własna przydomowa stajnia

figura, to w sumie ogrodzilas 5ha? Dobrze rozumiem, ze to w takim razie ponad pol miliona kosztowalo? Kosmiczna kwota, mnie dla kontrastu ogrodzenie 1ha kosztowalo 500zl 🤣

tez jest biale hehehe 😉 i konie tez nie wylaza, nawet bez pradu, pastuch jest na 6 nie na 2 wysokosciach 🙂 Na 2 tez wylazily 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 kwietnia 2013 18:41
Ładne to ogrodzenie PCV, ale cena ... kurcze chyba wolałabym taką kasę na coś innego przeznaczyć 😉 no ale to wszystko zależny jakbym miała wolne 100 tyś to bym sobie ogrodziła a co ...  🏇

Gratuluję figura realizacji 🙂 pamiętam jak pisałaś o tym ogrodzeniu. Efekt jest powalający 🙂.

ps. Do nas dotarło drewno na kolejne trzy boksy. Dziś przywieźliśmy resztę materiałów, impregnaty, śruby, wkręty i takie tam oraz zaprawę. W weekend ruszamy, plan jest taki by do majówki się wyrobić choć w połowie. Z racji tego, że robimy wszystko we dwoje w zasadzie popołudniami i weekendy zakładam, że może się nam nie udać wyrobić w terminie 😉.
Nie liczyłbym, że ktoś ze straży leśnej czy łowieckiej będzie się przejmował tą sarną.  Dobrze też wiedzieć, że bycie myśliwym, nie wyklucza bycia kłusownikiem ;-)
figura, ale bajer 😍 gdybym miała możliwość, z chęcią bym sobie takie ogrodzenie postawiła. Niesamowicie elegancko to wygląda!
pożar we wsi. na szczęście "tylko łąka". zauważone niedawno (już zagaszone). blisko domów. nieużytki, podmokło....,zero samochodów itd, ciemno, chłodno... samo się nie zapaliło.
w ciągu ostatnich dni widziałam wiele razy straż jadącą. łąki. wypalanie (bo co innego?)

ludzie to jednak głupi są....
figura właśnie chciałam do Ciebie pisać na priv żeby się o firmę spytać  🙂 ale mnie uprzedziłaś.
Też chce zamówić z topfence'u i dobrze słyszeć, że się fajnie sprawuje. Tylko porównując cenę, Tobie wychodzi jakoś kosmicznie drogo.. albo mi się coś popindoliło.
Ja mam aktualnie do ogrodzenia pierwszy etap koło ogrodu, czyli padoczek 30x70m (wybrałam 120cm z 3 poprzeczkami) i policzyli mi za to 10 tysiaków.
Mam na szczęście konia, który wolny czas spędza bardziej w 'trybie stojącym" niż biegającym i szanuje ogrodzenia... ale prąd chyba będzie trzeba podłączyć jak się mały zbójnik urodzi.
.
No to faktycznie z tego może wynikać ta różnica... ja na szczęście mam całe zaplecze panów pracowników, którzy chętnie pomogą 🤣
Przęsła mają po 3m właśnie. Co do grubości słupków to w ofercie którą dostałam jest tylko jedna (niestety nie pamiętam), są za to różne wysokości (stwierdziłam ze 120cm wystarczy... poza tym moja mama lubi się miziać z koniskami 🙂 )
Napaliłam się też na czworobok od nich ale 50cm za bardzo wyrasta z ziemi jak dla mnie.

Mi na takie maleństwo wystarczy jedna, góra dwie bramy 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 kwietnia 2013 13:35
figura -  warto mieć plany i realizować marzenia 😉. Wiem coś o tym 🙂. raz jeszcze gratulacje  :kwiatek: .
.
figura, masz fotki przed i po? 🙂
figura, A możesz zdradzić gdzie ta stajnia? Patrzę na twój opis i wychodzi, że gdzieś niedaleko 😉
.
figura To Ty niemalże moja sąsiadka jesteś!!! Zapraszam do siebie, jeżeli kiedyś masz ochotę na rajd 😉

edit: ode mnie do Kobylej jest 40km asfaltem 😀
o matko  🤔zczeka:  👍
unawen - leci PRIV 😜
Figura-  😍 przępiekna stajnia i cudnie ogrodzone pastwiska. Az trudno to nazwać stajnia przydomową- może jakiś ośrodek będziesz prowadziła, pensjonat lub coś w tym stylu?
.
figura -  Ta przydomowa stajnia wygląda niemalże jak jakiś pensjonat! Piękna, naprawdę piękna! Zazdroszczę.
figura, przypomnę się o zdjęcia  😁 pięknie tam masz...
Doobrze, że moja koza Frania poczekała z rozwiązaniem do cieplejszych dni :-)

