Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Rejestracja chwilowo wyłączona. Prosimy rejestrować się po weekendzie!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Cavaliada Tour 2018/2019

poprzednia następna
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Cavaliada Tour 2018/2019  (Przeczytany 46035 razy)
pestka

« #120 : Luty 01, 2019, 20:14:08 »
Odpowiedz cytując
kupiłam na cały weekend to już nie ma odwrotu  zemdlal ale podczas drugiego nawrotu już było w porządku
#link
Bessa ['] 20.08.2000-10.08.2013 - taki pies trafia się raz w życiu...
Hamburg ['] 10.01.1995-17.05.2018 - do końca wyjątkowy...
Katrzyna K

Moje ogłoszenia
« #121 : Luty 01, 2019, 23:09:54 »
Odpowiedz cytując
Ja też weekend wykupiłam i u mnie też lipa, wczoraj cięło niemożebnie, a dziś na laptopie tyko głos, obrazu zero, a na telefonie za to obraz ale bez głosu, tak więc no,pooglądałam sobie... zemdlal
#link
kokakola

« #122 : Luty 02, 2019, 00:20:44 »
Odpowiedz cytując
kto ma jeszcze wykupioną relacje? Próbuje oglądać, ale tak tnie, że się tylko wściekam  marze
Na Firefox nie dało się, ale na Chrome mogę spokojnie oglądać uśmiech
#link
Magdzior

« #123 : Luty 03, 2019, 12:59:24 »
Odpowiedz cytując
http://sport.tvp.pl/41112615/jezdziectwo-cavaliada-lublin-grand-prix-lublina relacja z dzisiaj jakby ktoś chciał oglądać Grand Prix:)
#link
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu"
Jasnowata

Moje ogłoszenia
« #124 : Luty 03, 2019, 15:39:44 »
Odpowiedz cytując
Bylam w sobote popołudniu i chce tylko powiedzieć, ze pokazy, to byla jakas zenada... Tesknie za tym co bylo kilka lat temu, za tym co bylo chocby na Torwarze.
I nie rozumiem coraz wyzszych oplat. Niech jakosc zacznie gonic za tymi cenami. W tym roku dostalam bilety, sama na pewno nie wydam ani zlotowki na wejscie dopoki cokolwiek sie nie zmieni. Bo jest 7 edycja w Lublinie i przez 7 lat zmienily sie zaprzegi z dwojek na czworki, a tak wszystko to samo... wieje nuda, wieje brakiem checi...
#link
DeJotka

« #125 : Luty 03, 2019, 16:09:20 »
Odpowiedz cytując
Ja byłam mocno zażenowana tym, że w okolicach 19-20 w piątek na większości ze stanowisk handlowych odchodziło picie i mnóstwo sprzedawców/przedstawicieli było już pijanych...
#link
To , że się do ciebie uśmiecham wcale nie oznacza że cię lubię.
Mogę np. wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach
Ascaia

« #126 : Luty 03, 2019, 20:54:26 »
Odpowiedz cytując
Jasnowata, a co było jako pokazy?

(PS. Ogólnie się zgadzam, bo pamiętam pokazy jeszcze z etapu tzw. Końskiego Mikołaja na Torwarze i naprawdę fajnie do nich wrócić myślami, ale... rok temu w Lublinie był super pokaz! wink mój autorski kucykowy wink - obiektywizm zerowy )
#link
TAJEMNICA KRÓLOWEJ TAJLANDII
Jasnowata

Moje ogłoszenia
« #127 : Luty 03, 2019, 21:02:39 »
Odpowiedz cytując
Ascaia, rok temu akurat w sobote mnie nie bylo uśmiech
Pamietam teatry konne, pamietam Lorenzo, Horsemanow, ujezdzenie vs western, w ogole western, jakies atrakcje robiace efekt wow i wiele innych show, ktore trwaly dluzej i to dla nich najchetniej chodzilam na cava, czy jeszcze wczesniej Warsaw Horse Day (czy jakos tak wink )

