Mandaty !

Hejka wczoraj dostałam mandat za brak legitymacji ale nie przeczytałam go i okazało się ze imię się nie zgadza a w nazwisku jest literówka co z takim mandatem można zrobić  ❓ ❓ 💡
Wyrzucić do kosza🙂
wiec on jest nieważny czyli nie muszę go płacić ?
a jest na nim Twój pesel?
nie ale adres i imiona rodziców i data urodzenia
Wyrzucić do kosza🙂


Taaa, a za jakiś czas przyjdzie pismo od komornika  😁
Nie chcę być nadgorliwa, ale wolę płacić takie rzeczy niż mieć postępowanie komornicze na karku 👀  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 marca 2010 13:46
Forkate, E tam od razu komornik. Najpierw przychodzi ci wezwanie do zapłaty, a jak nie zapłacisz to wpisują Ciebie na czarną listę płatników, a po tym jak znowu nie zapłacisz to wezwanie przed sądowe 😉
Jak dostałam mandat za poruszanie się po autostradzie (wiem, akurat w Polsce wiele ich nie ma, ale traf chciał  😎 dodam, że jezdnia przed bramkami na wjeździe do autostrady nie chciała się zinterpretować jako węzeł  :oczy2🙂.
I zamiast notki "poruszanie się po drodze, gdzie ruch pieszych jest niedozwolony" otrzymałam "poruszanie się po drodze niedostępnej dla pieszych". Jak niedostępnej jak na niej byłam?  😎
Forkate, E tam od razu komornik. Najpierw przychodzi ci wezwanie do zapłaty, a jak nie zapłacisz to wpisują Ciebie na czarną listę płatników, a po tym jak znowu nie zapłacisz to wezwanie przed sądowe 😉


Nie. Za pierwszy mandat wezanie owszem przyszło. Za drugi komornik wlazł mi na konto.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 marca 2010 14:31
bera7, Jak mnie złapał kanar to właśnie tak mi wyjaśnił co się dzieje jak człowiek nie zapłacił 😉
my_karen   Connemara SeaHorse
26 marca 2010 15:09
Notarialna mojemu mężowi po jakichś 3 miesiącach od wystawienia mandatu od razu bez żadnych wezwań czy ostrzeżeń przyszło pismo od komornika z tytułem wykonawczym. Też myślałam, że najpierw zasypią wezwaniami.
Ja radze płacić mandaty, teraz to nie to co kiedyś. Wejdą na konto, zabiorą co swoje i dowiesz się po fakcie. Lepiej chyba unikać takich sytuacji 😉
czyli jutro idziemy go zapłacić chociaż papierkowo nie na leży do mnie  🤣
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
26 marca 2010 18:48
Akaama w niektórych miastach po okazaniu w ciągu siedmiu dni dokumentu uprawniającego do zniżki obniżają karę - przeczytaj regulamin ZTM - u czy też innego czorta, który się tym zajmuje i może się coś uda ugrać 🙂 Powodzenia.
ehh czyli jest duże prawdopodobieństwo, że do 3 miesięcy nawiedzi mnie komornik, jeśli w poniedziałek odbiorę mandat za prędkość? cholera, miałam nadzieję, że przetrzymam go do wakacji... damn it:/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 marca 2010 19:02
Za brak legitymacji można podobno do tygodnia donieść, pokazać i po sprawie.
Dworcika   Fantasmagoria
26 marca 2010 19:05
To zależy jaka firma. Niektórzy dają tydzień i anulują mandat, inni dają czas do następnego dnia i stosują symboliczną karę - np. 5zł.
bo jest motyw ze ja zgubiłam legitymacje i dziś wyrobiłam więc jest dzisiejsza data wiec nie wiem czy będzie to tak brane pod uwagę
Dworcika   Fantasmagoria
26 marca 2010 19:21
A miałaś jakieś zaświadczenie ze szkoły, że tej legitki nie miałaś?
nie bo zgubiłam ja w tym tygodniu i nie zdarzyłam podejść  😵

Miałam podobną sytuację jakiś czas temu. Miałam co prawda legitkę przy sobie ale nie podbitą, a bilet oczywiście ulgowy. W ciągu tygodnia pojechałam do obsługi pasażera i zapłaciłam tylko opłatę manipulacyjną (bo oczywiście nagle się cudownie sprężyłam i udało mi się index donieść do dziekanatu;D). Poza tym jeśli gubisz legitkę powinnaś dostać świstek z dziekanatu/ sekretariatu, że została zgubiona i jesteś w trakcie wyrabiania nowej. Możesz zagadać z panią co się tym zajmuje, żeby ci takie cuś wydała ze wsteczną datą i pokażesz to razem z nową legitką i powinno być ok. Tylko nie można przekroczyć tej daty na mandacie.
Gillian   four letter word
27 marca 2010 11:59
taaa mandaty. Właśnie patrzę na piękny mandacik opiewający na całkiem konkretną sumkę wiszącym mi nad głową niczym wyrzut sumienia 🙂
głupia sytuacja, jechałam dośc daleko sprzedac auto, pyknęło mi fotkę. Auto wyrejestrowane, dawno zezłomowane, nie ma po nim nawet śrubeczki. To i tak pewnie muszę zabulic ten mandat, nie? 🙂
fotka zrobiona przed wyrejestrowaniem czy po ?
Gillian   four letter word
27 marca 2010 12:29
przed
trzynastka   In love with the ordinary
27 marca 2010 12:45
Mój chłop jak dostał mandat to po 2 miesiącach zadzwonił do niego komornik i zapytal grzecznie " mam przyjść osobiście, czy moze zabrać Panu Kasę z konta, czy ... w ciągu najbliższych 2 dni sam Pan zapłaci ? "  😉
przed
  to musisz zapłacić
Gillian   four letter word
27 marca 2010 15:23
no to lipa, kiedyś zapłace  👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 marca 2010 15:30
Gillian, kiedyś to one mogą przyjść do domu.


W listopadzie zmarł mi wujek, a w tym tygodniu przychodzą długi, co dokładnie to nie wiem, ale prawdopodobnie niespłacone mandaty, na obecną chwilę  3,000zł :/
Cała rodzina się zrzeka spadku, jeszcze przyjdzie, że siostrzeńcy będą bulić.  😵
Gillian   four letter word
27 marca 2010 15:40
a niech przyjdą, jedyne co mam cennego to kot 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 marca 2010 16:23
a niech przyjdą, jedyne co mam cennego to kot 🙂



Jeszcze kisiel z niego zrobią ;D
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się