Kącik Ujeżdżenia

http://www.sl-sporthorses.com/de/main_index.htm

Ktoś coś poznaje w dziale Verkaufspferde?  😉
KuCuNiO   Dressurponyreiter
11 czerwca 2009 11:29
Largos:-))
czy ktoś ma jakieś wieści z Ostrowa? w mierzęcinie Priź St. George wygrała katarzyna milczarek na don windsor 67,281%, druga Yoni de Souter bonaire 67,193, Julia Voigtlander Laetitian 65, 877, Jacques Albeck, Wiktoria Siergiej Up Date, Karolina Mazurek, Aleksandra Szulc, Łukasz Pawałek, Ilona Janas, Bianca Kasselmann, Olga Michalik Welt Noel, Jacques ALbeck
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 czerwca 2009 20:52
Szecherezada - a wiesz moze jak w Mierzęcinie radzi sobie Lord Piros?
caroline   siwek złotogrzywek :)
12 czerwca 2009 20:57
tutaj masz pełne wyniki z dzisiaj: http://swiatkoni.pl/news-display/927.html
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 czerwca 2009 21:02
Łooo ale wtopa! Pomieszało mi się, że Lord Piros startuje, a tymczasem tylko jego włascielka jest na tych zawodach  😡 Przepraszam za zamieszanie i Caroline dziekuje za linka do wynikow!  :kwiatek:
Mam mały problem całe życie jeździłam w siodle skokowym chociaż mam też siodło ujeżdżeniowe .

Ostatnio na jazdę założyłam siodło ujeżdżeniowe i nie wiem jakie mają być długie strzemiona w takim siodle .

Po paru minutach miałam już dosyć jazdy wszystko mnie bolało i nie mogłam wyczuć konia (W skokowym czuje każdy ruch konia ) miałam przerwę od jazdy 2 lata (2 razy jeździłam przez ten czas) wiem że teraz musze dużo pracy poświęcić na powrót do formy .

Nie wiem może te siodło jest dlamnie za małe  🤣
moze wystarczy, ze porobisz kilka razy cwiczenia rozciagajace w ujezdzeniowce? masz mozliwosc zeby ktos cie wzial na lonze albo spokojnego konia na ktorym mozesz sie powyginac?

dlugosc strzemion dopasowujesz tak, jak w normalnym siodle.
Oj monia dosiad po przerwie boli  🙁 a pierwszy dosiad w uj. to zazwyczaj katorga. Przyzwyczaisz się  🏇
Zacznij od strzemion na wysokości kostki luźno puszczonej nogi.
albo moze masz zwyczajnie niewygodna ujezdzeniowke?
Właśnie, właśnie - "bywalec" skokówek nie zdaje sobie sprawy, jaka "jazda" może być z dobraniem uj.
Ujeżdzeniówke dostałam od szefowej jak zajeżdżałam konie i raz na nim jeździłam a potem oddałam je mężowi on nie narzeka i nie chce innego siodła .

Nie mam możliwości jeździć na lonży i myślę żeby wybrać się do znajomego troszkę poćwiczyć  😡

Zawsze się zajmowałam zajeżdżaniem koni tylko do takiego stopnia żeby koń był spokojny i szedł dalej w dalsze ręce a siodło skokowe mi do tego pasowało.
Moje konie chodzą dobrze i są dobrze ustawione na pomoce dlatego na razie na nich nie jeżdżę tylko klepie tyłek na koniu dopiero zajeżdżonym żeby on poćwiczył i przyokazji Ja .

Dosiad mam do poprawy ,pięta mi idzie do góry a ręka nie stabilna i patrze się w grzywę 😵 😵 nie spodziewałam się że będzie tak trudno wrócić do jazdy .

DZIĘKI WILKIE ZA POMOC  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Kilka amatorskich ujęć z Ostrowa 😀



































Pozdrawiam 😉
Relacja na swiecie koni jednak dopiero od 11  🤔
Co to za koń 5 od góry?
Prosario II i M. Cichoń na 5 zdjęciu
5 koń to nie mam pojęcia 😡
Sorry, chodziło mi o 5 zdjęcie 😡
Dzięki
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 czerwca 2009 16:38
Prosario II i M. Cichoń na 5 zdjęciu
5 koń to nie mam pojęcia 😡

na pewno Prosario? nie Elderman?

Prosario: http://www.lider.ham.com.pl/kon,5


Elderman: http://www.lider.ham.com.pl/kon,8



Prosario-skarogniady
Elderman tokasztan.

co do pierwszego filmiku<Prosario> wrzuconego przez caroline... Czy mi sie zdaje że ten koń idzie jakoś dziwnie prawym tyłem w stępie? Szczególnie jest to widocznie zaraz po przejściu z kłusa,obejrzyjcie od 2:20... Czy to jest takie moje dziwne wrażenie?
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 czerwca 2009 18:01
Prosario-skarogniady
Elderman tokasztan.

kasztan? z wyników z Ostrowa: Elderman wał\hol\[glow=red,2,300]gn[/glow]\Aljano\Katania\2001
http://www.dressage.pl/wyniki/20090612_ostrow.pdf
Tak,masz racje. na zdjeciach widac że ma czarny ogon,a na filmie wydaje się caly brązowy. sorry.
Ale ładnie widać po tych wynikach, kto kogo faworyzuje. Nie ma to jak obiektywizm  😉
Mój błąd, ale Elderman wydawał mi się masywniejszy jak go w Spodku widziałam, założyłam, że to Prosario, ale jak widać, nie 🤬
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 czerwca 2009 21:59
azhael, tylko mnie się nijak nie zgadza ilośc skarpetek - jeden z koni Mateusza Cichonia ma 4 skarpetki, a drugi tylko dwie (na tyłach) - ktoś pomoże to rozwikłać?

bo ja na razie wyśledziłam tylko tyle, ze MC był na zawodach z dwoma końmi, a Prosario ma dwie skarpetki. kon ze zdjęć ma 4 skarpetki. Jak nazywa się koń ze zdjęć?

(pytam na powaznie, aczkolwiek bez złosliwości 🙂😉
Właśnie się tych skarpetek doliczyłam i dlatego edytowałam poprzedniego posta 😡 Ale elderman w Spodku wyglądał zupełnie inaczej (IMO lepiej)
Jak ktoś ślepy to ślepy
rozwikłam te zagadke: kon na zdjeciach to Elderman
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 czerwca 2009 22:08
faraa, wielkie dzięki 😀 :kwiatek:
Mierzęcin
Ekwador

Don Windsor

Bonaire van .....
ale narobiłam zamiesznia, no ale same oceńcie czy waszym zdaniem to ten sam koń
link

całe szczęście, że już wszystki jasne, caroline, faraa  :kwiatek:
Kinnie, Masz może jakieś zdjęcia z młodzieżowej rundy? Mam kilka swoich robionych przez koleżankę, ale nasze są jeszcze bardziej amatorskie 😉

Zawody w Ostrowie bardzo przyjemne i fajnie zorganizowane. Mimo ulewy podłoże wytrzymało i dało się prawie normalnie jeździć.
Żałuje, że nie poznałam tulipan, ale nie pamiętałam jakie konie tu wymieniła, 😡 a nie miałam dostępu do internetu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się