Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Mam problem ze zlewem. Woda odplywa ale baaardzo powoli. Przepychanie na razie nic nie daje, wracają małe pęcherzyki powietrza, bez żadnych syfów. Co się tam leje? Kołacze mi się soda kuchenna zalana octem, ale nie wiem sama. W sobotę mogą włożyć żmijkę, a dzisiaj dopiero czwartek. Pomocy.
Kreta polecam  😉
Nic nie dał.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 września 2014 15:10
Jako córka hydraulika kreta nie polecam, chyba, że macie czas i fundusze na wymianę rur 😉 Kret uszkadza rury, a jak macie je już wiekowe to może się trafić "niespodziewajka".
Warto w domu mieć spiralę - tania, wielokrotnego użytku i nie niszcząca rur.
Toteż właśnie czekam do jutra. U nas w okolicy na spirale mowia zmijka.
Small Bridge, rozkręcałaś odpływ zlewu? (masz możliwość?)
Pewnie kolanko przytkane...
Sprawdzone. To gdzieś dalej w rurach niestety. Już czuję ten zapach szamba i szlamu w całym domu, jak jutro będą panowie żmijkę wyciągać...
Słuchajcie.
Podpatrzyłam u znajomych. Potem szukałam w sklepach i nie znalazłam.
Potem zamówiłam w necie.
Przyszło.
Mam następnego przydasia w domu. Jestem zachwycona.
Wreszcie słoiki czyste i nieupaciane wlewanymi przetworami.
Przydaś się przyda  do przesypywania sypkich różności do słoików.
Robię masę przetworów na zimę.

Tadam !!!!!
Oto i on. Znaczy się Przydaś 🙂

Kupiłam tu
http://allegro.pl/lejek-fi-16cm-do-wina-balonow-sloikow-szeroki-wlew-i4536999519.html
Przydałby mi się dzisiaj przy zalewaniu śliwek. 😉 A tak to musiałam przelewać najpierw z garnka do dzbanka... Bezsęsu. 🙁
Mam taki, bardzo przydatny przy robieniu przetworów! Ja dowałam w stacjonarny sklepie z różnymi takimi plastikami i innymi duperelami do domu.
Rura drożna! Przy użyciu żmijki udało się ruszyć tłuszczowy czop. Mamy za mały spadek na łączeniu rur i tam się syf uhodował.
Czym sprać kredki pastele z ubrania???
Toteż właśnie czekam do jutra. U nas w okolicy na spirale mowia zmijka.
a u nas sprężyna;]

Isabelle własnie w m2 wydajność, bo potem sie okaze ze jeden pokoj na jednym ładowaniu tylko
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 września 2014 11:05
Waga w stylu retro! Kuchenna!

Już teraz zaraz natychmiast chce miec!!

Ktos cos fajnego podrzuci 🙂?
Perfekcyjne drogie! jako, że mój kochany Whirpool zaczął zgrzytać przy ruszaniu w trakcie prania, przewiduję jego rychły zgon i zaczęłam się rozglądać za godnym następcą. Ponieważ dawną suszarnię przerobiliśmy na pokój młodszej pociechy, i nie mam gdzie rozstawić suszarek pomyślałam, zeby zainwestować w AGD. Co polecacie? Lepiej kupić oddzielnie pralkę i suszarkę, czy kombajn pt. pralko-suszarka też może być rozwiązaniem? Nie ukrywam, że nie mam zbyt wiele miejsca w łazience, więc drugie rozwiązanie byłoby dla mnie optymalne... Może ktoś ma i może polecić jakiś model?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 września 2014 19:38
Definitywnie pralka plus suszarka.  Szuszarke stawiasz z lacznikiem na pralce.  Ja mam pralke i suszarke z firmy AEG i jestem bardzo zadowolona. 
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
18 września 2014 06:38
Tak jak Gienia-Pigwa, napisała. Oddzielnie, żaden kombajn.
Waga w stylu retro! Kuchenna!

Już teraz zaraz natychmiast chce miec!!

