Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Sankaritarina, ooo małopolskie i małe 😀 Duchu w tym wieku miał 158 cm, a teraz ma ok 163 cm 🙂 Tak sobie pomyślałam, że taka laleczka z tego Twojego rudego, a teraz jak mówisz jaka rasa to się nie dziwię 😀

Martita, no Duchu powoli robi się pudzianem 😉 Niestety mamy tygodniową przerwę, bo się podbił (na szczęście tylko to!). Z większych zmian to niestety ze względów finansowych musiałam pożegnać (mam nadzieję chwilowo!) Centuriona, ale treningu nie przerywamy. I tak przez te ostatnie 2 miesiace nauczyliśmy się chyba więcej niż w rok 😂 Zanabyłam też nowe siodło, jest w trakcie dopasowywania. Więc mam nadzieję, ze to też pomoże nam w pracy.
wątek zamknięty
flygirl ooo  😀 z kim? (może być na priv 🙂😉
Sankaritarina, faith  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
wątek zamknięty
Martita   Martita & Orestes Company
10 grudnia 2018 10:12
amnestria Ja kibicuję strasznie mocno  😅 pamiętam jak opisywałaś trudne chwile więc uważam, że teraz wam się kurcze po prostu należy  😁 Dobrze, że tylko podbicie zatem oby szybko przeszło i czekam na jakieś foty  :kwiatek:
flygirl To czekamy na wasze zdjęcia w dobrej formie. A może udałoby się go wydzierżawić?
wątek zamknięty
Dziękuję kochana :kwiatek: Powiem Ci, że czerpię z jeździectwa teraz pełnymi garściami. Dużo przeżyliśmy, ale ielkroć słysze jakiego mam super konia to aż się chce 😀  :kwiatek:
wątek zamknięty
Amnestria i bardzo słusznie, należy się jak psu buda!  😍 :kwiatek:
wątek zamknięty
Faith 😍 😍 Tak samo mi, jak i Tobie 😀 A Urval wygląda mega! Taki Grubeł, ale ja lubię takie pączki 😜 Zrobię w końcu Duszkowi fotkę to zobaczycie, że jest kulistą kulą 🤣
wątek zamknięty
Hej, podbijam nieładnie, ale chciałabym skontaktować się z sumire, gdzieś mi mignęło, ze polecałaś jakiś preparat na ropę w kopycie? :kwiatek:
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
13 grudnia 2018 13:02
flygirl, nieustannie kibicuję - jeśli czujesz, że to "ten" pan koń, to pewnie - kupuj! Jaka to satysfakcja i radocha, jak potem koń odżywa i robi się "from zero to hero" ;-)

amnestria, oj, szkoda Centka, ale najważniejsze, że rzeźba nie poszła w las i dalej trenujecie! 😅

faith, Kulisty zapisał kolegę schabunia do klubu Kulków!  😀 😍

Melduję że byliśmy na ZR w Sopocie w weekend i było całkiem znośnie, tzn na rozprężalni nikogo nie zabiłam (w niedzielę, jechałam jako druga na liście startowej, więc miałam pustkę przed konkursem, yeah!  😎 ) a same parkury jeździło mi się całkiem klawo - niedzielne w ogóle wręcz super.
Pożyczyłam od koleżanki patent freejumpa i dzięki braku mego lewego łapska ciągnącego, Kulisty o wiele lepiej galopował i nie był krzywym precelkiem 💘
Teraz chwila odpoczynku i po nowym roku znowu będziemy atakować Sopoty :-)

niedzielne parkury:
i


i kilka fotków







wątek zamknięty
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
13 grudnia 2018 14:33
amnestria, kiedy zobacze Duszka w pracy ja się pytam, hmm?🙂
Zawsze się miło witamy w stajni, spoko z niego gość  🙂
wątek zamknięty
Jak tylko ropa wyjdzie 🙁 Niestety pauzujemy od ponad tygodnia. Ropa częściowo wylazła, ale jeszcze siedzi ech!
wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
13 grudnia 2018 16:42
amnestria, a jak postępujesz w przypadku ropy?
Bo ja z kobyłą przez ostatnie 4 lata miałyśmy jakieś 10-12 podbić z ropą  😵
Ostatnim razem wylazla koronką i wyglądało to słabo. Na szczęście pojechała zaraz do kliniki i szybko się z tym uporali
wątek zamknięty
amnestria, a gdzie teraz stoicie 🙂?
wątek zamknięty
Amnestria bardzo dziekuje za mile slowa o Grubełku <3 trzymam kciuki za Dunia!