A w tym roku paskudne araby (pomijajac, ze i tak nie lubie rasy, ale w stajni mam ladniejszego wink, niby pokazanie uzytkowe, ale kto sie na uje nie zna, to nie rozumial co amazonka robi, a kto sie znal, to widzial mnostwo rzeczy, ktore im nie wyszlo. Skoki przez trzy przeszkody... ekhm uśmiech
I ulani, grupa rekonstrukcyjna. Koniec.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 21:04:30 wysłane przez Jasnowata » #link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #128 : Luty 03, 2019, 21:45:06 »
Odpowiedz cytując
Ja moze mam zepsute galki oczne ale... co sie stalo z ocenianiem w ujezdzeniu. Serio, ale Arriba Z byl oceniany chyba za inny przejazd...  ke
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
Magdzior

« #129 : Luty 03, 2019, 23:44:38 »
Odpowiedz cytując
Mam to samo odczucie co do sobotnich pokazów, czekałam na nie bo pamiętam jeszcze dobre kilka lat temu podczas Katowickiej Cavaliady to był głowny punkt programu i właśnie pokazy bywały największą atrakcją dnia. Emocje, oklaski i naprawdę zainteresowanie publiczności. Arabowi skaczącemu podnieśli przeszkody chcieli chyba żeby skoczył coś więcej po czym speaker zapowiedział już ułanów i arab 'skoczek' zjechał, zaś ten drugi został i w kółko pokazywali te same elementy, już nie mówie o tym, że widać było brak planu w tym pokazie, prawie, że w siebie wpadły w pewnym momencie.

Cieszę się, że mogłam piątkowy konkurs wkkwistów zobaczyć (chociaż odrobinę tęsknoza za krosem została zaspokojona:) bo na poprzednich edycjach nigdy nie było okazji, teraz też prosto z egzaminu leciałam:) Dobrze, że potem zaczęli upominać żeby balony 'sciągać' na dół bo w pewnych momentach widziałam powiewające jednorożce przede mną zamiast parkuru.
#link
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu"
Dama

« #130 : Luty 04, 2019, 00:27:05 »
Odpowiedz cytując
Jako warszawski wolontariusz od kilku lat mogę powiedzieć, że straszna monotonia z pokazami - araby, ułani, łucznictwo i ewentualnie zaprzęgi zimnokrwistymi ogierami, koniec sprzątamy, wjeżdżają traktory. Żadnej zabawy, polotu ani ikry, a szkoda.
#link
Milla

Moje ogłoszenia
« #131 : Luty 04, 2019, 11:05:02 »
Odpowiedz cytując
Ja moze mam zepsute galki oczne ale... co sie stalo z ocenianiem w ujezdzeniu. Serio, ale Arriba Z byl oceniany chyba za inny przejazd...  ke
Fakt, nie był to moim skromnym zdaniem najlepszy przejazd niedzieli.
Przykro mi jednak czyta się fale hejtu jaka wylewa się na parę (a nie na ocenianie).
#link
bera7

« #132 : Luty 04, 2019, 11:14:58 »
Odpowiedz cytując
vissenna, widać różnicę w notach, o ponad 5%. Generalnie ja od dawna nie rozumiem kierunku sędziowania.

Milla, Nie ogarniam fali hejtu, łatwo jest wylewać pomyje zza ekranu, a trudno dorównać umiejętnościom. Jednak były dość poważne błędy i stąd moje zdziwienie w wyniku końcowym.
#link

Milla

Moje ogłoszenia
« #133 : Luty 04, 2019, 11:54:51 »
Odpowiedz cytując
bera7, ta para na wcześniejszej Cavaliadzie pokazała podobny poziom. Nie wygrywała, była cisza. Wczoraj zajęli 1 miejsce w niedzielnym konkursie i zaczęło się gadanie.
Strasznie się czyta niektóre komentarze.
Kilka lat temu również miałam mieszane uczucia co do sędziowania na Cavaliadzie, ale po wczorajszym to już trochę przeginka wink
#link
LSW

« #134 : Luty 04, 2019, 12:34:34 »
Odpowiedz cytując
Bylam w sobote popołudniu i chce tylko powiedzieć, ze pokazy, to byla jakas zenada...
ułąni mogą zrobić pokaż, a dlaczego ujeżdżeniowcy nie zrobią. Jest was cała masa. Można na początek prostego kadryla. Pamiętam, kilka lat temu, wasze babcie robiły show na cavaliadzie. A ta dzisiejsza młodzież potrafi narzekać.
#link
Sonika

Moje ogłoszenia
« #135 : Luty 04, 2019, 14:22:07 »
Odpowiedz cytując
Zgadzam się, że nudy. Nie ma nic nowego, już nawet nie chce mi się po wolontariacie zostawać na konkursy  zemdlal myślałam, że może starość mnie dopadła ale to raczej nuda.

