Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Averis   Czarny charakter
07 lipca 2012 21:11
Ja nie mogąc znieść swoich czarnych włosów postanowiłam zrobić im kąpiel rozjaśniającą. Zmieszałam rozjaśniacz Joanny z 30 ml szamponu z Alterry z kofeiną+ dodałąm tyle samo odżywki Alterry z morelą. Trzymałam 10 minut, zmyłam i nałożyłam ponownie Alterrę (odżywkę) tym razem w formie maski. Teraz nie dość, że mam świetnie rudobrązowe włosy 💘, to są nawilżone i wcale nie ucierpiały. Ale żeby nie było- mogło stać się inaczej-miałam widać szczęście. Byłam gotowa podjąć ryzyko, bo poprzedni kolor tak do mnie nie pasował, że spowodował u mnie skrajną desperację 😉
maracuja Scottie  :kwiatek: :kwiatek: To idę pod prysznic i maskę dam po 🙂

A w takim razie co można stosować jako pierwsze O w OMO?
Jakaś lekka odżywka, niezbyt odżywcza. Może to być też taka, której nie lubisz - jest to dobry sposób na zużycie jej 🙂
Ja znów do Was po radę. Od połowy czerwca używam niebieskiego BD jako szamponu i pierwsze dwa mycia dały rewelacyjne efekty. Pomijam fakt, że włosy były miękkie i lśniące (po odżywkach), ale nie swędziała mnie głowa, co było dla mnie najważniejsze. Później znów zaczęło swędzieć i piec. Odstawiłam odżywki i tylko myłam włosy samym żelem, to samo. Od kilku dni, jak są te upały codziennie dla ochłody moczę głowę pod prysznicem bez mycia, myję co 2 dzień jak zawsze. Co się okazuje? Po samym moczeniu także swędzi i piecze. Nie wiem co mam robić. Do dermatologa?
shagyaaa, jesteś kolejną ofiarą Babydream. Ja miałam identycznie. Najpierw było super, a potem susza, swędzenie, pieczenie i łuszczenie skalpu. Masakra.
Do dermatologa możesz się przejść, ale nie musisz. Być może przepisze ci tylko jakąś maść i zaleci szampon z apteki. Teraz skalp potrzebuje sporej dawki nawilżenia. A da się to załatwić domowymi sposobami. Na mnie działają.
Gotuj żel lniany i jeszcze ciepły wetrzyj w skórę głowy. Jeśli masz sok z aloesu to możesz dodać do gluta 2-3 łyżki. Dobrze też sprawdza się napar z lipy i/lub prawoślazu, olej lniany lub inny, a także maść/krem Alantan.
Szampon zmień na balsam BD fur mama, żel do higieny intymnej Facelle Sensitive, szampon Biovax (mi podpasował z proteinami - Latte).
maracuja i tę pierwszą odżywkę na skalp też czy tylko na włosy

Maskowałam się wczoraj biovaxem 🙂 dziś włosy całkiem przyjemne, zobaczymy jak dalej 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lipca 2012 12:40
moje włosy potrzebują SLSów. i to dość często. myślałam że skoro są takie cienkie i słabe to raczej nie będzie im to służyć, a  tu taka niespodzianka  🤔

moje wlosy nie lubią oleju ani gluta lnianego i też jestem zaskoczona 😉
Ja SLS uzywam raz na ok 1,5tyg, a myje glowe co 2dni. Niestety mimo uzywania BD fur mama od paru dni swedzi mnie glowa🙁 nie przypominam sobie,zebym kiedykolwiek wczesniej miala z tym problem..
Rozcieńczony BD i długie masowanie skóry tym razem zdały test, ale dalej brak mi uczucia takiej prawdziwej świeżości po umyciu głowy. Po raz pierwszy użyłam maski alterry z granatem i mam fajne, niesplątane włosy, wygląda na to, że się polubiłyśmy 🙂 Jadę na tydzień do Pragi, a jak wrócę to udam się na olejowe zakupy do almy  😎
ja dzisiaj kupiłam maskę glorii i auchanową odżywkę - po typowych zmiękczaczach ma jedwab i proteiny, daleko w składzie łagodny silikon i parabeny. 4zł kosztowała, to zaryzykowałam (i tak używam silikonów w mgiełkach)
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
08 lipca 2012 20:07
PonPon Piąteczka, też kupiłam Glorię. A jak zobaczyłam cenę, wzięłam od razu 3.  😂
jutro wstaję 30 min wcześniej, żeby już w niej posiedzieć 😎 tym sposobem dobiłam do 24 kosmetyków.... ale cii!
Averis   Czarny charakter
08 lipca 2012 20:16
Ja całość pielęgnacji z Alterry do włosów włączam do mojej grupy pod szyldem KWC.  Dodaję do tego odżywki z Joanny (miód b/s i pokrzywa) i moje włosy pieją z zachwytu 💘 Nawet rozjaśnianie im nie zaszkodziło.
bianca, gdzieś ją dorwała? Szukam i szukam i za cholerę nie mogę znaleźć
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
08 lipca 2012 21:05
Anaa, u mnie wysypu brak, więc może u Ciebie też tak będzie? 🙂

