SIODŁA

Powiedzcie mi, bo kompletnie nie wiem, co to za model i producent.
Czy spotkał się ktoś z was z siodłem na wzór Daw-Mag Hubert? Nigdzie nie ma oznaczenia siodła (nie ma małej tybinki na przystułach).
Chce je sprzedać a nie wiem co podać w opisie.
Ma ktoś jakieś sugestie?  :kwiatek:
użytkował ktoś z Was sioło  wszechstronne Princeville Edinburgh?
Nadaje się dla mało wykłębionego konia?
Mam pytanie - jakiego siodła szukać dla konia o krótkim grzbiecie i łęku XL ( wg. miarki daw-mag'a) . Interesują mnie siodła o profilu ujeżdżeniowym lub wszechstronnym .
mógłby ktoś pomóc?
jolka, Hmm.... Daw-Maga ujezdżeniowego z łękiem XL? 😉
Wintec Wide też jest szeroki.
i z tym właśnie jest problem. Miałam daw -mag'a huberta 17,5 rozmiar M , zwiększonego do L i .... i poza tym ,że po roku okazało się za ciasne o rozmiar to jeszcze za długie o 1- 1,5 cm .Tyle tylko ,że nie wiem czy dlatego ,ze leciało do tyłu ?
...wyhodowałam sobie z folbluta .... 'barokowego folbluta'... i teraz mam problem .

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 lutego 2015 18:00
jolka a Ken Taur Itaha? to jest model właśnie na krótkie plecy, a rozstaw łęków jest duży.
Poszukaj wśród siodeł KenTaura, jak radzi Constantia, czy Jorge Canaves'a, Albion'a, Barnsby'ego i z górnej półki: np. Amerigo.
dziękuję za podpowiedzi bo jestem jak ślepiec we mgle . Nawet nie wiedziałam, że są takie firmy .
Farifelia   Farys 21.05.2008
03 marca 2015 10:44
Bardzo proszę o radę :kwiatek:
Ma ktoś może siodło Euroriding Topas? Dokładniej tak wyglądające:


Potrzebuję informacji dotyczących tego siodła. Jak się sprawuje, jest wytrzymałe, wygodne? Warto takie siodło zakupić?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące tego siodła :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
16 marca 2015 09:05
Witajcie  :kwiatek:
Bardzo proszę o pomoc w dobraniu siodła (nie dopasowaniu do konia, bo to jest dla mnie oczywiste 🙂 )
Przymierzam się do zakupu siodła,a kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, szukam czegoś w cenie do 1500-1800zł, oczywiście używanego. Siodło ma służyć do terenów, spacerów, jakiejś tam jazdy na maneżu, bo mój koń to taki trochę emeryt  😉
Na pewno wiem, że nie chce Daw Maga Huberta, ani wersji rajdowej bo strasznie mi w nich niewygodnie.
Chciałabym żeby siodło było miękkie i trzymające w miarę możliwości.
Obecnie używam siodła NN (nie jestem w stanie zlokalizować na nim żadnej marki) bardzo je lubię ale niestety jego czas życia się chyba kończy  😜
może ujeżdzeniówkę sobie zafundujesz ?
A jak ze skokami? Griffin (znalazłam taki z klockami z przodu i z tyłu) się nadaje?


Gdybyś nadal potrzebowała informacji to pisz, bo mam to siodło 🙂
Jakie modele siodeł na wykłębione konie polecacie? Poszukuję czegoś wszechstronnego, co da się wygodnie po płaskim pojeździć, wybrać w teren i coś tam poskakać  🙂 Chodzi mi głównie o kieffery i passiery. W których modelach tych siodeł najwygodniej się Wam jeździ?
efeemeryda   no fate but what we make.
17 marca 2015 11:31
może ujeżdzeniówkę sobie zafundujesz ?

