Rangi na forum - głosowanie do 2 stycznia 2009 g. 12:00

hahaha, no ubaw po pachy 😁 😁 😁

🥂

a powaznie mowiac:
wybierzmy nowych modow i po sprawie. jak widac z kazdej strony zmierza to wlasnie ku temu. moim zdaniem uklad 2 modow na cale forum jest akuratny.
chyba ze teraz nie bedzie kandydatow 😜
akurat kwestii moderacji nie uwazam za drobnostke czy kosmetyke forum.

wątek zamknięty
a co zen piszesz się na kandydaturę? ;>
wątek zamknięty
nie.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 grudnia 2008 23:09
aurelia, moderator jest dla uzytkownikow i niech łaski nie robi, ze go proszą zeby coś robił - na to sie decydowal kiedy bral na siebie te funkcje.
Nie pasuje, przerasta, wkurza - mozna zrezygnowac z wdziekiem. a nie miec pretensje do uzytkownikow, ze cos chca. bo to jest zenujace, kiedy mod sypie takimi tekstami.


wątek zamknięty
i jeszcze chciałabym, abyście wreszcie przestali marudzić i wybrzydzać, bo to się staje tak nieznośne, że aż się niedobrze robi. Dać Wam tylko możliwość zmian i zachowujecie się jak rozpieszczone dzieciaki wychowane bezstresowo. Nie znacie granicy. Dać palec, bierzecie całą rękę.

Wybacz, Aurelka ale moim zdaniem kolejny raz sie nie popisałaś i kolejny raz udowodniłaś, że nie potrafisz się zdystasować. Quanta sama założyła ten wątek do dyskusji, a ty na fali decyzji Sznurki,postanowiłaś wylać jakieś żale nieutulone... 👀

Dobranoc Państwu i proszę sobie przemyśleć moje słowa. Poinformujcie o wnioskach. Najwyżej Quanta dobierze sobie inny zestaw modów. Albo wybierzecie sobie go ankietą i wygra większość. Albo mniejszość, bo takie też były pomysły. Albo może ciągnijcie zapałki, losy, albo powróżcie z wosku.


Raczej Tobie proponowałabym przemyśleć poniższe posty, bo inaczej nie będzie innego wyjścia, jak wprowadzić  w życie twoje dalsze, a przeze mnie wyboldowane słowa...

No i możecie sobie pogratulować nawzajem, bo moderatorek jest już o jedną mniej. Dziękuję bardzo, jesteście super.

Ostatnio ty również, więc gratuluje i pozdrawiam  🙇
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 grudnia 2008 08:33
ja tylko chcialam dodać jedną rzecz, ktora mi umknęla kiedy wczoraj pisałam posta.

Jeśli moderatorzy czuja sie zawaleni praca, to zawsze moga grzecznie poniformowac uzytkownikow, ze... sa zawaleni robotą. I poprosic uzytkownikow o cierpliwosc albo o dodatkowe osoby do pomocy. Natomiast budzi moje oburzenie to, ze moderator kiedy poczuł się przytłoczony pracą, ktora sam na swoje barki przyjął, pyskuje i ubliża użytkownikom tylko dlatego, ze się zmęczył robotą. To nie uchodzi.

A jeśli ktoś nie rozumie dlaczego TO nie uchodzi to podam przykład. Moderator jest jak call center - ma wysłuchać i reagować na prośby klienta - klient jest tylko człowiekiem, czasem trzeba mu tylko cos wytłumaczyć, czasem wysłuchać żalów, ze coś nie działa, czasem trzeba mu zwrócić uwagę (ale to dopiero jak zalega z płatnościami 😉) albo wyjaśnić, ze coś nie jest możliwe lub obiecać ze sprawa zostanie przekazana do odpowiedniego działu. Ale jest jedna podstawowa zasada - wszystko i zawsze: milo, kulturalnie i GRZECZNIE. Niedopuszczalne są odzywki takie jak aurelii - bo pracownik call center jest DLA KLIENTA, a nie klient dla call center i ma znosić ich fochy i żale, ze ciągle dzwonią i coś chcą i ze call center ma już dość upierdliwości klientów.



