Siodło skokowe

lusia722, Nie podoba mi się, że koń przestał je lubić  😁
Poczekam na Wasze wrażenia z Butet.
W zasadzie miałam kiedyś Equipe Eq s Special , trochę leciał do tyłu ale koń też nie narzekał, jemu nie spodobało się Bruno z kolei  🙂

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2019 22:01
Perlica nie lubił też jednego napierśnika i nauszniki z czasem też znielubił.
No to był wyjątkowy koń. Reszta od kilka lat w Portosach biegała młodzieżowe MP, ME i nie było problemu.

Jakie siodło polecacie do kicania amatorskiego 100/110 ? Budżet tylko do 4000, coś wygodnego dla konia 🙂
Wygodne dla konia będzie siodło pasujące na konia 😉 Zawsze można ewentualnie jakiś żel czy dobrej jakości podkładkę wrzucić. Do 4000 chyba Daw Maga można kupić....?
Właśnie słyszałam że Daw magi są dość twarde, myślałam o jakimś z Prestiga, ikonic niestety tu juz budzet mi nie pozwala
Znajoma narzeka na swojego daw maga że jest za miękki 😉 że terlica za bardzo pracuje. Natomiast siedzisko mojego Daw maga było twarde i rymarz nasmarował je olejem, potłukł takim drewnianym wałkiem i siodło zrobiło się znacznie dla mnie wygodniejsze. Znajoma ma model skokówki milenium chyba, ja mam Grand Prix.
lusia722, jak testy Buteta?
Czy mamy kogoś kto posiada Buteta zamawianego na miarę w Polsce?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 stycznia 2019 21:59
Perlica Bardzo pozytywnie 💘
Jeden model totalnie mnie kupił, na szczęście moją zawodniczkę też i chyba na tym stanie.
lusia722, no to opisz coś więcej 💃 w sensie podejście do klienta i kwestię pasowania? Choć pewnie was to całkiem nie dotyczy, bo weźmiecie standard żeby pasowało na kilka koni z podkładkami?
Który model, ten nowy?
To jednak nie Devocoux ani moja wymarzona CWD Miss?  😉


lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 stycznia 2019 08:55
W Miss martwiły nas odstające kolana i podejście do klienta,
Devocoux Biarritz O jest drugie w kolejności i byłyśmy pewne, że na nim stanie.
Z Buteta dostałyśmy najpierw dwa modele, z których jeden był całkiem, calkiem, drugi był bardzo podobny do Devocoux.
W poniedziałek po zawodach przyjechała do nas przedstawicielka i spędziła z nami kilka bitych godzin na testowaniu siodeł.
Najśmieszniejsze, że siodło, które moja amazonka z góry założyła, że nie chce testować za bardzo, bo płaski naleśnik, „bez klocków” okazało się strzałem w dziesiątkę. Sama obsługa bardzo in plus, podobnie jak w Devocoux.
Tak, nie robimy siodła na miarę, tylko takie, żeby pasowało na te konie, które są zbliżone budową, a za jakiś czas zobaczymy czy robimy drugie.

Czy zamawiał ktoś siodło equipe ze strony x-horse? Jest możliwość dopasowania indywidualnego?  😀
Anitka33241, znam kilka osób ze stajni, które zamawiały nowe siodła equipe w xhorse i te siodła byly indywidualnie dopasowywane.
Anitka33241, znam kilka osób ze stajni, które zamawiały nowe siodła equipe w xhorse i te siodła byly indywidualnie dopasowywane.


ok, dzięki to będę dzwonić do nich  🙂
Anitka33241,  To dopasowanie to tylko w ramach gotowych zestawów. Nie jest to siodło w którym można sobie wszystko dowolnie zmieniać, tylko ewentualnie z ich gotowych części. Ja chciałam Tybinke wysunąć w przód A nie w dół to się nie dało. Musiało iść w obie strony powiększenie.
xxagaxx, A masz teraz Equipe? Jesteś zadowolona? Jaki model ?
Rozstaw łęku w Daw Magu - M, to jaki będzie odpowiednik w Prestige?

Nieaktualne.
A wracając jeszcze do siodeł Equilline. Ktoś pasuje je w PL ?
No i czy ktoś może widział starsze niż rok/dwa i może powiedzieć jak jakość i trwałość. ?
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany siodła. chciałabym dowiedzieć się czy ktoś ma doświadczenia z firmą "Dobre Siodła" ? Jakie opinie? Oraz co sądzicie o tymże siodle?    https://dobresiodla.pl/produkt/gfs-pro-generation-training/    Co to w ogóle za firma bo ja jej nie kojarzę , nie wiem czy to wyższa czy niższa półeczka ?  :-/ Ale siodełko mnie zaciekaiło :-)
Sanaka, to marka brytyjska, średnia półka cenowa. http://www.gfsriding.co.uk/
Sanka, kupowałam u nich używane siodła, potem wymieniałam i sprzedawałam nie pasujące i jeśli chodzi o uczciwość to nie mam zastrzeżeń. Co do dopasowania się nie wypowiem, bo sama patrzyłam co mogłoby mi leżeć i przymierzałam dobre kilka jak nie kilkanaście.
Anitka33241,  To dopasowanie to tylko w ramach gotowych zestawów. Nie jest to siodło w którym można sobie wszystko dowolnie zmieniać, tylko ewentualnie z ich gotowych części. Ja chciałam Tybinke wysunąć w przód A nie w dół to się nie dało. Musiało iść w obie strony powiększenie.


