Aktualności: Uwaga!
W najbliższych dniach przeprowadzimy aktualizację oprogramowania forum. Nowsza wersja umożliwi wygodne przeglądanie na telefonach komórkowych uśmiech

Prosimy o wyrozumiałość, jeśli po zmianie pojawią się jakieś błędy lub ograniczenia. Prosimy zgłaszać wszelkie problemy na PW do użytkownika: root

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

poprzednia następna
Strony: 1 ... 362 363 [364] 365 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić  (Przeczytany 1399015 razy)
magda

« #10890 : Luty 14, 2020, 14:09:58 »
Odpowiedz cytując
Skoro 'już z drugi miesiąc' to chyba jednak nie 'pierdoła' i poszłabym do fizjo. Miałam niedawno kontuzję okolicy nadgarstka i polecił mi wzmocnienie... tricepsów.
#link
Meise

« #10891 : Luty 14, 2020, 14:15:04 »
Odpowiedz cytując
mój ulubiony temat! ja takie nadgarstki (nadwyrężone np. dźwiganiem aparatu przez całe wesele) kleję taśmami kinesio wg filmików z yt, pomaga milion!

Wklej linka plis  kwiatek

magda, bo nie może mi przejść, bo w stajni co chwila nadwyrężam na nowo uśmiech aktualnie nie mogę nawet nacisnąć klamki  kukunamuniu
#link
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #10892 : Luty 14, 2020, 14:21:57 »
Odpowiedz cytując
jakby co, to ja też rekomenduję fizjo, ale sama sobie z tym radzę właśnie tak:
http://kontuxz.blogspot.com/2015/03/jak-naklejac-tejpy-na-nadgarstek.html (nie mogę wygrzebać na szybko filmu)

z tejpów polecam Nasarę. Ważne, żeby wyciąć ostrymi nożyczkami i idealnie zaokrąglić, wtedy nie będą się siepać i odklejać. Tylko uwaga na bardzo delikatną skórę. Ja sobie zerwałam naskórek na dekolcie tymi taśmami ehh natomiast na rękach nigdy mi się nie zdarzyło. Kupowałam też już wycięte, ale nie sprawdzały się. A, no i przed przyklejeniem lekko ją rozgrzewam na udach.
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
fanpage
magda

« #10893 : Luty 14, 2020, 14:34:15 »
Odpowiedz cytując
Meise, tym bardziej powinnaś iść do fizjo!!! Mi wspinać się nie zakazał początkowo, tylko ćwiczyć i unikać pewnych ruchów. Dopiero jak się okazało że to coś ze ścięgnami to dostałam zakaz wspinania, za to nakaz wykonywania ćwiczeń jak tylko ból zelżał.
#link
Meise

« #10894 : Luty 14, 2020, 14:39:03 »
Odpowiedz cytując
Hmm, to mnie jednak nie boli aż tak nadgarstek, zaczęłam sobie uciskać dłoń i okazało się, że okropnie boli mnie kciuk, cały kciuk razem z tą poduszką od niego odchodzącą  icon_redface
Ogólnie ta dłoń jest na śmietnik  wysmiewa

Dobra, pójdę chyba do fizjo, bo zaczyna mnie to martwić....

Dzięki dziewczyny  kwiatek
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #10895 : Luty 14, 2020, 17:23:51 »
Odpowiedz cytując
Meise, czy przypadkiem to nie jest od telefonu komórkowego?
Że trzymasz telefon , a kciukiem przesuwasz?
Ja tak miałam rok temu, aż mi się zebrał płyn w stawie, bo byłam u chirurga i na usg.
Samo przeszło jak zarzuciłam ciągłe klikanie w telefon.
#link
Watrusia

« #10896 : Luty 20, 2020, 21:17:00 »
Odpowiedz cytując
Ja mam takie.. głupie pytanie. Jeżeli ktoś zatruł się grzybem  sromotnikiem, wyszedł z tego, za bardzo zdrowy już nie, ale wyszedł, to czy teraz jak np zje zupę gdzie dodane do smaku jest kilka grzybów, ale już tych  jadalnych  uśmiech ( grzybów jeść nie musi) Może mieć jakieś problemy zdrowotne, czy może spokojnie zupę wcinać. Wiem, głupie pytanie, ale z grzybami to już nie przelewki.
#link
Gillian

four letter word

« #10897 : Luty 20, 2020, 21:35:03 »
Odpowiedz cytując
Jakbym się zatruła sromotnikiem i przeżyła, to do końca życia nie wzięłabym do ust czegokolwiek co chociażby przypomina grzyba. Brrrrr.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Watrusia

« #10898 : Luty 20, 2020, 21:46:47 »
Odpowiedz cytując
Gillian,  ja pewnie też, ale chodzi o to czy jak zje zupę, gdzie dodane jest kilka grzybków, to czy może to zaszkodzić, czy nie.
#link
tunrida