hronovsky promen, ale slodziak 🙂 wrzuc jeszcze jakies fotki juz stojacej 🙂
Urodziły się dwie, kózka i koziołek. Mała od razu rzuciła się do cyca, a koziołek nie chciał na początku. Tak jakby nie miał odruchu ssania. Podczas porodu konsultowałem się telefonicznie z naszą weterynarz. Zaleciła podać w butelce. Matołek (to jego imię) zassał w końcu. Teraz oboje doją mamę bez problemów.
imię bezbłędne 🙂 pozostaje życzyć smacznego mleczka, nie tylko maluchom 😉
hronovsky promen, w zeszłym roku też mieliśmy Matołka 🙂 Niech się zdrowo chowają maluchy!
Koziołek Matołek  💘

A moje matołki zaliczyły dziś wiosenny spacer, bo odwiedziła nas koleżanka  😀 Jest taaak pięknie  🏇



a propos saren... ide sobie rano do koni, a tu na sciezce obok domu GŁOWA sarny... tulowia nie zlokalizowalam  🤔

chcialabym isc teraz polonzowac Granda, ale meszki go tak pociely, ze ma rany pod brzuchem, wiec chyba poczekam do nocy jak juz ich nie bedzie, jak sie teraz spoci to mi go zjedza zywcem :/
nienawidze tych cholernych krwiopijczych bestii  😤

do tego ten nadepniety tydzien temu przez Granda palec wciaz boli i chyba odpadnie mi paznokiec, po prostu miodzio  😫

z pozytywow, podlaczylam przed chwila pastuch pod 2 akumulatory 6V 195Ah, jeden wazy tyle, ze nie bylam w stanie go nawet podniesc 😉 mam nadzieje, ze troche taki zestaw pochodzi 🙂
Ja załączyłam tydzień temu nowy elektryzator (teraz mam taki na dziki 😉) no i zdążyłam sie juz do niego ,,podłączyć,, bo zawsze wciskam łapy gdzie nie trzeba.Nie jest to jakoś takie szokujące doznanie.
Nawet powiem ze ten mały dla koni bardziej ,,gryzie,, po łapach niż ten 😀
Ale tego konie słyszą bo widze po ich zachowaniu że od kiedy jest podłączony stoja 15 cm. dalej od ogrodzenia i już nie ma prób przewieszania głowy za bramę.
Po tej ucieczce nad jezioro i zerwaniu bramy miałam obsesję na punkcie lepszego elektryzatora choć nie elektryzator był powodem ucieczki bo ja go wtedy nie właczyłam wogóle.
hronovsky promen, zazdraszczam maluchów! moja koźlina też miała okocić się po 20-tym i nic sie takiego nie wydarzyło.
Myslę że wogóle nie była kotna -to tylko ciąża urojona a mysmy tak bardzo chcieli maluszka.
Niestety -teraz to już i tak nie będe jej dopuszczać bo koza juz wiekowa jest i widzę że ją reumatyzm dopada ale szukam malucha takiego bezrogiego i długowłosego -kupiła bym
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
22 kwietnia 2013 10:09
A u nas koniska wczoraj sobie bramę otworzyły i poszły na trawę 😎 Szawik to się chyba nauczył tez zamykać za sobą 😁,bo jakiś czas temu uciekł tylko on a do tej pory nie wiemy jakim cudem,żadnych śladów.
Pastucha nie mamy wokół padoku ale za to takim "końskim" mam ogrodzony ogródek dodatkowo oprócz płotu,bo mam psa psychopatę 😉 i już nie raz się z nim spotkałam-kilka razy nawet specjalnie 🤔wirek:  😁
Ale fajnie ze wkoncu jest ciepło...My zaczynamy totalne porzadki, ujezdzalnia sie robi(juz ogrodzona) trawa posiana , konie pelne zycia i radosne bardzo a i wkoncu bede miec siodlarnie z prawdziwego zdazenia  😅

A siedzac dzis w pracy otrzymalam taka piekna wiadomosc na telefon(patrz zdjecie 1)  😍
W niedziele przy okazji terenu byl;ysmy na stacji, ktora otworzyli 2 km od nas trzeba bylo zobaczyc i "zatankowac"  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się