Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Moon, :kwiatek: Moje-moje 😉 Jakoś nie po drodze mi poszło z tymi dzierżawami. Tzn, niby oferty były, ale potem doszłam do wniosku, że co swoje to swoje. Tym bardziej, że część ofert to po prostu szukanie jelenia, który za darmo zrobi konia ("wydzierżawię za koszty utrzymania, koń pracuje tylko z ziemi" - tego typu).
Jakie tfu, tfu, tfu.....? :>

faith, Łoj tam, co tu dużo mówić. Młody, mały grzdylek. Ale fajny charakter, ułożony w grzeczności.... i epatujący słodyczą 😀
wątek zamknięty
Sankaritarina, gratulacje, piękny rudzik :kwiatek: A co do dzierżaw to ostatnio widziałam ofertę dzierżawy 4.5 letniego konia, jeżdżonego w zeszłym sezonie, w tym wcale. Za koszty utrzymania plus 300zł dla właściciela. Zdawało mi się, że płatna dzierżawa (tzn poza kosztami utrzymania) to wtedy, kiedy koń jakiś super i można się od niego uczyć czy postartować. Ale może się mylę
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 grudnia 2018 15:46
faith no coś Ty, mam dwie i są cudowne, zwłaszcza moja Mireczka :kwiatek:
Sankaritarina cudny rudzielec

Kucyk dalej ściemnia, ale co począć 🙄 Na szczęście mam na co wsiadać.
I to nie na byle co.
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
06 grudnia 2018 16:31
Moon - eeeeej, spasłaś Kula!  😁 😁 😁 Ale i tak go uwielbiam  😜

anai - jak zawsze top, fajnie patrzeć na konie pod Tobą  🙂 🙂

Sankaritarina - meeeega gratulacje, fajne Rude! 😀 Powodzonka i dużo zdrówka, bo tego nigdy dość!   😉 😉

taggi - top - i tyle powiem! 🙂

flygirl - kurczę, miałam już nie wracać do tego tematu, ale przepraszam - nie dam rady ugryźć się w język, zboczenie zawodowe mi nie pozwala. Fajna z Ciebie dziewczyna i poznałam Cię z bardzo wielu dobrych stron, więc aż nie chce mi się wierzyć, że nie widzisz tego, o czym wszyscy tutaj napisali. Ej, to nie wstyd popełnić błąd, naprawdę! 🙂  Wstyd jednak to nie umieć się przyznać. Rozumiem, że nie bardzo masz wpływ na kondycję tego konia, ale chociaż nie idź w zaparte, że jest ok. To nie jest kwestia zdjęć - bo wrzuciłaś ich tutaj kilka i na każdym ten koń wygląda źle, mniej lub bardziej - ale nadal źle. Więc jakiś problem niestety jest. Wierzę, że coś da się zdziałać w tej kwestii i trzymam kciuki, żeby Ci się udało. Porozmawiaj z właścicielem i spróbuj zmienić coś w życiu tego konia, bo udając, że nie ma problemu dajesz przyzwolenie na utrzymywanie tego wożącego Twoją pupę zwierza w takim stanie - a to już nie jest fair 🙁 On nie będzie od razu wyglądał jak koń Taggi, którego podano Ci tutaj za przykład, być może nie będzie wyglądał tak nigdy - no ale fakt, że jest padokowanym rekreantem z futrem nie jest usprawiedliwieniem. Weź też pod uwagę fakt, że skoro ten koń bez treningu wygląda tak jak wygląda - to już jest nieprawidłowo żywiony w stosunku do swoich potrzeb bytowych (!) - zapewne zdajesz sobie sprawę jak prawdopodobnie będzie wyglądał, jeżeli w jego diecie nie zmieni się nic, a wzrosną wymagania treningowe i - tym samym - wzrośnie jego zapotrzebowanie na wszystkie składniki.
klik
klik2
klik3
Powyżej dołączam na dowód zdjęcia mojego konia, którego wszyscy znamy. Celowo wrzucam trzy z różnych perspektyw i w innym świetle - koń stał nadal w tym samym miejscu, pod tą samą lampą i w tej samej pozycji, ale pewne perspektywy uzewnętrzniły żebra. Wrzucam celowo, aby Ci pokazać na ile zdjęcie może przekłamywać - bo w pewnym stopniu tak, ale żadna fota nie odejmie koniowi kilkudziesięciu brakujących kilogramów.
Wracając do Ślepego. Zdecydowanie nie jest teraz w formie, ale za to jaki happy 😁 Od conajmniej pół roku pracuje jedynie w sektorze produkcji i zajmuje się przetwórstwem pasz na obornik, mieszka na padoku uprawiając nic, ma futro takie, że musiałabym drugie ostrza kupić, żeby ogolić go na jeden raz, brzuch opadł mu do ziemi i można mu teraz robić RTG kręgosłupa niemalże bez rentgena, a w sierści kryje się tegoroczna historia okolicznych gleb  😁 I... zdecydowanie daleko mu do obrazka Twojego Siwego - nawet na tym zdjęciu z gorszej perspektywy 🙁 A dodam, że Korab nie jest koniem łatwym do utrzymania w dobrej kondycji wagowej. Dlatego życzę Ci przede wszystkim dużo odwagi do podjęcia jakiejkolwiek próby zmiany - tak Twojej wewnętrznej, jak i samego stanu konia  :kwiatek:
wątek zamknięty
Zdjecia nie dzialaja niestety w linkach...
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
06 grudnia 2018 20:35
Ups, a teraz?  🙂
wątek zamknięty
Teraz ok
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
06 grudnia 2018 21:04
Danke, moja wina  :kwiatek:
wątek zamknięty
lusia722, Dzięki! :kwiatek:

darolga, Dziękować 😉 :kwiatek:

vanille, :kwiatek: 🙂
Może widziałyśmy te same ogłoszenia... 😉 No, ale tak, takie kwiatki bywają. Zdawałam sobie sprawę, że szukam trochę igły w stogu siana, ale nie wiedziałam, że trafię (kilkukrotnie!) na taką właśnie "wspaniałą" ofertę.... Tzn, okej, może to komuś pasuje, ale jak mam wkładać pracę i serce w surowego konia (gdzie progres jest praktycznie gwarantowany), to chyba jednak wolę wkładać w swojego....
Póki co - poznajemy się. Chłopaki się polubiły. Młody w ogóle jest bardzo przyjacielski, taki aż "przytulaśny". Nie mogę się doczekać skoków - ale jeszcze trochę zejdzie zanim zaczniemy 😀
wątek zamknięty
Sankaritarina, gratulacje! 😍 A poedz o nim coś więcej?
wątek zamknięty
Martita   Martita & Orestes Company
07 grudnia 2018 10:59
amnestria A Ty dawaj Duszka!  👀
Sankaritarina Gratulacje! Przyjemny zwierz.
wątek zamknięty
Sankaritarina No pacz, stoję obok a w siodle go nie widziałam!  😀
wątek zamknięty
Sankaritarina, oalala gratulacje!!!
wątek zamknięty
amnestria, Burza, Martita, Dziękuję! <3 :kwiatek:
Siwaa A widzisz? Mało widzisz 😀 😀  😜

amnestria, Młody wałach, rasa małopolska =) Ciekawski, bardzo "zsocjalizowany" z otoczeniem, ale i reaktywny, energiczny, dosyć "gorący", choć opanowany. Kurde, celowałam w konia "ready to go", nie chciałam młodzika, naprawdę... a wyszło jak wyszło. Póki co, bardzo mi się podoba ta otwartość na człowieka... To chyba wygrało przy oglądaniu... Zobaczymy.... 😀
Podrzucam 2 i znikam...

wątek zamknięty
Sankaritarina To jest ekler co wisiał na forum w ogłoszeniach? 😀 piękny koń, również chciałam jechać go obejrzeć. Gratulacje zakupu i powodzenia w pracy  :kwiatek:
wątek zamknięty
dairoxroxi, a co u twojego czornego Milano?
Sankaritarina, widać, że taka dzidzia jeszcze :P
wątek zamknięty
budyń od kwietnia poszedł w trening i w czerwcu go sprzedałam, stoi 20 km ode mnie i jest w super rękach 🙂 teraz mam przerwę i może na wiosnę zacznę się za czymś nowym rozglądać.
wątek zamknięty
Wygląda jak Ekler (stał "u mnie" w stajni na zajazdce). Ale z niego to kurdupeleķ jest. Na fotach Sankaritariny jakis taki większy sie wydaje, to może nie on 🙂
wątek zamknięty
Ja właśnie kurdupla będę szukać, Milano w czasie sprzedaży mierzył ponad 170, a ja 155cm..  😜
wątek zamknięty
dairoxroxi, To jakby się okazało, że nam coś nie teges, to się do Ciebie zgłoszę 😉 Tak, to ten koń. Dziękuję :kwiatek:
azzawa, Ten, ten 😉
budyń, No, co racja to racja.... 😀
wątek zamknięty
Oby sie zdrowo chował!  :kwiatek:
wątek zamknięty
Sankaritarina piękny rudy, gratulacje 🙂
wątek zamknięty
By the way, pozdrawiam wszystkich obecnych od Schabunia!

wątek zamknięty
Sankaritarina no to w takim razie super wiedziec ze dobrze trafił. Sympatyczny z niego konik. Powodzenia w daleszej pracy!  :kwiatek:
wątek zamknięty
Sankaritarina, gratulacje ogromne!!! I powodzenia w pracy 🙂  (pytałaś o mój wzrost, ja 165, młody 178 cm 😉)
Moon, ale że co z tą siwą kobyłą???
faith, klusek się robi 😉
darolga, dzięki!

