Polscy producenci artykułów jeździeckich eksportujący swoje produkty

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
20 grudnia 2012 18:01
Za zadanie na studiach (stosunkach międzynarodowych) na zajęciach z międzynarodowych transakcji handlowych mamy na zaliczenie zrobić prezentację z wybranych producentów eksportujących swoje towary i będących ze względu na nie rozpoznawalnymi lub promującymi Polskę.

O tyle o ile światek jeździecki raczej nie wywołuje obrotów eksportowych rzędu np reserved, ale wydaje mi się, że mamy takie firmy, które mają się czym pochwalić, a jak już coś robić to przynajmniej co nas interesuje.

Czy moglibyście mi pomóc - wskazać znane Wam takie firmy lub podzielić się kontaktami, które będą posiadały odpowiednie informacje?

Wiadomo, że takie firmy nie mają w swoim interesie dzielić się swoimi wewnętrznymi informacjami, ale jakieś ogólne informacje może uda mi się uzyskać?
asds   Life goes on...
20 grudnia 2012 18:11
torpol i nie wiem czy czasem jarpol nie miał na angielski rynek wchodzic?
Fair Play marka produkowana przez Inter Api (hurtownia sprzętu w Milanówku). Eksportuje na rynki wschodnie. Dużo do Rosji. Z tego co mi się obiło o uszy daw-mag  dużo sprzedaje na terenach Skandynawii.
"Rymarstwo" p. Andersza
ChingisChan   Always a step ahead! :)
20 grudnia 2012 18:49
Podobno jeszcze mattes szyje podkładki w Polsce 🙂.
"Te co mają na metce made in germany, są dość wiekowe. Mattes szyje w Polsce ładnych parę lat. Te niemieckie i polskie nie różnią się jakością, bo skóry i tak sprowadzane są z Nowej Zelandii."
Mustang - produkcja w Oławie (dolnośląskie)
ja mam bryczesy KINGSLAND z metką made in Poland 🙂, wiem, że jeszcze Frank Sommer szyje w PL min. fraki/rajtroki, bo sama takowy mam. Euro-star też szył w Polsce potniki, owijki... Eskadron robił (nie wiem czy nadal robi) w PL ochraniacze skorupy. No, ale domyślam się, że tematem pracy nie jest outsorcing produkcji tylko polski eksport 🙂.

Proponuję skontaktować się z firmą Bonidos - coś mi świta, jak przez mgłę, że oni coś eksportują...

Może amigo?
A Daw Mag?
Może Arden?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 grudnia 2012 20:17
Ale to raczej nie chodzi o produkcje, a o firmy, więc kto gdzie szyje, nie ma raczej większego znaczenia.
Ja myśle, ze trzeba poszperac wsród producentów szorów, uprzeży, bryczek, maratonek.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
20 grudnia 2012 20:30
Dodofon, dzięki za dobry trop

wydaje mi się też, że chyba hb contact szyje na Niemcy i jakieś prezenterki dla arabów...
Dzięki za odpowiedzi, nigdy za wiele, więc zachęcam nadal do pomysłów i dyskusji.
Kalwagen - http://www.kalwagen.pl/
Parkur -praktycznie cała produkcja za granice idzie 😀
jest taka polska firma, która robi przyczepy do przewozu koni i powozy - oni chyba też to wysyłają na zachód... do tego... hodowcy koni. Wiem, że SK Opypy sprzedaje konie np do Skandynawii, ale i państwowe SK 🙂
A Daw Mag?

Z tego, co pamiętam dystrybutor w Anglii ma nawet lepszą stronę, niż DM ma w PL - z fotkami zakładu.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
20 grudnia 2012 21:23
Nestor, a masz może link?
aleqsandra SK Janów Podlaski i SK Michałów
Zdecydowanie promują polskie konie czystej krwi (to też produkt) i sprzedają je za granicę... Są to znane i uznane marki. Można tu nawet mówić o logo (palenia).
Nestor, a masz może link?

Spróbuję poszukać , bo nie był oczywisty - nie pamiętam słów kluczowych, po jakich dotarłem.

Parkur -praktycznie cała produkcja za granice idzie 😀


Zgadza się. Od lat ich siodła i bryczesy sprzedają się fenomenalnie w Skandynawii. Do tego bryczesy także w USA są cenione. produkowali nawet specjalne linie na usa (bryczesy - rybaczki).