Ktos cos fajnego podrzuci 🙂?
dziś są takie na westwing.
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 września 2014 16:54
Ide paczec :-)
Na [url=http://allegro.pl/listing/listing.php?string=waga+kuchenna+retro&search_scope=]allegro[/url] też są.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 września 2014 19:49
mac, ja mam pralko-suszarkę z Samsunga już trzy lata. Co prawda nie korzystam z suszarki zbyt często, ale przy dziecku to zbawienie. Już teraz, gdy były chłodniejsze i bardziej wilgotne dni, ubrania, które musiałam mieć na juz, suszyłam w suszarce.
Gdybym miała miejsce, zainwestowałabym w dwa urządzenia, ale z drugiej strony nie suszę tego prania codziennie.
Trzeba tylko pamiętać, że pralko-suszarki są najczęściej nieco mniej oszczędne (klasa) niż odrębne urządzenia.
W ogóle ta moja pralko-suszarka jest świetna, dobrze pierze, ma fajne funkcje.

edit: mam tę: klik , teraz są już nowsze modele.
Dzięki dziewczyny za opinie! U mnie też nie ma za wiele miejsca, stawianie jedno na drugim to ile będzie na wysokość? 170 cm? U mni eproblem z suzseniem jest zimą- latem mam balkon, sznury w ogrodzie- schnie szybciutko. Zimą potrafi się w domu "kisić" 3 dni jeśli nie stoi w pobliżu kaloryfera, zwłaszcza ciemne rzeczy, o swetrach nie wspomnę... Inna sprawa, że moja obecna pralka ma bardzo słabe wirowanie- 400-600 obrotów, w nowszuch modelach minimum to 1000, najczęściej 1200- 1400, więc już samo to powinno ułatwić życie... No i cenowo kombajn wychodzi znacznie taniej... Może kupić teraz pralkę a za jakiś czas suszarkę, rozważałam nawet używkę z pralkowni, którą kiedyś linkowała JARA, tylko tam trzeba się do stolicy wybrać...Muszę jeszcze z chłopem pokonferować...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 września 2014 20:37
mac, samo wirowanie na 1400 obrotów dużo daje. Mam też funkcje odświeżania ubrań gorącym powietrzem, fajna sprawa. I odczuwam większą radochę z posiadania tego urządzenia w tej samej sytuacji, co Ty. Moja obecna suszarnia staje się pokojem dziecięcym 🙂 Mam dwa balkony, ale co z tego, gdy leje...
mac,  robiłam rozeznanie odnośnie tego samego dylematu. mamy nieocieplony dom, w zimie schnie koszmarnie.

I po rozeznaniu... 95% rozmówców, którzy mieli pralko-suszarkę jest zdegustowanych skutecznością urządzenia. Ani pralka porządna, ani suszenie dobre. wszyscy zgodnie twierdzili, że ciuchy wyciągają jak po solidniejszym wirowaniu i nie ma tak jak sądziłam "pralkosuszarka->szafa", tylko trzeba rozwieszać. A w takim układzie- ja zrezygnowałam.

niedługo przyjedzie do nas ta pralka:
http://www.saturn.pl/pralka-samsung-wf80f5e3w2w,id-839254#detail-more

opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 września 2014 21:59
Isabelle, no kurcze, nie zgodzę się.
Zaznaczam - na pewno dwa urządzenia są lepsze, niż jedno.

Ale moja pralka świetnie pierze, dobrze wiruje.
I suszy absolutnie do suchego, ma nawet funkcję prasowania.
Więc może trzeba dobrze trafić. Moja to nie Miele, ale tania to teź ona nie była...
opolanka,  może masz bardzo wysokopółkowy sprzęt?
dlatego napisałam "95%", bo jesteś pierwszą osobą wśród kilkudziesięciu, która jest zadowolona i jej pralkosuszarka suszy do suchego a nie do wilgotnego 🙂

BASZNIA   mleczna i deserowa
19 września 2014 22:48
Pytanie: czy na westwing jest jakaś wyszukiwarka? Spóźniłam się na wagę kuchenną, i nie wiem jak się tam obrócić...
Basznia jest w bestsellerach i w tęczowa kuchnia
Isabelle, wtrace sie jako zadowolona uzytkowniczka pralko-suszarki. Fakt, nie byla tania ale bardzo polecam.
http://www.siemens-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralki-otwierane-od-frontu/60-cm/WM12Y890PL.html?source=browse
A to moze się poradzę. Lepszy czajnik bezprzewodowy czy na indukcję?

Jakbyście mogli podrzucić jakiś stylowy byłoby super, może być róziowy, ale pudrowy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się