My mieliśmy teraz startować ostatni raz w tym roku. Tydzień temu fenomenalny trening, pracowaliśmy zdecydowanie na wysokościach 😉  a we wtorek  z padoku zszedł z rozoranym policzkiem. W sumie nie wiemy, co się wydarzyło, prawdopodobnie kop od kolegi. Dostał przeciwzapalne, ale mocno puchł, przedwczoraj znów weterynarz, otwieranie rany i płukanie. Humor ma świetny, rozrabia na padoku, je chętnie, zęby i szczęka cała, ale nie mam sumienia kombinować z dziurą w policzku z ogłowiami. Także wolne zrobił sobie o tydzień wcześniej 😉
wątek zamknięty
anai Młody samolot  😍
Sankaritarina gratulacje  😅 Rudzielec wydaje się przesłodki  💘
faith Urval jak zawsze zacnie  😍


Wrzucam jedno w świątecznej odsłonie (niedługo będę mogła się chyba pochwalić większą ilością  😀iabeł: :kocham🙂 zdjęcie Mańka  💘
wątek zamknięty
faith, Dzięęęki :kwiatek:
Urvalka już podziwiałam na fejsie 💘 Przystojny kawaler. Nie przytył jakby trochę? :>
azzawa, :kwiatek: Dobrze jest!
anai, Dziękuję :kwiatek: ^^
No masz, a na zdjęciu wygląda, jakby koń miał 180, a Ty 155 😀 🙂 Heh, szkoda tych zawodów, ale z drugiej strony, najwidoczniej tak miało być. Dobrze, że idzie ku dobremu 🙂
charlieeee, Dziękujeeeemy :kwiatek:
Śliczne świąteczne zdjęcie 😍

A my wczoraj zakończyliśmy sezon w tym roku pierwszą L-ką 😍 Spontanicznie. Z błędami, bo zaś mi głowa nie wytrzymała, a to na moim koniu zawsze skutkuje jakimś masakrycznie durnym posunięciem, aleee, aleee... przejechaliśmy, ukończyliśmy, koń się spisał super. 🙂
(kurde - jak odnaleźć w sobie stoicki spokój, no?! )
wątek zamknięty
anai mojboze! zapobiegawczo nie mow mu, ze jedziecie na zawody, moze nie bedzie majstrowal 😉
charlieee mikolaaaaj  😍 😍 😍 uwielbiam takie klimaty 😀
Sankaritarina gratulacjeeeeeeee <3

I dziekuje wszystkim za mile slowa na temat spaslaczka, dla mnie to miod na serduszko 😀 bo w zeszlym roku o tej porze z waga bylo...no... slabo :/ Chyba trafilam z pasza i w ogole w koncu 🙂😉)
wątek zamknięty
darolga oraz reszta :kwiatek: Ja nie idę w zaparte i umiem się przyznać do błedu. Faktem jest, że za wiele możliwości w tej sytuacji nie mam. Gdybym chociaż go dzierżawiła, to na pewno miałabym większą decyzyjność, tak to dupa. Teraz mam manię i go oglądam z każdej strony, ale serio, na żywo nie ma żadnych żeber na wierzchu, plecy by mu się przydało zrobić, ale do tego musiałby pójść w porządny trening a nie tuptać w te i wewte pod rekreacją. Mam szczerą nadzieję, że w końcu będzie mu to dane, bo ma chłopak ujeżdżeniowy potencjał, a jak wsiada na niego trenerka, to wygląda mega. Jak mi się uda zrobić mu porządne foto z normalnej perspektywy, to wam pokażę, żeby nie było, że tylko tak mówię, bo chcę zakłamać rzeczywistość. I naprawdę, skończmy temat. :kwiatek: Nie jestem typem osoby, która jeździ za wszelką cenę. No albo mi uwierzycie albo nie, nic już na to nie poradzę. 😀 Ja mam zdjęcia, na których wygląda normalnie, ale ja na nich nie wyglądam normalnie i się wstydzę. 🤣 Także wrócę z tym, jak będę miała porządne foto, a póki co dostałam takie o:


W sumie to nawet mogłabym go kupić i wtedy porządnie się nim zająć i go dofutrować, bo on to taki nie do końca się nadający szkółkowo. 👀

charlieeee tak w ogóle to stoisz w stajni z moją koleżanką. Zorientowałam się, jak obie wrzuciłyście coś na insta i patrzę, a to ta sama hala. 😀
wątek zamknięty
flygirl to może rozważ taką opcję, skoro koń fajny i go lubisz - będę Ci kibicować!  :kwiatek:
Ja to pierwsza z tych czepliwych, ale no schizę taką mam, koń ma być zaopiekowany i okrągły. I już.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.