Firmy kurierskie - dobre, niezłe, najgorsze

zamówiłam sobie jedną rzecz i dostałam od sprzedawcy nr przesyłki (ma mi ją dostarczyć Siódemka) jednak na ich stronie wyskakuje informacja, że nr jest nieprawidłowy. Coś mi sie przypomina, że chyba już tak kiedyś miałam dostałam od sprzedawcy nr i on nie działał a potem zaczął, może tak być? Czy mam z samego rana dzwonić do tych ludzi? 😉
przede wszystkim poproś w sklepie o informację o numerze.
Niech potwierdzą czy podali Ci prawidłowy.
Może go ktoś wklepał ręcznie i mu się łapka na klawiaturze omsknęła.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
24 lipca 2014 08:49
hanexxx, jeśli przesyłka została nadana tego samego dnia, w którym dostałaś numer, to możliwe, że po prostu jeszcze nie została wprowadzona do systemu.
dempsey   fiat voluntas Tua
24 lipca 2014 09:44
[quote author=dempsey link=topic=10166.msg2134336#msg2134336 date=1404716473]

Niby paczki nie giną często, ale.......panika się włącza.

Może jednak jechać osobiście.



giną... i to w tych lepszych firmach również... ja, że tak powiem z branży jestem i bym jechała osobiście - ale ja ogólnie mało ludziom wierzę 😉
[/quote]
Tak też i zrobiłam 🙂
I nie żałuję. Koszt przejazdu był zaledwie dwukrotnością ceny przesyłki (PKP można tanio skonfigurować), 1000 km zrobiłam w 13 h i całą powrotną drogę ściskałam mój zakup oburącz 🙂
Czekanie na kuriera w przypadku gdy zgubienie oznacza 7k straty kosztowałoby mnie za dużo nerwa.
DPD - kocham tę firmę miłoscią wielką, chociaż tani nie są 😉 ale to ich jedyny mikro - mankament

Za każdym razem dzwonią rano i dostarczają przesyłkę w miejsce przeze mnie wskazane. Bez względu na podany na paczce adres dostarczą mi paczkę do pracy, do stajni, czy gdzie tam sobie zażyczę 😉 Ba - mogę mieć "fochy" co do zakresu godzin dostarczenia przesyłki przenigdy nie ma żadnego problemu. Raz mi do sklepu przywieźli (akurat byłam w jakimś Lildu)... Jeśli mnie nie ma na miejscu 10 razy zapytają, czy na pewno mogą zostawic u sąsiada i jeszcze od sąsiada zadzwonią i kartkę (kwitek) zostawią w skrzynce: "na wniosek adresata przesyłkę zostawiono pod adresem:..." Kurierzy zawsze mili, bezproblemowi, punktualni...  Za każdym razem czuję się jak "VIP" jakiś - tak traktują każdego klienta  😀
Dlaczego wszystkie firmy kurierskie nie chcą działać w ten sposób?  🤔

Znacie firmę DHL? Ich kurierzy dzwonią przed dostarczeniem paczki?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 sierpnia 2014 10:27
hanexxx, dzwonią.

A ja mam to samo pytanie dotyczące Pocztexu. W życiu nie miałam z nimi do czynienia. Dzwonią do odbiorcy przed przyjazdem?
Kurczak, ja niemile wspominam współpracę z Pocztexem. Nie dość, że nie dzwonił, to jeszcze nie raczył użyć dzwonka do drzwi, tylko z góry założył, że mnie nie ma. Nie zdążyłam wybiec przed dom, bo go już nie było. Paczka dotarła, ale dopiero po weekendzie 😵 Ale może to nie reguła, tylko w mojej mieścinie jakiś dziwny pan się trafił.
Generalnie działanie firmy zależy od pracujących w lokalnych biurach kurierów
No... moze z wyjatkiem Siódemki, z którą chyba wszyscy mieli jakieś przeboje 😉

DHL do mnie zawsze dzwonił 🙂 i nawet zostawiając paczkę u sąsiada (dogadane i wcześniej z sąsiadem i przez telefon z kurierem) - zostawiał w skrzynce awizo w stylu: przesyłka przekazana Panu Kowalskiemu ul. Zmyślona numer 17 🙂 pod spodem podpis i kuriera i sąsiada.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 sierpnia 2014 10:42
mundialowa, mam nadzieję, że jednak zadzwonią 🙁
_Gaga, wyjątkowo ja nie miałam nigdy przebojów z Siódemką, a przywożą mi regularnie co 1,5 miesiąca paczki od dłuższego czasu 😉
Z Siódemką nie miałam przebojów większych, niż zostawienie paczki lekkiej, ale objętościowo przekraczającej moją rozpiętośc rąk 😀 w bramie. Najgorzej wspominam właśnie Pocztex, ale trzymam kciuki Kurczak, żebyś nie miała podobnych przygód 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 sierpnia 2014 10:53
Odkąd mieszkam na wsi mam problem z prawie każdą firmą (Siódemka przyjeżdża na inny adres), ponieważ kurierzy dzwonią, ale najczęściej z informacją, że są już w mojej wsi i nie mogą znaleźć adresu. Nawet jeżeli przy zamówieniu wyraźnie proszę, żeby zaznaczyć, aby dzwonili co najmniej dwie godziny wcześniej i tak tego nie robią uznając chyba, że ludzie na wsi, to najdalej w oborze mogą siedzieć. W Warszawie nigdy nie miałam z tym problemu. Jak na razie jedyny kurier, który zadzwonił rano informując, że będzie po południu był z UPS.
GLS pobił kolejny rekord, paczkę nadaną w środę odebrałam... we wtorek. Ale cóż chcieć skoro moja miejscowość podlega centrum dystrybucji w Kielcach (120km), a do tego warszawskiego mam na ok. 75 km..  😵
Nie za bardzo wiedziałam, gdzie zapytać, ale może się nada 🙂