Zastanawiałam się też na tym, ale w terenie często galopuje w półsiadzie, a w ujeżdżeniówce może to być niewygodne ?  😉
efeemeryda, to chyba kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie siodło ujeżdżeniowe jest najwygodniejsze na świecie, w galopie w półsiadzie też 🙂 Ale faktycznie, nie każdemu to pasuje
efeemeryda   no fate but what we make.
17 marca 2015 19:17
ja po prostu nigdy nie jechałam w ujeżdżeniówce w teren  😉 Pewnie zależy jaka ujeżdżeniówka. Czuję się jak kompletny laik w temacie wyboru siodła, jak na razie wiem tylko co mi nie pasuje  😉
efeemeryda, jedyny sposób aby znaleźć siodło, które Ci odpowiada to wsiąść w jak największą ilość różnych siodeł. Inaczej ciężko wyrobić sobie jakiekolwiek zdanie a dobór siodła to temat bardzo bardzo indywidualny.
efeemeryda, mi bardzo dobrze się siedzi (z ujeżdżeniowych) w stubbenie scandica i euroriding diamant (ale on chyba wychodzi poza przedział cenowy). A z wszechstronnych przypasował mi bardzo thorowgood griffin. Każdy lubi coś innego, więc najlepiej zrobić tak, jak pisze Gaga 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
18 marca 2015 15:59
_Gaga
wiem, ale nie za bardzo mam taką możliwość  🙁 próbowałam tylko prestige silver star, venezia, daw mag hubert i daw mag rajdowy... pierwsze trzy zdecydowanie za twarde, a rajdówka mega dla mnie niewygodna...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 marca 2015 19:31
Jeśli trzy pierwsze siodła są zdecydowanie za twarde, to może pomyśl nad jakimś siodłem bezterlicowym. Są bardzo miękkie a raczej Twój koń tez nie będzie na nie narzekał.
efeemeryda może te daw-magi w których siedziałaś to jakieś bardzo stare i uklepane egzemplarze? Bo Hubert to bardzo miękkie siodło, poducha wręcz.
Albo faktycznie jak Constantia radzi, sprawdź bezterlicówki 😉
potwierdzam 😉 Hubert to jedno z lepszych w jakim podróżowałam, a nienawidzę wszechstronnych!
efeemeryda   no fate but what we make.
18 marca 2015 21:18
ale chyba bezterlicówka wymaga specjalnych czapraków i nie oszczędza tak kręgosłupa końskiego ? czy źle myślę ? Jeden daw mag może był stary, ale używany w sumie przez jedną osobę, która na niego nie narzekała, rajdówka była na pozór wygodna, a mam po niej blizny  😜
Wiem, że to takie szukanie po omacku, ale nie mam możliwości mierzenia zbyt wielu siodeł ze względu na choćby koszty wysyłania i odsyłania (mam ograniczony budżet), a zależy mi żeby przede wszystkim pasowało na konia i to jedyny powód dla którego chciałabym odsyłać  😉
ale chyba bezterlicówka wymaga specjalnych czapraków?


Tak, ale wystarczy Ci nawet jeden taki pad, bo pod niego możesz włożyć zwyczajny czaprak!
Spokojnie znajdziesz w swoim przedziale cenowym jakąś używaną bezterlicówkę lepszej firmy.
efeemeryda   no fate but what we make.
19 marca 2015 12:24
Jakos mnie te bezterlicowki jednak nie przekonują wolałbym cos klasycznego  :kwiatek:
W tej chwili używam mattesa i wyciętego żelu, jednak jest to duża amortyzacja dla kręgosłupa z ktorej nie chciałabym rezygnować wiec wkładanie pod to jeszcze dwóch czaprakow jakos mi sie nie widzi  😉
Byłby ktos tak dobry i opowiedział cos o wszechstronnym thorowgood Griffin?
Spasuje to na okraglego konia? Jak się siedzi w nim?
Euphorycznie, mi siedzi się bardzo dobrze 😉 tego czy przypasuje na Twojego konia nie przewidzę. Moja jest okrągła i nie narzeka na nie. Jesli chcesz to podeślę Ci kilka zdjęć później
Czy kupował z was ktoś siodło ze strony dobresiodla.pl ? jeśli tak to jakie macie opinie. Poszukuję siodła dla klaczy pełnej krwi angielskiej mocniej wykłębionej. Siodło używane było by głównie do rekreacji i trochę do skoków. Mógłby mi ktoś polecić jakąś dobrą firmę. Jakie siodło byłoby najlepsze. Oczywiście używane. Pieniądze jakie moge przeznaczyć to do 1000 zł. 
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 marca 2015 14:36
Stonek Ja na mocno wykłębionego konia miałam Lemetex Husar o profilu skokowym. Uwielbiałam to siodło. Na stronie Allesiodła mają ich kilka. One raczej nie drogie są, a firma porządna, spróbuj może na konia podpasuje.
edit. Używałam go właśnie głównie do jazdy w tren i skoków.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 marca 2015 08:40
Wie ktoś może gdzie znajdę siodła firmy Diana? Nie mogę znaleźć ani producenta ani ogłoszeń chociażby na allegro  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się