Anyway, mając co najmniej dwa wyjścia eleganckie i grzeczne do wyboru (poprosić użytkowników o cierpliwość albo zrezygnować z funkcji, z która sobie nie radzi), aurelia wybrała trzecia drogę - obsztorcowała użytkowników, ze coś chcą, ze wymyślają, ze im sie w dup* poprzewracało. Gratuluje, zaiste masz niewyparzona buzie i nie kontrolujesz swoich emocji. Nawet kiedy zostałaś już co najmniej raz upomniana, ze takie zachowanie jest naganne. Niczego sie nie uczysz, dalej swoje i po swojemu. Smutne.


P.S. nie łatwiej byłoby na to pytanie o gwiazdki-srazdki (piękne słownictwo, przy okazji...) odpowiedzieć (nota bene - zgodnie z prawdą), że to nie leży w możliwościach modów tylko administratora? 😉 zamiast strzelać focha?
przepraszam, już łapie - strzelić focha jest łatwiej niż stanąć na wysokości zadania. Ot, i to właśnie cala aurelia.
wątek zamknięty
aurelia mimo, że byłam ZA tym, żebyś pozostała moderatorem i wierzyłam, że pokażesz wszystkim, że możesz, teraz muszę zgodzić się z caroline...

Chamstwem niczego nie załatwisz i również radzę poczytać wątek, bo tak jak już pisałam w poprzednich postach... quanta Nas zapytała  o zdanie, dlatego odpowiadamy. Nic tutaj niezgodnego z regulaminem nie jest. Jest pytanie to jest i odpowiedź. Również ten dział jest po to żeby pytać....

Jeśli czegoś jest za dużo, można grzecznie powiedzieć "stop". Zatrzymać dyskusje. Co za problem? Tylko sztuka (dla Ciebie) w tym, żeby powiedzieć to GRZECZNIE.
Co Ty chcesz chamstwem załatwić? Czy cokolwiek w życiu codziennym załatwisz chamstwem? Nie sądzę. Tak samo tutaj.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 grudnia 2008 09:45
🚫 bardzo proszę o rozmawianie na temat, czyli o RANGACH NA FORUM.

Jeśli jeszcze raz w tym wątku pojawi się cokolwiek nt. moderacji, zostanie usunięte, a autor otrzyma ostrzeżenie.  /o
wątek zamknięty
Słuchajcie,
właśnie coś grzebię przy stronie i doznałam objawiania, jeśli chodzi o rangi 😉
Żeby było po jeździecku i zrozumiałe dla każdego, to 5 rang podzieliłam... na jeździeckie klasy.

I tak:
- L klasa - defaultowo nowi użytkownicy przychodzą jako L-kowicze
- P klasa - granica 50 postów
- N klasa - granica 200 postów (kilkanaście osób ma tyle wygadane)
- C klasa - granica 500 postów
- CC klasa - 1000 postów (no tu już trzeba być prawdziwym profi).

Co Wy na to?
W nazwach rang mogę zmienić kolejność wyrazów (zamiast P klasa --> klasa P, ale jak patrzymy na literkę po lewej to szybciej się czyta pierwszą wersję).