Nadawał już ktoś przesyłki przez InPost?
Paczki można nadać do wysyłki do domu, czy tylko paczkomaty?
Faktycznie trzymają się terminów (zwłaszcza teraz przed świętami) ?
Nie wiem jak jest teraz, ale jak ja wysyłałem paczkę to była możliwość dostarczenia wysyłki do domu. Na pewno przed świętami mają niezły młyn, ale z całą pewnością powinni trzymać się terminów.


tu była bezczelna reklama
Siódemka znów sobie jaja robi... widziałam wczoraj ich wozy tuż koło mojego domu. Wieczorem o 20:53 dostałam smsa, że paczka dziś do 20 będzie. Nie zauważyłam, aby była, więc sprawdziłam w systemie i teoretycznie kurier był, tylko rzekomo adres zły. Sprawdziłam z podanym, adres się zgadza. Dziś próbowałam się do nich dodzwonić, by zainterweniować - znalazłam tylko możliwość sprawdzenia statusu przesyłki... Dobrze się bronią przed reklamacjami, bo jedyna możliwość wg strony to reklamacja pisemna... Znalazłam czat, na którym przedstawiłam sytuację, na co pan odpowiedział, że przesyłka POWINNA jutro być u mnie, a teraz jest w magazynie. Na pytanie, czy mogę jutro dostać pewną informację, że mam czekać na paczkę - odpowiedź po raz drugi, że POWINNA jutro dotrzeć. Żadnego przepraszam, nic - bo i po co.
Ehh...
Pan z Siódemki jakiś czas przed świętami zostawił  na podwórku paczkę z siodłem, nie kontaktując się ze mną. Nas w domu nie było, ale psy na podwórku owszem. Wieczorem zostałam paczkę  nagryzioną, ale siodło na szczęście całe.
Dlatego ja zanim cokolwiek zamówię przez internet, dzwonię do każdej firmy żeby sie upewnić czym wysyłają- jeśli Siódemka to zawsze rezygnuje, choćbym nie wiem jak atrakcyjny towar znalazła... Dla nich to norma podrzucać paczki gdzie bądź, chyba żeby brać z płatnością przy pobraniu, wtedy to kurier za nami lata żeby pieniądze dostać i można im sie "odwdzięczyć"
No i znowu powtórka z rozrywki.  😤
Jest 12.30, jak większość osób dorosłych w tym kraju jestem w pracy. Dzwoni kurier, że ma przesyłkę, a mnie nie ma w domu. No patrzcie, jaka bezczelna jestem.
No to, że zostawi u sąsiadów albo w sklepie, bo musiałby wracać... Powiedziałam, że nie mam zaprzyjaźnionych sąsiadów i nie chcę, żeby moje przesyłki zostawały w sklepie. A przecież nie będę się zwalniać z pracy i teraz jechać na tempo pod blok. Powiedziałam, że on ma mi dostarczyć przesyłkę bo za to zapłaciłam. Spytałam czy w takim razie jutro może mi dostarczyć paczkę rano lub po 15. Nie, bo on jest na tym osiedlu tylko 12-13 i nie ma zmiennika i musiałby wracać i w ogóle i w szczególe... Ok, poszłam mu na rękę - jeśli są sąsiedzi pod tym-a-tym numerem to tam może zostawić, jak nie - ma zadzwonić, skieruję go do rodziców na osiedle obok.
Po 5 minutach dostaję SMS (!) - przesyłka zostawiona w sklepie przy pani bloku
🤔
👿
Jaki to taki cwany?
Ascaia, a teraz robisz tak:
dzwonisz do firmy, że nie otrzymałaś paczki. że w systemie doręczona, a że ty nie masz no i gdzie ona jest. aha, doręczona, podpisana, ale ty nie masz, a zapłaciłaś za to co w środku z góry. i to było, no cóż, drogie. więc prosisz o okazanie KTO PODPISAŁ odbiór. jeśli twoim nazwiskiem będzie wyciągasz dowód i pokazujesz swój podpis- nie zgadza się. jak innym- a kto to jest, bo nie twój domownik żaden. a dalej informujesz firmę, która ci to nadała, że nie dostałaś. trzeba troszkę chłopców moresu nauczyć.
ja też dostarczałam ludziom przesyłki. zawodowo. i serio, da się to robić solidnie.
Cariotka   płomienna pasja
23 stycznia 2015 20:50
Jaką najlepszą i zarazem najtańszą firmę zamówić żeby wysłać paczkę z Polski do UK?
Potrzebuję żeby mama mi wysłała ubrania i potrzebuję coś sprawdzonego🙂
Po raz pierwszy nacięłam sie na kurierów  🤔
Byli to przedstawiciele DHL.
Zamówiona przesyłka miała być dostarczona w pon/wt.
Kurier był u mnie w pon ok 20:30. Niestety byłam już w pracy i nie mogłam odebrać przesyłki. Ustaliłam więc z kurierem, że na następny dzień po 16 dostarczy mi paczkę.
Wszystko fajnie, ale następnego dnia ok 12 dzwoni do mnie inny kurier, że jest pod domem i chce dostarczyć paczkę.
Gdy mu wyjaśniłam, że mieli być po 16, to skomentował to tylko "Kolegi dziś nie ma w pracy z którym się umawiałam, a on teraz o tej godzinie ma czas dostarczyć paczki"  🤔wirek:
Odpowiedziałam mu, że to nie ja jestem, by się do niego dostosowywać, tylko on do mnie, skoro były inne ustalenia i w domu będę dopiero za 30 minut. Rozłączył się.
W domu siedzę, czekam, nikt nie przyjeżdża. Musiałam dzwonić na infolinię, bo z 30 minut zrobiła się ponad godzina. Paczkę ostatecznie dostarczył inny kurier.