Passat

« #10899 : Luty 21, 2020, 06:38:11 »
Odpowiedz cytując
No logikę. Może. Zatruł się trucizną zawartą w sromotniku a nie " grzybem" Poza tym, był zatruty trucizną, a NIE jest uczulony na grzyby.
Pytanie w jakim stopniu ma nadal uszkodzoną wątrobę i czy musi cały czas być na diecie lekkostrawnej i czy są produkty po zjedzeniu których jego układ pokarmowy cierpi i sobie słabo radzi. Bo grzyby są ciężkostrawne. Aczkolwiek raczej takie smażone, niż " kilka grzybów w zupie". Więc jeśli na co dzień nie stosuje już żadnej ostrej rygorystycznej diety, to może jeść taką zupę.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2020, 06:40:31 wysłane przez tunrida » #link
Muminki cię widzą, Muminki cię śledzą
Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą! uśmiech
somebody

Moje ogłoszenia
« #10900 : Luty 21, 2020, 10:29:22 »
Odpowiedz cytując
2 dni temu zrobiłam sobie tatuaż, w profesjonalnym studiu.
Od tego czasu źle się czuję, jakby osłabiona jestem i mam nudności. Sam tatuaż mnie nie swędzi ani nie boli za specjalnie, jest tylko lekko zaczerwieniony i wyraźnie cieplejszy. Czy mam już panikować czy może to jest normalna reakcja organizmu i samo minie?
Dodam że miewałam już nie raz takie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, więc może to nie jest wcale z tatuażem związane?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2020, 10:31:47 wysłane przez somebody » #link
espana

« #10901 : Luty 21, 2020, 10:30:56 »
Odpowiedz cytując
Oj, żebyś się czymś nie zaraziła. Może to zbieg okoliczności, ale jak źle się czujesz to zrób morfologię, OB i CRP dla świętego spokoju.
#link
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #10902 : Luty 21, 2020, 10:35:28 »
Odpowiedz cytując
Tatuaż to rana jak każda inna, normalne, że jest zaczerwieniony, nieco opuchnięty. Za chwilę zacznie swędzieć wink możesz się zbadać, nie wiem gdzie robiłaś, ale te studia w których ja byłam, były non stop dezynfekowane, nawet stoliczki kawowe w poczekalni i zasady co do higieny były ostre wink
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
fanpage
Watrusia

« #10903 : Luty 21, 2020, 15:58:13 »
Odpowiedz cytując
tunrida,  dzięki, o to mi chodziło  kwiatek
#link
ashtray

« #10904 : Luty 21, 2020, 16:22:58 »
Odpowiedz cytując
2 dni temu zrobiłam sobie tatuaż, w profesjonalnym studiu.
Od tego czasu źle się czuję, jakby osłabiona jestem i mam nudności. Sam tatuaż mnie nie swędzi ani nie boli za specjalnie, jest tylko lekko zaczerwieniony i wyraźnie cieplejszy. Czy mam już panikować czy może to jest normalna reakcja organizmu i samo minie?
Dodam że miewałam już nie raz takie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, więc może to nie jest wcale z tatuażem związane?

Jest mozliwa taka reakcja organizmu. Moze tez sie zdarzyc goraczka. Tak jak Maddie napisala tatuaz to rana, a tatuowanie nie jest za specjalnie naturalne dla naszego organizmu, wiec rozne reakcje moga byc.
#link
somebody

Moje ogłoszenia
« #10905 : Luty 21, 2020, 16:48:17 »
Odpowiedz cytując
Dzięki dziewczyny.
ashtray w takim razie czuję się trochę uspokojona i wstrzymam się z panikowaniem do przyszłego tygodnia  wink
#link
Latissimus

« #10906 : Marzec 08, 2020, 17:42:36 »
Odpowiedz cytując
Co na pobiegunkowe wyrównanie elektrolitów dla osoby dorosłej?  Który preparat byście poleciły?
#link
Gillian

four letter word

« #10907 : Marzec 08, 2020, 18:57:10 »
Odpowiedz cytując
Elektrolity ze Stoperanu są spoko i w miarę zjadliwe nawet.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Dementek

,,On zmienił mnie..."

« #10908 : Marzec 19, 2020, 08:25:59 »
Odpowiedz cytując
Pomocy! Zadzwoniłam do przychodni, gdzie się przepisałam w listopadzie, żeby wypisali mi receptę, a tam się dowiedziałam, że nie mają mojej dekkaracji, bo została wycofana 01.01.2020r. gdzieś do warmińsko-mazurskiego, ale gdzie, to mi już nie podano.
Zmieniłam miejsce zamieszkaia i nie zdążyłam zapisać się do innej przychodni, bo ograniczyli przyjęcia pacjentów przez koronowirusa...
#link
,,Nienawidzę nienawidzić ludzi, których nienawidzę
Tych których na co dzień widzę, lecz których nie mogę widzieć."