Araby- spoko. Ale dla kompletnego laika to po prostu konie. Dlaczego nie pokażą innych ras, tak dla kontrastu.
Dlaczego nie zrobić 5min kadryla na różnych koniach, koniki by sobie biegały a komentator mówiłby jakies podstawy o rasach.
Kiedyś Jachymek robił pokaz- publiczność fajnie reagowała, tak samo horsemeni.
O ile pamiętam to pokazy były też rozpisane wcześniej, publiczność wiedziała co i o której będzie. A teraz nic.

I czy tylko mnie denerwuje muzyka ? Nawet to jest co roku takie samo.
#link
Jasnowata

Moje ogłoszenia
« #136 : Luty 04, 2019, 14:45:28 »
Odpowiedz cytując
Bylam w sobote popołudniu i chce tylko powiedzieć, ze pokazy, to byla jakas zenada...
ułąni mogą zrobić pokaż, a dlaczego ujeżdżeniowcy nie zrobią. Jest was cała masa. Można na początek prostego kadryla. Pamiętam, kilka lat temu, wasze babcie robiły show na cavaliadzie. A ta dzisiejsza młodzież potrafi narzekać.
Nie, nie potrafimy tylko narzekac. Cavaliada, czy tam MTP raczej nie sa zainteresowani szukaniem ciekawszych atrakcji. Teraz maja byc zawody, skoki, skoki, skoki i to w tej samej formule.

Fajnie bylo chyba na pierwszej czy drugiej edycji jak przed rozpoczęciem ujezdzenia wyjechala Olga Michalik i pokazywala elementy z malej rundy, ktore komentowal Jacek Ryczywolski.
#link
Sonika

Moje ogłoszenia
« #137 : Luty 04, 2019, 17:07:23 »
Odpowiedz cytując
Pokazy organizuje pzhk i kowr. Do nich trzeba by się zgłaszać z chęcią występu.
Cavaliada jako organizator nic do tego nie ma.
A tak oni nie muszą szukać, biorą państwowe stadniny.
#link
fin

« #138 : Luty 04, 2019, 19:22:22 »
Odpowiedz cytując
Czy któryś jeszcze wystawca oprócz Konika oferuje odbiór zamówienia internetowego na Cavaliadzie w Krakowie? kwiatek
#link
Sonika

Moje ogłoszenia
« #139 : Luty 04, 2019, 23:27:26 »
Odpowiedz cytując
fin a może po prostu napisz maila do wystawcy, który cię interesuje.
Jak dla mnie nie będzie to dla nich wielki problem, chyba, że planujesz zamówić rzeczy na całego busa  lol
#link
karolina_

« #140 : Luty 05, 2019, 00:36:48 »
Odpowiedz cytując
Zamiast tych pokazow mogloby byc ujeżdżenie o normalnej porze a nie o 8 rano
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #141 : Luty 05, 2019, 18:22:41 »
Odpowiedz cytując
karolina_, - popieram! Zwykle leciałam na cavaliade z samego rana tylko dla ujeżdżenia, więc licząc dojazd, musiałam wyjść z domu jakoś o 6... przez to na ostatnich konkursach miałam już trochę dość.
#link
Sonika

Moje ogłoszenia
« #142 : Luty 05, 2019, 19:03:18 »
Odpowiedz cytując
Nie dałoby rady zrobić ujezdzenia zamiast pokazów, ponieważ za mało czasu na rozstawienie wszystkiego i przejazdy.
Do tego publiczność w większości to laicy, dla ktorych ujezdzenie nie przynosi aż takich emocji jak skoki.
No i publika liczy na pokazy, dla niektórych były ciekawe, może ktoś zakochał się w arabach lub zeszce od teraz jeździć w kulbace dzięki chłopakom. Nie ma co dramatyzować, jedynie narzekać że Cavaliada jedzie monotonią i nudą.