Najlepiej do nich zadzwonić i się umówić (sklep na poznańskiej Woli) i przyjechać na herbatkę i się samemu dowiedzieć, bo przesympatyczni ludzie i zawsze pomocni. Może pozwolą ci odwiedzić fabrykę zrobić sobie np. zdjęcia do twojej pracy.


No i zapomniałabym na naszym forumowym Passion - bryczesy🙂 Pytaj jego bezpośrednio- przemiły człowiek też ci dużo pomoże.
mtl   I M Equestrian
21 grudnia 2012 09:12
[quote author=aleqsandra link=topic=90162.msg1621762#msg1621762 date=1356038617]
Nestor, a masz może link?

Spróbuję poszukać , bo nie był oczywisty - nie pamiętam słów kluczowych, po jakich dotarłem.
[/quote]

sprobowalam znalezc stronke...

The DAW-MAG saddlery has expanded into the UK under the brand name VIKARO.

Vikaro Saddlery
Beautiful 100% top quality leather saddles direct from the saddlery. Saddles handmade to order to your measurements.

ale niestety link to stronki nie aktualny = stronka nie istnieje?
Od bryczek jest Kutzmann, na bank dużą część produkcji sprzedają za granicę.

www.dfpk.eu
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
30 grudnia 2012 10:01
super, dzięki wszystkim! ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? wieści z frontu... ?

[quote author=figaro2046 link=topic=90162.msg1621696#msg1621696 date=1356035756]

Parkur -praktycznie cała produkcja za granice idzie 😀


Zgadza się. Od lat ich siodła i bryczesy sprzedają się fenomenalnie w Skandynawii. Do tego bryczesy także w USA są cenione. produkowali nawet specjalne linie na usa (bryczesy - rybaczki).

Najlepiej do nich zadzwonić i się umówić (sklep na poznańskiej Woli) i przyjechać na herbatkę i się samemu dowiedzieć, bo przesympatyczni ludzie i zawsze pomocni. Może pozwolą ci odwiedzić fabrykę zrobić sobie np. zdjęcia do twojej pracy.


No i zapomniałabym na naszym forumowym Passion - bryczesy🙂 Pytaj jego bezpośrednio- przemiły człowiek też ci dużo pomoże.
[/quote]

albo jestem gupia, albo nie mogę znaleźć na nich namiarów nigdzie...
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 stycznia 2013 13:57
nowy post, bo trochę czasu już upłynęło, więc edycja nie ma sensu


chciałam poinformować, że dzięki Wam zrobiłam prezentację o polskim powożeniu i firmie Kutzmann, gdyż jest to jedyna firma, która chętnie udzieliła informacji na temat swojej działalności i rynku i jestem im za to bardzo wdzięczna...

przy okazji uświadomiłam sobie jak zajebiści są Polscy producenci 😉

informacji przekazanych mi przez tę firmę nie będę rozpowszechniać, aczkolwiek jedna ważna rzecz ogólna - Polska była i jest czołowym producentem pojazdów konnych 🙂
bryczesy Your Passion http://www.yourpassion.eu/

a z nie końskich to CD Projekt Red - ich Wiedźmin to sukces w bardzo wielu krajach na świecie. Naprawdę im kibicuje, niech się rozkręcają!
Ja myśle, ze trzeba poszperac wsród producentów szorów, uprzeży, bryczek, maratonek.


Cos mi właśnie switało, ze w tym jesteśmy mocni na świecie 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
24 stycznia 2013 18:00
no i jesteśmy tak mocni, że Międzynarodowe transakcje gospodarcze zakończyłam z wynikiem " 5! " czyli celującym 🙂

chciałoby się rzec, jak to żartem leci, "niech bozia w dzieciach błogosławi" 😀
Pamiętam, gdy jeszcze pracowałam w Renault i dla Kutzmanna robiliśmy specjalny samochód do transportu bryczek - mocno zdziwiłam się jak dużo sprzedają za granicę - zarówno w sztukach jak i kwotach. 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
24 stycznia 2013 19:37
chciałabym taki samochód zobaczyć 🙂

wiesz, takiej bryczki nie kupuje się "od tak sobie", jak kupujesz rekreacyjnie to masz całe życie, jak kupujesz sportowo... to masz problem ;p ale raczej naprawiasz niż kupujesz nową... to nie piwo ani paluszki...

dla mnie bryczka to trochę taki abstrakt jak jacht... no można mieć, tylko po co? pasjonat lub przyjemność...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się