Kochani mam pytanko może ktoś się orientuje.
Do PZJ idą moje paszporty koni w celu wyrobienia licencji ogólnopolskiej. Muszą je tam już tylko autoryzować i odesłać z tym, że dojdą dopiero jutro.
Chciałabym w środę załatwić kuriera, który rano w środę dokumenty - przesyłkę odbierze i mi najlepiej tego samego dnia obojętnie o której godzinie dostarczy.
W czwartek mam zawody a niestety półtora miesiąca dla PZJ to za mało na ogarnięcie dwóch licencji ogólnopolskich...
Wiem, że np. UPS ma opcje TODAY EXPRESS. Są jakieś inne firmy? Może są firmy, które zajmują się wysyłką stricte dokumentów?
Podejrzewam, że najpewniejszy kurier albo osobista wycieczka do Warszawy 😀


EDIT:
Widzę, że nikt sie nie udziela w tym wątku ale może jak ktos poczyta to będzie chciał wiedzieć.

Polecam strone kurierską tanikurier.pl oraz korzystanie z usług MEGA profesjonalnej firmy UPS (przez tanikurier.pl można skorzystać z mniejszych cen!) a firma UPs naprawdę mega rzetekna, dokladna a pracownicy są uśmiechnięci i nie robia problemów mimo, że ja je stwarzałam juz nie raz zle wprowadzając adresy, zmieniając je na ostatnia chwile itp...

I dostarczają syzbko nawet w opcji standart następnego dnia jest już paczka gdziekolwiek w Polsce 🙂 POLECAM 🙂
Jaka firma kurierska jest najtańsza?
Sisisa, to zależy... prywatnie mi najtaniej wychodziło zamawianie przez stronę http://allekurier.pl
U mnie ostatnio hitem byl pocztex.
Pan kurier zostawil paczke gosciowi siedzacemu pod blokiem, bo powiedzial mu, ze jest sasiadem i mieszka pod 69.
Bez nazwiska, bez sprawdzenia czy faktycznie tam mieszka, nic.

Paczki oczywiscie nie uraczylam na oczy, sasiada rowniez, pod 69 wynajmuje jedna mloda studentka...na szczescie wyplacili odszkodowanie od reki, no ale  🙇
Jaka firma kurierska jest najtańsza?


Ja mam umowę z Apaczką, która wysyła za pośrednictwem wybranych firm, np. DHL, UPS, Fedex, K-ex, Pocztex, etc. - klient wybiera. Standardowa paczka do 30 kg to koszt 18 zł.
ja zamawiam kuriera przez sendit.pl , najtańsza paczka DPD 15,24 🙂

Jeżeli jeszcze chodzi o firmy kurierskie, to przez ostatnie 3 miesiące naprawdę dużo zamawiałam i wysyłałam i FedExem i DPD. Pan z DPD (Kraków) przez 2 tygodnie woził ze sobą foliopaki, bo go wcześniej kilka razy o nie pytałam i nigdy nie miał, a ostatnio sam bez pytania je przyniósł. Z kolei z super Panem z Fedexu (Białystok) byłam w komitywie i jak się nie wyrobił w jeden dzień z paczkami, a ja nie chciałam go fatygować w sobotę, bo mi się nie spieszyło, to zakładał pieniądze za moje paczki i przywoził w poniedziałek (oni tez są rozliczani z dowiezienia paczek w dany dzień). Ogólnie też zawsze sobie ze mną pogadał. Także kurier tez człowiek 🙂 no i wisienka na torcie, ostatnio o 19 DPD odebrało ode mnie paczkę, a na następny dzień o 9 rano była już u odbiorcy 🙂
Dzięki. Wybrałam w końcu DPD przez Allekurier.pl i chyba polecam 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się