Była u mnie P. Beata, nw co o tym myśleć bo w sumie zbyt dużo mi nie powiedziała a zmiany w siodle wyceniła na ok. 1500 zł.  No oczywiście lepiej wziąc według niej Synergy bo tam już zmiany są w cenie  🙄
Jakie siodło do 3000 możecie polecić? Miałam Daw Maga Grand Prix i uwielbiałam, koń mi jednak przypakował i zrobiło się za ciasne. Wymieniłam na to samo z szerszym łękiem i o ile na koniu leżało dobrze, to mi jeździło się okropnie. Pewnie kwestia tego, że źle wyjeżdżone, ale zraziłam się i szukam czegoś innego.
Wszelkie propozycje przyjmę z otwartymi ramionami  :kwiatek:
A próbowałaś poszerzyć łęk u producenta? Bez problemu mogą zwęzić, albo poszerzyć o jeden rozmiar. A jak przyjechał by ktoś od nich zmierzyć konia to dopasują ci rozmiar dokładnie pod niego. Mnie zwęzili na miejscu w ramach serwisu za koszty dojazdu.
W wielkim skrócie, siodło na wymianie uległo delikatnie mówiąc uszkodzeniu... więc niestety musiałam się z nim pożegnać.
mils   ig: milen.ju
25 lutego 2019 09:05
Mam pytanie, czy osoby z krótkim udem lub niskie (siłą rzeczy, noga dość krótka) mogą mieć skokówkę z wysuniętą w przód tybinką? Po testach jednego z siodeł, które wg mnie miało ogólnie za dużą na mnie tybinkę, spytałam o coś innego z mniejsza tybinką i dostałam info, że tu nie chodzi o długość tybinki, tylko jej wysunięcie w przód. I zgłupiałam, zawsze myślałam, że chodzi raczej o dopasowanie długości tybinki do jeźdźca, a wysunięcie w przód to sprawa drugorzędna, jeśli w ogóle istotna, oprócz subiektywnych preferencji. Jak to jest wg Was? Będę wdzięczna podzielenie się wiedzą i doświadczeniem w tej kwestii. :kwiatek:
Gillian   four letter word
25 lutego 2019 09:18
Dokładnie chodzi o wysunięcie tybinki w przód. Zwłaszcza na krótkie i grubsze udo. Posiadam takowe i jak zegnę nogę w strzemieniu to potrzebuję więcej miejsca w przód właśnie.
mils   ig: milen.ju
25 lutego 2019 09:44
Gillian czyli faktycznie jako mniejsza osoba nie potrzebuję prawdopodobnie mocniej wysuniętych w przód tybinek, dobrze zrozumiałam? To by mi zmieniało trochę obszar poszukiwań siodła, chociaż w tym momencie to zgłupiałam totalnie. 😡
mils, tybinka ma być dostosowana do długości nogi i preferencji jeźdźca. Ja mam udo krótkie i grube i nie potrzebuje tybinki wysuniętej mocno do przodu, ale jej długość i klocek mam zrobione na miarę. Moim zdaniem mocno wysunięta tybinka może sprawdzić się w przypadku jeźdźca o bardzo krótkim, okrągłym udzie, albo dla kogoś, kto lubi jeździć w bardzo krótkich strzemionach, bo noga jest wtedy mocniej zgięta i potrzebuje więcej miejsca z przodu. Poza wysunięciem tybinki popatrz też na wielkość i kształt klocka kolanowego, bo on też zajmuje sporo miejsca.
Gillian   four letter word
25 lutego 2019 14:11
Dlatego szerzej się nie wypowiadam bo nie chcę wprowadzić w błąd. Mam 166cm, czy jestem niska? nie wiem. Mam krótkie udo i baleroniaste, w siodle o normalnej tybince kolano ucieka mi nad poduszkę. Teraz mam wydłużoną i idealnie pasuje. Tyłek mam ni chudy ni gruby, w 17 za ciasno, w 18 pływam. A z wysuniętą tybinką 17 pasuje idealnie. Trzeba mierzyć i ocenić dupologicznie.
Większość kobiet, w tym niewysokich, ma dłuższą kość udową niż piszczelową. U mężczyzn jest odwrotnie. Więc może Wam się tylko wydaje, że macie krótkie udo, skoro potrzebujecie przedłużanej tybinki...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się