Kombinowałam też z odznakami (tudzież podejście karierowe), ale brązowa-srebrna-złota-mała runda-duża runda, to chyba nie jest takie czytelne?
BTW, uprzedzając pytania, tak, wiem, że mała i duża runda to nie odznaki 😉
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 grudnia 2008 06:55
Mi się podoba 🙂
wątek zamknięty
a mi się nie podoba
nie chce mieć żadnej klasy
wątek zamknięty
A moim zdaniem jak już mają być rangi to jestem jak najbardziej za tymi jeździeckimi 🙂
wątek zamknięty
Ja tylko powiem, że mi pasuje. Bez tej rangi bym nie płakał, ale jeśli jest i to klasy jeżdzieckie, to jest fajnie 😉
wątek zamknięty
czy na indywidualne zyczenie mozna nie miec rangi?
wątek zamknięty
ja też byłabym za całkowitym zlikwidowaniem
wątek zamknięty
pokojowo nastawiony, żeby nie było  😀 :

ale jesli nie podobaja się wam te rangi, to nie zwracajcie na nie uwagi  😉 tak poprostu
wątek zamknięty
Dla mnie pomysł jak najbardziej trafiony, ale fajnie by była opcja wyłączenia rangi
wątek zamknięty
Quanta, super pomysl. Taki bardzo czytelny.


A jak komus strasznie przeszkadza to niech nie patrzy na te rangi i tyle.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 grudnia 2008 15:44
Mnie rango nie leżą kompletnie. Tak jak pisałam wyżej, uważam, że prowokują do nabijania postów.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 grudnia 2008 16:38
Mi w ogóle licznik postów nie leży. Na starej był widoczny tylko, gdy wchodziło się w profil danej osoby  dla mnie takie rozwiązanie było ok. Ale nie narzekam...
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
14 grudnia 2008 16:56
quantanamera a nowi użytkownicy może jako open LL ?
wątek zamknięty
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
14 grudnia 2008 19:20
powiem Wam tak - szczerze to ta kosmetyka mi zwisa i powiewa, ale skoro już mam się skupić nad tematem...

lowciam te gwiazdeczki  💘 😍 hahaha

a na poważnie,
dobrze wiedzieć kto się wypowiada na forum jak się coś czyta
żółtodziób czy geriavit <generalizując>

fajne też by było miasto,
nawet jeżeli ludzie czasem nie wpiszą prawdziwego

tyle że powoli robi się naćkane...

a jak ktoś ma ale do prywatności no to więcej opcji co chcesz pokazywać przy awku na postach, co na profilu a czego w ogóle...

i popieram Adę, open LL dla nowicjuszy, dopiero co zarejestrowanych
wątek zamknięty
A co zmienia w Twojej wypowiedzi skierowanej do jakiejś osoby fakty, iż jest "geriavitem", bądź "żółtodziobem"? Bo przyznam się, iż nie bardzo ogarniam fenomen owych gwiazdek/rang i tak dalej.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 grudnia 2008 23:10
No właśnie ja też nie bardzo...
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 grudnia 2008 00:46
A ja nie bardzo kumam zielone kółeczko z Warned ?
Chodzi o to że ta osoba dostała ostrzeżenie czy co ?
wątek zamknięty
Dokładnie tak jak piszesz Ada - osoba z zielonym kółeczkiem z napisem "Warned", została zauważona przez Miejscowy Oddział Dyscyplinujący.
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 grudnia 2008 02:40
Teraz są napiętnowani  😲
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 grudnia 2008 06:35
Te kółeczka w przypadkach niektórych uzytkowaników niedłudo znikną - szczegolnie w przypadku tych, którzy zostali ukarani za za duży avatar.

Ale wracając do tematu - mi rangi wogóle nie pasuję. Doświadczenia z poprzedniego forum dowiodły, że najlepiej na zdrowie wyszedł forumowiczom brak licznika postów i brak rang.

Licznik sprzyjał nabijaniu postów, pisaniu na ilość a nie na jakość  - co powodowało też więcej pracy dla modow.
wątek zamknięty
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
15 grudnia 2008 09:06
Ja też mam leki niepokój w kwestii licznika i nabijania postów, ale pożyjemy-zobaczymy.
wątek zamknięty
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
15 grudnia 2008 09:51
hmmm, to może dałoby się chociaż licznik usunąć? żeby był widoczny jedynie na profilu?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.