Moon no no no no no  😜 jakze milo popaczać na kulistego 😀 widze ze zadowolona jestes z Free-Jumpa? 🙂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
13 grudnia 2018 20:40
faith, oj tak, freejump jest zdecydowanie obecnie tym, czego potrzebuję, by ogarnąć swoje łapy ciągnące. List do świętego Mikołaja już napisany 😉
wątek zamknięty
Moon czy ten patent działa podobnie jak Freejump? Bo jest o połowę tańszy...

https://animalia.pl/waldhausen-napiersnik-secutrust-z-wodza-bezpieczenstwa-czarny/szczegoly/39201/
wątek zamknięty
My jeszcze żyjemy i mamy się coraz lepiej. Kryzys już zażegnany i oczywiście okazało się, że problem był u mnie w psychice  😁
Jak się spinałam to on się spinał i tak się nakręcaliśmy
Próbujemy tyć, wyrabiać mięśnie i po prostu się sobą cieszymy  🏇
Zdjęcia trochę mikrofalą  😵


wątek zamknięty
Dziewierz wypowiem się jako była właścicielka FreeJumpa, który pożycza od koleżanki Moon  😎
Generalnie ten patent z linku co podałaś może się sprawdzić, z tym że nie wiem czy FreeJumpowe "antenki" do trzymania nie są jednak wygodniejsze plus tak jak już u nas przynajmniej sędziowie się opatrzyli na FreeJumpa i przestali się zastanawiać czy to zgodne z przepisami (jak ja kilka lat temu z nim zaczynałam jeździć to wciąż były wąty jakieś, ostatecznie skończyło się mailem do FEI nawet, ponoć oczywiście potwierdzono, że nie ma przepisów, które by takiego patentu zabraniały), jednak jak zobaczą coś nowego to znowu mogą zacząć się czepiać choć zapewne, znów się okaże że można. Tak samo możesz mieć na szyi kawałek uwiązu czy linki i się za niego dodatkowo podtrzymywać czy trzymać grzywy...
wątek zamknięty
BlueHorse :kwiatek:
Ja tak tylko z ciekawości pytałam, bo patentu Freejump na oczy nie widziałam  i, szczerze mówiąc, po przeczytaniu postu Moon zapytałam wujka Google o co kaman... 😡
A tego Waldhausena, który podlinkowałam, to kiedyś kupiłam z myślą o moich żyjących własnym życiem łapach  😂
A wyczaiłam go na blogu Quanty...
Ja tam nielot jestem, a teraz to chyba dziecko moje skorzysta, bo coraz dzielniej podskakuje.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
14 grudnia 2018 06:55
Dziewierz, patent w sumie w działaniu podobny, jednak no właśnie - haczyków freejumpa praktycznie nie czuć w rekach (jak już się człowiek przyzwyczai :P) i nie koliduje to w ogóle z palcami, które trzymają wodze. W patencie WH trzeba by trzymać dodatkową parę "wodzy" - jak na wielokrążku, czarnej czy czym tam, do czego trzeba drugiej pary wodzy. No i freejumpowe "antenki" są na gumie, więc w momencie kiedy koń mocno pracuje szyją (a Kulek lubi wyskoczyć, oj lubi) nie będzie miał "ściany" z mojej ręki bo trzymam pasek na szyi, który się właśnie skończył 😉

I tak jak BlueHorse, pisze - wersja ekonomiczna patentu WH: uwiąz na szyję. To samo działanie - jeździłam kiedyś z takowym, po płaskim i potwierdzam - fajnie stabilizuje rękę. Dodatkowo, sama zakładałam uwiąz na szyję dzieciakom, jak pracowałam w szkółce. Widok równiótkiej, prostej rączki idącej do wodzy i nie ciągnącej - bezcenny  😎 😁
Ale sama dla siebie i w przypadku Kula - nie-stety muszę odżałować i nabyć freejumpa ;-)
wątek zamknięty
Wypowiem się jako sędzia FEI (mogę?) a propos patentów "do trzymania". Ten z linka i freejump są dozwolone, bo są połączone z osprzętem (konkretnie z napierśnikiem). Linka / puślisko na szyi nie są z niczym polączone i nie są dozwolone. Ma to związek z bezpieczeństwem: jak się tego nie będzie trzymać, koń zrobi stopę - to może pofrunąć na łeb i mega wkurzyć konia, moźe spaść, wplątać się w wodze itd. itp. Dotyczy to oczywiście skoków i wkkw.
Z ciekawostek : Szwedzi i Anglicy lubią takie puśliska na szyję zakladać (u nich w krajowych zawodach można), zatem aby toto było przepisowe przeplatamy to z napierśnikiem i po kłopocie 😉 Znaczy sędziowie i komisarze często są po to aby jednak pomagać zawodnikom.
wątek zamknięty
[quote author=_Gaga link=topic=101619.msg2830653#msg2830653 date=1544770956]
Wypowiem się jako sędzia FEI (mogę?) a propos patentów "do trzymania". Ten z linka i freejump są dozwolone, bo są połączone z osprzętem (konkretnie z napierśnikiem). Linka / puślisko na szyi nie są z niczym polączone i nie są dozwolone. Ma to związek z bezpieczeństwem: jak się tego nie będzie trzymać, koń zrobi stopę - to może pofrunąć na łeb i mega wkurzyć konia, moźe spaść, wplątać się w wodze itd. itp. Dotyczy to oczywiście skoków i wkkw.
Z ciekawostek : Szwedzi i Anglicy lubią takie puśliska na szyję zakladać (u nich w krajowych zawodach można), zatem aby toto było przepisowe przeplatamy to z napierśnikiem i po kłopocie 😉 Znaczy sędziowie i komisarze często są po to aby jednak pomagać zawodnikom.
[/quote]

