Kącik Rekreanta (część XI) 2018

tuch problem w tym, że jak wyjmę cukierka to on z automatu do mnie idzie. Zresztą nie muszę nic wyciągać, on tak stoi dosłownie sekundę, ledwo zdążam odbiec i coś cyknąć, a on już do mnie idzie, na hali to też czasami stwierdzi, że rozstępuje się sam i idzie w drugą stronę i sobie chodzi. Muszę go nauczyć komendy 'waruj'. 🤣 A twój nie dość, że piękny się trafił, to jeszcze z charakteru idealny co? 😍
wątek zamknięty
anai dziękujemy  :kwiatek:
Hermes super! Gratulacje!  😅 czekam za filmem  😀
tuch jeszcze są przede mną  🙂 w tę sobotę będziemy dopiero jechali, więc nadal proszę o kciuki  😁 Piękny ten Twój koń  😍
wątek zamknięty
Strasznie dawno nie zaglądałam do KR i jestem bardzo nie na bieżąco z tym, co się u voltowych Rekreantów dzieje, ale aż się muszę odezwać - Tuch, jaki on jest piękny 😍

wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 kwietnia 2018 18:17
Ja zaglądam i udzielam się pewnie jeszcze rzadziej (a kiedyś to był mój podstawowy wątek :O... Się porobiło...), ale zgadzam się z Libellą, jest zjawiskowy! Myślałam, że może mam skrzywiona oko, bo się napatrzylam dziś na tę moją pokrakę 😉 Ale nie, on po prostu jest przepiękny.
wątek zamknięty
tuch, pięknieje Ci nowe dziecko !
wątek zamknięty
faith Być może. Długo jeździłam na mastodontach 170, 175 cm. I tak przyrosłam do tych wielkich, że jak wsiadłam na swojego młodego 160 cm to poczułam się jak na hucule 😁

flygirl Ja uczę konie komendy "stój". I nie żartuję. To jest bardzo przydatne przy lonżowaniu i wszelkich zabiegach przy koniu. A konia można uczyć podobnie jak psa komendy "waruj" nagradzając za każdą chwilę w bezruchu, więc do dzieła. A jego charakter hmm... myślę, że to bardzo długi i ciekawy temat. On został kupiony z malusieńkiej przydomowej hodowli gdzie był oczkiem w głowie swojej pańci, to bardzo procentuje.

charlieeee He...no to nadal trzymam kciuki! 😁

Libella Ojej...dziękuję 😉 Ja jestem spaczona w temacie skarogniady/ciemno gniady bez odmian 🙂 Podobno dobry koń nie ma maści... ale każdy kto ma "swój ulubiony kolor" to wie o czym mówię 🤣

Klami Dziękujemy, jestem ciekawa jak on wyrośnie docelowo. Większość koni, które widziałam po Moravii mężniały dopiero w wieku 5-6 lat. On jest jeszcze mocno źrebięcy, kłębu do tej pory w zasadzie nie miał, był jak beczka. Z tego co zaobserwowałam kłąb zaczyna mu się wydłużać. Górna linia mocno słaba, krótka. Ta szyjka taka wątła. Ale nie spieszy nam się donikąd, więc spokojnie robimy swoje. W planie mam całe lato przejeździć terenowo, żeby dać mu czas dorosnąć.
wątek zamknięty
tuch, jak dla mnie wygląda mocno dziecięco jeszcze, ale w bardzo fajnej budowie. Jak się przebuduje, zmężnieje i obuduje mięśniami to będzie fajny koń.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 kwietnia 2018 20:22
Hermes rewelacja 😅
tuch prawdziwy model niego 😍
A kucyczko wraca do formy po chwilowym kryzysie, który zaowocował tym, że znowu go trochę pokrzywiłam 🤦
Dzisiaj pierwszy raz po kilku tygodniach wsiadła Pani trener powiedziała co i dlaczego... i ruszamy znowu do pracy 🏇
Nawet udało mi się coś nagrać, a kucyk w nagrodę poszedł na spacer na trawę (jest okropnym tchórzem, ale z racji tego, że chodzi na piaszczysty padok, trawa była ważniejsza niż demony wokół :hihi🙂
wątek zamknięty
lusia722, Książę i jego krwiożercza derka, która chciała nas zjeść. hahahahha
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 kwietnia 2018 20:39
Klami on potrafi być groźny 😁 Dobrze, że maski nie miał. Trochę w niej wygląda jak syn pszczelarza, ale jak pierwszy raz miał założone,  to myślałam, że koledzy z padoku z płotem uciekną  😂
wątek zamknięty
lusia722, jakby miał jeszcze maskę to bym chyba na ten plac nie dotarła.  :wysmiewacz22:
wątek zamknięty
Wyjątkowo przyfarciło mi się ostatnio ze zdjęciami 😎 Tym razem odwiedziła nas Megane
Zdjęcia sprzed tygodnia czyli nasza ósma jazda.