<Unikat ,,Nienawidzę">
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #10909 : Marzec 19, 2020, 09:46:52 »
Odpowiedz cytując
Dementek, deklarację przecież składasz sama, to jak ktoś mógł ją wycofać i sobie gdzieś przenieśc? Albo coś mylę?
Ja nie dawno składałam w nowej przychodni właśnie, bo mi wybudowali 50 metrów od domu, więc świeżo przez ten proces przechodziłam.
#link
Szaaman

WWW Moje ogłoszenia
« #10910 : Marzec 19, 2020, 11:13:34 »
Odpowiedz cytując
Pomocy,
Od 2 tygodni męczy mnie zapalenie zatok i zatkany nos. Płukanie nic nie daje. Jedynym ratunkiem jet spray, ale używam go już ponad prawie 10 dni i chyba wypadałoby przestać.
Dzwoniłam do przychodni, ale mam się tam nie pokazywać dopóki nie mam objawów koronawirusa, silnej gorączki i ogólnie nie umieram.
Jest jakiś inny sposób na odetkanie nosa? Bo do pracy chodzić muszę...
#link
espana

« #10911 : Marzec 19, 2020, 11:17:42 »
Odpowiedz cytując
Inhalacje?
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #10912 : Marzec 19, 2020, 11:21:38 »
Odpowiedz cytując
Mnie właśnie inhalacje pomagają. I Mucosolvan w tabletkach na rozrzedzenie. I Avamys, ale to na receptę.
#link
Teodora

« #10913 : Marzec 19, 2020, 11:31:56 »
Odpowiedz cytując
Ciepłe okłady zatok? Mi się sprawdzało: na suchą patelnię sól, podgrzać (ostrożnie, bo się może nagrzać za bardzo), przesypać do jakiejś skarpetki (nadal uważać na za dużą temperaturę) i przykładać. Sól dobrze się sprawdza w tej roli ("mechanicznie", nie wiem, czy ma jakieś dodatkowe właściwości).
#link
Szaaman

WWW Moje ogłoszenia
« #10914 : Marzec 19, 2020, 11:35:23 »
Odpowiedz cytując
Inhalacji nie próbowałam, można tak po prostu z gorąca wodą?
Coś do tej wody dodać?
Teodora spróbuję
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2020, 11:37:51 wysłane przez Szaaman » #link
espana

« #10915 : Marzec 19, 2020, 11:40:50 »
Odpowiedz cytując
Jeśli masz możliwość kupić to Olbas Oil z apteki.
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #10916 : Marzec 19, 2020, 12:04:26 »
Odpowiedz cytując
Ja się inhaluję solą fizjologiczną z apteki. Ale jak nie miałam, to nawet woda pomagała. Tyle, że ja mam nebulizator, nie próbowałam nigdy z garnka czy jakoś inaczej. :P

PS. Solą fizjologiczną 0,8%. Nie polecam tej 10% do roztworów do iniekcji, przez przypadek mi teściowa wzięła z dyżuru, nie patrząc na naklejkę, a ja to nalałam do nebulizatora. I SOR, bo prawie płuca wyplułam. Oo
#link
Szaaman

WWW Moje ogłoszenia
« #10917 : Marzec 19, 2020, 12:15:37 »
Odpowiedz cytując
Dzięki wielkie  kwiatek
Oby pomogło
#link
Dementek

,,On zmienił mnie..."

« #10918 : Marzec 19, 2020, 13:06:14 »
Odpowiedz cytując
Dementek, deklarację przecież składasz sama, to jak ktoś mógł ją wycofać i sobie gdzieś przenieśc? Albo coś mylę?
Ja nie dawno składałam w nowej przychodni właśnie, bo mi wybudowali 50 metrów od domu, więc świeżo przez ten proces przechodziłam.

Dokładnie! Nie byłam w żadnej innej przychodni, nigdzie indziej nie składałam deklaracji, a tu takie rzeczy  icon_rolleyes
Na szczęście udało się wyprosić receptę, ale powiedzieli, że więcej już mi nie pomogą...
#link
,,Nienawidzę nienawidzić ludzi, których nienawidzę
Tych których na co dzień widzę, lecz których nie mogę widzieć."

<Unikat ,,Nienawidzę">
marysia550

Moje ogłoszenia
« #10919 : Dzisiaj o 08:59:32 »
Odpowiedz cytując
Mam bóle stawów. Zaczęło się od barku (w nocy, upierdliwe, że spać nie można), po jakims czasie doszły bóle nóg. Jak jest pogoda stabilna, to da się żyć, trochę wieczorem dokucza. Ale jak idzie zmiana pogody, to od rana nogi mnie bolą, jakbym dzień wcześniej maraton przebiegła. Wczoraj mnie tak bolały, że mi się śniło, że mi nogi odcina ktoś piłą. Dziś od rana masakra.
Co proponujecie zakupić w aptece? Nie chcę brać przeciwbolwych typu ibuprofen czy paracetamol.
#link
Strony: 1 ... 362 363 [364] 365 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.151 sekund z 18 zapytaniami.