Jeszcze dopowiem, że do organizatora nie wpływają skargi ( choć słyszałam że zawodnicy się skarżyli po Poznaniu to sam organizator nic o tym nie wie).
Także można by napisać choć maila zbiorowego, z jakiejs wiekszej stajni, bo takie pojedyncze pewnie zignorują.
#link
Jasnowata

Moje ogłoszenia
« #143 : Luty 05, 2019, 20:58:55 »
Odpowiedz cytując
To ja do takiego maila chętnie dołączę wink
#link
Windziakowa

« #144 : Luty 05, 2019, 21:21:26 »
Odpowiedz cytując
A myślałam, że to mnie tylko nudzą pokazy... Byłam 3ci raz w Poznaniu na Cavaliadzie i 3ci raz oglądałam dzieci na kucykach, na konikach polskich, zaprzęgi ogierów, araby, ułani... Ile można? Jak byłam za pierwszym razem to byli horsemani i byli rewelacyjni, a teraz to oni próbują odgrzewać tego samego kotleta, choć ten już spleśniał i próbuje uciekać...
#link
Ascaia

« #145 : Luty 05, 2019, 22:18:37 »
Odpowiedz cytując
Oj dziewczyny, nie wiecie o co chodzi? wink
Jak było wspominane - pokazy przygotowuje PZHK i KOWR czyli organizacje z dość mizernym zapleczem finansowym. Bezpośredni organizatorzy Cavaliady się do pokazów "nie dotykają" - do tego stopnia, że wychodzą z hali i cieszą się przerwą. wink Więc pokazy robione są siłami lokalnymi. Siłami ludzi, którzy nie stawiają warunków finansowych. Ewentualnie grzecznie poproszą czy ktoś by im nie oddał chociaż z połowy za koszty transportu, ale jak nie dostaną to i tak przyjadą. Lorenzo czy horsemani za satysfakcję nie wystąpią. wink

Z drugiej strony ta "lokalność" ma aspekt promocji danego regionu.
Dodatkowo Cavaliady są w coraz większym stopniu imprezą tak samo specjalistyczną, co rodzinną. Połowa mojej pracy była chociaż na chwilę, chociaż tylko niektórzy mają dzieci w szkółkach jeździeckich. I takiej publiczności takie "show" często wystarczy. Co więcej - jak będą dzieci na kucykach to Anię lub Karolka przyjdzie zobaczyć mama, tata, dziadkowi, kuzynki, koleżanki z klasy, etc...  wink
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 22:22:34 wysłane przez Ascaia » #link
TAJEMNICA KRÓLOWEJ TAJLANDII
Sonika

Moje ogłoszenia
« #146 : Luty 05, 2019, 23:27:51 »
Odpowiedz cytując
Ascaia Dokładnie, pamiętam jeden rok w Lublinie, gdy horsemani występowali w dzień kobiet. Wtedy to była inwencja Cavaliady. Tak to robi to ktoś inny, taki trochę zapelniacz czasu. A Cavaliady bardzo długo wychodziły na minusie finansowo, dlatego tym bardziej teraz ( gdzie nie ukrywajmy wszystko podrożało) łapią kase skąd się da, nawet transmisje są płatne.
#link
Jasnowata

Moje ogłoszenia
« #147 : Luty 06, 2019, 09:59:15 »
Odpowiedz cytując
Ale chyba jakies inne konkursy mozna wymyslec? A nie ciagle to samo?
Bo w ten sposob tez traca klientow. No mnie stracili i za mna kilku innych znajomych. wink
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 11:02:33 wysłane przez Jasnowata » #link
karolina_

« #148 : Luty 06, 2019, 11:10:53 »
Odpowiedz cytując
Jasnowata, az tylu tych konkursow nie ma zeby pozmieniac uśmiech chociaz zamiast potęgi mogloby byc raz 6 przeszkód.
#link
Gillian

four letter word

« #149 : Luty 06, 2019, 12:06:08 »
Odpowiedz cytując
można zrobić 6 barier to raz, nikt nie robi konkursu z jokerem - a szkoda, można by się trochę pobawić, ja bardzo lubię takie klimaty, zawsze to jakaś forma wyzwania bo i szybko trzeba i trudniej przy końcu.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Cavaliada Tour 2018/2019

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 20 zapytaniami.