wątek zamknięty
tuch ale się świeci  😀
lusia722 wrzuć filmiki  😀

To ja wrzucę świeży portret Pana Konia  😍
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 kwietnia 2018 12:19
charlieeeePiękny portretowy chłopak, tak zazdroszczę, że muszę do cioci Strzygi się uśmiechnąć żeby kiedyś tego mojego gnoma ładnie obfociła.
Tymczasem proszę bardzo na życzenie filmik z niedzieli
wątek zamknięty
lusia722 uwielbiam twojego Księcia  😍 jest przewspaniały  😍
wątek zamknięty
tuch ooooo, jaki on fajny 🙂 sprezynka taka ruchowo chyba nie? wygląda jakby chodzil na relaksie jak stary koń 🙂

lusia722
ksieciuniooooo <3 cudny jest, sama słodycz 😀
Klami smoku miał zawal jak zobaczyl kosmite?  😁
charlieeee piękny on! naprawdę zostaje fanka, kawal super mięśnia i wdzięku 🙂

My już po wizycie osteopatki, chłopak ponastawiany, wymasowany, mamy plany cwiczeniowe i wdrożeniowe pod siodlo, mam nadzieje, ze powrot do pelnej sprawności nie zajmie jakos szczególnie długo 🙂
Zwlaszcza ze już naprawdę fajnie pracowal chłopak, poprawil się w jakości klusa, łopatki przyszly nam o dziwo lekko i bezproblemowo, bardzo się stara pan Koń 🙂

I z martva się dogadali!

Tak wiec tymczasem pozdrawiamy z przerwy 😉
wątek zamknięty
charlieeee To zapewne sprawka oleju lnianego 😀

faith Ruchowo póki co to on jeszcze jest słabiutki. Dopiero 2 miesiąc mija od kiedy wychodzi na padok po operacji. Generalnie raczej szału nie będzie bo to nie ujeżdżeniowy papier, a zwykły polski konik. Do tego dziecięca nieświadomość tylnej części ciała aż poraża. Myślę, że docelowo jest szansa na zwyczajny ale miły i sprężysty ruch. On generalnie zachowuje się jak "stary koń". Żadnej roboty się nie boi...przy każdej może stać 😉

Trzymam kciuki za sprawny powrót Urvala do pracy.
wątek zamknięty
faith, Smoku był gotów ewakuować się z pola rażenia kosmity choćby i przez ścianę. Btw. dlaczego przerwa, bo mi umknęło. Coś się stało ?
wątek zamknięty
Klami zblokowany odcinek krzyżowo-ledzwiowy kregoslupa + zrotowana miednica na jedna strone. Objawowo - przestal galopować. Prawdopodobnie nastapilo jakies szaleństwo na padoku albo się gdzies wygruzil bez mojej wiedzy. No ale, działamy, masujemy, nastawiamy, cwiczymy... i takie tam 🙂
wątek zamknięty
faith  dziękujemy :kwiatek: szybkiego powrotu do formy i zdrówka! :kwiatek:


Zawody już w sobotę, a my "trenujemy" tak  😂
https://www.instagram.com/p/BhtnJdWl0dG/?taken-by=agataakk
wątek zamknięty
faith  Szybkiego powrotu do zdrowia. Co te konie nie wymyślą  🙄 ciągle coś
charlieeee a może się przyda taki trening 😁
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
19 kwietnia 2018 10:21
charlieeee,  omg, zastalkowałam Ci insta  😜 piękny koń  😜
wątek zamknięty
Gillian hahah 😁 😁 dzięki, ale Twój też piękny  😀
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
20 kwietnia 2018 10:18
Tuch przepiękny jest.

