Oficerki

W moim przypadku instruktor skupia się na jeździe,a wyposażenie - sklep jest tu i tu albo all... ,a dobór? chcesz oficerki to kupuj.Już niepotrzebnie kupiłam oficerki gumowe...Niby miały być na pierwsze jazdy i do stajni ale nikt nie mówił że w taką temperaturę są nie do noszenia.
skoro skupia się na jeździe to ok- tyle że czasem( a nawet często szczególnie na początku) błędy wynikają ze złego/niedopasowanego ubrania jeźdźca...

moim zdaniem instruktor powinien dokładnie wyjaśnić różnice w odczuciach z jazdy w poszczególnym rodzaju butów - bo oficerka oficerka oficerce nierówna i trafisz okazyjnie ujeżdzeniówki a przyjdzie do nauki skoków i już Ci współczuję....

Instruktor który nie potrafi rozwiać Twoich wątpliwości i odpowiedzieć na pytania w sposób wyczerpujący  - nie jest instruktorem który powinien uczyć początkujących

załóżmy że masz  swojego konia - też wg uznania lub porad z forum będziesz dobierać wędzidło, siodło, decydować czy potrzebny jest wytok itp....?  bo Instruktor powie jedź i kup co Ci się podoba ?

nie podoba mi się taki sposób podejścia do klienta i już
beata12 czego zatem oczekujesz od nas
Już dostałaś informacje, że zaczyna sięod kupna porzadnego NOWEGO kasku, potem bryczesy i bezpieczne buty (sztylpy + sztyblety),  z czasem można zacząć myśleć o kamizelkach , oficerkach czy termobutach... tyle

Skoro szkoła w której się uczysz nie oferuje... nauki (informacje nt. wyposażenia jeźdźca to jeden z elementów nauki jazdy konnej) to zmieńszkołę. Nei chesz zmienić - to nie miej do nikogo pretensji, że o czymś nie wiesz...  😵
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytania.Zmieniło to mój punkt widzenia.Okazało się że to wszystko nie taka prosta sprawa,nie miałam o tym pojęcia.Jeszcze muszę się wiele nauczyć,ale wiem jedno - teraz w razie wątpliwości mogę liczyć na Waszą pomoc.Jest mi tylko łyso że jestem taka zielona.A co do zmiany szkoły - poszukam,może większa odleglość odbije się na mniejszej częstotliwości jazd ale moze warto 🙂

A co do instruktora - brak konkurencji i w związku z tym najmniejsza linia oporu....
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
beata12   nie ma Ci być łyso , że jesteś zielona
Każdy z nas kiedyszaczynał, każdy musiał się nauczyć
Kwestia właśnie jakości tej nauki - jeśli ktoś od początku trafił na kompetentnego nauczyciela - było łatwiej
Stąd pomysł poszukania alternatywy dla obecnej sytuacji
Jak wspomnaiłąm - napisz skąd jesteś, lub poszukaj / zadaj pytania w wątkach loakalnych (jest wątek zachodniopomorskiego, Warszawy, Łodzi, etc...). Forumowiczów są tysiące, moze ktoś coś doradzi 🙂
chyba tak- brak konkurencji niestety nie jest dobry
ale jeśli chcesz się nauczyć- naucz się od razu dobrze-wiec niestety musisz szukać, szukać, szukać
korekcja błędów potem jest niestety długa, żmudna i ... kosztowna 😉
_Gaga, napisała skąd jest: Wilczy Szaniec, Mazury 🙂 Wszystkiego najlepszego w poszukiwaniu odpowiedniego kącika 🙂
Dziękuje wszystkim za okazaną pomoc.Myślę że jeszcze nie raz będę musiała się Was popytać..... 🙂
_Gaga, napisała skąd jest: Wilczy Szaniec, Mazury 🙂


Gdzieś przeoczyłam, przepraszam
Proponuję zatem podpytać w tych wątkach:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,89987.0.html
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,19000.0.html
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,88634.0.html

Dziękuje 🙂
Po 2,5 roku intensywnego użytkowania poszedł mi zamek w DeNiro 🤔 Czy zna ktoś może godnego polecenia szewca we Wrześni, Poznaniu lub Gnieźnie?
Pocahontass, taki pomysł - może Hippica wymienia zamki również w nie swoich butach? Ostatnio wymieniali mi w moich Hippikach i jestem bardzo zadowolona, bo zrobili dodatkowo kupę duperelek za jedną i tą samą cenę 🙂 Nic nie szkodzi zadzwonić i zapytać. tel. 32 647 16 70
Jest to jakiś pomysł, tylko ich terminy z tego co wiem są trochę przerażające 🙄 Ale pewnie jeśli nie znajdę innego wyjścia, to do nich zadzwonię :kwiatek:
dziewczyny! niestety nie mam czasu przeczytać wątku, strasznie żzałuje.
chciałam zapytać o dobre oficerki w dobrej cenie, chodzi o niską cenę, do 500 zł max iestety 🙁
może ktoś  o takich słyszał? 🙂
Jest to jakiś pomysł, tylko ich terminy z tego co wiem są trochę przerażające 🙄 Ale pewnie jeśli nie znajdę innego wyjścia, to do nich zadzwonię :kwiatek:


Proponuję jednak zadzwonić. Ja niedawno czekałam na wymianę zamka w Hippikach jakieś 1,5 tygodnia może 2.

grafowata jednakowoż proponuję znaleźć czas
Dodam jedynie, że sprzęt jeździecki może być albo dobry albo tani
Do 500 zł możesz poszukać używanych oficerek dobrej firmy, lub kupić coś z niższej półki - ale wówczas jakość będzie stosowna co ceny
Ja może podobnie do grafowatej.
Szukam czegoś niezbyt drogiego. 1000 zł to, niestety, za dużo. Zastanawiam się nad Tattini Breton za 700 zł.
Szczerze mówiąc, to chciałabym dobrego kompromisu pomiędzy ceną a jakością. Nie zanosi się na to, żebym w najbliższym czasie jeździła jakieś wyższe konkursy, więc nie potrzebuję high endowych oficerek. Moja jazda jest bardzo wszechstronna, płaskie, podskoki i tereny. Ideałem byłoby, gdyby istniały na rynku jakieś oficerki syntetyczne porządnej jakości - dobrze wiem, że to nie to samo, ale jako wegetarianka średnio przepadam za kupowaniem skóry, jeśli mam inny wybór  🙂 miałam Equi Theme skórzane, ale użytkowanie skutkuje strasznymi obtarciami.

Gdyby było coś:
- 700 zł lub poniżej
- dobrej jakości, wytrzymałe
- wyglądające "w porządku", nie robiące się za bardzo "kłapciate" po tym, jak siądą (koleżanki nowe oficerki, nie wiem, jakie, po dwóch miesiącach są rozlezione niemiłosierne)
- wygodne
- z podeszwą w miarę dobrze amortyzującą
- do jazdy w lecie, żeby ktoś nie zrozumiał, że termo

byłabym bardzo wdzięczna za cynk  :kwiatek:
Ewentualnie: ma ktoś Tattini Breton (albo Bracco), zdjęcia na żywo, wrażenia z użytkowania?
A myślałaś o kupnie z drugiej ręki? Może jesteś na tyle "wymiarowa", że nie byłoby kłopotu ze znalezieniem czegos dla siebie?
ja mam Tattini Breton. Porównania nie mam bo przyznam, że moje pierwsze i jedyne oficerki. Na dodatek prezent. Mi się w nich jeździ bajecznie, jednak nie jeździłam w nich jeszcze zbyt dużo. Nie mam pojęcia czy na tych zdjęciach będzie cokolwiek widać ale nie mam na ten moment lepszych.
Niby myślałam, ale wolałabym nowe - trwałość pewnie większa, wygląd zachowają na dłużej. Ze starymi jest jeszcze taki problem, że mogą wyglądać dobrze, a potem się rozpaść, a nie mam niestety wystarczając pieniędzy żeby w takim wypadku kupić sobie nowe. Z nowymi można coś pokombinować, oddać do sklepu, rękojmia, wady fabryczne i te sprawy.
Wymiarowa w miarę jestem, miałam jakieś zawirowania ortopedyczne (po wszystkim została mi jedna noga krótsza - wybijam dodatkowe dziurki w puśliskach  😎 ), mierzyłam kiedyś oficerki znajomej dwuletnie, ale były tak pod nią rozchodzone, że primo: było mi w nich niewygodnie, secundo: obcierały to nieszczęsne ścięgno.

agusiabp dzięki wielkie  :kwiatek:
Ktos zamawial oficerki De Niro prosto od producenta? Sklepy w Polsce maja znaczaca marze..
Czterolistna
Ja miałam oficerki tattini co prawda model  pointer i powiem szczerze że po 1,5 roku jeżdżenia średnio pięciu koni dziennie, bez większych wyrzutów wywaliłam je do śmieci.
Obecnie mam oficerki EltParis już drugi rok choć obecnie już ich tak intensywnie nie używam ale myślę że są lepsze.
Malina_M, dzięki - dobrze wiedzieć! Jaki masz model, jeśli wolno spytać?
Ja na Tattini zwróciłam uwagę, kiedy była ta wielka akcja promocyjna i był ileś tam złotych tańsze. W EquiThemach siedzę na koniu jak skazaniec: zbolała mina i nogi powykrzywiane tak, żeby nic nie bolało. Masakra. W związku z tym jeżdżę w sztybletach i sztylpach, ale to nie to samo (no i denerwuje mnie to ubieranie, zapinanie, fruwające paski, odstające płaty... nie jest też elegancko).

