmiarem. No ale są brązowe, czarnym dysponuję tylko swoim i będzie za małe na te ogromne łby, jakich mam większość. 🤣 Jedyne co myślałam, to żeby sklecić sobie jedno ogłowie, z najlepiej utrzymanym tym okropnym :P clincherem i jakimś jednym zwykłym wędzidłem, żeby ujednolicić. Bo ja też jestem człowiek-spójność i wszystko ma ze sobą grać i być w jednym typie.

smartini wolę nie ryzykować trzymania tych koni tylko na lince na szyi lub halterku. To nie są misiepysie, stojące tam gdzie je postawisz. 🤣

anai nie mam takiego anatomicznego, ale poruszyłaś następną ciekawą kwestię: ze skośnikiem czy bez? 👀 No a co do blingu, to mam ten nieszczęsny clincher, moja szefowa ma multum różnorakiego sprzętu, ale zwyczajnego naczółka niet.😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 października 2019 20:10
To może na samym nachrapniku, jak tu? Tylko bez skośnika raczej.
flygirl, chodziło mi raczej o sam nachrapnik bez skosnika, na szybko tylko to zdjęcie znalazłam 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 października 2019 20:43
Dla mnie sam nachrapnik wygląda turbo dziwnie o.O kiedy koń miewa sam nachrapnik? Nigdy?

Same brązowe też mogą być (ja to w ogóle wolę brązowy sprzęt), byle nie były raz w tak raz w takim. A co do zdjęć 'bez niczego' - od czego są prezenterki i stempelek :P
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 października 2019 21:25
Mnie się właśnie ta dziwność podoba, nie byłam przekonana jak pierwszy raz to zobaczyłam, ale jest takie nietypowe, fajne.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 października 2019 21:27
Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie to ten poziom 'no thank you' co krótkie kiecki na ramiączkach na zimowych sesjach :P 😁
Nie, do mnie też sam nachrapnik nie przemawia. 😉

smartini mogłabym oczywiście powymazywać, ale są dwa powody, dla których nie chcę:
1. na swoim laptopie mam PS CS3 😜 i nie umiem w nim tak porządnie wymazywać, żeby się to nie rzuciło w oczy na zdjęciu wywołanym w sporym formacie
2. mam najnowszego PS na laptopie mamy, na którym mogłabym to zrobić, ale w domu będę dopiero po świętach, a zdjęcia chce im oddać przed końcem roku.
Także no niestety, nie mam naprawdę odwagi wymazywać tego na moim średniowiecznym Photoshopie. 🙁

W każdym razie zdecyduję się na ogłowie, jak już zrobię pierwsze zdjęcie, to wpadnę tutaj ponownie i zapytam, czy widzi wam się kontynuowanie tej koncepcji, czy zmienić. Ewentualnie zrobię w paru wersjach na początek, bo z jednym koniem i tak muszę się pospieszyć. Zrządzeniem losu mimo sprzedaży wrócił jeszcze do nas na tydzień, więc muszę to wykorzystać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 października 2019 21:45
flygirl, to bardzo proszę go odpicować na tip top i się potem tu chwalić 😉
Dobra, coś popróbowałam dziś, bo od jutra koń może w z dnia na dzień wyjechać, więc mimo późnej pory i braku światła no musiałam. Mam nadzieję, że te ciężkie warunki nie rzucą się w oczy na wywołanym zdjęciu. 🤣

Póki co obrobiłam jedno z potencjalnych czterech, ale to mi się wydaje najlepsze. Tylko nie wiem, czy koń obiektywnie patrząc nie wyszedł za gruby?


Mam za mało internetu i nie chce mi dodać zdjęcia do galerii, ale na dysk google już tak, także wrzucam link:
https://drive.google.com/open?id=1W5zNFgZnE-FUZKMVMggBx9LViC3GtJmb
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 października 2019 20:33
Wprawdzie oglądam na telefonie, ale bardzo mi się podoba. Jedynie wydaje się lekko nieostre i coś złego porobiło się z prawym uchem konia.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2019 14:22
flygirl, Podmalowywałaś przy uszach i czole? Bo faktycznie coś się tam dziwnego zadziało.
Bardzo przyjemny portrecik, widać, że 'jesienne', rozproszone światło ale ma to swój 'przytulny' urok. Co ja bym zrobiła, to wyretuszowała trochę tych białych plamek z głowy. Nie wiem czy to taki urok konia czy co, ale wygląda jakby był przybrudzony/poraniony. Ja jednak robię drobny 'retusz' koniom, by na takich portretach wyglądały nienagannie.
I gumowe wędzidło trochę mnie razi ale jam nie klasyk, nie przywykłam do takich i przez to rzuca mi się to w oczy pewnie
Dobra, coś popróbowałam dziś, bo od jutra koń może w z dnia na dzień wyjechać, więc mimo późnej pory i braku światła no musiałam. Mam nadzieję, że te ciężkie warunki nie rzucą się w oczy na wywołanym zdjęciu. 🤣

Póki co obrobiłam jedno z potencjalnych czterech, ale to mi się wydaje najlepsze. Tylko nie wiem, czy koń obiektywnie patrząc nie wyszedł za gruby?


Mam za mało internetu i nie chce mi dodać zdjęcia do galerii, ale na dysk google już tak, także wrzucam link:
https://drive.google.com/open?id=1W5zNFgZnE-FUZKMVMggBx9LViC3GtJmb

To zdjęcie jest przepiękne  💘
Facella jest ostre na tyle, na ile może być przy ciemnym świetle i rozkalibrowanym obiektywie f4, więc niestety nawet nie mogę wymagać tutaj żylety. 🤣 Fakt, przy uchu ręka mi się omskneła, poprawię. 😀

smartini przy czole? 👀 Przy uchu fakt, ręka mi zjechała, teraz to widzę, ale przy czole nic nie robiłam, chyba. 😁 Białe plamy to takie ma naturalnie, ale może faktycznie, lepiej jakby go ujednolicić.

Latissimus dziękuję ci bardzo. :kwiatek:

Mam jeszcze dwa ujęcia, jak obrobię to wrzucę tutaj, surowo wydają mi się gorsze, ale często mam tak, że obrabiając stwierdzam, że się myliłam. 😀
Co tu taka cisza? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 listopada 2019 16:02
U mnie brak wszystkiego na zdjęcia... modeli, pogody, czasu, weny i chęci.
Bywa 🙁 u mnie też modeli brak. Jedynie psy i koty 😉 tradycyjnie

Mi też minęła jakoś bezowocnie ta Polska złota jesień. Jednego dnia poszłam do lasu i zrobiłam szalone 6 zdjęć 😉
W ogóle polowałam na jakąś zwierzynę, ale nawet zająca nie widziałam 😉

Edit: kiedyś podeszłam blisko klempę 😉 chyba była stara i głucha 😉
Zdjęcie pozbawione artyzmu, ale nie miałam jak modelki ustawić 😉 bo akcja i tak trwała 3 sekundy i już jej nie było 😉


No i ostatni jesienny spacerek w poszukiwaniu zwierzyny 😉

smartini   fb & insta: dokłaczone
30 listopada 2019 17:02
U mnie ostatnio głównie psio-jedzeniowe głupotki. Ale wjechało nowe szkło - Sigma ART 24mm więc liczę, że coś się tuszy 😉 ale na jakieś większe fotoprojekty ani czasu ani chęci trochę brak







Super trzecie 😉 no i dania aż pachną 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się