Dawno mnie tu nie było, muszę sporo nadrobić.
Trochę życie mi się posypało, ale znalazłam super prace z jeszcze lepszym szefem.
Picassa jeżdżę 3x w tyg od kąd po dość poważnym upadku wróciłam w siodło, zaczęłam trenować polo i znalazłam końską miłość, która ma 153cm ❤

wątek zamknięty
AtlantykowaPanna ale super z tym polo! Napisz coś więcej  😅
wątek zamknięty
faith, trzymam kciuki za szybki powrot do pracy!

charlieeee, my tez tak czasem kicamy😁


moje dzisiejsze nieroby 😀 ktoś mnie niedawno pytał co u Kabanosa - myśli nieustannie co by tu nowego wykombinować 😉 czy lepiej otworzyć furtkę, zerwać pastucha, włamać się do ogródka i zdeptać wszystko co zostało posiane - standardowo z miną niewiniątka 😉  😀iabeł:



wątek zamknięty
W końcu się doczekałam zdjęć z jazdy. 😅





Może kiedyś się na tym koniu ogarnę jeszcze. 🤣 W każdym razie liczę na ten cud. 😁
Mimo sprzeczek treningowych, to przemy do przodu. Czasami się cofamy, ale próbuję uspokoić głowę i się tak tym nie denerwować, bo nie warto, a i konia wkurzam, bo się cała zacinam, zwłaszcza ręce. W ogóle, moje ręce to nic, tylko uciąć do łokci, żebym konia nie denerwowała.😉
Ale i tak ostatecznie w sumie się lubimy, także no może dojdziemy do pełnego porozumienia kiedyś. 😀
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
20 kwietnia 2018 21:48
Espana dużo napisać nie mogę, bo do tej pory z polo miałam tyle wspólnego co diabeł z wodą święconą i wiedzialam tyle, że odbija się piłkę. Osobiście zaczęłam dopiero odbijać piłkę w stepie i powiem, że nie wyobrażam sobie trafić w nią w galopie. Siodło do polo nie ma w ogóle poduszek i inaczej się siedzi (osobiście to na pierwszej jeździe sie odnalezc nie mogłam), od kija boli ręka po pewnym czasie. Za to frajda z trafienia w piłkę jest niesamowita 🙂 Czekam na pierwszy mecz a to już na koniec maja 🙂 Może sama sportowo się tym zajmę, ale zobaczymy bo zaczęłam znowu podskakiwać z porządnym trenerem.
wątek zamknięty
Wracam po długiej nieobecności od forum - niestety doba nie daje się wydłużyć, więc czasu wyjątkowo brakowało w ostatnim okresie. Kącik ciągle podczytywałam i wszystkie Wasze konie i Wy wyglądacie super!
Melduję, że ostatnio Cela jest baardzo dobra mimo dość nieregularnych jazd(w końcu matura za dwa tygodnie), ale wczoraj przeszła samą siebie. Szła tak super, że jestem w szoku i nie chciało mi się schodzić 😍 Była luźna, na kontakcie, bardzo fajnie odpowiadała, szła energicznie, ale nie pędziła jak to jej się ostatnio zdarzało. Niewiele galopowałyśmy, bo sam kłus wystarczył, żeby efekt końcowy w pełni mnie zadowolił 😀
Tutaj 3 zdjęcia z wczoraj - już po puszczeniu jej w dół, wcześniej nie mogłam dorwać nikogo, kto by mi choć trochę udokumentował jazdę 🙂


wątek zamknięty
Windziakowa ładnie wygląda kobyłka! Uważaj z tym opuszczaniem, zeby ci sie nie przewalila tylko na przód 🙂 super, ze jestes zadowolona, pozdrawiam!
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.