edit: znalazłam gdzieś wcześniej w wątku, Hunting, prawda?  🙂
mam dokładnie te http://www.gnl.pl/oficerki-elt-paris-hunting.html , nie jest to jakaś wielka klasa oficerek ale uważam że bardzo przyzwoita średnia półka, z pewnością jakość adekwatna do ceny. Słyszałam również pozytywne opinie o oficerkach Fair play, sama ostatnio takie mierzyłam w sklepie i bardzo mi się podobały. Uważam że z wyglądu fajniejsze od Eltów, bardzo estetycznie wykonane i wyglądały na porządne, a cena podobna. Tylko nie wiem jak z trwałością  bo jak kupowałam tattini to wyglądały na porządne... a zawiodłam się okrutnie
Ja też mam  elt paris 🙂 Bardzo sobie je chwalę, jeżdżę w nich od roku, a wyglądają jak nowe i szybciutko się ułożyły do nogi.
Dzięki wielkie  :kwiatek: rozejrzę się za Huntingami, bo fajnie, klasycznie wyglądają, a skoro jeszcze je chwalicie, to bajka. Cena do przełknięcia, zresztą niedługo moje urodziny, to można zgłosić potrzebę  😀

Gdybym się zastanawiała (zależy mi na sznurowaniu, żeby dopasować lepiej) nad Elt Paris Hunting za 807 zł, a Hippica Dublin za 880 zł z Bergo, co radziłybyście mi wybrać?
W Bergo jest kilka haczyków. Robi się na zamówienie "na odległość", nie można wymienić ani zwrócić, trzeba zapłacić z góry i czekać bez wieści...
Pewnie zostanę jednak przy Huntingach. Nie wie nikt, gdzie mogłoby być taniej?
Ja bym wybrała hippice w tym zestawieniu 😉 Poszukaj hippicy i gdzie indziej, idzie taniej dorwać.

Chciałam jeszcze dopisać, że cavallo junior jump stoją niewiele wyżej, ale jak weszłam i popaczyłam, to cena mocno skoczyła w górę. Ja za swoje dałam 800, teraz kosztują 1100  🤔 A polecić je bym mogła z czystym sumieniem, swoje intensywnie użytkuje od lata 2011 i są naprawdę kapitalne.
Jest też coś dużo tańszego, co nazywa się Horze Elisa, ale wygląda, jakby ta niska cena była czymś podyktowana.
Wcześniej w wątku czytałam o Cavallo, ale też weszłam i ceny mnie trochę zmroziły. Jeśli ma ktoś jakiś cynk odnośnie tanich, najlepiej nieużywanych Hippic to bardzo proszę  :kwiatek: na PW albo w wątku, może komuś się jeszcze przyda

Niepokoi mnie też, a zarazem cieszy wykonywanie na wymiar, bo niby fajnie, wszystko można sobie dopasować, wygląd, rozmiary, ale potem w razie czego zostaje się bez możliwości zwrotu. Ja dość standardowa jestem, to nie powinno być problemu ze zwykłymi.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 grudnia 2013 13:47
Nie mam pojęcia o oficerkach, bo jeżdżę zwykle w sztybletach+ sztylpach, a być może będę musiała kupić. Wszechstronne lub ujeżdżeniowe, z podparciem na ostrogę. Fajnie, gdyby było sznurowanie i ewentualnie zamek bardziej z boku. Takie, które mi się nie rozpadną po roku. Cena- najlepiej do 500 zł, ale (z ciężkim sercem) przeznaczyłabym 1000 zł (nie więcej).
I jak je dobrać? Bo jak kupowałam sztylpy oficerkowe to wyszły 1-3 cm za ciasne w łydce  🙁
Dementek, najlepiej mierzyć, szczególnie jeśli przez cenę nie spodziewasz się super jakości. Ja kupowałam swoje obecne idealnie na wymiar, ale przez internet - i są do chrzanu. Albo wygodnie, albo nie. Rozchodzenie niestety nie pomaga na wszystko.
Znalazłam w Agrohorse Hippica Dublin za 870, ale póki co nic poniżej...

W Skoczku są jeszcze jakieś Busse http://tiny.pl/qc34t
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 grudnia 2013 14:29
Czterolistna- Właśnie też myślałam nad zakupem w sklepie stacjonarnym (150 km ode mnie), bo patrzyłam na stronie internetowej, że mają spory wybór. Szkoda, że większość bez podpórki na ostrogę...
http://arcus-konie.pl/oficerki-equitheme-competition-p-7330.html
http://arcus-konie.pl/oficerki-tattini-braccobreton-p-5970.html
http://arcus-konie.pl/oficerki-fair-play-quickstep-p-3164.html
http://arcus-konie.pl/oficerki-equitheme-top-class-p-7329.html - te najbardziej mi się podobają, ale muszę szukać raczej czarnych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się