W teorii i internecie  🙄 Wybacz ale jak sobie przypominam jak mnie do sędziówki po parkurze klasy N wezwali to okrutnie próbowali udowodnić w sumie bez podawania żadnych przepisów, że nie można z tym startować. Ale mamy niestety jedna Pania sędzine, która uwielbia być "skrupulatna" a nie do końca jest obeznana z przepisami. Wiem, że miałam wtedy przygotowane w telefonie jakieś zagraniczne artykuły oraz kilku zawodników, którzy z tym startowali. Ale ponoć poszedł mail do FEI i od następnych zawodów już nikt nie poruszał tego tematu. A aktualnie w pomorskim FreeJumpa widzę już coraz częściej na regionalnych zawodach.
No mi te kilka lat temu naprawdę pomagał choć moje parkury dalej nie wyglądały szałowo ale liczę, że jeszcze sobie może kiedyś do N klasy w skokach chociaż amatorsko wrócę i poćwiczę styl jazdy  i będę mogła się podzielać w wątku rekreanta bardziej aktywnie :P
wątek zamknięty
amnestria, :kwiatek: No widzisz no - nie mogłam się oprzeć tej śliczności....
Zdrówka dla Ducha! :kwiatek:

Moon, Profi 😀 Coś chyba Twój koń przypakował 😀
weee, ja zawsze mam stresa jak mi przyjdzie jechać druga czy trzecia, brrr.

Uff, dwa konie to już robota... Nie zdawałam sobie sprawy jaki Pallas jest... dłuuugi.... albo młody taki krótki?  🙄 Popracowały oba rzetelnie na lonży, to mogłam się przyglądnąć 😁

Co tam u was - przygotowania do Świąt? 😀 Zakończyliście już sezon czy jeszcze gdzieś coś?
wątek zamknięty
Moon nieczęsto tu wpadam bo aktualnie nie mam na co posadzić tyłka, ale tak sobie myślałam kogo mi Twój koń przypomina i ostatnio voila, doszłam do wniosku że coraz bardziej tego delikwenta:
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
17 grudnia 2018 08:33
Sankaritarina, jest masa, robi się i rzeźba  😎 A na serio, rok temu w tym czasie miał deko spadek formy z uwagi na zimno i za cienką derkę :/ więc w tym roku trochę dmuchamy na zimno, cieplej ubieramy i karmimy 😁 - przynajmniej 2x w tygodniu dostaje mesz no i regularna robota, nie ma opitalania ;-)

feno, damn you, taki komplemencik  💘 Ale chyba nie powiem Kulowi, bo jeszcze obrośnie w piórka  😜
A takie porównanko znalazłam, niby nie duży okres czasu - tu widać jak na dłoni, dlaczego freejumpa potrzebuję  🤣 🙄 (i nawet jeśli na pierwszym foto jest najazd po łuku, to nie zmienia faktu, że nawet po łuku wypadałoby trzymać łapy równo, a nie ciągać jedną...  👿 )
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 grudnia 2018 22:05
Ja już dostałam plan startowy na przyszły rok, trzymajcie kciuki, żeby się udało zrealizować.
Jutro minie pół roku jak Elmo jest u nas, a przez to. że jest tak bardzo podobny do mojego ukochanego Dzidzia Mucia to mam wrażenie, że jest z nami od zawsze.

Na początku stycznia przyjeżdża Pan Trener 💘 a do tego czasu rzeźbimy ujeżdżenie i ćwiczenia gimnastyczne.
Też muszę zrobić takie before&after, bo dużo rzeczy widać. Filmowe podsumowania już mam 😁
U kucyka zmiany w sylwetce nigdy nie są spektakularne, chyba że porównać z początków. Wówczas widać, że coś tam do przodu poszedł 😀
wątek zamknięty
Moon, elegancko było, plan na rok 2019 to trójeczka w skokach, mam nadzieję? 🙂

Dawno nie  w byłam u emeryta, ale mam regularne relacje zdjęciowe (Dino pierwszy od lewej) :



Młody już ma ładnie z zewnątrz zagojoną dziurę w policzku, także powoli wracamy do roboty. (swoją drogą paskudnie było, od uszkodzenia które wyglądało jak zdarta skóra przez wielką opuchliznę, ropień, do dziury na wylot w policzku).




wątek zamknięty
Zazwyczaj oglądam wasze zdjęcia z nutką zazdrości ale, że dostałam piękne zdjęcie od Oliwii Chmielewskiej to i ja się w końcu pokaże. Pozdrawiamy z Czesiem cały wątek
wątek zamknięty
ola8719...., ale piękny Czesław! 😍
wątek zamknięty
vanille  :kwiatek: 💘
wątek zamknięty
ola8719 Przepięknie  😍 😍
Moon naprawdę coraz lepiej się prezentujecie  😅 💘

A ja wpadam życzyć wszystkim tylko Wesołych Świąt!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.