Umyłam dzisiaj głowę Joanną pokrzywa&zielona herbata, na to waniliowy kallos i Joanna b/s mleko i miód. Włosy lejące, miękkie i lśniące, tylko praktycznie proste. Lekko się falowały pod spodem, ale na głowie i wierzchu były proste.
Powiedzcie mi po jakim czasie pielęgnacji pojawiały się u Was fale/poprawiał się ich wygląd? Dobrze widoczne są zawsze czy dopiero po stylizacji?
Ostatnio nałożyłam na całą noc duuuużo gęstego glutka lnianego i założyłam tetrę metodą ploppingu.
Uzyskałam taki efekt (na zdjęciu jeszcze trochę wilgotne i glutek nie rozgnieciony do końca)

a dzisiaj wyglądają mniej więcej tak

Jeszcze jedno - czy możliwe, że glutek podrażnia mi skórę 👀 Po nałożeniu mam wrażenie lekkiego pieczenia/swędzenia. Tak samo czuję po tym olejku Alterry i chyba po oliwie z oliwek.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
08 lipca 2012 21:36
cavaletti W Auchan.  😉
Horciakowa witam w klubie, moje wlosy zachowują się tak samo, najlepiej na fale robi im spanie z mokrą glową, mycie samą odźywką i czesanie tylko na mokro, inaczej wierzch prosty a spod falowany. Uzywasz slsow? Bo po kallosie waniliowym niestety są konieczne...
Czym ratować włosy po rozjaśnieniu? Potrzebuję mocnego rozjaśnienia do ombre i nałożenia toneru. Zastanawiam się, czy po olejowaniu toner mi się przyjmie, czy do tego potrzebne są właśnie suche włosy...?
Może mi któraś polecić jakąś dobrą odżywkę / szampon regenerujący do włosów?
Kompletnie zniszczyłam je prostownicą  😵
bianca, fiu fiu... Za daleko mi tam 😀 No chyba że od razu skoczę do Decathlonu po pierdoły 😉
Horciakowa, glutek podrażnia? Niemożliwe :O To jest mój niezawodny lek na wszelakie podrażnienia skóry głowy. Ech, co głowa to inna reakcja.
Sisisa, lepiej nie kombinuj i postaw na intensywne odżywianie przed i po operacji rozjaśniania. IMHO toner nie chwyci na oleju.
bandofhorses, odsyłam do pierwszej strony wątku. I kolejnych 39. Nie rozmawiamy o niczym innym, tylko o regeneracji mniej lub bardziej zniszczonych włosów
cavaletti, co polecasz? Jako odżywkę stosuję obecnie Isanę z babassu, szampon BD, olej ryżowy, jutro mogę przejść się do sklepu po coś innego...
Sisisa, wprost uwielbiam Alterrę, więc możesz się przejść do Rossmanna po odżywkę i/lub maskę. Chyba nadal są w promocji. A poza tym na włosy można nałożyć jakieś 3/4 produktów z kuchni, więc polecam eksperymenty. No i ważne jest to, żeby odżywiać przed i po każdym myciu
cavaletti, nie mam szczęścia do Alterry, w Rossmannie byłam 2 razy w tym tygodniu i ciągle puste półki. To chyba przez tą promocję. Wszystkie Alterry są dobre? Czy któraś ma te 'zakazane' składniki :P?
Sisisa, wszystkie Alterry są dobre 🙂 Szampony mają silny detergent SCS, ale do oczyszczania są ok.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 lipca 2012 10:26
arivle, kompres nawilzajacy joanna miod + mleko to NIE TO SAMO co odzywka bs z tej linii. Ta druga stosuje i lubie bardzo, wiec pokusilam sie tez na ten kompres (ktory jest jak najbardziej do splukiwania), tylko nie wiem w ktorym miejscu pielegnacji go umiescic - jakos maske przed, czy odzywke d/s po myciu.
szafirowa, wypróbuj obie opcje 🙂 zacznij od d/s i powiedz mi jak wrażenia, to może popełnię kolejny zakup hihi 😉
asds   Life goes on...
09 lipca 2012 10:34
Jeżeli jest ktos zainteresowany to w Tesco pojawił się bardzo fajny szmapon aloesowy za ok. 5-6zł (duża butelka)
A jak wygląda skład? Do oczyszczania raczej, czy łagodny na co dzień?
asds   Life goes on...
09 lipca 2012 10:58
Do codziennego stosowania. Działanie odżywcze.

wieczorek zrobie fotke składu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się